csilla89 2011 dec. 28. - 19:20:33 Előzmény stomachh
(50/110)
Én nem láttam a bemutatót, és nekem tetszett a film, szerintem jó volt.

Spoiler

Lehet, hogy lemaradtam valamirõl, de mi volt a férj indítéka? Mármint, gondolom õ bérelte fel a fickót, hogy megölje Daniel Craig-et.(azt hittem megcsalta vele a felesége vagy valami, de semmi ilyesmirõl nincs benne szó...)
6/10
stomachh 2011 dec. 27. - 16:53:23 6/10
(49/110)
Alapvetõen majdnem tetszett a film, szerencsére a poéngyilkos trailert nem láttam elõtte. Mondjuk így, hogy tegnap láttam a Hatodik érzéket, még egy kicsit ront az értékelésen. A film eleje egészen jó volt, aztán a misztikus thrillereknek megfelelõen jöttek a misztikumok, de kevés lett kiaknázva a lehetõségekbõl. Néhány suta, ügyetlen dolog azért levon az értékébõl. Nem szabad túl sokat várni, akkor egyszer simán nézhetõ. Rachel Weiszt pedig nagyon szeretjük még mindig, ez pluszpont. :) Legyen tehát 6/10.
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 31. - 18:27:51
(48/110)
Igen, tudom, nem is arra értettem. :) Csak ha már szóba került, akkor felvetettem ezt az észrevételemet is. :)
Ce'Nedra 2011 okt. 31. - 18:20:07 Előzmény Ford Mustang
(47/110)
Õõõõ... Itt alapvetõen nem a névelõ a gond, hanem hogy a "crow" varjút jelent. A "raven" a holló... De alapvetõen mindegy: madár madár. :-)
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 30. - 18:33:14
(46/110)
Értem én, hogy mást jelent, azért annyira tudok angolul, hogy ezt megértsem. :) Na, most amit említettél, nagyon rühellem, mikor az eredeti címben benne van a 'The', és a magyar címbe nem rakják bele. Mikor pedig az eredeti címben nincs benne a 'The', akkor biztos, hogy a magyar címbe belerakják, hogy 'A'.
Ce'Nedra 2011 okt. 30. - 15:36:57 Előzmény Ford Mustang
(45/110)
Lehet, de mást jelent. :-) Bár még mindig jobb mint The Crow = Holló...
Ford Mustang 2011 okt. 28. - 18:22:07
(44/110)
Ezt én is tudtam, de nincs akkora jelentõsége, magyar nyelvben jobban hangzik.
Ce'Nedra 2011 okt. 28. - 15:06:59 Előzmény Ford Mustang
(43/110)
Álmok otthona = House of Dreams
Álom otthon = Dream House
TomiFilth 2011 okt. 22. - 18:43:34
(42/110)
Üdv!
No látom ez a film is kapott negatív jelzõt rendesen..Pedig nagyon f*sza!!Itt sem kell várni hatalmas pörgõs jeleneteket,viszont vannak benne hatalmas csavarok! Fõleg a végén...mikor már azt hiszed a film felénél vagy háromnegyedénél hogy tudod (sejted) mi fog következni,akkor jön az arcon csapás...Többet persze nem árulok el..de én a film felénél arra gondoltam hogy egy újabb Amytiville-féle film izgalmas megoldása,de NEM !! Nézzétek meg! :)
7/10
PivarnyikKrisz 2011 okt. 18. - 18:43:40 7/10
(41/110)
Egyszer nézhetõ. Szerintem sokkal jobb filmet ki lehetett volna hozni ebbõl... 10/7.
3/10
dotyusz 2011 okt. 18. - 11:30:48 3/10
(40/110)
mérges vagyok hogy idõt és pénzt pazaroltam erre a filmre. Az egyetlen "izgalmas",bár valahol várható fordulatot lelövik a trailerben, ezenkívül semmi nem történik a filmben,a vége pedig nevetséges és ostoba. Nem ajánlom senkinek
Ford Mustang 2011 okt. 14. - 20:55:05
(39/110)
Nem tudom miért rinyál itt mindenki a fordításon, hogy szar, mikor egyáltalán nem az, hiszen nem sokban üt el az eredeti címtõl. Nem tudom mit szólnátok ha egy hanyatt-homlok más címe lenne. Egy teljesen korrekt címfordításról beszélünk.
saihulud 2011 okt. 14. - 19:48:01
(38/110)
Szerintem szánalmas, hogy egy film azért nem kerül be a gyûjteményedbe mert szar a címe. Ettõl függetlenül tényleg szara a fordítása.
