mia meissner 2010 aug. 24. - 15:51:30
(608/728)
Találtam egy kis értekezést az imprinting/bevésõdés jelenségrõl, ha érdekel titeket, gondoltam idevág:)

http://skaterfan. wordpress.com/2010/08/24/az-imprinting-nem-csak-hollywoodi-mese/

(vegyétek ki a szóközt, mert nem enged linkelni:P)
offtopic
Marcipáncica_ 2010 aug. 23. - 21:30:01
(607/728)
Nem a nyálgép jön be. Sok ki nem mondott álma van egy nõnek amik ezekben a filmekben kicsit visszaköszönnek. Írtam már róla itt régebben, nem is akarom magam ismételgetni. Persze a karakterek túlzóak, néha elég sekélyesek is, a valóság nem ilyen szimpla, de ettõl még el lehet (és el is kell) gondolkozni azon hogy miért bûvölte el a nõket ez a karakter. (És hangsúlyozom KARAKTER, nem pedig a nyálgép Patiszon!)
PeTTrInCS13 2010 aug. 23. - 12:36:37
(606/728)
hallottam, olvastam is mindenesetre sztem könyvben jobb ez az egész mint filmben. Egyébként ebbõl a legnagyobbat az írónõ meg a filmesek kaszálják :D
Titinóó 2010 aug. 23. - 10:20:10
(605/728)
Szerintem ez a rész volt a 3 közül a legrosszabb. Érdekes, hogy a Bella mekkora ribanc lett.:) Ez már eléggé félresikerült lett, szerintem a második rész volt a legjobb. Valahogy már nem is várom ezek után a következõt... Pedig még az elsõ kettõnél elég nagy rajongó voltam...
2/10
Arkagyin 2010 aug. 23. - 09:41:18 2/10 Előzmény Aisa22
(604/728)
Szóval azt várod tõlünk is, hogy csillogjunk villogjunk, amikor kimegyünk a napra? Vagy fél pucéran rohangáljunk fel-alá az utcákon? Ezt várod?
offtopic
Marcipáncica_ 2010 aug. 22. - 20:49:45
(603/728)
Ha 18 karikás lenne a film, akkor szerintem fért volna bele egy kicsivel több tökösség is. Én csípném mondjuk. :)
(ja és rossz az aki rögtön rosszra... :D)
offtopic
Marcipáncica_ 2010 aug. 22. - 20:47:31 Előzmény PeTTrInCS13
(602/728)
ezt a baromságot honnan vetted te is?
érdekes mivé nõnek szájhagyomány útján a dolgok. :DD
Modena 2010 aug. 22. - 20:35:53
(601/728)
Most fejeztem be a film nézését,meg az utolsó oldal kommenteléseinek olvasását.Nos...
A film maga jobban tetszett az elsõ két résznél,mivel ebbe már volt egy kevés harc is.Jasper a kedvencem,mert benne látom egyedül azt a régimódi vámpírt,aki gyilkolászik és közben jól érzi magát.Persze õ sem teljesen olyan,de akár lehetne.(a saját fantáziámmal kiegészítve õ a tökéletes karakter:))
A könyvhöz képest a film.Hát...az az igazság,hogy a könyv sem vágott padlóhoz,de az biztos,hogy kikapcsol.Nem kell rajt gondolkodni,nem ültet magvas gondolatokat az ember fejébe.
Aztán meg,miért ne lehetne egy vámpír szerelmes egy emberbe?Szamárnak meg egy lónak is lehet közös utódja.Mellékesen ez a történet nem újkeletû.Hirtelen három jut eszembe,és mind az alkonyat elõtt készült:Buffy a vámpírok réme,Vámpírnaplók,True Blood.És ugye-ugye,hogy mindháromban a szerelmes vámpír nem eszik halandókat.Csak néha:D
Az igazi férfiakról annyit,hogy a haver jó dolog,a sör jó dolog,és egy pasi élete nem csak ebbõl áll.Ha igen akkor ott a csajjal lesz a gond.Mellékesen nõ vagyok,és a film alatt csak egy "könnycsepp csillant meg a szememben".Ez akkor volt amikor Jacob azt mondja:"Bella,this is what we do."Szerintem vicces volt.Nem bírom a mûkomoly helyzeteket.
Összegzés:találtam benne jót és rosszat is.Nézhetõbb,mint az elõzõ,de hamár vámpír,akkor True Blood.
10/10
Balcsik 2010 aug. 20. - 21:02:56 10/10 Előzmény NADALFAN
(600/728)
Miért lenne gáz? Nem gondolom, hogy csak a 13 éves korosztályt célozták meg. Egy 13 éves talán sokmindent nem is ért a filmbõl. Sokminden van ebben... felnõtté válás, az elsõ és egyben nagy szerelem, egy másik oldalról viszont a reménytelen és viszonzatlan szerelem, barátság, harc az életért, egymásért, csalódás, gyötrõdés, remény, beletörõdés, családi összefogás... Mindez klassz filmzenével fûszerezve. Én vállalom, hogy közel a 30-hoz azt mondom, tetszett minden eddigi rész és a következõket is meg fogom nézni. És csatlakozva Aisa22-höz romantikus, érzelemgazdag lányoknak ajánlom, akik nem szégyenlik, ha egy-egy apró könnycsepp megcsillan a szemükben a film alatt... :)
1/10
NADALFAN 2010 aug. 20. - 17:26:45 1/10
(599/728)
azért ez nagyon gáz-mert ha egy 13 éves tini irja ezt ok.mert ez a film az õ érettségi szintjüknek megfelelõ-na és ez a pattison egy senki szinésznek is férfinak is egy nagy 0:))
10/10
Aisa22 2010 aug. 19. - 21:26:23 10/10
(598/728)
Szerinted mit kéne tenniük? Mitõl lennének számodra elégé férfiasak??? Szerintem igenis vonzó, hogy egy férfi nem a haverjaival vedel, meg csajok után rohangál, hanem a szerelmével beszélget át éjszakákat, és mindent megtenne a szerelméért! Én nagyon-nagyon örülnék, ha ilyenek lennének a férfiak, mint a Twilight-os pasik!!! A mai fiatal pasiknak ajánlanám, hogy vegyenek példát! :)

