Téma: Aljas nyolcas

xdm 2016 febr. 20. - 18:35:52
(177/317)
Ez maximum azt bizonyítja, hogy tarantino szerint nem lehet megbízni senkiben. Hozzáteszem mindig pszichopatákat mutogat. Szinte csak gyilkosok és bûnözõk a szereplõi minden filmjében. Ezt ne húzzuk már rá általánosságba az általunk élt életre.
Egyszerûen vannak olyan emberek, akik benyalják az ilyen intellektuális parasztvakítást. Amikor nagyon nagy felvezetéseket kell nézni hosszú perceken keresztül, és mintha valami nagy nagy mondani valót akarna nem direktbe közölni, de mégsincs semmi közlés.
Még ha igaz is lenne ez a ne bízz senkiben közhely, akkor egy ekkora közhelyre van felépítve egy több mint kétórás film ?
10/10
Liberum 2016 febr. 19. - 12:37:35 10/10 Előzmény xdm
(176/317)
Semmi féle magas ló nincs,sõt ló sincs.
És nem a Tarantino fanság miatt szerettem a filmet.
A hangulat, a mondanivaló.
Mert, hogy van neki.
Egyetlen kerek nagy mondani való, ami korántsem az észak - dél konfliktus. A lényege a bizonytalanság, hogy senkiben soha, semmilyen körülmények között nem lehet megbízni és senkit, nem tudsz teljeskörûen kiismerni. Szerintem ezen volt a hangsúly.
Miért kéne Q.T. nak a chipekrõl filmet csinálnia, mert az lenne az aktuális?????
Szerintem ez nem indok és nem egy örök érvényû probléma, azonban az emberek,társadalmak, népek közti konfliktus és bizalmatlanság igenis örök aktualitással bír, ez a problémakör szerintem nagyon is boncolható.
9/10
beo71 2016 febr. 18. - 15:37:20 9/10
(175/317)
Nagy kár, hogy az Aljas nyolcast , A visszatérõ után láttam.( Ráadásul alig 2 nappal. )Nem lehet 2 ekkora mûvet pár nap alatt befogadni, az egyik a másik kárára megy. Most pedig az ISTENKIRÁLY marad alul egy hajszálnyival.
Néha úgy éreztem : a mestert már nem nagyon érdekli a nézõ, saját magának készít filmet.Folyamatosan szórakoztatni kell és nem lehet öncélú a rendezõ ( de LEHET, csak Tarantinónak kell h hívják ).Annyit mondogattuk, hogy Quentin az ISTENKIRÁLY, amíg el hitte és már így is készít filmet. ( Egyébként õ az ISTENKIRÁLY, csak már ne mondogassuk annyit, mert mi járunk rosszul. )
Amúgy a film szinte tökéletes, oltári nagy szórakozás, de azért nem ketten hagyták el a mozitermet ( ahogyan QT filmen szokás ), hanem legalább 15-en és bár én imádom a mágust, minden filmje igazi csemege, de nem tudnám ajánlani egy szûz nézõnek, mert ez már filmtörténelem.
Ja, a pontozás : 9/10.
Újra kell néznem, hogy miért nem volt 10-es, de nem most, ülepednie kell.
offtopic
cellasto 2016 febr. 17. - 10:47:35 Előzmény eIemes
(174/317)
azért ridley scottot nem írnám még le
a mentõexpedícióval azért helyrehozta a prometheus fiaskót :)
szerintem látunk még tõle jó filmeket

viszont tarantino még mindig tud egyedi lenni,csak a témaválasztásai nem jönnek be ujabban
ezt még mindig nem láttam,már valamikor sort kerítek rá
9/10
Edmond Dantes 2016 febr. 17. - 10:40:44 9/10 Előzmény eIemes
(173/317)
Emlékszem az Aljas nyolcasra és meg fogom nézni a következõt :)
Sajnos csak 2-3 évenként rendez filmet = várni kell.
7/10
LilyDawnson 2016 febr. 15. - 13:09:51 7/10
(172/317)
Ez a film "messze túl sok volt".
Kedvelem Tarantino munkásságát, filmjeinek saját rendszerét és azt, hogy végre valami egyedit láthatunk, nem a szokott szirupos hollywoodi kiszámíthatóság kerül a vászonra. Szó se róla, ennek a kritériumnak ezúttal is megfelelt...
A látvány JÓ volt. Nem mondanám, hogy kiemelkedõ: én nem estem hasra tõle.
Nem értem, miért hiányolják sokan Christoph Waltz-ot. A "Waltz szerepét miért Tim Roth játszotta" típusú hozzászólásokkal nem tudok egyetérteni. Érdekes,egyedi, szórakoztató alakítást nyújtott Tim Roth, nekem õ volt a kedvencem.
Walton Goggins figuráját nagyon szépen bemutatták, a szimbolikus "oldalválasztás" is tetszett, hogy ne csak szidjam a filmet.
Kurt Russel valóban nagyon nagyot alakít, ellenben Jennifer Jason Leigh Oscar-jelölésével nem értek egyet. Persze, elképesztõ volt, de annyira azért már mégse...
Zene: sok helyen jól sült el, de volt, amikor nagyon nem. A drámainak szánt jeleneteknél néha eltúlzottnak éreztem, de a legelején a havas, útszéli feszületet látva és az adott percben tökéletesen odaillõ zenét hallgatva már vigyorogva dörzsöltem össze a tenyerem, hogy kapunk egy szimpi kis Tarantino-filmet.
Messze túl sok volt az agresszió (bár ezt megszokhattuk) és a niggeres beszólások is, de a legnagyobb gond az volt, hogy

