7/10
peti2006 2013 márc. 21. - 09:38:34 7/10
(157/217)
Már valamelyik korábbi résznél leírtam, hogy ez a film (sorozat) sajnos tipikus esete a rosszabbul sikeredett filmadaptációk történetének. Ettõl függetlenül (a könyvet nem olvastam, de bizonyára jobban sikerült) egy egész kellemes, néha-néha újranézhetõ filmet kaptunk. Nekem az elsõ 2 rész kifejezetten tetszett. Hol gagyibb, hol jobb de az utóbbi évek filmjeinél semmivel se rosszabb film ez. És persze lehet fikázni a rendezõt, fõszereplõket meg a filmet hogy egy vér-mentes tini vámpírfilmet készítettek, de én inkább egy próba adaptációnak tekintem, amibõl majd jobb remaket lehet csinálni... egyszer.
Számomra pedig Martin Sheen (Aro) üdítõ folt a filmben.
Szó-szó 1x érdemes mindenképpen rászánni az idõt a teljes sorozatra. Ha nem veszed túl komolyan, még szórakozhatsz is rajta. Jó volt.
4/10
_Freddy_ 2013 márc. 20. - 19:03:27 4/10
(156/217)
Pocsék színészi játék, nagyon rossz történet, és rettentõen unalmas. Nem történik benne jóformán semmi. A legelsõ rész még elsõ nézéskor érdekes volt. xD De a többi az katasztrófa ezzel együtt. :D 10/3-4 (még eldöntöm)
James Uram Benson Madame 2013 márc. 19. - 20:42:48
(155/217)
Az világos, hogy Michael Sheen ironikusan azért lett vámpírfõnök, mert korábban lycan-vezér volt, de hogy Alföldit hogyí fûzték be erre a szinkronra, azt fel nem foghatom. Mondjuk alig lehet felismerni és nem kicsit feldobka a figurát.
A másik fõ-Volturi (a másik sötéthajú) az amúgy nem a fõgonosz a Hollóból?
kasi 2013 márc. 19. - 06:43:38 Előzmény meridian74
(154/217)
szar? én megnéztem és nem szeretem a romantikus gagyi filmeket csak ami jó abból is nem tudom mennyi filmet láttam már de szerintem többet mint képzelnéd és ha ez szar film akkor te nem láttál még szar filmet és szerintem nagyon jó volt! el se hittem menyire a csata volt a leg meghatóbb az áldozat készség szeretet bosszú romantika igaz filmbeli de hit de az is! jó film volt!
6/10
szkülla 2013 márc. 18. - 23:57:09 6/10
(153/217)
szerintem meg ép a vége lett szar nem mintha az egész film vitte volna a pálmát pl hirtelen mindegyik nek lett szuper kepesége de ez a leg kevesebb a végén lesz egy normális befejezés normális happy end nem egy ijen nyálas fordulat hogy senki nem sérült meg így mindenki boldog addig kelet volna néznem a filmet mikor letépik a volturik vezetõjének a fejét és így rendbe is lett volna így is gyõzõt volna a jó és igy happy end
na 10/6
meridian74 2013 márc. 17. - 19:32:08
(152/217)
Ez minden idõk leggagyibb, legszarabb vámpíros filmje!!!

A vége (befejezése) még jó is lett volna, csak ne szólalt volna meg aztán a Volturik vezetõje... na, az ütötte az utolsó faszöget a film szívébe!
1/10
yeti41 2013 márc. 17. - 16:52:22 1/10
(151/217)
WTF?
It's terrible.
sap145 2013 febr. 24. - 18:56:54 Előzmény Segítõ Béka
(150/217)
Nem véletlen a 7 Arany-málna...
1/10
Segítõ Béka 2013 febr. 20. - 12:38:44 1/10
(149/217)
és képzeljük már el, milyen sok szereplõ sétál csak úgy be a jelre, pl a végén a maugli is, meg az a jövõbelátó is, pont besétál amikor kellenének, addig ott vártak az erdõben és tetriszeztek? olyan gyerekes már.
5/10
beo71 2013 febr. 17. - 21:40:28 5/10
(148/217)
Egy fokkal talán jobb, mint az elõzõ szenvelgõs-véres-szülõs borzalom. mivel sok új szereplõ jelenik meg, nincs idõ hosszabb szerelmesnek szánt szánalmas pillanatokra, de már annyira feltupírozott ez az egész, hogy egyszerûen nem lehet azt mondani, hogy Bella jól néz ki, mert az elõélete a készítõknek "hála"olyan idegesítõ, hogy már a normális pillanatai élvezhetetlenek.5/10.
Továbbra is a megismerkedésük és az elsõ tétova lépések voltak kellemesek, a történet érdekes mivolta szétnyáladt a tinilányokra szakosodott nõi író és a töketlen rendezõ kezében.
Minden esetre a vita örökre megmarad Alkonyat fanok és anti fanok között, ha csak nem jön 100 év múlva egy feldolgozás, ahol a vámpírok vámpírok lehetnek, a férfiak pedig férfiak.Tarantinot ajánlom : érdekelne, miként mutatna Kirsten a sárga kezes-lábasban és Michael Madsen vs. Mickey Rourke szerelmes párbaja is jó lehetne.
k11zoltan 2013 febr. 16. - 12:24:33
(147/217)
Ebben a filmben semmi sem történt.
9/10
motoreger1 2013 febr. 15. - 20:28:02 9/10
(146/217)
Az elsõ rész után ez volt a legjobb. 9/10
spidermeeen001 2013 febr. 14. - 22:08:30
(145/217)
Ebben a részben meghal végre a tepsiképû és a nekrofíl sötétség asszonya a végén?
Mert akkor esetleg megnézem, ha csak gyõzike lesz fõmûsoridõben.
szofi381 2013 jan. 27. - 15:46:37
(144/217)
Nekem ez a kedvenc Alkonyat részem. Szerintem nagyon jó volt. Folytatás nem hiszem, hogy lesz, mert a vámpírok nem öregszenek, de a színészek igen.😊
Nono15 2013 jan. 24. - 22:29:33
(143/217)
Hát szerintem nem volt valami nagy szám.Én jobbra számítottam.De mindegy,ilyenre sikerült....
1/10
mmlana92 2013 jan. 14. - 23:03:49 1/10
(142/217)
A filmet végig harmadszori nekifutásra bírtam megnézni.Unalmas volt ráadásul vártam a fordulatot a végére ami nem jött el sajnos.
10/10
offtopic
Sunfleur 2013 jan. 14. - 08:46:30 10/10
(141/217)
Amit meg akartak mutatni, azt meg is mutatták. Nem vagyok Alkonyat rajongó, de mint minden stílusnak, kornak, ennek is megvan a maga feelingje, és azt kötelezõen hozták is.
A fanyalgóknak üzenem, ha nem tetszik, ne nézd.
Továbbá csak azért mert nem stílusod, még nem kell lehúzni.
A te kedvenced se tetszik mindenkinek, mégsem fikázza a normálisabbja, nemdebár?:)
HND.
LifeDarkAfter 2013 jan. 06. - 22:52:48
(140/217)
Szerintem a filmnek semmi értelme de a tinik-nek maximum tetszett ez a sok hülyeség .Tõlem kap egy 2-es értékelést
axis85 2012 dec. 16. - 22:46:41
(139/217)
Egész eddig nem olvastam a könyveket, és a filmeket sem láttam igazán. Most nagy levegõt vettem, és hogy teljes legyen a kép, elolvastam a könyveket és megnéztem a filmeket egy hét alatt. Hát... mit is mondjak.

