10/10
borsbab 2010 júl. 05. - 09:12:08 10/10
(408/728)
Igen.Általában(Legtöbbször)én is sokkal jobban szeretem a könyvet mint a filmet.De az eclips-nél meglepõdtem.Nagyon nagyon jól megcsinálták!:D
athalie.e 2010 júl. 05. - 00:18:06
(407/728)
88dorci88: teljesen osztom a véleményed minden téren, úgyh azt hiszem nem is kell már többet írnom. :))

Najó még talán annyit, h ez az egyetlen olyan film, ami jobban tetszett a könyvnél. :)
orsii. 2010 júl. 04. - 23:10:36
(406/728)
ui:és ezt úgy mondom, h szeretem a saga-t, bár a önyveket sokkal többre tartom, mint a filmeket.
orsii. 2010 júl. 04. - 23:07:00 Előzmény Arkagyin
(405/728)
bár azt mondhatnám, h igazad van.helyesbítek:a nyár legjobban várt filmje attól még ez, bár KÖZEL SEM így kéne lennie.az a baj viszont, h a mozik célközönsége a 12-17 éves fiatalság, márpedig egy ilyen koruakból összeállított 25 fõs csoportban kb 3 olyan gyerek van, aki elég értelmes a komolyabb filmekhez.leszögezem én is ebbe a korcsoportba tartozom, tapasztalatból beszélek, és korántsem mindenhol ez a helyzet.csak a bõ (igen bõ) ismeretségi körömben...
10/10
Aisa22 2010 júl. 04. - 22:22:06 10/10
(404/728)
Imádom! :) Imádom! :) Imádom! :)
Rádiós Kakker 2010 júl. 04. - 21:11:52
(403/728)
Hú, ez mekkora szar !
rekka 2010 júl. 04. - 19:36:38 Előzmény Zsebibaba2008
(402/728)
Fuu az nekem is jöhetne!! :D Ha valaki tud akkor írjon vagy privibe vagy itt!! :D


Most néztem meg angolul és ááááá annyira jó!! :D:D Ez hihetetlen, szerintem az eddigi legjobb! :D Igaz a felét nem értettem, de akkor is jó! :D
offtopic
galiba2 2010 júl. 04. - 18:23:02
(401/728)
twilight csili-vili világa.....:D milyen vicces kisfiúcska vagy :)))
az egyetlen ami csillog, az Bella gyûrûje :)
Mr. D 2010 júl. 04. - 16:52:17
(400/728)
Szerintem hülyeség azzal jönni, hogy annak nincs joga véleményt mondani a filmrõl, aki nem olvasta a könyvet (amúgy az elsõ rész olvastam), mert a mozifilmek kb 50%-a manapság adaptált anyag (könyvbõl, képregénybõl, vagy korábbi filmbõl), és szerintem mostmár abba kéne hagyni a film hiányosságainak takargatását azzal, hogy a film csak a könyvvel együtt mûködik, mert ha adaptálnak valamit, annak bizony a saját lábán kéne megállnia. szilva35-nek pedig üzenem, hogy bocsi, elírtam, eredetileg Victoria-t akartam íni, de biztos fáradt voltam.:)
offtopic
Zsebibaba2008 2010 júl. 04. - 15:40:07
(399/728)
nem tud valaki (magyar)feliratot a filmhez ?
offtopic
Zsebibaba2008 2010 júl. 04. - 15:38:41
(398/728)
:) ez tényleg jó szöveg:D:D hehe :))
Butterfly1986 2010 júl. 04. - 15:09:05
(397/728)
Megkérdezhetném, hogy minek nézted meg a 3. részt, ha már az elõzõ sem tetszett?:) Sosem néznék meg olyat, amibõl már az elõzõ sem tetszett. Mellesleg az egész vita felesleges. Egészségére annak, aki attól boldogabb, hogy azokkal okoskodik, akik szeretik a Twilightot. Emelem kalapom nagyságuk elõtt és remélem az élet minden területén ennyire bölcsek:) Egy rajongó is tudja objektíven szemlélni a filmet. A könyvek iránt elvakult vagyok, pontosabban az elsõ 3 rész iránt, mert imádtam õket. De nem feltétlenül tetszenek a filmek. Se az elsõ, se a harmadik. De legalább van némi alapom arra, hogy ezt kijelentsem. Mivel olvastam õket. Akik idejönnek okoskodni nagy tudorként, azoknak lövésük sincs az egészrõl.
