Téma: Aljas nyolcas

7/10
sawyerx 2020 nov. 27. - 08:54:26 7/10 Előzmény jetset
(297/317)
Várjunk: miért hasonlítasz egy Tarantino-westernt egy sci-fi-horrorhoz? :D
6/10
jetset 2020 szept. 03. - 15:38:24 6/10
(296/317)
Furcsa módon nem untam, pedig igencsak hosszú film és a történet is eléggé csapnivaló. Ezért inkább jó, mint rossz. A The Thing-hez nem ér fel.
9/10
Erospista 2020 jún. 28. - 20:41:47 9/10
(295/317)
Latni kell
9/10
InteriorLulu 2020 márc. 18. - 19:19:14 9/10
(294/317)
Az egyetlen, ami határozottan nem tetszik a filmben, az a narráció. A film a maga igen komótos, részletekbe menő, mindent megmutató tempójával egyáltalán nem szorult volna narrálásra; jellemzően nem is szorult rá, Tarantino valamiért - egy irodalmi jellegzetességgel való öncélú hencegésből? - mégis szükségét érezte, hogy az öt felvonás közül kettőben összesen úgy három perc erejéig szájbarágósan magyarázza azt, amit vagy simán megmutathatott volna, vagy mi magunk is ki tudnánk következtetni. Ha egy filmet az elejétől a végéig narrálnak, az oké, hiszen annak mindig megvan az oka; így viszont nagyon idegenül hat, abszolút kilóg az film nyelvéből, megtöri annak koherenciáját.
9/10
nefefe 2020 márc. 15. - 17:38:42 9/10
(293/317)
Egy tipikusan Agatha Christie-s Tíz kicsi néger hangulatú thriller Tarantinós véres szósszal leöntve.
Végig érdekes és a legvégéig azon tűnődik az ember, mi a fene történik itt? Aztán persze az utolsó 20 percben minden kiderül. Szép példája annak, hogy a bajban hogy fog össze két ellentétes érzelmű és meggyőződésű ember. Talán a mi politikusainknak is meg kellene nézni ezt a filmet... Talán tanulhatnának belőle. Jó film. Persze Tarantino-tól el is várja az ember...
10/10
Tamas Kugyela 2020 febr. 04. - 11:43:51 10/10
(292/317)
10-10
10/10
Tamas Kugyela 2020 febr. 04. - 11:43:29 10/10
(291/317)
My all favourite western diretor Wild west boys director Dean Semalar, Sam Peckinpah, Wild west Boys director, Sergio Courbucci, Sergio Leone, John Sturges, John Ford, Henry Heatwey, Enzo G. Castella, Quentin Tarantino, Buzz Kulik, Goerge roy Hill, Sergio Donati, Dario Argento, Cincarlo Simi, Gregory Peck director's
10/10
Tamas Kugyela 2020 febr. 04. - 11:33:45 10/10
(290/317)
Azonkívül, hogy western igazi kis fejvadász film, sok kiváló különböző származásu színésszel, aki látta tudja rajta van a legújabb 10-es listán
10/10
Tamas Kugyela 2020 febr. 04. - 11:23:18 10/10 Előzmény Tamas Kugyela
(289/317)
Kiváló western és ezt a történetet így rendezte meg Tarantino. Mint a többiek is Kurt Rusel kiválóan játszik nem akárkit hisz ő a Red rock hóhéra, emellett fejvadász én is sajnálom nem lett a harmadik túlélő ez a film ez a történet. A csontok, skalpok nekem nem western, múmia film, mindent aláírok Csontok,skalpok, Csontvázak életre kelnek ez az ok ami nem létezik, soha nem fog létezni. Nekem ezért nem western.
Tnk you for the hateful western because I found big collection.