Freddieboy 2011 okt. 14. - 14:56:45
(37/110)
Csak azt nem tudom minek kellett megváltoztatni a címét??? Kezdetben még úgy láttam a mozi honlapján, hogy Álmaink otthona. Ez azért jobban is hangzott szerintem... Ezek után már (tegyük fel ha majd meg is tetszik, mivel még nem láttam) tuti nem kerül be nálam a gyûjteménybe, és csak a címe miatt! Gratulálok annak vagy azoknak, akik ebbe belenyúltak és megváltoztatták, pff... Néha már túlságosan is idétlenül és értelmetlenül fordítják le egyes filmek címét magyarra!
1/10
Vombat27 2011 okt. 13. - 08:32:20 1/10
(36/110)
Ez a film szánalmasan rossz, de még nem annyira rossz, hogy az már jó legyen!:)
7/10
Lollitta 2011 okt. 09. - 10:45:10 7/10
(35/110)
Hasonló de nem ugyanaz (:
Larien 2011 okt. 08. - 22:18:50 Előzmény Belua
(34/110)
Köszi a figyelmeztetést :) Nem néztük meg a trailert elõre, így a film tetszett a moziban :) Toljára amire emlékszek a Brides War trailere volt ennyire gázos.
Mr. D 2011 okt. 08. - 21:41:45
(33/110)
Ez a film nagyon félresikerült. Azt persze már elõre tudtam a trailer alapján, hogy a sztori nem fog hûdenagy fordulatokat tartogatni, lényegében a jól kitaposott utat követi, de még ezt is képesek voltak szétbarmolni. A közepénél benyomnak egy csavart, ami még érdekes is lehetne, de szinte semmi hangsúlyt nem fektetnek rá, hogy aztán a végén egy ekkora szar és nevetséges végkifejlettel szúrják ki a szemünket. Pedig abban reménykedtem, hogy végre egy igazán fosatós kis szellemjárások horrort nézhetek, de ebben semmi ijesztõ nem volt, inkább csak hol totál érdektelen, hol nevetséges jelenetek váltogatják egymást. (SPOILER: amikor Rachel Weisz szelleme a végén csörömpöléssel terelte el a gyilkos figyelmét, vagy amikor az égõ házban búcsúzkodott a férjétõl, nem tudtam eldönteni, sírjak-e vagy nevessek) Nem is igazán értem, miért kellett három ilyen kaliberû színész ehhez a filmhez (Naomi Watts karaktere majdnemhogy felesleges is volt), persze legalább egymásra talált Hollywood legújabb álompárja, Craig és Weisz, szal ez a film max úgy marad meg egy hónapon túl az emberek tudatában, mint aminek a forgatásán összejöttek, mert más emlékezetes nem volt benne.
7/10
King Diamond 2011 okt. 06. - 22:43:45 7/10
(32/110)
A trailert én sem láttam, ahogy utólag olvasom, lehet, hogy jobb is így. Ez részben annak köszönhetõ, hogy nincs sok idõm filmezni mostanában sajnos. Így aztán ezt a filmet a rövid tartalma alapján moziban néztem meg. Nem teljesen ezt vártam, kicsit több ijesztgetést, rémisztõbb részeket, elvégre misztikus thriller. Ezeket kicsit hiányoltam. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem volt jó a film, mert összességében tetszett, megérte megnézni moziban. A szereplõk jók voltak, Daniel Craig hangját hallani tök jó volt, eddig csak szinkronnal láttam filmben. A filmben valóban elég kevés csavar volt, lehetett már sejteni a történéseket eléggé elõre. Tetszettek a tájak, szép képi élmény is jellemzõ volt, gyakorlatilag az egész filmben sötét színeket alkalmaztak, hangsúlyozva ezzel a búskomor hangulatot.
Azt is elismerem, hogy hasonló témában jobb filmet is lehet látni, ha akar az ember. De ettõl függetlenül meg lehet nézni akár moziban is. Persze sokan ezt csak otthoni nézésre fogják hagyni.
7/10
9/10
Smonika 2011 okt. 06. - 17:44:34 9/10
(31/110)
Szerencsére nem láttam a trailert, úgy néztem meg. Úgyhogy nekem meglepetés volt az egész történet!

Tetszett, izgalmas volt, és fura volt Daniel Craig-t ebben a szerepben látni.

Én mindenkinek ajánlom.

9/10