Téma: Aljas nyolcas

10/10
Liberum 2016 okt. 02. - 18:52:36 10/10 Előzmény Semprini
(237/317)
Azzal, hogy szinkronnal nézed a filmet, a film felét elveszíted sõt.... nm is értem, hogy tudnak emberek félfilmeket nézni.
Épphogy az volt a film erõssége, hogy egyetlen rokonszenves karakter sem volt benne... egyébként mi is a címe a filmnek? Költõi volt a kérdés, de az amit a "bevezetésedben" taglaltál, nagyjából annyira volt jogerõs, mint amikor azt olvastam, a Melankólia címû film alatt, hogy túlságosan depresszív volt..... Mi vaaan ?! beülsz egy "aljas nyolcas" címû filmre azzal az elvárással, hogy legyen egy jó pofi, vagy legalábbis pozitív karakter??? Miért?? Egyébként minden párbeszéd teljesen a helyén volt, a szövegkönyv mindenhol zseniálisra sikeredett.
.........................................................

Kill Bill..........................

Egy ennyire direkt-véletlen filmet hasonlítani egy westernhez háááááát, olyan mintha a dadaista, vagy szürrealista festészetet akarnád a realizmussal összehasonlítani.... FELESLEGES.
jó volt a KB. , és ezzel együtt egy teljesen más mozi volt. Az csak egy hatalmas faszkodás volt, hogy tisztelegjen vele az ázsiai film és harckultúra elõtt, de minden perce egy gag egy túlzás, egy lehetetlen helyzet lehetetlen kivitelezése de nem több.. sose értettem mire fel ez a nagy KB rajongás, mikor az egész egy nagy VICC.. természetesen a szó nem pejoratív értelmében, de akkor is egy vicc.
Törolt Felhasznaló 2016 szept. 05. - 19:32:41
(236/317)
Tulajdonképpen miért is Aljas NYOLC-as? Csak mert nem 8-an voltak. :)
5/10
katom 2016 szept. 03. - 22:56:56 5/10
(235/317)
Elpazaroltam egy csomó idõt rá, teljesen feleslegesen... Sokkal többet vártam tõle, ez egyszer is csak éppen nézhetõ.
5/10, de csak a színészek miatt. Egyébként max. 2/10 lenne.
9/10
tesz-vesz 2016 aug. 21. - 11:07:35 9/10
(234/317)
nagyon lassan indul be, de nekem nagyon tetszett. tarrbéla lassún is hagyta volna a béna párbeszédeivel, szegény fogyatékos és élvezi, miközben korrupt; de Tarantino igazi filmes. és kell a lassítás az elejére, hogy élvezzük a sok párbeszédet. van funkciója, ahogy a régi filmek elején is volt többperces zene mozgókép nélkül (bár ez lehet hogy csak a mozikezdés miatt volt, mindenesetre bennhagyták a nem mozis változatokban is )
a homokos felláció nem kellett volna azért bele.
már a becstelen bringatikban is feltûnt a mesteri feszültségteremtés, ami még a korai filmjeiben nincs benne ilyen profin, milyen feszült a pincejelenet.

ahogy az egyensúly megbillen, egyik oldalról a másikra megy a hangulat, az ítélkezés, a párbeszédek kidolgozottsága, a szöveg miatt. ahogy ez a dal is:
még Kurt Russel kéri hogy énekeljen tovább, és mi lesz belõle:

https://www.youtube.com/watch?v=vCswZhKtznI
Jim Jones at Botany Bay - Jennifer Jason Leigh (The Hateful Eight Soundtrack)