*SPOILER*
hogy volt képes megint a "padlódeszkák alá bújt!" csavart elõvenni az öreg?! Akkorát csalódtam, hogy az valami elmondhatatlan. Amikor a nõ ismételten lenyalogatta a vért az arcáról, és fõleg, mikor S. L. Jackson elõadta a kis történetkéjét, miszerint hogyan ölte meg a tábornok fiát, halálra fagyasztva a hóban, és rávéve az említett ocsmányságra... na ne. Ennél a pontnál mondtam, hogy Tarantino egy beteg állat, ép eszû embernek ez nem tetszhet.
*SPOILER VÉGE*

A Kill Bill 2 és a Négy szoba [Tim Roth!!!] továbbra is nagy kedvenceim maradnak a rendezõtõl, de a szememben már le nem mossa magáról soha, hogy egy õrült állat.
Ez a mû a legnagyobb jóindulattal:
10/7.
eIemes 2016 febr. 12. - 20:01:19
(171/317)
Én emlékeztem egy Ridley Scott-ra, aki a Szárnyas fejvadászt csinálta, és elmentem megnézni a Prometheust. Nem kellett volna.

Emlékeztem a Kill Billre, és megnéztem a Djangót. Nem kellett volna.
9/10
Edmond Dantes 2016 febr. 12. - 18:23:49 9/10
(170/317)
Ha Tarantinót nézünk, akkor bizony Tarantino az origó, amihez igazodunk, sõt igazodik õ maga is :)
Minden "csóka" túl van lihegve +/- = pro/kontra, még az arti-csóka és a p-arti-csóka is :)
Az átlagnál jobb filmeket csinál.
Ridley Scott: kérdezhetném, ki az a Ridley Scott? de nem kérdezem, mert ismerem és megnéztem itt, miket rendezett össze meg vissza, több filmjét is láttam, de fejbõl egyikre se emlékeztem (volna) h õ rendezte. Nnna, nálam ez különbözteti meg QT-t v pl Almodóvárt és még néhány rendezõt a többitõl: in concreto be tudom azonosítani h X filmet QT / Y filmet PA rendezte (még ha netán sz@r film is lenne)...mások meg talán más rendezõkkel vannak így. Varietas delectat.
eIemes 2016 febr. 12. - 11:03:50 Előzmény Edmond Dantes
(169/317)
"aki ma fog hozzá tarantinóul tanulni"

