szakii 2011 ápr. 03. - 09:30:22
(668/728)
Szerintem a könyv százszor jobb, mint a film. Jó, nem lehet ugyan úgy, de hát sok dolog van, ami szerintem kellett volna a könyvbõl a filmbe, még se tették bele. És az hülyeség, hogy csak a tinik szeretik... 56 éves anyám már látta mind a három részt vagy 100x, és olvasta is mind a hármat már vagy 100x.. (negyediket még nem sikerült beruházni:D) Meg hát a legjobb barátnõm anyuja is 40 éves, és nézi és olvassa... szóval...
Joe Hallenbeck 2011 febr. 17. - 19:31:57
(667/728)
Ennek a kismajomnak mi lelte az orrát ? A Robert Patiszon leharapta ?
Valamelyik Lauter-fan megírhatná ! ;)
2/10
Singaporeflash 2011 jan. 13. - 15:48:33 2/10
(666/728)
Mekkora idiótaság!!! Sajnálom, hogy megnéztem!
Egy döntésképtelen nõ szenvelgései, annak sulykolása az ifjúságba, hogy több férfit is lehet egyszerre szeretni - fiatalok, el ne higgyétek! Ha többet szeretsz, akkor egyik sem az igazi!!! Ha meg a pasid az igazi, akkor más pasi egyszerûen labdába sem rúghat!:-)
Ráadásul pozitívan állítják be a vámpírokat - hellooooo! A démonok nem pozitívak!!
Ráadásul 2 féle férfialternatívát kínál fel a csajoknak, mint mércét: Farkas = macsó, vámpír = metroszexuális. Istenem, de ökörség! Minden épkézláb férfi kikérné magának az ilyen idióta általánosításokat - Hálistennek, ennél sokkal komplikáltabb egy ember. Bõdületes ostobaság, szépen, sõt néha gyönyörûen fotózva.
2/10
Destroyer55 2011 jan. 09. - 20:54:18 2/10
(665/728)
Mindenesetre, még mindig ez a legnézhetõbb darabja a trilógiának...
idõjós1010 2011 jan. 08. - 22:22:09 Előzmény Gabi'91
(664/728)
Sikerrel :-) Érthetõ volt minden sorod, de az én szemszögembõl ez a film nem több egy tiniõrületnél, tele nyállal, és mûvámpírokkal.
Zseniális mennyire eltalálták a tinik gyenge pontját, a filmek terén, de mint produkció, mint mozifilm nálam (is) megbukott.
Gabi'91 2011 jan. 07. - 18:41:15 Előzmény idõjós1010
(663/728)
Neked is és a kritikának is teljes mértékben igaza van abban, hogy a vámpírok leírása nem éppen optimális (a vámpírok szemszögébõl) - szerintem, ha Drakula ezt látná, nyüszítve rohanna valami sötét sarokba :D. Viszont szerintem pont a vámpír rész az, amit semmiképp nem lehetne kihagyni, mivel akkor elveszíteni varázsát a sztori, ahogy Te is írtad, nem lehetne csûrni-csavarni. A természetfeletti miatt jön létre a konfliktus (meg persze a csaj is gerjeszti õket).
A linkelt kritikában említett 'no sex' dolgot én is álszentnek tartom, viszont félig-meddig elfogadható magyarázat van rá, másrészt pedig ennek köszönhetõ az a feszültség, ami a könyvben szerintem egy picivel jobban átjött, mint a filmben. Másrészt azt hiszem a legtöbb nõ (én is :)) imádja a romantikát, szereti, ha a tenyerén hordozzák; Edward és Jacob karaktere is úgy van felépítve, hogy ennek megfeleljen, ennek is köszönhetõ az õrület. Az viszont meggyõzõdésem, ha Pattinsonnal vagy Lautnerrel a Tescoban futna össze bármelyik nõi rajongó - és egyikük sem lenne része ennek az õrületnek – nem akadna meg rajtuk a szemünk. Ez persze nem változtat azon, hogy tényleg részben miattuk mennek a moziba a rajongók (bár én még mindig azt tartom, hogy ez kis százaléka a dolognak, mivel a karakterbe van „bele esve” a rajongó, a színész csak megtestesíti azt, tehát ha mondjuk Andrew Garfield játszaná Edwardot, akkor õ lenne a nõk bálványa, nem Pattinson).