Imádom ezt a filmet!!! Amikor csak tehetem, újra és újra megnézem! :) Személy szerint csak lányoknak ajánlanám, nekik tetszhet igazán. :)
Koczy85 2010 aug. 19. - 12:27:41
(597/728)
Megmondom õszintén, hogy a video linkjét meg a címét nem jegyeztem meg, mert azért annyira nem érdekelt, Csak azért néztem meg kíváncsiságból, merthogy állítólag leszólta a magyarokat.
YouTube-on biztos fent van valahol.
Koczy85 2010 aug. 17. - 17:22:47
(596/728)
Én láttam azt az interjút Robert Pattinson-nal, amiben állítólag Magyarországot fikázta. Nos, egy szóval nem mondta, hogy Magyarország szar hely lenne.

Arról meg, hogy a külföldieket hogyan fogadják itt egy-két esetben (fõleg, a nem híreseket), arról én hallottam érdekes sztorikat, csak nem idevalók egy Alkonyat topic-ba.

Abban viszont igaza van Robert-nek, hogy vannak tényleg extrém rajongók, akiknek a rajongása túlmegy már-már az egészséges határokon (ha lehet így fogalmazni.) Kristen meg eleve nem szereti a felhajtást.

Az valóban igaz, hogy sokat lendített a karrierjükön az Alkonyat, de hogy teljesen ismeretlenek lennének-e még mindig, ha nincsenek ezek a filmek azt igazából nem tudhatjuk.
(Nekem pl. már "régi ismerõs" volt Kristen, amikor az Alkonyat elsõ részét néztem, mert kb. 3-4 filmben láttam már elõtte. Igaz, nem mindegyikben õ volt a fõszereplõ.)
PeTTrInCS13 2010 aug. 17. - 16:56:57
(595/728)
ja és pattinson azt mondta h magyarország milyen sz.r meg h az emberek milyen bunkón fogadják az idegeneket hát bazz.... attól még h híres h képzeli h csak úgy oltja a magyarokat!!?? meg stewart "fél a rajongóitól" mert "ha megindulnak nincs az a testõr aki megvéd" basszus hány tinilány örülne ha ennyien rajonganának érte???? végül pedig annyit hha nemlenne ez az egész alkonyatláz a kutya se tudná ki a fene az a robert pattinson meg kristen stewart és akkor nem kéne félnie a rajongóitól!
PeTTrInCS13 2010 aug. 17. - 16:49:39
(594/728)
sztem ez az egész nem nagy durranás. télleg nyálas és abban csatlakozom Citromfûhöz h az igazi vámpírok gonoszok!!! az ötlet úgylátszik jó mert emberek milliói rajonganak érte! néhányan talán jobban rajonganak érte mint kellene pl.: egy 40 körüli nõ lehúzta lautner elött a naciját és a bugyiján egy hatalmas szivecske volt meg lautner nemtom a storyt pontosan mert a barátnõmtõl hallottam meg egy 7 éves kiscsaj azt mondta pattinsonnak h szivja ki a vérét és odanyújtotta nyakát!!! én elolvastam meg néztem is de a könyv jobb akkor már!
Koczy85 2010 aug. 17. - 16:40:53
(593/728)
Nekem igazából ez tetszett a legjobban a három rész közül. Igaz nem vagyok Alkonyat rajongó, nem is olvastam a könyveket, a körülötte kialakult "hisztéria" meg nem érdekel. (A filmeket is igazából elsõsorban azért néztem meg, mert játszik bennük Kristen Stewart) Magától a filmtõl sem vártam többet, mint ami. Vagyis, hogy ez alapvetõen egy romantikus mese elsõsorban tiniknek.
Szóval nem ez volt életem filmélménye ugyan, de azért láttam már ennél rosszabbakat is.