ebben mester Tarantino, a feszültségteremtésben. bár utálom a jellemét, de egy igazi mesterfilmes.
Traxler 2016 aug. 17. - 00:41:12
(233/317)
Igazi Tarantino darab.
vagyis beteg egy film :) :) :)
8/10
Rahar 2016 aug. 13. - 00:04:18 8/10
(232/317)
Érdekes történetû és cselekményvezetésû film. Számomra a szereplõk bemutatása, az egész bevezetése nagyon hosszú, gyakorlatilag azért néztem, hogy történjen már valami, mintha egy krimit néznék. Ahogy eljutnak a célhelyre, onnét a párbeszédek viszik a történetet tovább. Szeretem Tarantino filmjeiben a párbeszédeket. Összességében nekem tetszik a történet, jó volt megtekinteni. Lényegesen realisztikusabbnak éreztem, mint például a Kill Billt.
Szeretem a westernfilmeket, bár teljesen más stílus, mint a Volt egyszer egy vadnyugat, Egy maréknyi dollárért, Pár dollár többért, vagy a Jó, a rossz és a csúf.
10/10
mérvadó 2016 aug. 06. - 17:29:00 10/10 Előzmény Goodfella
(231/317)
Egy Westernbe ültetett krimi! Nekem tetszett.... bár Tarantino nagyon megosztó!
1/10
Goodfella 2016 aug. 04. - 15:36:42 1/10
(230/317)
Dögunalmas, vontatott sz4r, értelmetlen párbeszédekkel, nulla történéssel.
Kár ebbe a filmbe bármilyen mûvészi értéket belemagyarázni. Értékelhetetlenül rossz.
1/10
6/10
Semprini 2016 júl. 25. - 14:34:55 6/10
(229/317)
Kíváncsian vártam Tarantino új filmjét, mármint a DVD-megjelenést, moziban nem néztem meg. Fura módon ismét westernt rendezett, de ez egészen más, mint a Django. Abban ugyanis volt minimum három rokonszenves, szerethetõ szereplõ, itt pedig egy sincs. Ellenszenvesebbnél ellenszenvesebb karakterek sorjáznak, amelyeket ugyan többnyire remek színészek adnak elõ, kiváló szinkronhangokkal megtámogatva, de a lényegen nem változtat: hiányzik belõle az azonosulható, pozitív fõhõs.
A filmet voltaképpen hárman viszik a vállukon: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, és Jennifer Jason Leigh, aki a filmtörténet (egyik) legvisszataszítóbb trampliját prezentálja, a gusztustalanságnak ez a csimboraszója már-már elviselhetetlen, s hozzá jön még Murányi Tünde rémesen idegesítõ magyar hangja!
Tim Roth karakterének kinézete gyakorlatilag egy az egyben Christoph Waltz Django-beli figurájáról lett koppintva, s hogy teljes legyen az illúzió, ezúttal is Csankó Zoltán hanga társul hozzá. A mellékszereplõk közül jópofa volt Zoe Bell viháncoló csitri-figurája, sajnos csak keveset szerepelt.
Amint azt többen megjegyezték, a film bizony indokolatlanul hosszú, a mintegy 160 perces játékidõ bõ elsõ órája majdhogynem tisztán felesleges szócséplés, bár közben mutatnak szép havas tájakat, az embernek az az érzése, hogy azért a régimódi ráérõs történetmesélést se kéne ennyire túlzásba vinni. Aztán mikor megérkeznek a kunyhóba, kezdenek felpörögni az események, na nem kell valami bõsz akciózásra gondolni, de azért folyik a mûvér literszámra, és a szópárbajok is sokkal élesebbek, mint az expozícióban.
Tarantino legújabb opusát én egy gyenge közepesre értékelem, fényévekre van ez a Ponyvaregény vagy a Kill Bill korszakalkotóan briliáns színvonalától, de azért lényegesen jobb, mint a nyögvenyelõs Jackie Brown. viszont ennek fényében felértékelõdött a Becstelen brigantyk, amit korábban túlértékeltnek tartottam.
Remélem, legközelebb már valami más mûfajt fog választani.
5/10
5/10
Tankard 2016 júl. 25. - 10:02:11 5/10
(228/317)
Nekem nem tetszett. Vannak ennél jobb Tarantino filmek is szerintem, láttam az összeset. A téli táj dob valamennyit a filmen, persze számomra, ezt hozzátenném. Egész jól indult, de aztán erõltetettnek éreztem az egészet, már már unatkoztam rajta. Ez van. Sajnálom !
9/10
thefamousrasty 2016 júl. 24. - 13:24:56 9/10
(227/317)
nagyon cooolll , igazán egyedi darab , persze a silány nézõsereg már fel sem tud fogni egy ilyen típusú filmet :)