Mindenesetre azon sajnos nem segíthetünk (talán nem is kell), hogy van, aki vakon odavan érte, szerinte ez a legjobb film/könyv az egész világon. Aki kicsit idõsebb, az meg úgyis megérti, hogy csak egy könyv, pár év múlva pedig csak halványan emlékezni fogunk, hogy ’jéé, ilyen is volt!’. :D
(Remélem nem nagyon összezavaró az írásom, próbáltam értelmesen leírni a gondolataimat :))
frenchbullie 2011 jan. 07. - 06:09:02 Előzmény idõjós1010
(662/728)
Üdv! Köszi, azokat már látta:-)
idõjós1010 2011 jan. 06. - 23:35:52 Előzmény Gabi'91
(661/728)
A komment korrekt, de ez még korrektebb:
http://articles.port-network.com/article/11370
Sok igazság van benne szerintem, s még annyit tennék a kritika egy részéhez hozzá, hogy a romantikához nem kellenek vámpírok. Tinirománcot anélkül is lehet nézni, hogy agyonkozmetikázott vámpírok lennének a fõszerepben.
No jó, végül is remek alap ez a vámpírdolog, szó se róla, mert e körül tudják csak a két fõhõs románcát érdekesen csavarni, hogy az elnyújtható lehessen több részen át is, de ez így akkor már-már csak egy alibinek tûnik az egész film alá, s méltatlan a vámpírlegendákhoz. Szóval jobb lett volna egyéb megoldás a két fõhõs alá. Már csak azért is, mivel szerintem a nagyközönség döntõ részét amúgy sem a vámpírok érdeklik. Így meg akkor nem kéne agyonpúderezni õket, csak egész egyszerûen helyettesíteni valami mással.
idõjós1010 2011 jan. 06. - 20:47:53 Előzmény frenchbullie
(660/728)
Hát túl sok akció nem volt benne pedig :-)
Párodnak üzenem nézze inkább a Penge meg az Underworld részeket. Azok tényleg akciódúsak.
idõjós1010 2011 jan. 06. - 20:43:32
(659/728)
:-D :-D A legrosszabb mozifilm kategóriára jelölt film :-D :-D
Aranymálna neki :-)
Most hallottam.
Kemény !!
Severina 2011 jan. 06. - 13:33:03 Előzmény szekfuandras
(658/728)
Hát valószínûleg igazad lehet....
Gabi'91 2011 jan. 05. - 17:15:06
(657/728)
Elõször nem is akartam írni, csak miután elolvastam néhány kommentet, úgy döntöttem mégis megosztom azt, ami már egy-két napja foglalkoztat. Sokan írják, hogy mekkorát csalódtak, mennyire sz@r az egész sorozat, bénák a színészek, rossz az adaptáció, stb. Azt el kell ismerni (még azoknak is, akik a legnagyobb rajongóknak vallják magukat :) - én is közéjük tartozom :)), hogy a színészi játéknál pl. Taylort vagy Kristent nem szabad Robert de Niro-val vagy Helen Mirrennel összehasonlítani. Viszont ha végig olvassa valaki a könyveket és utána nézi meg a filmeket (de akár fordítva is mûködik a dolog), láthatja, hogy a film elég pontosan visszaadja a könyv sztoriját. Meglehetõsen pontosan ábrázolja az eseményeket, sokkal kevesebb ferdítéssel, mint mondjuk egy Harry Potternél (jobb példa most nem jut eszembe). Ezentúl a szereplõk is elég jól el lettek találva. A farkasokkal sincs semmi gond és az Emily-t, Arot vagy Jane-t játszó színész is visszaadta a könyvben leírt karaktereket. Én az elsõ könyvet csak a film megnézése után olvastam, így a fõszereplõkrõl nem igazán tudok nyilatkozni, de engem õk sem zavarnak. Ebbe a részébe szerintem nem nagyon lehet belekötni a filmeknek. Az tény, hogy az érzelmeket nem képesek visszaadni, ezért meg semmiképp nem hibáztathatjuk, mivel Stephenie nagyon pontosan ábrázolt mindent - ez az E/1-ben írt könyvben megvalósítható, filmen természetesen már nem olyan könnyen.