Missouri Had Ranger Hatefull Die of The smile One Thousand Poffon for given Mc Lintok Thank you for thanks Quentin tarantino
10/10
Tamas Kugyela 2020 febr. 04. - 11:07:42 10/10 Előzmény Tamas Kugyela
(288/317)
Nagyon megszerettem a rendezőt mind 2 filmjében, mindkettő kedvencem lett Egyéni vélemény pusztán a Django Elszabadul még jobban kiterjed a sajátosságokra, pontos befejésre mindkettő tetszik és kedvenc.
The Hateful Eight, Django Arrented, Attrected original the most favourite 1960 western 2019 western best new films becauese the director also like these films. In music, story, history Crime,Adventure, Action but the most oroginal Adress Western
10/10
Tamas Kugyela 2020 febr. 04. - 10:58:18 10/10
(287/317)
Ennio Morricone sok jó filmzenét komponált nekem minden filmhez a saját zenéje tetszik talán Sergio Courbucci, Sergio Leone filmeké első sor után követik Quentin Tarantino westernjeit zenéivel persze történeti sorrendben. Legjobban a dollár filmek a két Sergio rendezőtől más történetekkel és más kiváló színészekkel, nem utolsó sorban a Tarantinot megihletett filmek. Ezek közt a zenék közt soha nem tudnék dönteni. A django, és Valaha Réges Régen Volt Egyszer Egy Vadnyugat a kedven felhetlen zenéim mindenek felett az 1. helyen. Legjobb filmzene? Legjobb filmzene író Ennio Morricone. Mineden filmjéhez a legjobb filmzenét írta. These films was put these things story, music, alone alone. These Ok's wsa written by western story history All across over teh world
Sz. Péter 2019 dec. 10. - 17:36:30 Előzmény szimbol
(286/317)
Pedig az alkalmazott pszichológia így működik.
Gondolj csak bele, hogy ha ott a szemed láttára verik szét valakinek a fejét, utána te nem mondanád el amit kérdeznek?
Inkább választanád, hogy téged is ilyen brutálisan meggyilkoljanak?
szimbol 2019 dec. 10. - 17:06:42 Előzmény Sz. Péter
(285/317)
Rendben, ezt el tudom fogadni. De én is inkább képmutatónak éreztem, mint a tevékenységük objektív bemutatásának. Plusz az a nevetséges "poén" a jelenet végén (miszerint a német katona azonnal megmutatja a többiiek pozícióját, miután megmutatják, hogy mi vár rá bézbózütő, stb.). Úgy mondanám, hogy Tarantino szánalmas meggyőződése, hogy "erőszakkal, fenyegetéssel, félelemkeltéssel minden megoldható".
10/10
Tamas Kugyela 2019 nov. 25. - 09:36:58 10/10
(284/317)
Nekem a legjobb csakis a legjobb a műfaj legjobbjai vannak meg és közéjük tartozik ez a film is. Nagyon kevés filmek között bemutatja, hogy a lovakat 1 ilyen hosszú út során váltani kell és pihenőre van szükségük. Visszahozza a Hatosfogatot ami nem történetileg hanem műfajilag jön vissza szintén a műfaj legjobbjai közt. Eszembe juttatja miért szeretem, tartom számon az egyik kedvenc műfajként, szeretem, nézem meg ezeket, miért keztdtem bele az össze gyüjtésébe. Soha nem akarom az életem részévé tenni, belevinni a világomba, sem szoiológiakén utvonalra térni velük. nyitfogok 1 csoportot ahol folytatom ezeket a filmeket ami nekem hobbi mellett 25 éves barátság is.
10/10
Tamas Kugyela 2019 nov. 25. - 09:15:34 10/10
(283/317)
A Django Elszabul kétségtelenül sikeresebb, westernesebb és ahogyan annak idején Enzo G. Castella most Quenntin tarantino akire azt kell mondanom sajnálom, hogy az idén nem western filmet rendez, sajnálom a visszavonulását, remélem nem így lesz. Számos híres kultusz westernek vadnyugati storikkal rendezőkkel, akiknek itt volna a helyük, és ez a rendező közéjük tartozik.
10/10
Tamas Kugyela 2019 nov. 25. - 09:11:42 10/10 Előzmény Tamas Kugyela
(282/317)
Biztos hogy befogja magát ez a film írni a western történelem, történeteinek műfajába. Ugyanúgy mint annak idején Enzo G. Castella 2 Franco Nero westernjére, Quentin Tarantinora ugyanazt tudom mondani. Egy amerikai születésű amerikai rendező régen vége a vadnyugatnak nem gyártják meg ezeket a filmeket, megszünt a műfaj és itt van egy rendező aki meg meri rendezni ki meri monadni fel tudaja vállalni, hogy az amerikai, Hollowody filmipar bemutatja, és Európába is behozzák ezeket a filmeket profi műfajként ami olyan sokszor soknak sokat számított keményebb történeteket felül ír.
10/10
Tamas Kugyela 2019 nov. 03. - 18:01:42 10/10 Előzmény Tamas Kugyela
(281/317)
Színészeket, karaktereket, tájakat nagyon jól bemutatja nem csupán western western krimi bár a zenéjét Enrico Morricone írta külön tetszett benne hogy a Daisyt alakító színősznő énekli a zenéjét.
10/10
Tamas Kugyela 2019 nov. 03. - 17:17:57 10/10
(280/317)
Van két férfit játszó szinész a fekete fejvadász, és a fekete fejvadász seriff az egyiket ágyékon a másikat lábon lövik meg a film szerint. Ebbe azért ha ellátja őket valaki vagy ők egymást még belehalni nem lehet. Szívesen megnéztem volna a filmet ahogy eljut Red Rock városig és nekem a Csontok, Skalpok nem folytatás. Maradt két túlélő még Red Rock is szóba jöhet 1 folytatásban leszámítva az eddig történteket. Zene, színészek, karakterek, lállatok, táj bemutatása tökéletes. Nem olyan fordulatus mint Quentin Tarantinotól megszokhattuk viszont jó. Ezeket a tipusú filmjeit megszerettem. 10-es
9/10
Nanba Jean Otus 2019 aug. 27. - 13:02:56 9/10
(279/317)
Ha egy szóval kellene jellemeznem, azt mondanám: Zseniális. Jól kigondolt, és remekül összerakott cselekmény. Ami jól idézi az 50-es évek western filmjeinek hangulatát.