A divatról meg annyit, hogy szerintem az Alkonyat esetében fikázni legalább akkora divat, mint rajongani érte.

Ami az IMDB-s pontozást illeti én azt sosem tartom mérvandónak, (nem az alapján döntöm el, hogy milyen filmet nézek) mivel az is nézõi vélemények összessége. (Az Alkonyat esetében például, akik eleve utálják simán rányomták az 1-est úgy, hogy nem is látták a filmet.)
Citromfû 2010 aug. 17. - 16:28:54
(592/728)
Ez jobb mint a második. De rosszabb mint az elsõ. A legnagyobb probléma az, hogy az Alkonyat világában nincsenek igazi vámpírok. Az írónõ nagyon eltolta a dolgokat. Méghogy a vámpír beleszeressen az emberlányba! Mert a vámpír, ha már vámpír lett, akkor az elveszti emberi mivoltát, és csak emberi vért szív, mert ezt írták meg 300 éve is a kódexekben, ez van a Drakula könyvekben. A Vatikán csak a Harry Potter ellen tudott hisztizni? Akkor mi van a nyálas vámpír lovestorykkal? Hahó, a vámpírok gonoszak, és az igazi vámpírok itt pl. a Volturi, de még õk is puhányok viszonylag... Ezzel megírtam véleményemet Meyer fantáziálgatásáról, de önmagában az ötlete viszont találó, ha már annyira erõltetjük a két kölyök szerelmét. A könyv jól visszaadja a vonzalmakat, de a film képtelen erre. A 3. filmet nézve nem találok ,,miért"-et, okokat arra, hogy Bella miért szereti Edwardot? Ezt hangsúlyozni kéne ám!
8/10
beo71 2010 aug. 17. - 14:01:34 8/10
(591/728)
Meglepõen élvezhetõre sikerült a harmadik rész.Az iskolások rajzaiból készült farkasok sem olyan idegesítõek,mint az elõzõ részben és elég jól pofozzák a semmit.8/10.
Edward beszólása az izmos kutya poló hiányáról pedig már az önirónia kellemes megjelenését is megvillantja,viszont a sátras-hármas eleinte feszült jelenetét sikerült elszúrni az összepacsizó vámpír-farkas hülyeséggel.A közös akció ellenben jól sikerült,fogyasztható darab.
1/10
Irmageddon 2010 aug. 15. - 16:18:05 1/10
(590/728)
Én is felsorakozok a bukottak sorába asszem,mert nem bírom megállni,h ne írjak ide.
Én olvastam az összes könyvet és imádtam õket,pedig nem vagyok épp tini.A filmekkel is elvoltam,megnéztem,tettszett....eddig.Ez a 3. rész szerintem egy kalap sz@r.Könyvben sztem írtó jó és remekül le van írva a végsõ harc is és szerintem egy ütõs filmet lehetett volna belõle csinálni,de nagyon elszúrták.Akikkel láttam a moziban,azok nem olvasták,és kérdezték,h ez most mi volt??Összevágott filmkockák sorozata,semmi több.Hát a 4.rész 2felé bontását már nem fogom megnézni,ezek után.Jó nagy bukást csináltak a kezdeti sikerekbõl.
Hiába...olvasni mindig is jobb volt.
2/10
Arkagyin 2010 aug. 13. - 00:22:51 2/10
(589/728)
Teljesen igazad van! Hopsz, akkor most én is megbuktam :D