Téma: Alkonyat

ELog 2013 márc. 31. - 17:27:14 Előzmény FlorianL
(91716/91796)
mert már túl öreg vagy, hogy valami tiszta és ártatlan dolgot befogadj. :P :)
Schrader 2013 márc. 21. - 22:52:44
(91715/91796)
Szerintem aki nem tinilány, az ne próbálja tinilány szemmel nézni.Kamaszlány rokonaim, és ismerõseim el vannak bûvölve ettõl a filmtõl, elsõsorban a fiú szereplõtõl, és végül is õk a célközönség.
1/10
Filmx 2013 márc. 05. - 10:41:19 1/10
(91714/91796)
Ez a film nem akart komoly lenni, csupán egy tini lányoknak szánt hõs szerelmes "alkotás", sajnos abból is az értékelhetetlenebbik típus..
4/10
FlorianL 2013 jan. 21. - 19:45:00 4/10
(91713/91796)
Ez a film egy vicc. Tinifos. Bizonyos IQ szint felett nézhetetlen :D
2/10
nmnmnmnmnm 2013 jan. 08. - 15:20:50 2/10
(91712/91796)
Annyira nem rossz mint mondják de még így is bõven nézhetetlen hosszú,unalmas,nyálas,érdektelen...A "színészekrõl" meg szót se kell ejteni
8/10
sanderb 2012 dec. 25. - 23:08:47 8/10
(91711/91796)
Nekem még ez a rész tetszett az újszerûsége, sminkjei, ifjú színészei és szimpatikus helyszínei miatt is. 10/8
borkasztik 2012 nov. 30. - 08:21:58
(91710/91796)
Itt 7, 9 :)
De az IMDb-n ez a film 5,3 ;) De magam részérõl a számok teljesen feleslegesek,láttam már filmet amit lepontoztak és nekem még is tetszett csak a mégis a hitelesség kedvért.
Ezen az oldalon meg nagyon sokan szeretnek úgy szavazni elõre hogy nem is látták még a filmet xD
1/10
tarantinofan 2012 nov. 28. - 22:58:28 1/10
(91709/91796)
Alkonyat 7,9
Schindler Listája 8,2
Minden másra ott egy kilenc milliméteres. Take your chance!
borkasztik 2012 nov. 27. - 21:45:36 Előzmény Lala87
(91708/91796)
xD :) ÉN maradok az Avatar-nál, :)
És ha már vámpíros film nekem Interjú a Vámpírral :)

HA már fantasynál tartunk NArnia krónikái és Harry Potter mint Alkonyat :)

HA már magával ragadó misztikus érzelmekkel teli inkább Mr Magorium mese boltja stb:)

Ízlések és pofonok :)
8/10
M.Zs.F 2012 nov. 26. - 23:27:16 8/10
(91707/91796)
Jézusom soha nem írtam még úgy filmhez hogy ennyien pontozták volna, és ennyi komment lett volna........szinte hihetetlen, bár igazolja az õrületet. :)

Szóval: nem most láttam elõször, és szerintem nem is utoljára. Bájos mese (szerintem) mindenkinek, én 29 éves férfiként néztem most, de amikor elõször láttam sem voltam fiatalabb 26-nál. Kedvesek benne, néhol kicsit giccses, de alapvetõen érdekfeszítõ a vámpíros szál benne. A szereplõk mindannyian szép emberek, ami (valljuk be) szerintem sokat dob egy film megítélésén, hacsak nem egy eszeveszetten jó produkcióról van szó. Ez az elsõ rész nekem különösen szép, és emlékezetes, olyan friss és üde.