9/10
10/10
mérvadó 2016 jún. 29. - 16:10:50 10/10
(226/317)
Na, végre nekem is volt idõm megnézni! És baromira tetszett! Igazi Tarantinos mozi az elnyújtott hosszú párbeszédekkel, sztorikkal, itt-ott harsány nevetésekkel, az eltúlzott (de itt azért rendben) levõ vérmennyiséggel! (általában ez az ami miatt sokaknak nem jön be Tarantino, de szerintem meg pont ettõl egyedi és zseniális! A film minden perce lekötött izgalmas, érdekes volt! 10/10! Többször nézõs!
7/10
sawyerx 2016 jún. 23. - 17:25:47 7/10
(225/317)
én imádom a gyûrûk urát, a filmtörténelem legjobb alkotása, és a harry potter is nagy kedvencem, ennek ellenére tetszett ez a film :D
igazából én minden mûfajt megnézek, ha igényesen meg van csinálva, de te gondolom az ilyen családdal beülõs, popcornzabálós-kólaszürcsölõs-mindensz*ronnevetõs-favígjátékotiskedvelõs-agyatfullkiölt példacsaládokra és hasonlókra gondoltál :D
7/10
sawyerx 2016 jún. 22. - 18:42:54 7/10
(224/317)
Egyrészt nem értem azokat az embereket, akik fennakadnak Tarantino lassan 25 éve tartó stílusán, rendezésén. Akinek nincs gyomra az ilyen filmekhez, nézzen hálivúdi tucatganajokat, ripacs szépségekkel és macsókkal, nulla színészi tehetséggel, tucatsztorikkal, olyan rendezõktõl, akik elvégezték a filmes iskolát, és szabványok, kötelezettségek szerint gyártják az egyre inkább moslékká váló világszintû filmeket...

Másrészt Tarantino valóban "kezd fáradni", és mivel ez a filmje afféle 8. jubileumi, kicsit a korábbiakról:
A Kutyaszorítóban és a Ponyvaregény zseniális, korszakalkotó mûvek. A Jackie Brown az egyetlen, amit fél óránál tovább nem bírtam, egyszerûen egy üres, unalmas fos. A Kill Bill 1-2. nem rosszak, de annyira nem kedvencek. A Becstelen Brigantykban néha jól alkalmazta a feszültségkeltést, de összességében az sem egy nagy szám, a Django elszabadul ellenben az egyik kedvencem, mind színészek, mind hangulat, mind poénok tekintetében.

Viszont ez, ez az ALJAS NYOLCAS egy valóban összeollózott film a korábbiakból. Azt hittem, hogy alapul veszi a korábbiakat, és hozzáad valami extrém dolgot, de csak alapul vette a Kutyaszorítót, lecserélte a karaktereket, téli western-környezetbe helyezte, és lerendezte lényegében ugyanazt.
Félreértés ne essék, nekem bejött ez a film, ezért imádom Tarantinót, mert keresztbe sz*rja a hálivúdi szabályokat, felrúg mindent, és olyan színészeket alkalmaz, akik el tudják játszani a badass karaktereit.


--SPOILER--


Az elején az a hosszú felvezetés, készítõk kiírása, jézus-szobor mutogatása nagyon nem jött be, és szokni kellett a film stílusát, vagyis a sok-sok-sok-tömérdek beszédet, ami igazából a film lényege. A hintós utazgatás, fogadóba érkezés, karakterek bemutatása, alaphelyzet felvázolása mind-mind jó volt, csak azt nem tudtam megfejteni, hogy kikbõl áll az a bizonyos aljas nyolcas? Aztán megvolt a félidei mészárszék, bejött a képbe a jump streetes srác, na akkor végképp nem értettem, hogy a 10 szereplõbõl melyik az a 8? Egészen addig tetszett a film, amíg be nem jött a flashback, onnantól megoldódott a rejtély, pedig én vártam még egy nagy fordulatot a végén. Hogy van-e 15 bandita a hegy aljánál vagy nincs, ennek súlya nem igazán volt, fõleg mert nem volt. A végét pedig nagyon elk*rták, emiatt csalódtam Tarantinóban, unalmas, lapos, erõltetett, morbid befejezés, temérdek vérrel és félholt túlélõkkel.

