Betti0922 2010 júl. 03. - 16:39:51
(388/728)
Részvétem a moderátoroknak ;-)
Pijjango 2010 júl. 03. - 16:37:12
(387/728)
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 júl. 03. - 16:36:54
(386/728)
Az elején gyakorlatilag elmondtad ugyanazt, amit én is. :D A gyerekekrõl pedig: Miért elégszik meg mindenki ennyivel?
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 júl. 03. - 16:30:52
(385/728)
A mûveltségnek és a diplomának nincs sok köze egymáshoz, már elnézést. Egyébként pedig ez továbbra is beszûkültség, ugyancsak szubjektív vagy, tehát nem is tudsz más lehetõségen elgondolkodni. Mi alapján mondom? "Aki kõkeményen csak a valóságban él, kevesebb örömöt lel." - Nem mindenki leli örömét ugyanabban. Néha bele kéne számítani a változókat is, de látom, ez még diplomásan sem megy.
10/10
Aisa22 2010 júl. 03. - 15:28:35 10/10
(384/728)
Képtelen vagy megérteni, hogy nem csak tinik nézik????????? És hogy befolyásolhatóak sem vagyunk mi mindannyian, akiknek tetszett??????
1/10
Dwight19 2010 júl. 03. - 14:16:20 1/10 Előzmény Mr. D
(383/728)
Teljesen igazad van... De ezek a filmek örökre nagy sikerek lesznek mert mindig lesznek ilyen befolyásolható tinilányok. Hányingerem van.
Gabi'91 2010 júl. 03. - 13:31:36
(382/728)
Ez így van :) tegnap két 60 év körüli néni ült elõttünk a moziban, és õk is ugyanúgy összevigyorogtak, mikor megjelent a félmeztelen wolf pack :) Erre persze mi is összenéztünk a húgommal :D
Gabi'91 2010 júl. 03. - 13:27:45
(381/728)
Érdekes, amit a zenékrõl írtál, hogy egyikre sem emlékszel. Valahol azt olvastam, hogy egy filmzene akkor tökéletes, ha a nézõ észre sem veszi, mert akkor illik bele tökéletesen a helyzetbe :) Én egyébként pont hogy észrevettem õket, szóval pont ezért talán nem volt olyan jó, persze ízlések és pofonok :)

A filmrõl általánosságban :) Én kellemesen csalódtam, a második után sokkal rosszabbra számítottam. Ismét Taylor volt a leghihetõbb számomra, bár azzal a bizonyos "Doesn't he have a shirt?" poénnal teljesen egyet értek. Oké, hogy a könyvben is állandóan hangsúlyozva volt, hogy nincs rajta felsõ, de ezt a részt nem kellett volna olyan komolyan venni. A havas jeleneteknél kifejezetten zavaró volt, valószínûleg a körülötte kialakult hype miatt is (értem én, hogy jó teste van, de azért nem kéne ennyire túlzásokba esni - állítólag híresebbek a hasizmai, mint néhány rockbanda...)
Pattinson továbbra sem kedvencem, ugyanaz a szenvedés amit eddig is láthattunk, még a nevetés sem hihetõ, erõltetett az egész. Kristennél is ugyanez a helyzet, amikor behúzott Jacobnak, egy sivító malacra emlékeztetett.
Billy Burke hozta az apafigurát, nekem bejött az a pár poénja, amit a szájába adtak.
Több idõt is szánhattak volna Rose és Jasper múltjára, érdekesebb lett volna, mint néhány romantikusnak szánt, de inkább nyálassá vált jelenet.
Összességében hullámzott az egész, de azt kell mondjam mégiscsak tetszett, bár lehet, hogy ha néhány hónap múlva otthon, dvd-n nézem meg, ugyanúgy végigröhögöm, mint nemrég a New Moont.
8/10
Cameron 12 2010 júl. 03. - 11:52:12 8/10
(380/728)
Na ezzel például én is teljesen egyetértek.