10/8
Lala87 2012 nov. 26. - 21:23:44
(91706/91796)
Engem ez a film emlékeztet az olyan lányoknak szóló kis könyvecskékre amit még tiniként olvastam, persze a vámpíros szál nélkül. Lehet nekem ezért tetszik a film. Meg ugye beleszõttek vámpírokat, vérfarkasokat. Nálam ennyi ömlengés még nem üti ki a biztosítékot. A Vágy és vezeklést, a Pearl Harbort meg az ezekhez hasonlókat már az elõzetes alapján se bírom megnézni a valószínûsíthetõ túlzott szenvedés meg nyavajgás miatt. A Büszkeség és balítéletet viszont szeretem.
Mondjuk az Alkonyat 2. részében amikor Bella állandóan vonaglik meg sikítozik álmában az már nekem is túl sok volt. Legszívesebben két sallert lekevertem volna neki.
Nem tudom egyébként hogy egyesek miért utálnak filmeket amiket rengeteg más imád. Én így vagyok az Avatarral. Arra mondtam azt hogy elpazaroltam 3 órát a moziban. Pont a szerelmi szál tett be nekem. A film elõtt dörzsöltem a két kezem hogy látok egy látványos jó kis sci-fit. Erre nem elcseszerintették azzal a röhejes közhelyes szerelemmel?! Ki voltam akadva mert nem arra számítottam. Az Alkonyatnál viszont sejtettem mire vállalkozok ha megnézem :D
borkasztik 2012 nov. 26. - 20:52:22
(91705/91796)
Igen a szerelem érhetõ :) Mellesleg szerintem a szerelemhez nem is kell észérv és létezik elsõ látásra :) Szóval ez teljesen rendben van, de attól függetlenül még nekem így is émelyítõ volt ezt látni és ezt nem tudom megmagyarázni.

MOst komolyan ti megnéztek és elolvasnátok ha úgy állítanák be mint egy sima szerelemi történet és semmi vámpíros misztikum nem lenne, hanem csak egy "emberi" sráccal és lánnyal történik az iskolában ?
Mert szerintem fele ennyien se rajonganának érte, mert alapjába véve unalmas nem történik semmi benne....

és pont ez a lényege, hogy ugye megpróbálják ebbe a vámpír köntösbe bújtatni,holott köze sincs hozzá, és itt nyílik ki a bicska sokak sebében. Nem azért mert romantikus. Mellesleg a romantikusnak nem hiszem hogy egyenlõnek kellene lennie a tömény émelygés érzetével. Itt más lányok is írták mennyire nyálas már, nem csak fiúk. A romantikus történetnek is lehet szép és magával ragadó. De itt csak annyit látunk hogy kerülgetik egymást.


A fényes csillogó dologgal meg nekem személy szerint az a bajom, hogy elkap a röhögés ha már csak rá is gondolok :D
NA látod ezért nem nézek én Vámpírnaplókat se xD

Mellesleg én komolyan az alap storyt érdekesnek is találnám, de nem ilyen sziruposan tálalva. Még az elsõ könyvet is elolvastam, vagyis még nem fejeztem be, de kíváncsi voltam tényleg milyen könyvben. Az a véleményem egy fokkal jobb mint a film, annyira nem érzõdik át az ömlengés mint itt a vásznon, de a könyv feléig ugyan úgy nem történik semmi.
Lala87 2012 nov. 26. - 10:36:08
(91704/91796)
Az engem meg nem zavar hogy a vámpírok tulajdonságai nem pont ugyanolyanok, mint amit mondjuk Bram Stoker lefektetett a "Nagy Vámpírszabályzatban". Ezek nem létezõ lények, olyan tulajdonságokkal ruházzák fel õket amilyenekkel akarják. Valamelyik vámpíros filmben a szentelt víz vagy a kereszt nem hatásos. A True Bloodban meg könny helyett vér folyik a szemükbõl ha sírnak. Ezek itt meg szeretnek napozni, na és akkor mi van :)
Lala87 2012 nov. 26. - 10:23:22 Előzmény Tomika944
(91703/91796)
A vámpír azért lesz szerelmes a csajba, mert különleges az illata, olyan mint senki másé idáig. Ráadásul a gondolatait se hallja. Ez fogja meg õt, a lány nem olyan mint a többi ember.
A lány meg azért szerelmesedik bele, mert titokzatosan viselkedik a többi "testvérével" együtt, jóképû srác (persze ez nézõpont kérdése, de ez az én véleményem), a barátnõje szerint egy lány sem elég jó neki. És ezek a dolgok persze hogy felkeltik egy lány érdeklõdését. Aztán elkezd tõle húzódni amikor egymás mellé ültetik õket. Ekkor gondolom felébred Bellában a dac. Utána kiderül hogy mindketten okosak is, ami a tananyagot illeti. A srác aztán megmenti életét, stb. Én ezeket a tulajdonságokat, dolgokat látom arra válaszolva hogy miért lettek szerelmesek egymásba.
borkasztik 2012 nov. 26. - 09:08:09
(91702/91796)
Miért nagyon igaza van. Van egy kritika is ami pont ugyan ezt fogalmazza meg lejjebb már egyszer belinkeltem. Talán ez hitelesebbnek tûnik hogy másnak is ugyan az a vélemény fogalmazódik meg benne nem csak nekünk?