--SPOILER VÉGE--


Ami miatt felejthetõ: túl hosszú, sok a felesleges kép az utazgatásról és tájról, az operatõri munka ritka fos, 90%-ban távoli képeket mutat, holott karaktercentrikusságnál elkélne jó néhány közeli, a vér (mint minden filmjében) irreálisan sok és gagyi, az apró motívumok, eszközök elsúlytalanodnak, a film vége el van cseszve, és mivel sztori nagyon nincs, a karaktereknek kéne vinni a hátukon a filmet, de ez néha elmarad. És ha már esztétikusság, a fejezetek is rosszul vannak taglalva.

7/10, de még így is jobb, mint a mai moziba erõltetett szarok.
lazov 2016 jún. 06. - 10:34:38 Előzmény LilyDawnson
(223/317)
+1

Kiegeszites: amikor az analfabeta idiota mexikoi eloadta Liszt stilusaban a Stille Nacht-ot zongoran, akkor majdnem megfulladtam a rohogestol, annyira abszurd volt.
10/10
stalone 2016 jún. 06. - 01:01:55 10/10
(222/317)
Nekem tetszett. Végre valami "emberi" történet, nem pedig a mai hollywoodi katyvasz. Tarantino hozta a "kötelezõt". Aki eddig szerette az most sem fog csalódni. Egy "vérbeli" western szatírát láthattunk.
A film tempója lassú de nem lesz unalmas. Vérbõl most sincs hiány, de ez már a mester védjegye.Samuel L. Jackson nagy monológja azért durva, de úgy látom ez is része volt a polgárpukkasztásnak, ami tökéletersen sikerült is.
Ez egy újabb filmes fricska Tarantínótól " Az én mozim " jelmondatával, ami ismét jól sikerült. A színészek remek karakterekeket formáltak meg , lubickoltak a szerepükben. Egy örömmozinak lehettünk tanúi....kijár a taps!!!...:)
1/10
Owl 2016 máj. 29. - 22:05:17 1/10
(221/317)
Faék egyszerûségû történet rétestészta hosszan elnyújtva. Kötelezõ néger (hogy jóízûen lehessen niggerezni hosszú perceken át). "Csak semmi buzulás!" helyett egy jó kis buzulás a hómezõ közepén. Hogyan csukjuk be az ajtót, háromszor kielemezve...
Kb 2 hete láttam és semmi maradandó nyomot nem hagyott, ez az a film, amit egyszer is kínszenvedés volt végignézni! Nem western, hanem egy hóval elzárt fogadóban játszódó valami. Abban biztos vagyok, hogy újabb 2 hét után még az emlékét is kiradírozom az agyamból. Tarantino mélyrepülésének újabb felvonását láthattuk.
Csonger 2016 máj. 29. - 09:37:15
(220/317)
Jani-wan értette meg, hogy mit is akartam mondani. :)
Igen, egy melléknév és egy szám, ami a szereplõk számára utal.

A Fantasztikus négyes és a Magnificent Seven tényleg illik ebbe, a többi nem. :D
9/10
Gollam24 2016 máj. 27. - 19:21:29 9/10
(219/317)
Tipikus Tarantino-film, a tõle megszokott sajátos nyomasztó és ugyanakkor laza feeling-gel, sok vérrel, beteg jelentekkel, mindenképpen többszörnézõs. 9/10, csak azért nem 10/10, mert a Django elszabadul, a Becstelen Brigantyk és a Ponyvaregény jobb volt ennél úgy érzem.
Lophas69 2016 máj. 25. - 21:14:31
(218/317)
Vetítik még valahol? Meg akarnám nézni, de ne találtam mozit :c