Múlthéten pénteken utaztam egy vonaton. Velem szemben egy kb 16 éves lány ült, aki mellett egy 60 éves néni. Õk németek voltak, nem ismerték egymást.A néni elõvett egy köteg ujágpapirt, hogy majd azalatt a 7 ora alatt, amennyit utazunk, mindet elolvassa. a lány elõvette az Eclipse-t és a közepén olvasni kezdte. A néni amint ránézett, meglátta mit olvas, azonnal elõvette a bõröndjébõl a Twilight Saga mind a négy kötetét, kirakta sorban az asztalra. Majd a 4. részt kezdte olvasni...csak a vicc kedvéért...
8/10
Cameron 12 2010 júl. 03. - 11:44:20 8/10
(379/728)
Ja igen, van még valami:
nekem nagyon tetszett, hogy pl. Jasper végre több szerepet kapott. És igen, engem is meglepett, hogy még tudtunk meg történeteket mind a Cullenekrõl, mind a farkasokról. Szerintem a farkasos-tábortüzes-mesélgetõs részt kicsit összecsapták, mert a könyvben az nagyon hosszúra nyúlik, míg a film csak 1-2 percben említi.
Nekem a zenék is tetszettek, habár tényleg nem olyan emlékezetesek, mint pl. az elsõ részben...
Butterfly1986 2010 júl. 03. - 11:43:05
(378/728)
Persze, tudom én, hogy elkerülhetetlen a sok Jacob:) De akkor is zavart és nyilván ez is közrejátszott abban, hogy nem tetszett annyira. Ez csak az én problémám, másnak tõlem nyugodtan tetszhet. Leírtam, hogy én hogyan éreztem magam, miután kijöttem a moziból.
Butterfly1986 2010 júl. 03. - 11:39:31
(377/728)
Nagyon jól összefoglalta az utóbbi 3 hozzászólás mindazt, amit érzek:) Sosem fogja megérteni az, hogy miért szeretjük ezt a sorozatot, aki nem olvasta. Nem olvasták, nem érthetik mennyi pluszt adtak ezek a könyvek azoknak, akik szeretik. A film pedig nagyjából próbálja visszaadni a könyvek hangulatát, több-kevesebb sikerrel:) Miért lenne attól valaki kevesebb, mert szereti? Arról nem is beszélve, hogy megszeretteti az olvasást sokakkal. Ugyanezt egy Jókai regénnyel nem lehetne elérni. Bármilyen szomorú is, de ez tény. Amúgy ismerek 50 éveseket is, akik imádják a könyveket és a filmeket is. Nem hiszem, hogy intelligencia szint kérdése. Jó lenne, ha mindenki elfogadná a másikat. Szebb lenne a világ. De sosem lesz az:)
8/10
Cameron 12 2010 júl. 03. - 11:38:06 8/10
(376/728)
én tegnap (péntek) néztem meg. a könyvet 2szer olvastam el, és nekem nem okozott csalódást.Habár tényleg nem annyira átélhetõ, szerintem azt, amit a könyv megírt, nagyon jól összehozták.
A Jacobos jelenetekrõl meg: errõl nem tehet sem a film rendezõje, szinészei, vagy bárki más. Az, hogy valaki nem szereti Jacobot, az már egyéni szociális probléma. Senki nem tehet róla, hogy sokat látni a filmben. Ez a rész különben is arról szólt, hogy Edward és Jacob "harca" Belláért mg jobban kiélezõdjön, és , hogy - bár utálják egymást - egy közös célért mégis tudnak együtt dolgozni.
Szóval szerintem remekül megoldották a filmet, azt gondolom, a könyvbõl nem lehetett sokkal többet kihozni. A lényeg megvolt, és szerintem ez a fontos...