7/10
szilva35 2010 júl. 04. - 02:15:49 7/10
(396/728)
Victoriára gondoltál ugye? mert Jessica szerepében továbbra is az Egek urával mellékszereplõként Oscarra is jelölt lány játszott, Anna Kendrick.
Rachel Lefevre pedig azért lett "lecserélve" mert a SUMMIT hamar akarta leforgatni a folytatást és neki ütközött egy másik film forgatásával az idõpont, nem vártak rá. Azt gondolták, göndör, vörös, jó lesz ez!
Véleményem szerint rossz csere volt, de ez egyéni szoc probléma;o)
Tulajdonképpen az összes rendezõ ezért lett leváltva, mert még az egyik vágta a filmjét, miközben a másik már elõkészítette a következõ filmet és elkezdett forgatni. Financiális okai voltak, hogy "meleg maradjon a vas" és kihasználták, hogy a Harry Potter filmek bemutatói csúsznak. (kb. azonos a célzott korosztály)
Egyébként filmelméletet és történetet tanulok és két dolgot gondolok. Itt Mo-on sztem - tekintettel a mi "filmiparunk"ra, még bõven van mit fejlõdnünk filmgyártás és filmnézés tekintetében is. (vagyis megint, 1946-ig nem volt annyira rossz a helyzet)
Másrészt, bárhogy is van, az Alkonyat egy kultfilm lett (vannak ilyen filmek, az Avatar is az lesz, de ilyen volt a Szárnyas fejvadász és a Hair is anno, vagy a Greace) hiszen emlékszem, tavaly júniusban még mindig vetítette a Hunnia, és most el ne kezdje nekem senki nyomatni a rossz dumát, hogy oda tizenéves plazacicák járnak:) A mi korunkhoz tartozik, el lehet rajta gondolkozni, miért olyan népszerû a társadalmunkban, vajon mit képviselnek a szereplõk?
Rám az elsõ film nagy hatással volt, és ezt az alábbiaknak tulajdonítom:
szinte semmit nem tudtam róla, mindössze egy elõzetest láttam fél évvel korábban, de erre csak késõbb jöttem rá, a könyvet is csak utána olvastam el.
Bizonyos jelenetek nagy emociókat váltottak ki, ezt részben a zenének is tulajdonítom. Burwell zenéje szokatlan volt és némiképp "vad" az átlag score-okhoz képest. Bejött a karakterek "fizikai" megjelenítése és hangja. (ezek fontossága megintcsak arra a számlára írható hogy nõ és zenész vagyok)
így totál át tudtam adni magam a történetnek.
Azt hiszem, azokat a személyes kis "adalékokat" a többiben már nem lehet megtalálni - amiket az elsõben ösztönösen megéreztem - pl. Burwell sokat foglalkozott Edward karakterével, ez érezhetõ a "predator" témán - a szerelmi téma egy saját dallam, ami személyes ihletésû, és két dal is szerepelt benne Rob-tól - amitõl vhogy többdimenzióssá vált Edward karaktere, mert a srác hangja vhogy olyan "fájdalmas" - pont mint az ábrázata:))))). A második filmben volt egy hasonló "többdimenziós" élményem néha Bella karakterével,fõképp azután, hogy a score-t külön letöltöttem és meghallgattam. Amikor ugrik a tengerbe, akkor...
"You wanted me to be a human, so watch me" Mindig ugyanaz jut eszembe, ebben a világban a férfi a halhatatlan az "isten" (és a vallásban is így van, legalábbis a monoteista keresztény, iszlám és zsidó vallásban), a nõ pedig a halandó, a mulandó, a gyorsan öregedõ, a törékeny, a rövid ideig termékeny stb... azt nem gondolom, hogy ez így helyes, de az életünket ezek a játékszabályok irányítják jelenleg...
szóval én ezt érdekes kettõségnek tartom, hogy van egy férfi, akinek van fizikai ereje és hatalma, egzisztenciája, mindez mégis elszigeteli a társadalomtól és egyszerre akarja zsigerbõl elpusztítani a nõt, a szívével szeretni, és a tudatával mindezen kettõség felett uralkodni:)
nem ismerõs ez vhonnan a hétköznapokból?