Mellesleg ilyenkor ti rajongók mindig elõjöttök az olyan lerázós dumával hogy ne nézd ha nem tetszik, de hát mivel már megnéztük van is vélemény róla. Emeljétek már ki olyan részt a szövegébõl ami nem volt igaz vagy rácáfolnátok mi volt benne a hibás vélemény amit õ írt? és ha kiemelitek hozzatok rá példát is hogy miért nem volt helytálló a kritikája.
Gatinho 2012 nov. 25. - 22:23:30 Előzmény Tomika944
(91701/91796)
Figyelj kis butus!

Ha valami neked nem tetszik, attól még nem biztos, hogy olyan rossz. Ha kritikát fogalmazol meg, akkor legközelebb mindig írd oda, hogy "szerintem",vagy valami hasonlót, amibõl kitûnik, hogy ez csak a te véleményed és nincs kõbe vésve. Szerencsére nem a te ízlésedhez igazodik a világ.
10/10
Sonic8 2012 nov. 25. - 17:38:25 10/10 Előzmény Lala87
(91700/91796)
Nem kell foglalkozni az ilyen seggfejekkel.
Úgy jársz a legjobban ha nem írsz vissza neki.
borkasztik 2012 nov. 25. - 12:54:19
(91699/91796)
Ezt a kritikát én is hallottam már :D
De igen teljesen egyet értek :)
1/10
Tomika944 2012 nov. 25. - 11:43:11 1/10
(91698/91796)
Hogy egyesek mennyire ajnározzák és itt is 7,9 ponton áll az nevetséges. IMDB-n 5 alatt van szerencsére. A filmbeli színészek gagyik. Vagyis a szerepek a gagyik, de ehhez nem tesznek hozzá semmit a fõszereplõk, így marad szemét. A sztori mi is? Szerelmesek lesznek, majd jönnek más vámpírok és Pattinson meg menti... ennyi. Csak hogy a más vámpírokra 77 percet kell várni!!! Nincs addig semmi, dráma vagy éppen karakter fejlõdés. Csak kerülgetik egymást... Alig töltenek együtt pár napot, és máris halálosan szerelmesek. Miért? Más filmekben vannak közös pontok, humor, és egyetértés a két szereplõ közt, õk meg csak szerelmesek lesznek. Csak úgy. Senkirõl nem tudunk meg semmit, így nem is értjük. Nem tiszta, hogy mit szeretnek egymásban.
SPOLIER
Pattinson: I have killed people before
Bella: Doesn't matter
Pattinson: I wanted to kill you! I've never wanted human blood so much in my life! És erre mit reagál...
Bella: I trust you!

Ez vagy hülye vagy nem normális vagy én nem is tudom... Egy egyáltalán nem romantikus...
10/10
Naphinel 2012 nov. 24. - 12:55:08 10/10 Előzmény döncimama
(91697/91796)
Ez neked hol romantikus? Úristen, láttál te szerelmes filmet életedben? Ez egy nyál, idióta párbeszédekkel tûzdelve.

Romantikus film... öhm, alapból nem szeretem ezt a mûfajt, mert számomra túl giccses, de egyes filmekben fellelhetõ románcot igen. Pl. Alejandro-Elena, Sailor Moon összese, Tristan-Yvaine, és a klasszikus filmek (Dirty Dancing, Richard Geere, Julia Roberts...).

Ráadásul Kirsten tök bamba - kiskorában, a Pánikszobában ezerszer átéltebben játszott, Robert egy vicc, Jacob röhejes, és mindkét srác úgy néz ki, ha õk lennének az egyetlen hímnemûek a bolygón, akkor sem kellenének, még szexre sem.

A film maga jó is lehetne, mert a történet azért elég okés (rendben, a vámpírok meggyalázása és a vámpír-vérfarkas ellentét gáz), ha, ismétlem, ha normális, tehetséges színészeket válogatnak össze a fõszerepekre, mert az marha ciki, hogy mindenki lazán lejátssza õket.