Zsuccy 2010 júl. 03. - 11:12:17 Előzmény Cressida Beau Pre
(375/728)
Láttam a Sade márki játékait.Valóban van mondanivalója de ne sorold a kettõt egy kalap alá.Az Alkonyat tinifilm,és bárki megérti, nyilvánvaló üzenete van nem fogsz elgondolkozni rajta.A Sade márki játékaihoz pedig egyfokú intelligencia is kell,de ez csak az én véleményem.Nem gondolom hogy az én gondolkozásmódom a legjobb de én nem is nézek le senkit.Megtanították nekem h az emberek különbözõek.Ezért nem értem miért kell minõsíteni azt, aki szereti ezt a filmet.Am hidd el nekem nem én vagyok a célközönsége ennek a filmnek.:).De a ha lenne gyerekem inkább rajongjon ezért mint a kocsmában igya részeggé magát.(Ja és egyáltalán nem vok prûd vagy ilyenek csak átestem már ezen azon)
offtopic
Marcipáncica_ 2010 júl. 03. - 10:00:01
(374/728)
Ez a bekategorizálós, általánosítgatós nekem is nagyon tetszik... sokszor magáról a kategória állítóról többet elárul mint azokról akik általa a kategóriába kerültek. Tényleg érdekes hogy valakit az általa megnézett filmek alapján minõsítenek, mindezt úgy hogy gõzük sincs arról az ember mit mást tesz még az életben ezek mellett. Talán ezért is bosszant annyira végtelenül ez az egész ami itt folyik. Ne kelljen már magamat szarul éreznem azért, ha megnézek egy aranyosat és tetszik! Ugyanez fordítva is igaz. Ne legyek már rossz ember attól, hogy mindenkivel ellentétben valami nagyon sikeres nekem nem jön be. Nem mindig csak a megmondós odabaszós filmekre vágyom, van hogy csak mosolyogni akarok, van hogy csak kikapcsolni. De ez a fórum nem ilyen toleráns. Sosem volt az, mint ahogy az emberek sem. Menõ sértegetni, bántani és általánosítani. Aki itt megmondja a tutit, úgy hogy lehetõleg minél több emberbe belegyalogol az király, még elismerést is kap érte. Azt hiszem ez volt az utolsó bejegyzésem ennél a filmnél. Egyszerûen meguntam.
10/10
Aisa22 2010 júl. 03. - 08:26:49 10/10
(373/728)
Nem tetszik, hogy úgy írsz, mintha a naivitás és a mûveletlenség feltétele lenne a romantikus ábrándozásnak! A tévhitekkel ellentétben nem feltétele a 15 éves kor, és a Patiszonimádat annak, hogy szeresse valaki a filmet!
Több diplomás és sikeres ember is szereti! Pl. én. :) :) :) Szerintem nincs összefüggés, és ostobaság is errõl egy film kapcsán beszélni!!!!
Én pl. az egyik legostobább, legnézhetetlenebb filmnek tartom a Sade márki játékait, de nem vonok le messzemenõ következtetéseket abból, hogy neked tetszik! :)
Én már rég rájöttem, hogy bármelyik korosztályról is van szó, azok a boldogabbak, akik ábrándoznak! Aki kõkeményen csak a valóságban él, kevesebb örömöt lel.
Szerintem hagyni kell azt, aki szereti ezt a filmet, és a benne ábrázolt világot és értékrendet!
Ha nem tetszik valakinek a film, hát ennyi, mondja azt, hogy mi nem jó benne, de ne akarja senki annyira meggyõzni a rajongókat a film értéktelenségérõl, hogy már személyeskedni kezd, és általános negatív közös jellemzõket aggat rájuk!
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 júl. 03. - 02:03:54 Előzmény dreamworldgirl
(372/728)
Nincs gyengébb értelmû lány, naiv, mûveletlen van. Néha le kell ülni gondolkodni, olvasni, újabb gondolatmeneteket elsajátítani, és nem folyton romantikus ábrándokat kergetni filmek, könyvek, sorozatok, képek stb. segítségével. Nem tudom, mi ez a végletesség. Az IQ-teszt sem a képességeidet méri, hanem azt, hogy mennyire fejlesztetted azokat.
