Téma: Álom doktor

10/10
Aleksandr 2020 febr. 12. - 07:39:44 10/10
(8/48)
Mindig előre félek ezektől a folytatásoktól, amik többnyire be is igazolódnak, hogy messze elmaradnak az előzménytől. Teljesen más - érthető módon - mint a 40 évvel ezelőtti, de szerintem ez a jobb féle folytatások közé tartozik és kimondottan kellemes meglepetés volt.
Wine 2020 febr. 02. - 01:28:44
(7/48)
Jó volt.
3/10
Gwen1 2019 nov. 17. - 01:25:18 3/10
(6/48)
Számomra a filmet csak azok a jelenetek mentették meg, amik a Ragyogás c. filmben lévő jeleneteket ismételték vagy utaltak rájuk egy-egy tárggyal (pohár, balta stb) vagy emberrel.

A következő sorok helyenként spoileresek lehetnek!

Az mondjuk érdekes volt, ahogy a "sötét oldalt" bemutatták, mert nem ez a megszokott...de az elég bénára sikeredett -nem voltak félelmetesek egyáltalán azok a kiégett hippikként ábrázolt halottak (vagy zombik?? -mert hogy lehet rájuk lőni és meg is haltak a golyóktól) meg ez a szöveg benne, hogy "pára" komolyabbnak hatott volna, ha azt mondja benne hogy "lélek" egy embernek nincsen párája :D Mondjuk nem tudom, eredeti nyelven hogy mondják, de nem hinném, hogy ennyire bénán szikronizálták volna.

Szóval kicsit gagyi volt nekem, ugyanakkor meg mégis érdekes, de közel sem az a kategória amit még egyszer meg lehetne nézni. Akkor sem, ha egyáltalán nem hasonlítom a Ragyogáshoz. Monjuk akkor csak egy csillagot ért volna :P De legalább ezután a film után újra vágytam rá, hogy megnézzem a Ragyogást :)
10/10
Attila9711 2019 nov. 15. - 22:49:37 10/10
(5/48)
Féltem, hogy a játékidő sok lesz, tévedtem. A karakterek nagyon jók, a színészi játékkal együtt, külön kiemelném a zenét/hangeffekteket, mégjobban elméjül a filmben az ember ezeknek köszönhetően. Talán a film tetőpontja és a hotelben játszódó jelenetsorok kicsit alulmaradtak a film többi részéhez képest, de ezt sem emelném ki annyira. Mindenképp érdemes beülni rá, ja és ne hasonlítsuk a Ragyogáshoz ezt a művet.
9/10
SKingrajongó1 2019 nov. 08. - 20:54:28 9/10
(4/48)
Nekem tetszett összességében. A film valójában csak a regény alapjait adja vissza, emiatt talán kicsit érthetetlen lesz azoknak, akik nem ismerik a regényt. Az viszont nem tetszik, hogy ennyire kötődik a Kubrick-féle Ragyogáshoz, sem a vége nem nyerte el a tetszésem

Dan meghal? Mégis miért?! Való igaz, Jack is ugyanígy halt meg A ragyogásban (regényben)


Mégis, amiért egyik kedvenc regényem filmadaptációjáról van szó, kap kilenc pontot.
8/10
szisan86 2019 nov. 08. - 14:15:48 8/10
(3/48)
Nekem tetszett nagyon, végig lekötött, valóban nem volt félelmetes, de èn kikapcsolódni mentem, nem félni. Szerintem jól megcsinálták. Részemről 7.5.
5/10
Slayer_HUN 2019 nov. 07. - 22:47:58 5/10
(2/48)
Elképesztően unalmas, és a színészi játékok sem mentik meg. A hotel kb 15 percig szerepel benne, és semmi félelmetes nincs az egész filmben. Bánom, hogy elmentem rá a moziba, pedig az előzetes alapján azt hittem, hogy imádni fogom. Egy percét sem élveztem. Idén a legnagyobb csalódás. Ha csak a trailert nézi meg valaki, akkor sem marad le semmiről, más nem történik a 2,5 óra alatt.
szucsgyula 2019 okt. 07. - 10:19:22
(1/48)
Várós!