SPOILERT TARTALMAZHAT

Valahogy az a fura érzésem volt ezzel az utcsó résszel kapcsolatban, hogy nem ugyan annak a sagának a részét képezi, mint az elõzõek.Talán azért, mert az elõzõ filmekhez képest eseménydús volt, több volt benne a cselekmény, nem csak a "szeretlek-szenvedek-denehéz-nem'tom mit csináljak" vitte a történetet,a végén egy kis történéssel, és az egészbõl kihagyták azokat a részeket, amik hétköznapi hangulatot árasztottak.Persze, hisz Bella már nem volt maga sem hétköznapi. Fura, de nekem kicsit hiányzott. (mondjuk máig nem értem, mi a fenének tekinti a barátainak Bella az ember kortársait, amikor nem figyel rájuk, idegesíti õt a jelenlétük, és csak valamiféle belsõ kényszerbõl lóg velük)

Ami baromira zavart, nem csak a filmben, de a könyvben is, az az volt, hogy a "jófiúk" egy jelentõs része úgy nem mellesleg embereket gyilkol szabadidejében, és ez valahogy megnehezítette számomra, hogy szimpatizáljak velük. Az, hogy Bella is elintézte ezt egy vállrándítással, miközben azért lett vega, mert állítólag szereti az embereket...hát nem is tudom.

Sepsi László cikkében olvastam, hogy Michael Sheen Aroja olyan, mint ha egy osztrák gyerekmolesztáló lenne, ami tényleg így van, és pont ezért viszolygok a karaktertõl. Nagyon jól alakít.

Én nem bántam, hogy berakták a csatajelenetet, ami a könyvben ugye nincs, mert kissé lapos lett volna, ha csak a nagy és hosszú beszélgetést filmesítették volna meg. Ezzel a fordulattal tettek is bele akciót, de nem is változtattak sokat a könyvön, mert ugyebár az kiderül, hogy valóban azért megy el harc nélkül a potpuri, vagy is a volturi, mert félnek a vereségtõl.

Mondjuk az nem rémlik, hogy elhangzik a filmben, pedig szerintem fontos részlet, hogy valójában, a Cullen családot akarják kinyírni, mert azzal, hogy megtagadják az ösztönüket, jobb hobbi híján elkezdenek szorosabb társas kapcsolatokat kialakítani, amit veszélyezteti az orr-turi, vagyis a volturi hatalmát. Mind1

Mindent összevetve tetszett a film, bár sosem leszek alkonyt rajongó.Egyszer nézhetõ volt, és a javára legyen írva a könyvel szemben, hogy nem csinálták annyira betegesre Bella és Edward vonzalmát. A sminkest meg amúgy letaszítanám a Taigetoszról, amiért kitalálta, hogy a férfi vámpíroknak élénkvörös ajkaik legyenek. Ne már! Miért? Ezzel, plusz megspékelve a csillogással, olyanok lettek, mit a transzik.

Szóval nálam úgy 6/10 a pontozás.
8/10
d112 2012 dec. 16. - 15:40:45 8/10
(138/217)
Nem voltam oda az eddigi részekért,olyan egyszer nézõs kategória nálam, de negyydik rész elég jól sikerült, fõleg a csata jelenet,mondjuk én így is zártam, volna nem pedig a látomással. :D.