Ami igazából rávett arra, hogy írjak az volt, hogy tesóm karácsonyra megkapta a New Moont és az Eclipse-t DVDn. Elõször csak az extrákat akartuk megnézni, aztán kedvet kaptunk és végignéztük a teljes sorozatot Alkonyattól Napfogyatkozásig :D. Bár az elején mindketten szkeptikusak voltunk (nem igazán tudom, hogy miért, de valahogy eltávolodtunk a nyár óta az egész vámpíros dologtól…) és azt hittük, hogy unni fogjuk. Épp ellenkezõleg! Már az elején újra éreztem azt az izgalmat, amit anno az elsõ nézése után. Nem untam, nem éreztem mûnek (pedig tesómra való tekintettel szinkronnal néztük – amit továbbra is bénának tartok, valahogy a hangszínek nem tetszenek nekem), és miután vége lett mind a három filmnek egyetértettünk abban, hogy nem igaz, hogy tehetségtelenek a színészek. Hogy lehetnének azok, ahogy valaki elõttem írta mégiscsak világhírû lett a sorozat! Ehhez a sztori mellett õk is kellettek, és nem õk tették világhírûvé a filmet, hanem épp fordítva. Az pedig, hogy végre tudják hajtani a feladatokat miközben ezren bámulják õket, nem tudom, hogy a fikázók közül hányan lennének erre képesek.
A lényeg, hogy újra várom a Breaking Dawnt, és azt hiszem, hogy újra neki fogok állni a könyveknek.
Akik pedig gyûlölik az egész vámpír-mizériát... Sajnos én is csak ismételni tudom az elõttem írókat: Akinek nem tetszik… Senki sem kötelezi õket a film megnézésére, vagy kommentelésre. Õszintén szólva sosem értettem az ilyen embereket. Ha meg mindenképpen meg akarják fogalmazni, hogy mennyire rossz a film – amivel semmi gond sincs, ezért van a fórum - tegyék azt normális hangnemben, indoklással; mindjárt máshogy hangzik.
Na már így is túl hosszan írtam, azért összegzésül: szeretem a filmeket, és az igazság az, hogy ma újra meg tudnám nézni mind a hármat. :D Rettenetesen várom a folytatást! :)
(PS: Ne haragudjatok a hosszú kommentért, de ki kellett írnom ezt magamból :D)
rockRfaN 2011 jan. 03. - 21:22:06
(656/728)
Én szeretem. Akinek nem tetszik...hát izé, nem is tudom...hisz a filmsorozat világhírû lett, mit mondjak?! A többség dönt, amiben én is benne vagyok: ULTRAFENOMENÁLISANNAGYONKIRÁLY! (: én ajánlooom.
9/10
offtopic
szekfuandras 2011 jan. 03. - 16:17:38 9/10 Előzmény Severina
(655/728)
Ha ide írsz, akkor inkább csak kiröhögnek, minthogy elolvasnák... Ha önszántukból nem teszik, vagy eszükbe sem jut, akkor nem fognak hozzá az.
MoonShine 2011 jan. 02. - 23:40:46
(654/728)
Ennek a filmnek ez a lényege. Nem feltétlenül a vámpír világ felé orientálódik.... Az is lényeg de inkább a szerelem kerül elõtérbe...
