2/10
Adam1992 2012 dec. 02. - 13:29:58 2/10 Előzmény barbi_112
(307/327)
Sajnos az RTL felkapta az Alkonyatot jó marketingfogás, mivel ugyebár most jött ki az utolsó (hál' isten) része.
Néztem eddig mindet (sajnos) barátnõm által. Hát szerintem az utóbbi pár év legszarabb filmje, de ha a hasonló költségvetésû filmeket nézzük alapul akkor az utóbbi 10-15 év legrosszabb filmjeit adja az Alkonyat széria.
A színészek: Tehetségtelenek. Ez a legmegfelelõbb szó. Egyedül talán Robert Pattinson aki mutat valami színészi tehetséget. Kristen Stewart-nál egy darab bot több érzelmet tud közvetíteni.
"effectek" : Ekkora költségvetésnél szánalmasan gagyik. A Cápa vs óriásbálnára hajaznak.
Tartalom: Az elsõ rész érdekesnek is mondható bár a színészek minimum 4 pontal leviszik az értékelést ott is.
A Második rész lagymatagul szar és unalmas. Talán a legrosszabb rész.
A harmadik hajaz az elsõre no komment.
A negyedik rész..siralmas. Már ott kiakadtam hogy az évezredes vámpírtörténelem során 1x-sem esett meg olyan hogy egy vámpír megkíván "úgy" egy nõt és teherbe ejti. Ez számomra felfoghatatlan hogy ilyen még sosem történt kétlem, ha van egy vámpír aki bármit megtehet akkor az elsõ szembejövõ top-modelt nem fogja ily' módon elcsábítani. Nálam itt bukott a történet meg hogy a vámpírok nem öregednek de belláék "keveréke" szupergyorsan "öregszik" :'DD
Az utolsót még nem láttam de nem sejtek sok jót.

Sajnos egy megtört fiatalember írását olvashatjátok, akinek úgymond kötelezõ volt megnézni az alkotásokat.
Számomra egyik film értéke sem haladhatja meg a 4.-es pontszámot.
Talán ha mások a színészek talán ha....mindegy is kár ezen gondolkozni mondjuk ki..a széria szar ez van!
barbi_112 2012 nov. 24. - 11:23:04
(306/327)
4 nap alatt megnéztem az elsõ 4 részt, és összességében tetszett. Fõleg ez, a 4-bõl ez a legjobb, ha ilyen az 5. is akkor nem hiszem hogy csalódom.

SPOILER
Az a "bevésõdés" elõször nem igazán volt tiszta, hiszen Jacob egy kisbabába lett szerelmes, de végülis nem a kisbabát látta, hanem azt aki majd lesz. Valahol olvastam hogy pedofília. De akkor már Edward is az, mert Bella 17 éves volt, Edward meg 103 vagy mennyi. A farkasos beszélgetõs rész gagyi volt, azt nem igazán tudtam hova tenni. Ja amúgy mindenki Edwardért meg Jacobért van oda, közben meg a vérfarkasos pasik sokkal jobbak :D Bella meg egyre szebb ahogy jönnek a részek, volt kis humor is ebben a részben. Néha kicsit undorító volt, meg inkább nyomasztó ahogy csontsoványan feküdt elvérezve az asztalon, de még belefér. Az esküvõn nem értettem miért vág olyan fejet, hiszen ezt várta már mióta, közben meg azt vártam mikor mondja azt hogy NEM és kiszalad. Olyan volt a feje...
Azon gondolkodtam miközben néztem a nászéjszakás jelenetet, hogy Edward hogyan volt képes technikailag "teljesíteni". Mert hát nincs vére...De aztán feladtam a gondolkozást ezen xD Meg hogy lehet egy vámpírnak ondója, hogyha õk harapás által szaporodnak?

