Téma: Alkonyat

Bak Ferencné 2008 dec. 23. - 10:25:36
(718/91798)
Nem tudom, hogy hol tartotok a fordításban, de miután Edward megmenti Bellát, mindenki ki van akadva rajta. Carlise összehívja a bandát az étkezõben (ami konferenciateremként üzemel ugyebár) és ott aggódnak, hogy mi lesz ha leleplezõdnek. Az undok Rosalie még azt is bevállalja, hogy õ majd elintézi Bellát Edward helyett, õ ebben profi. (ha elolvastad az Eclipse-t akkor érted, hogy mirõl beszél) akkor Alice-nek lesz egy látomása amiben látja, hogy Bella az õ barátnõje lesz, és azt is, hogy Edward szerelmes lesz belé. Edward meg kiakad, hogy õ szerelmes legyen egy emberbe. Alice itt azt is látja, hogy Bella egy lesz közülük. Ez a másik, ami ellen Edward tiltakozik.
Én amúgy Emmett poénjait bírom nagyon. Amikor elmennek vadászni, akkor is Edward leszúrja, hogy gyerekes és úgy eszik, mint egy barbár.
Samaire 2008 dec. 23. - 10:16:52
(717/91798)
öhm bocsi, Neked is szép napot :)
Samaire 2008 dec. 23. - 10:16:07
(716/91798)
na várj ez hol van??? mmint a jóslás...mert mi elkezdtük fordítani...
Bak Ferencné 2008 dec. 23. - 10:14:26
(715/91798)
Szép napot csajok!

Elkezdtem olvasni Meyer honlapján a Midnight Sun-t és nagyon érdekes összevetni az Alkonnyal.
Spoiler!!! Érdekes, agyogy Alice megjósolja, hogy szerelmes lesz Bellába, és kézzel-lábbal tiltakozik elenne.
Amúgy meg csalódott vagyok, hogy pont az Alkonyt nem rakta fel senki a bithumanre, bezzeg a béna Keanu Reeves-sci-fi fenn van.
off - Tegnap látták a fiaim a moziban és nagy csalódás volt nekik. Jó, hogy nem mentem velük, sajnáltam volna a mozijegy árát.
Samaire 2008 dec. 23. - 10:12:28
(714/91798)
alig van nála ruha, ezért kötve hiszem, hogy mosatlant visz magával :D
10/10
P.Cat1 2008 dec. 23. - 10:11:16 10/10 Előzmény Samaire
(713/91798)
ha valaki egész héten egy ruhát hord, akkor minek utazik sok csomaggal??? bár lehet, hogy a mosnivalót viszi haza
10/10
P.Cat1 2008 dec. 23. - 10:06:34 10/10
(712/91798)
itthon nem adja az HBO, marad a net :o)))

nagyon vicces jelenetek is vannak benne, van hogy a vámpír félelmetes akar lenni, de a hosszú "fogaktól" pöszén beszél :o))))

szerintem a Twilight is jó lett volna sorozatban, jobban ki tudták volna bontani a történetet
T42 2008 dec. 23. - 10:00:49
(711/91798)
Megnézném meg el is olvasnám, de nincs HBO-m. Azt s etudom, nálunk adja-e a HBO. Esetleg ha sok idõm lesz, megpróbálom letölteni és megnézni.
10/10
P.Cat1 2008 dec. 23. - 09:59:01 10/10
(710/91798)
T42 2008 dec. 23. - 09:58:40
(709/91798)
Nem tudom, hogy a könyv irodalmi szempontból mennyire igényes / igénytelen alkotás.
Viszont a válásom óta nem birtam a szerelmes-nyálas-szakitós filmeket, mármint ami csak arról szól. Az elmúlt tiz évben azt hiszem egyedül az Angol beteget néztem végig. Egy ideig legszivesebben dokumentumfilmeket néztem háborúkról, tömegkatasztrófákról meg hasonlókat. Könyvben max Harry Pottert vagy történelmi témájút. Kedvencem a Budapest ostroma volt :-) Most már meg tudok nézni olyan filmet, amiben van szerelem, de csak akkor ha nem kizárólag arról szól.


A Twilight meg a másik három viszont tetszik. Nemcsak tetszik, de újra meg újra elolvasom és kimondottan a szerelem miatt, még a New Moon elejét is újraolvastam, pedig az elsõ olvasásra eléggé felzaklatott :-(
10/10
P.Cat1 2008 dec. 23. - 09:47:00 10/10
(708/91798)
ha valaki hasonló vámpíros könyvet keres/ filmet, akkor az amerikai HBO-n megy a True Blood sorozat
nagyon jó, több benne a humor, de szerintem teljesen a Twilight története csak délen játszódik
a bár körül egy KUTYA szokott ólálkodni (milyen ciki ez)
http://www.hbo.com/trueblood/

egyébként a sorozat is bestsellerbõl készült Charlaine Harris írta õket
http://www.amazon.com/Sookie-Stackhouse-Boxed-True-Blood/dp/0441017770/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1230021599&sr=1-1

A vámpírok egy szintetikus japán vér miatt, már nem emberekbõl táplálkoznak ezért elfogadott kisebbséget alkotnak a társadalomban. Nagyon vicces, van a vámpírok jogait támogató szervezet, és van a vámpírokat ellenzõ egyház. Az HBO mind a kettõnek csinált honlapot :o)))
http://www.americanvampireleague.com/

http://www.fellowshipofthesun.org/

Tartalom:
Thanks to a Japanese scientist's invention of synthetic blood, vampires have progressed from legendary monsters to fellow citizens overnight. And while humans have been safely removed from the menu, many remain apprehensive about these creatures "coming out of the coffin." Religious leaders and government officials around the world have chosen their sides, but in the small Louisiana town of Bon Temps, the jury is still out.