Szerintem mondhatja bárki,hogy véleménye szerint nem tetszik a film. De kritizálni a színészeket, a rendezést stb. eléggé magasröptû tevékenységnek találom..
Sokkal hozzá értõbb emberek készítették a filmet...
Véleményem szerint a könyv tényleg jobb... de a film is jól sikerült!
Akinek nem tetszik, NE nézze...!
8/10
KataCullen 2011 jan. 01. - 18:30:15 8/10
(653/728)
Nekem az elsõ film nagyon bejött, az nagyon el lett találva. Ezek után már nem volt kérdés, hogy a másodikat is megnézem. Hát az enyhén szólva borzalom lett, tele unalmas és túllihegett dolgokkal, aminek értelme nem sok volt... Kicsit féltem tõle, hogy a harmadikat is elrontják, de számomra az Eclipse is hozta a színvonalat. Remekül meg lett valósítva minden fontos rész a könyvbõl. Szóval nekem tetszett. ;)
Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy a negyedik rész az milyen lesz, ami ugye két részben jön ki. :-) A könyvek közül a Breaking Dawn a kedvenc szóval remélem nem cseszik el túl nyálas és lényegtelen részekkel. :D
frenchbullie 2010 dec. 28. - 07:16:19
(652/728)
Üdv! Eddig a Saga elsõ két részét láttuk, Karácsonyra megvettük a gyereknek a harmadik részt DVD-n. Jó, jó engem is érdekelt:-) A 41 éves igazimacsó:-) férjem közölte, hogy feláldozza magát, és elviseli, hogy Szenteste megnézzük a gyerekkel a Napfogyatkozást. (Lehet fújolni, hogy nincs jobb programunk ilyenkor:-))Aztán õ is velünk nézte, ha már az Alkonyatot meg az Újholdat "végigszenvedte". A "cukros-csöpögõs-romantikus" részeknél küszködött kicsit, de az akciójeleneteket bírta, fõleg a farkasokat. Végülis családi mozinak fogtuk fel, és mind a hárman elszórakoztunk rajta.
idõjós1010 2010 dec. 27. - 00:40:07
(651/728)
A 2. részénél mélyebbre már nehéz is lett volna süllyedni ezzel a résszel. Egy fokkal jobban is sikerült, de csak egyel !
5/10
Zizibizi 2010 dec. 18. - 14:12:59 5/10
(650/728)
Eléggé ellaposodott a trilógia harmadik része (szerintem az elsõ volt a legjobb, onnan mélyrepülés!), tulajdonképpen nem sok mondanivalója van, amit annál több vérfürdõvel próbálnak palástolni! Mellé Bella szinkronhangja pocsék, semmi színt nem visz bele, olyan, mintha monoton hangon csak felolvasná a szöveget!
7/10
peti2006 2010 dec. 12. - 21:00:57 7/10
(649/728)
David Slade alaposan mellényúlt ezzel a filmmel. A Harry Potter 7/1 jutott eszembe, aminél egyértelmû, hogy nõ a filmek színvonala, exp. nagy léptékekkel.
De itt fordított ez a folyamat. Az elsõ tetszett annyira (nem vagyok fan, és nem olvastam a könyvet), hogy megnézzem a 2-at. Ezt gyakorlatilag már csak "kötelességbõl" néztem meg, lévén tudni akarom vámpír lesz-e Bella? De 2 filmen keresztül ezen agyalni az már sok.
Bár a vége valóban "felemelõ" volt, így bizonyosan megnézem a folytatást is, de az már kétséges számomra, hogy 5 év múlva újra nézem-e?
Na az ilyen adaptációknál adok igazat az olvasóknak, ahol keveslik/fikázzák a filmet. Ez megérdemli.
Bízok benne, hogy valamikor újra feldolgozzák az Alkonyatot, sokkal jobb színvonalon.
Kár érte, nagyon.....