Szóval vannak kérdõjeleim, de amúgy tetszett. Lehet fan leszek? :))
Gab98 2012 nov. 18. - 21:55:12
(305/327)
Elnézést, ezt a Hajnalhasadás 2. részéhez akartam írni, úgyhogy át is teszem oda
Gab98 2012 nov. 18. - 21:41:38 Előzmény Bensze
(304/327)
Én mindegyik Alkonyat filmet megnéztem, de egyáltalán nem azért, mert izgalmasak voltak, hanem mert kíváncsi voltam, hogy mennyire messzire képesek elmenni. Igazad van, ennek a résznek a trailerje tök jó volt, engem is elcsábított. Hát valószínûleg a trailerbe tették az összes pénzt! Emberek ez egy szenny ez a film, de most komolyan minden szempontból! A színészek borzalmasak, az animációt még a Macskafogó 1-es is kiröhögi, a történet logikátlan értelmetlen hülyeség, és a befejezés az valami pff... Emberek én komolyan mondom, hogy ez a film egy rakás mocsok. Ilyet még nem mondtam de ez az egész sorozat értelmetlen hülyeség! Csak arra jó, hogy a kis ''ártatlan'' 16-17 éves amerikai tinilánykák fizessenek a moziért! Õk nem veszik észre, hogy ez a film minden szempontból sz*r! Tudom, hogy most az a ''divat'' az interneten, hogy mindenki utálja a Twilightot, mert akkor hû de jó lesz, meg minden, de én most halál komolyan a saját véleményemet mondom el. Szerintem (megkockáztatom) ez mindenidõk egyik legrosszabb sorozata, annak ellenére, hogy a sok kis amerikai tinip*csa sokat fizet érte! Személyes sértésnek veszem, hogy ezt a sorozatot egy lapon emlegetik a Gyûrûk Urával, Star Warssal, meg a Harry Potterrel. Emberek, én megnéztem az egész sorozatot és így utólag úgy volt ez az egész, hogy az elsõnél voltak kétségeim, a második nem tetszett, a harmadik egész jó volt, a negyedik tele volt logikátlan baromságokkal, ennek az újnak jó volt a trailerje, de a film szerintem valami iszonyatosan sz*r! Komolyan emberek, ne nézzétek meg ezt a sorozatot, én egyszer láttam, és köszönöm szépen Twilight, menj a jó büdös francba!
1/10
Bensze 2012 okt. 30. - 19:35:13 1/10 Előzmény menorca
(303/327)
Szögezzünk le pár dolgot. Sohasem voltam Alkonyat fan, de ez nem jelentette, hogy leírtam volna. Egyik rész sem tetszett, de ennek a trailerje úgy megfogott, hogy meg kellett néznem. Hiba volt. Ennél durvább hozzászólást akartam írni, de visszafogom magam, mert úgy érzem értelmesebb vagyok a szimpla mocskolódásnál. Gyerekek ez egy pocsék, közhelyes mocsok. Undorító!!! És szomorúan látom, hogy ez a manapság top körülrajongott filmek egyike. Most ott hagytam a HBO-n és az 51-es bolygó c. animációs film megy, ami ezerszer jobb, vannak benne érdekes elképzelések, eredeti, nyomokban viccet is tartalmaz, sokkal jobban leköt mint a Twilight, biztos vagyok benne, hogy hacsak nem kényszerít valaki nem fogom megnézni a befejezõ rész II. részét.... Komolyan mondom, hogy nehezemre esett végignézni, 2-szer is majdnem elaludtam. Üdv
menorca 2012 okt. 17. - 08:07:59
(302/327)
Sokan a valóságot kéritek számon a filmen, ha jól látom, hogy nõhet meg a hasa ennyi idõ alatt, ami fizikailag nem lehet, nem bírnák a szövetek, a szülésnek nincs köze a valósághoz, az erekció kérdése élettanilag vámpíroknál etc.... de hát az egész filmnek köze sincs a valósághoz, vámpírok és farkasemberek sincsenek, miért zavar, hogy a részletek se életszerûek?....
A film amúgy szánalmas, méltó tagja az eddigi részek sorának. A történet se valami izgalmas, a színészek pedig olyan csapnivalóak benne, hogy amatõrökkel szerintem jobb lett volna. Hogyan mondjuk el a forgatókönyvet mimika és érzelmek szinte minimális mutatása nélkül? Íme látható.
jollyjoker 2012 okt. 15. - 15:03:25
(301/327)
A legjobb a kiscsajszi neve: RÖNESZMÉ :DDDD. Hát kész voltam.
3/10
somersby 2012 okt. 14. - 22:03:13 3/10
(300/327)
Gyenge.
offtopic
nofrit 2012 okt. 12. - 22:34:34
(299/327)
A vér szürcsölgetése engem sosem zavart. A szülésben sem a vér félemlít meg, hanem a fájdalom (van még egy fél évem, hogy ezt leküzdjem :)).