Local waitress Sookie Stackhouse (Anna Paquin), however, knows how it feels to be an outcast. "Cursed" with the ability to listen in on people's thoughts, she's also open-minded about the integration of vampires — particularly when it comes to Bill Compton (Stephen Moyer), a handsome 173-year-old living up the road. But as Sookie is drawn into a series of mysteries surrounding Bill's arrival in Bon Temps, that tolerance will be put to the test.
Samaire 2008 dec. 23. - 09:32:55 Előzmény yoshitamagotchi
(707/91798)
abból bizony volt film...és azon úgy ahogy kell el is aludtam -.-
Samaire 2008 dec. 23. - 09:28:39 Előzmény reila
(706/91798)
õk Stephenie vámpírjai...nem olyanok, mint az elõdeik...Steph kikötötte, hogy nem lehetnek vámpírfogak a filmben... ez legyen a legnagyobb bajunk azt mondom...
10/10
yoshitamagotchi 2008 dec. 23. - 00:46:50 10/10
(705/91798)
jó a szó tesó :)))
10/10
Andyca 2008 dec. 23. - 00:17:47 10/10
(704/91798)
Én meg úgy vagyok vele, hogy a könyv az egyik legjobb, amit eddig olvastam, pedig állandóan olvasok...
A film eleinte nem tetszett, nem ilyennek képzeltem, de a 10. megnézés körül rájöttem, hogy egész jó, már imádom.
Nem érdekel, másnak hogy tetszik akár a könyv, akár a film, nekem hatalmas élmény volt, most olvasom újra a 4 könyvet. Ezt senki se veheti el tõlem, annak csak rosszabb, akit nem ragad el ennyire.
10/10
yoshitamagotchi 2008 dec. 22. - 23:20:27 10/10
(703/91798)
Na ezaz, én sem gondolom, hogy csöpögõs/nyálas, ezt mintegy idézetként vettem a kritizálóktól, akik szerint az. Hát tojok rá, ha szerintük nyálas, nekem így is megfelel. Megértem ha valakinek nem tetszik, de nem hülyézem le és kikérem magamnak, hogy kevesebbre tartsanak, azért mert nemkem viszont igenis tetszik, méghozzá úgy ahogy van. Punktum :)
Amúgy az Éjféli Õrjáratból film is készült nem? vagy lehet hogy másra gondolok.. Jóéjt nektek is csajok, Edwarddal, Jacobbal, meg egyebekkel teli szép álmokat :)
olgo9 2008 dec. 22. - 23:16:39
(702/91798)
És most már tényleg vámpíros jó éjszakát mindenkinek! :-)
olgo9 2008 dec. 22. - 23:16:13
(701/91798)
Hát rávettél még egy végszóra! Igen, szerintem is az a lényeg, hogy mi mit látunk benne és nekünk milyen értékeket ad. És nem akarok vitatkozni, de szerintem, még csak nem is csöpögõs! Annyi nyálas filmet láttam már, ez nem olyan, van benne valami más! Szebb annál, hogy lecsöpögjön a vászonról! A kritikusok pedig már az agyamra mennek és megvan róluk a privát elképzelésem, miért olyanok, amilyenek! Azok pedig, akik beülnek egy vámpíros filmre és csalódniuk kell, mert ez nem olyan, meg csak annyit, hogy én is ültem már be olyan filmre, ami mást hozott, mint amit vártam, ettõl még nem kell leszólni. Ha mindig minden a megszokott módon történne és borítékolni lehetne egy film tartalmát, mondandóját, végét, akkor soha nem születne semmi új, és dögunalom lenne az életünk. Márpedig én nem szeretek a megszokások rabja lenni...:-) Edward Cullen tetszetõs újítás! :-)
olgo9 2008 dec. 22. - 23:09:44
(700/91798)
Múltkor talán már kérdeztem, de most még egyszer felteszem a kérdést. Ismeri-e valamelyikõtök ennek a Szergej Lubjanyenkónak (tuti nem írom jól a nevét, mert nem jegyeztem meg) a mûveit, az Éjféli Õrjáratot és folytatásait? Azok gondolom inkább szemfogas, akciós, vámpíros sztorik. Érdemes lenne olvasnom? Hm? Valaki?
A választ már csak holnap tudom elolvasni, de addig is vámpíros jó éjszakát! :-)
10/10
yoshitamagotchi 2008 dec. 22. - 23:08:23 10/10
(699/91798)
Annyira a szívembõl szóltál! Ez a sztori nem egy vámpíros sztori, ez egy romantikus történet amiben éppenséggel vámpírok is szerepelnek. Nekem nagyon tetszik a stílus amiben írva vagyon az egész (bár még csak a new moont olvasom), kézzel fogható, átérezhetõ a feszültség olvasás közben. Lehet hogy nem ez a világ legjobb könyve/filmje, de számomra az a lényeg, h én mit látok benne, milyen értékeket fedezek fel a történetben (és közben talán sajátmagamban is?) és a legfontosabb, hogy nekem mit jelent ez az egész, nyálas-szerelmes csöpögésestül, edvárdkállenestül, kárlájlostul, vérfarkasostul, emberi érzésestül, ordítva bõgésestül, szõröstõl bõröstül. Szóval a kritikusok, nem gyõzöm hangsúlyozni, tehetnek egy szivességet..