Szép, fokozatosan egy kellemes, mégsem unalmas tempóban vezeti a történéseket, egészen a tetőpontig, ahol a néző, már elképzelni se tudja, hogyan lesz vége. Zseniálisan megkomponált többdimenziós karakterek, hibátlan alakításokkal.

A hangulat teremtés is 10 pontos. A helyszín hangulata és felépítése, valamint a karakterek közötti interakciók is, mind mind egy erős pontjai voltak a filmnek. Ahogy apránként, nem összekapkodva, lezajlanak a párbeszédek a karakterek között, közben pedig komótosan elindul a cselekmény fővonala úgy, hogy folyamatos tempót diktálva, mégsem elsietve a cselekményt, fel-fel ugrasztja a feszültségmérőt.

Mint mondottam, a karakterek zseniálisak. Zseniálisak, de egyszerűek. Egyszerűek, mégis rétegesek. És, pont emiatt olyan remekek. A személyiségük egyszerű, mégis a jellemvonásaikkal hozzáadnak egy pluszt, ami szimpatikussá, mégis ellenszenvessé teszi őket. Nem lehet pontosan belőni, hogy milyen is a személyiségük, mert jelenetenként arcot váltanak, és pont emiatt válnak emberivé.
A színészek pedig erre még rátesznek egy bő lapáttal a kiváló alakításaikkal. Nemhiába, mégis csak neves színészekről van szó.
Itt ki is emelném Jennifer alakítását, ami oscar-t érdemelne, olyan élethűen hozta a karaktere személyiségét, hogy komolyan el is hinném, hogy a valóságban is ilyen a személyisége. Mintha ezt a szerepet rá szabták volna.

A dizájnereket külön dicséretet érdemelnek, a zseniálisan összerakott, korhű és részletgazdag ruhákért.

Amit talán kiemelnék negatívumként azok a betétdalok, amik egyrészről kizökkentőek és rosszul választottak voltak, másrészről az elhelyezésük is botrányosan rossz volt. Olyan jelenetsoroknál raktak be olyan betétdalokat, amiknek közük nem volt az adott jelenethez. Példának okáért, volt egy jelenet, amiben egy üldözéses jelenet betétdalát rakták be arra, hogy a szereplők sétálnak.

A vágásokkal is voltak kisebb-nagyobb problémák, és itt nem a különböző fejezetre bontásokról beszélek, hanem a jelenet és a kameraváltásokról.


Mindenesetre remek film volt. Ideális játékidővel, jól megírt dialógusokkal, kiemelkedően jó alakításokkal és részletgazdag öltözékekkel. Voltak hibái, pár zavaró is, de ezeket leszámítva is egy saját tempójában izgalmas film volt. Az egyik kedvenc Tarantino filmem lett.

Sz. Péter 2019 aug. 17. - 10:33:40 Előzmény janecska
(278/317)
Pont ezért volt értelme a jelenetnek!