P.s. Talán citrátot tesznek bele?:)
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 06. - 16:00:30 Előzmény nofrit
(298/327)
Ami ebben undorító, annak semmi köze a normális szülséhez,
SPOILER
csak, h a shakespohárból, szívószállal szürcsölt vért említsem
SPOILER vége


ui: ebben a sok vámpíros filmben, miért nem alvad a vér, hogy csak úgy pohárból is tudják iszogatni?
sawyerx 2012 okt. 01. - 18:03:58
(297/327)
4/10
idõjós1010 2012 aug. 31. - 09:29:35 4/10
(296/327)
Hát igen :-)
Viszont az Interjú a vámpírral c filmrõl nem tudok nyilatkozni, mert már nagyon régen láttam, és csak egyetlen egyszer, de értem mit akarsz mondani.
borkasztik 2012 aug. 31. - 07:57:23 Előzmény idõjós1010
(295/327)
Na az Alkonyadtól pirkadatig nekem is nagyon tetszik meg Penge is :)Imádom õket De azért az Alkonyadtól Pirkadatig filmben már vígjátékos elemeket is raktak imádom Tarantino stílusát :) De nem bírtam ki röhögés nélkül mikor a puskát a vámpíron keresztül húzta fel xD
A penge meg olyan szuperhõsös stílus ami nagyon izgalmasra sikeredett.
Nekem az Interjú a vámpírral filmben meg a hangulat és történet tetszik nagyon. Végig ott van a sötét mélabús komor hangulat, valamit az az érzés hogy bakker lehet valami valóság alapja xD Végig kirázott a hideg és feszültem figyeltem a történéseket.

"Rómeo és Júlia Stílús"? Igen ezen nem is gondolkodtam még de tényleg, de az jobban tetszett mint ez a bugyuta alkonyat ott legalább nem volt orrba szájba nyomva ez a limonádé stílus. Azért az acsak egy Shakespeare stílus volt :)
4/10
idõjós1010 2012 aug. 30. - 17:45:49 4/10
(294/327)
Én a magam részérõl az Alkonyattól pirkadatig c filmen nõttem fel, számomra az a vámpíros film, meg a Blade. Ez a film meg egy olyan sztorit öltöztetett modernkori köntösbe, ami már régesrég létezett. Kicsit olyan mint a Rómeó és Júlia.
borkasztik 2012 aug. 30. - 12:42:59 Előzmény idõjós1010
(293/327)
Sajnos így van. De azért én az Interjú a vámpírral- filmet és könyvet kivédem, mert az messze jobb mint ez az ömlengés. Nekem nagyon tetszett az.

Lényegében nem baj ha embereket szórakoztat, de azért szerintem nem kéne tönkre tenni a vámpír legendád is ilyen nyálas filmeket csinálni belõle. A könyvet nem olvastam arról nem tudok nyilatkozni, de ha a könyv is ilyen .... Inkább nézzetek Brazil szappan operákat, inkább mint ezeket xD
De akiknek tetszik jó szórakozást hozzá
tkfan 2012 aug. 10. - 18:14:13
(292/327)
Nézzétek meg a II. rész elõzetesét is magyar szinkronnal!
http://www.youtube.com/watch?v=LEYQ01BPuhk