Butterfly1986 2010 júl. 03. - 01:14:21
(371/728)
Csütörtök délután néztük meg. Csalódtam:( Ugyanúgy, mint ahogyan a 4. könyvben. Nekem speciel a 2. rész sokkal jobban tetszett. Jobban átjöttek az érzelmek( Bella fájdalma, Edward kínja). Ebben össze-vissza kapkodták a jeleneteket. "Véres akcióból" hirtelen átváltott romantikára. Majd vissza akcióra. A zenék felejthetõek, egyetlen egyre sem emlékszem. Összecsapottnak éreztem és nekem túl sok volt a Jacobos jelenet, mivel a könyvben is idegesített. A csatajelenetet szépen kivitelezték, de körülbelül ennyi. Nem izgultam, nem éreztem át és ez nagyon hiányzott:( Tény, hogy könyvben is a 2. volt, ami a legjobban tetszett, de 3.-at is szerettem. Sokkal jobbat vártam:( A vitázóknak csak annyit mondanék, hogy gondolom õk is rajongtak valaha valamiért elvakultan. Miért akarják ezt másoktól elvenni? Gondolom erre az a válasz, hogy amiért rajongtak az ennél jobb volt... Akkoriban az idõsebb generáció gondolta ugyanezt a rajongás tárgyáról, mint most ti errõl. Nem tudom miért kell foglalkozni ezzel. Senki sem kényszerít arra, hogy megnézd vagy elolvasd. Kinek mi jelenti a kikapcsolódást és szórakozást. Nyugodtan nézzetek Tarantino, Spielberg, Tim Burton filmeket. Senki sem tiltja.
2/10
Arkagyin 2010 júl. 02. - 23:41:33 2/10
(370/728)
Ok, akkor én is köszönök :)
Jóéjt
Marcipáncica_ 2010 júl. 02. - 23:36:31
(369/728)
...megpróbálom most e sorokból kizárni a vihorászó és marhára idegesítõ hangosan pofázó cicababák emlékét akik a film elsõ pár percét teljesen uralták, és leírom a filmrõl a véleményem:
Sokkal jobb lett ez a rész mint a második, amely nagyon elvette a kedvem a sorozattól anno. A szereplõk ugyanazt hozták amit az elõzõekben, már akkor is láttuk hogy mi az ami náluk mûködik és mi nem. Nincsenek féktelen érzelemkifejezések, csak csöndes mosolygások és rengeteg dialóg (kevesebb monológ)... Lautner fiúcska (Jacob) játéka volt a három fõszereplõ közül számomra a legértékelhetõbb. (Arról nem beszélve hogy ing nélkül jelentõsen impozánsabb látványt jelent mint Patiszon sápatag ámde csillogó felsõteste... ahogy azt már anno kifogásoltam is, hogyha van valakinek egy ilyen menõmanó vámpíros szerepe mi a pékért nem tud pár hónapot forgatás elõtt gyúrmázni?)
No mindegy. Bella-apu ismét kapott pár jó poént, sajnáltam is hogy csak ennyi szerepet kapott, de azt a keveset viszont nagyon jól megoldotta, kimondottan élvezetes pár perce volt ez a filmnek.
A történetet sokan ismerik, a film mondhatom szinte egy az egyben a könyvet hozta, még egyes Cullenek történetét is megismerhettük, ami számomra kellemes meglepetés volt, nem gondoltam volna hogy beleteszik a filmbe. A második rész végtelennek tûnõ depressziójához képest ez szinte pörgött, csak azt sajnáltam rettentõen hogy az animált farkasok mozgása még mindig nagyon béna, néha olyan szögletes volt a mozgásuk hogy szinte már nekem fájt... A zenék az elsõ részhez képest kevésbé voltak karakteresek, a legjobb még mindig a Debussy Clair de lune, az összes többi könnyen felejthetõ. A kisebb humoros részek, beszólások (Patiszon dumája Jake nem létezõ ingjérõl, meg a falkatagok szövege Jake gondolatairól, ...stb) pezsdítettek a filmen, ami néha nagyon leült a lelkizéseken. Lehet hogy épp nem voltam most túl fogékony Bella dilemmázására, de az is lehet hogy a 2. rész nyüglõdése miatt kissé már érzéketlenné váltam a lelki gyötrõdése iránt... hát ez van.
Összességében féltem tõle hogy ez is csalódás lesz mint a 2., de nem lett. Tetszett, úgyhogy most már csak a 4. marad mint lehetséges csalódás, amit amióta könyvben olvastam szinte biztosra veszem hogy az is lesz...