nehogymár Tarantino legyen az origó, amihez igazodunk :-)
túl van lihegve a csóka.
még ha az átlagnál jobb filmeket is csinál.
de mondjuk az öregedõ ridley scott-ot nem nehéz felülmúlni.
Torolt Felhasználo 2016 febr. 12. - 10:41:53
(168/317)
Aki látta mindkettõt: ezt, vagy a Leonardo Caprio és a Medve filmet nézzem meg? (bianco mozijegyet kaptam és inkább megszavaztatom)
9/10
Edmond Dantes 2016 febr. 10. - 21:16:55 9/10
(167/317)
A világ Tarantino-ismerõkre és nem-ismerõkre osztható, utóbbiak már lekésték a csatlakozást, mert aki ma fog hozzá tarantinóul tanulni, nehéz dolga lesz, az õt ismerõk pedig ádáz rajongókra és ádáz utálkozókra oszthatók. De még az ádáz rajongók elvárásai is fokozódnak. Ponyvaregényhez hasonlítják minden késõbbi munkáját vagy minden késõbbi munkáját egymáshoz hasonlítják és elvileg egyikbõl sem lehet jól kijönni. "Magasra tette a lécet" s ehhez hasonlók. Életemben ha két westernt láttam (vagy alig többet), az egyik spagetti-western volt (Volt egyszer egy vadnyugat), a másik meg ez, paródia, szóval egyik se "igazi". Igaz, ezt is Tarantino miatt. Õ mindent megtehet már: parodizálhatja -teszem azt- a háborús filmeket (Becstelen Brigantyk), ezzel a filmmel Agatha Christie-t (Tíz kicsi néger, Egérfogó, Váratlan vendég..) és a westernt és parodizálhatja önmagát is...persze véresen komolyan, a szó valós és átvitt értelmében. Minden idézõjelben van...és a helyén. Ragyogóan fényképezett havas tájak és blizzard-ok adják a köztes hátteret egy szín-darabként is elõadható kamara-darabhoz. Nem tudok más alkotót elképzelni, akinek a kedvéért három órát egy helyben ülve kibírnék és még élvezem is, nem kicsit, nagyon. Kimeríthetetlen fantázia, gátlásoktól mentes, "õrült-de-van-benne-rendszer" meseszövés, mesteri színészvezetés (minimum Samuel L. Jacksonnak is kijárt volna egy jelölés) és a hátába-tetejébe a kilencven felé araszoló Morricone utánozhatatlan és a film hangulatát tökéletesen átvevõ, arra rásegítõ zenéje: újabb kitörölhetetlen kéz- és lábnyom a filmkultúrában. 10/9...mert mindig jöhet "még ennél is jobb" ld. fent.
8/10
offtopic
zodes 2016 febr. 09. - 14:16:27 8/10 Előzmény teatea
(166/317)
Küldtem P.Ü. -t :-))
teatea 2016 febr. 05. - 11:14:45
(165/317)
Tûsarkú beszerzése folyamatban van :) a rendszer egy kis türelmét kéri :)
8/10
zodes 2016 febr. 05. - 09:11:35 8/10 Előzmény teatea
(164/317)
Nos?? :-))
8/10
Arter 2016 febr. 03. - 14:23:50 8/10
(163/317)
Láttam más oldalakon is nem csak itt, hogy sokan szidták a szinkront, én most leszögezem, hogy eredeti nyelven néztem a filmet és így tetszett. A színészi játékok nagyon jók. Megvan az a feszült western hangulat. Szerintem nincs benne felesleges rész, a karakterekrõl is elég sok mindent meg lehet tudni a film közben, habár kiderül jó pár dologról, hogy hazugság, na de épp ettõl érdekes, izgalmas és fordulatos a film. A végén pedig megkapjuk a várva várt vérfürdõt, mivel egy Tarantino filmrõl beszélünk. A játékidõ valóban hosszú, a cselekmény lassan halad elõre, de én egy percig sem untam. Ízlések és pofonok, nekem tetszett a film 10-bõl 8 pontra értékelem.
offtopic
cellasto 2016 jan. 30. - 21:26:37
(162/317)
sztem samuel l.jackson-hoz nem illik reviczky hangja..
ha meg is nézem,biztos eredeti hanggal fogom
10/10
GaborT28 2016 jan. 30. - 21:22:28 10/10 Előzmény vodniktuner
(161/317)
Csak a magad nevében beszélj. Én(és még sokan mások) speciel már jó ideje nem vagyok kíváncsi az ótvar magyar szinkronra..... mellesleg a színész eredeti hangja épp úgy a film része mint az arca; de ha te szívesebben néznéd Stohl Bucit egy ilyen filmben akkor én sajnállak.
10/10
Akinfenwa 2016 jan. 30. - 13:25:16 10/10
(160/317)
Annyira de annyira imádom hogy mindenki ír Tarantino mûvészetérõl,ahol folyton fröcsköl a vér,bezzeg ha ugyanezt más rendezõ nevével csinálták volna,mindenki pocskondiázná,hogy milyen gusztustalan/undorító.Hozzáteszem egyáltalán nem vagyok Tarantino ellenes,sõt,szeretem a filmjeit,de amit szabad Jupiternek,azt nem szabad kisökörnek...
Kíváncsi vagyok,ki gondolja így esetleg,véleményem szerint ez az eddigi egyik legjobb filmje Tarantinonak
9/10
8/10
sanderb 2016 jan. 29. - 15:45:11 8/10
(159/317)
Tarantinoval az a helyzet, hogy a szívem csücske 1995 óta. Szeretem a mûvészetét, de már kicsit unom is. Mintha egyre kevésbé sikerülne kivívnia a fejcsóválásomat: micsoda remek manus ez a Quentin! Aki manapság ismeri meg, biztosan máshogyan vélekedik minderrõl, a filmjeirõl, stb.
Az Aljas nyolcas újdonsága számomra a kamaradarab jellegébõl adódik (talán egyszer színházban visszaköszön majd ez a cím!); kevés karaktert felvonultatva és azokat jól kidolgozva a -párbeszédek hathatós közremûködésével- tartja fenn a film az érdeklõdést, ami azért nem semmi mutatvány!
Egészében nézve az életmû színvonalas folytatása, darabja ez a film, csak az a bizonyos léc már korán nagyon magasra került, így nehéz...
10/8
offtopic
vodniktuner 2016 jan. 29. - 12:03:54
(158/317)
Én meg téged sajnállak, nyomorult.
Értem én, hogy alapvetõ emberi jellemvonás a nagyképûség, de azért ezt a kommentet mutogatni kéne, akkora gizda vagy.
Hozzáteszem, nagyjából az egész ország szarik az alabamai - és általában bármilyen - akcentusra.