A csapat, aki csinálta nonprofit, de szerintem nagyon ügyesek:DD
gds4 2012 aug. 01. - 17:44:29
(291/327)
Észre se vettem Dakota Fanning-et a filmben.
4/10
idõjós1010 2012 júl. 16. - 12:27:41 4/10
(290/327)
Szóval gagyi a könyv is. Jó errõl is hallani valamit. Bizony ez a történet egy az egyben tiniknek szól. csak az a furcsa hogy sok idõsebb korú embernek is nagyon tetszik. 40-50 éves emberek is nézik, várják, s szeretik. Fura ez.
Ami az Interjú a vámpírral-t illeti, arra már alig emlékszem, de annyi rémlik belõle hogy nagyon nem tetszett.
Mindkét film erõsen félrevitte a vámpíros mûfajt, s új divatot akartak vele teremteni. Sajnos sikerült is. Most aztán retteghetünk hogy mi borzasztó film jöhet még ami ezekhez lesz hasonlatos.
Ani77 2012 júl. 16. - 09:51:41 Előzmény idõjós1010
(289/327)
Hehe :)
Egyetértek, szánalmas a mû... vettem a fáradtságot, és elolvastam az elsõ egy-két könyvet, hátha csak a film lett ilyen gáz, de nem... A könyv is borzalmas, egy ponyva, kb. olyan színvonal, mintha egy 12 éves írta volna.

Ha vámpírfilm, akkor Lugosi Béla és Nosferatu, max. a Coppola, de az már a végsõ stádium. Az Interjú a vámpírral-t emlegetik itt sokan, nekem már az is sok volt. Egy vámpírnak ne legyenek érzelmei.
borkasztik 2012 júl. 16. - 08:42:09
(288/327)
"Interjú a vámpírral :) nekem itt kezdõdnek a vámpíros filmek :)

Abraham Lincoln a Vámpírvadász xD erre kíváncsi leszek :)

Én azt hiszem 2 részt láttam filmek közül az elsõt és azt hiszem a 3-ikat, mikor ölelgetik egymást sátorban hogy ki ne hûljön Bella teste :D

Én nagyon szeretem a fantasy filmeket, még azokat is amiket soknak nem jön be hiába pl Arany Iránytû vagy Narnia,ezek mindig is a gyengéim lesznek, ha meg van benne a kellõ misztikusság és érdekesség. De valahogy ezt az Alkonyat-ban nem tudtam megszeretni és megtalálni. Bevallóm megpróbáltam elfogultan nézni és érdekesnek is találtam az alap ötlete, hogy van egy lány aki beleszeret egy vámpírba és õ is viszont a szereti habár tudja hogy nem lenne szabad. Aztán megpróbálják titokba tartani veszélyek kalandok okés. Az alap ötlet nagyon tetszik és az a kis titokzatosság az elsõ részben mikor a vámpírsrác titkolni próbálja képességeit és "fajtáját" még le is kötne deeeeeeeeeeee...

...De miért kell ennyire csöpögössé tenni? Ettõl számomra teljesen elveszti a varászát ami még tetszeni is. Nem kell attól csöpögnie valaminek hogy megható és érdekes legyen a történet és ezeknek a szálaknak az erõltetésével olyan unalmassá válik számomra hogy hihetelen. Aztán mikor megnéztem azt a másik részt is azt hiszem a 3. az mélypont volt a az elsõ után is . Abban csak végig nyálasság , most dilemmázik a vérfarkas fiún is meg jajj mi lesz most és eaz gész filmet ez uralja.uuuuuuuuuuuhhhhh

NAgyon sajnálom pedig tényleg érdekes lenne az alap történet de annyira unalmas és gyomorforgatóan nyálas nekem hogy az hihetetlen. Én sokat dilemmázok hogy elolvassam e vagy sem a könyvet mert minden fantasy könyvet elolvasok, de õszintén a könyvben is ennyire erõs az a limonádé szál vagy csak a filmben erõltetik?
A brazil szappan opera ehhez képest kemény akcióthriller.

Az rendben van hogy kell érzelmesség meg jó is megfelõ arányban de számomra nem ettõl lesz érzékien szép egy film, hogy csöpögnek meg nyafognak. Pedig tényleg megpróbáltam elfogadni.