10/10
midnightsong17 2010 júl. 03. - 22:46:28 10/10
(395/728)
jajj, ez LOL...xD
a moziban is nagy volt nevetgélés ennél a jelenetnél....:)
Mr. D 2010 júl. 03. - 20:51:14
(394/728)
Hát...a harmadik rész nem volt olyan irritáló, mint a második, szerencsére a nyáltengert is sikerült kissé visszaszorítani, nyilván David Slade-nek köszönhetõen, akinek azért jóval sötétebb a stílusa, mint a twilight csilli-villi világa. Szal hálistennek a cukormáz ezennel nem nyel el minket teljesen, de kb. ennyit sikerült javítani a szérián. A játékidõ nagy részére maradnak ezek a végletekig elnyújtott, ostobán megírt párbeszédek, amelyekben hol Bella nyûglõdik valami miatt, hol Edward, hol Jacob, hol pedig mindenki egyszerre. Se fülük, se farkuk, mintha az emberi tûrõképesség határait akarnák feszegetni ezzel a sok suta és súlytalan jelenettel. Közöttük hézagkitöltõnek marad egy kevés kis akció is, de az sem olyan izgalmas, hogy képes legyen felnyitni a félig leragadt szemhéjainkat. Az meg csak hab a tortán, hogy a vámpírok ebben a részben porcelán módjára törnek szét, és ez eléggé röhejesen néz ki, fõleg, mert az elõzõ részekben akárhányszor hajigálták egymást a vámpírok, megmaradtak szerves formájú állapotukban:). Az meg, hogy miért kellett ebbe a részbe Bryce Dallas Howard-ot is belekényszeríteni, nem tudom. Azt hittem, azért váltotta Jessica szerepét, mert ebben a részben egy tapasztalt színésznõt kíván a karakter, de ezért a 3-4 jelenetért kár volt, fõleg, miután már elég meggyõzõvé bõvült a filmográfiája.
xzibit2010 2010 júl. 03. - 20:10:51
(393/728)
Mekkora írás ez a filmrõl:..... :P :P
szakadok! :D :D

„Apa, én szûz vagyok”- imígy vall a bájos Bella, de félõ, hogy már nem teheti sokáig, hiszen egy tüzes vérfarkas és egy márványhideg vámpír felváltva küzd a kegyeiért. NAGY V. GERGÕ ÍRÁSA.
Zsuccy 2010 júl. 03. - 18:41:31
(392/728)
Mert nem akarom h a gyerekem koravén legyen.:DSzerintem kell egy szakasz mikor felnéz ily módon vkire/vmire.(jó persze a szülõk,családtagok de ezen kívül mondom)
88dorci88 2010 júl. 03. - 18:25:15
(391/728)
Az a helyzet, hogy én abszolút Twilight fannak mondom magam, bár nincs a lakás teletapétázva a fõszereplõk arcképével...(a párom ki is dobna velük együtt :), olvastam is az összes részt, és az eddig elkészült filmeket is láttam. De ettõl a harmadik résztõl kicsit paráztam, mivel könyvben nem jelentett akkora élményt, mint a többi, és akkor gondoltam, a film sem lesz akkora nagy durranás. Ezzel szemben roppant kellemesen csalódtam...nagyon király film volt bárki bármit mond, szerintem annak, aki kedveli ezt és az ehhez hasonló mûfajokat, annak fergeteges élmény lehetett végignézni.A szereplõk nagyon ott voltak, a zenék hasonlóképpen, pont mindig illettek a film aktuális hangulatához.
Aki meg nem szereti az ilyeneket, az ne nézze meg, vagy nézze meg és írja le egyszer a véleményét, és pont. Nem tudom, mi értelme van oldalakon keresztül bizonygatni, hogy mennyire utálják ezek az emberkék a sztorit. Aki azt hiszi, hogy ezzel majd eltántorítja a rajongókat, annak szerintem csalódást okozunk, mert én személy szerint röhögve olvasom az ócsároló megjegyzéseket. Szóval szerintem király film volt, én most értem haza éppen a moziból:P és kicsit még mindig a film hatása alatt vagyok... és azt mondom...csak így tovább a film készítõinek, várjuk szeretettel a befejezõ részt, szerintem azzal sem lesz könnyû dolga a rendezõnek, de biztosan megoldja majd, és méltó befejezést alkot ennek a remek történetnek.
xzibit2010 2010 júl. 03. - 18:00:25
(390/728)
Lehet sokakat megbántok ezzel, de ami igaz, az igaz! :D :D

http://imagerz.com/QEMQDUtvAwJRVQ9KEAVR
stonerack 2010 júl. 03. - 17:58:28
(389/728)
nekem is tõled.