Téma: Álomcsapda

merkel 2013 ápr. 02. - 12:01:28
(136/156)
Szerintem pont a vége a legjobb része a filmnek. A könyvben mi a különbség a végén? Az is jó, hogy egy ideig nem is tûnik thriller/horrorfilmnek, aztán egyik pillanatról a másikra megváltozik.
Durin 2013 ápr. 02. - 00:03:00 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(135/156)
Teljesen igaz, nem tudom miért kell ijesztõ filmeket készíteni, adni, könyvet írni.
Ha ijesztõt akarnak látni, menjenek ki egy háborús övezetbe.
MaxwellRobinson 2013 ápr. 01. - 21:46:06
(134/156)
Kell a hely a felbukkanó reklámnak. :D
camaro 2013 ápr. 01. - 21:42:35
(133/156)
Ez vicc,hogy a Viasat3 úgy adja le,hogy a tv képernyõ közepén van a film mutatva és gyakorlatilag a képernyõ 2/3-a fekete a képkocka kõrül.:-((((((
slywer 2013 ápr. 01. - 21:05:24 Előzmény ngenyo
(132/156)
Általában könyvben sokkal jobb;+ a saját fantáziád szerint alakíthatok a szereplõket.
slywer 2013 ápr. 01. - 21:03:54
(131/156)
Ez naggyon jó...minden le van írva(4 ember,különös képességek,csak egy megmentõ marad életben)....+ hozzáolvasok egy kicsit a hsz-ekbõl :)
camargue 2013 ápr. 01. - 20:55:10
(130/156)
A másik ok a lapozásra a világ megmentés.
Tibag05 2013 ápr. 01. - 16:36:56 Előzmény Vinogradov
(129/156)
"A lény ...."

mikor ezt a szót meglátom lapozok is!
ngenyo 2012 szept. 14. - 20:45:42
(128/156)
Én jóval elõbb láttam a filmet, egy-két dolgot leszámítva tetszett is. Mostanában aztán elolvastam a könyvet, nagyon jó, sokkal jobb, mint a film, ajánlom mindenkinek, aki még nem olvasta, de azt frankón nem értem, h

***SPOILER***
miért kellett a film végén Dudditsbõl valami furcsa idegen lényt kreálni? A könyvben ilyesminek nyoma sincs, és sokkal jobb a könyvben levõ befejezés. Ha erre téved valami filmértõ, elmondhatná.
tanhu 2012 máj. 05. - 23:26:10 Előzmény zsoltix
(127/156)
Nem keverendõ össze stepheni mûmeyerrel,Koontzcal.Kingnek hóttunalmas könyvérõl nem tudok(azt hallottam,hogy a Dolores, a Nem jön szememre álom gyenge,azoknak kétségtelen akik valami vérfagylaló horrorra vágynak, akik azonban míves szépirodalomra azok mit sem látnak ebbõl a gyengeségbõl,az ellenkezõjét annál inkább,hisz a stílusa verhetetlen,akinek nem tetszik az úgyis fikázza,hóttszar filmekrõl igen van tudomásom,az egyiket maga King rendezte nem is büszke rá.A Dreamcatcher a könyv csúcs, a film eszméletlen jó lett volna ha a vége nem olyan ótvar, én személy szerint ott is hagytam.Minek kell átírni azt ami tökéletes, és azt tökéletesen elb*szni,így a film nézhetetlen,pedig egy fillérel sem került volna elkészíteni a könyvhû befejezést.Olyan volt ez mintha egy tökéletes gyönyörû torta falatozása közben a fejünk felett egy madár a tátott szánk elõtt illatozó finomságra, aminek épp utolsó falatkáit fogyasztánánk, rászart volna...
Vinogradov 2012 máj. 05. - 22:48:21
(126/156)
Amit pedig egyszerûen nem értek, hogy miért nem ismertebb. Nagyon alulértékelt.
Vinogradov 2012 máj. 05. - 22:47:34
(125/156)
Nem olvastam a könyvet, de aláírom, hogy biztosan sok olyan információ, apróság és izgalmas részlet van benne, ami a filmbõl kimaradt. Ismerem Stephen Kinget, ismerem az adaptációit is. Tudom, hogy így van. Ezért is nem mondok semmit azoknak, akiknek ezúttal hiányérzetük volt a könyvhöz képest.

De ez a film nekem akkor is tökéletes. Már önmagában a látványa miatt is, ami hihetetlen. A hangulata is magával ragadó, és én a magam részérõl mindent értettem belõle, különösebb magyarázás nélkül - sõt, tetszett, hogy nem szájbarágós, nem kínálja tálcán a mondanivalóját.

A hangulata egyszerûen hihetetlen, ami thriller volt belõle, azt hihetetlenül élveztem (csavaros volt, összetett), ami pedig horror, attól tényleg féltem. Mr. Szürke megvalósítása bámulatos - ezek a kis, na és persze a nagy férgek (én a kicsitõl jobban féltem, mint a nagytól) nálam ott vannak a legfélelmetesebb horrorteremtmények között, szó szerint megõrültem a f*satós részeknél...

Nálam ez a film, bárki bármit is mond 10/10-es. Tökéletes.
littleg11 2012 márc. 26. - 22:07:13
(124/156)
(2012.03.25, V-rol 2012.03.26,H-re 00:00)

*** SPOILER ***
Sejtelmes gyermekkori elmenyek, az 'idegen' motivum kibontasa (1.az 'idegen' gyerek 2.a 'hasfajos' idegen 3.az idegen, aki elol az allatok menekulnek 4.a 'szorny')
Mindez milyen jo lett volna, csak az a 'szorny' ne lett volna olyan visszataszito...
Feleslegesen agyoneffektelt, hatasvadasz szornykep, egy kozben teljes jo tortenethez

*** SPOILER VEGE ***
7/10
Saphir 2012 febr. 22. - 23:30:53 7/10
(123/156)
Nálam az volt a baj, hogy a regény iszonyúan tetszett, és túl nagyok voltak az elvárásaim a filmmel kapcsolatban, így csalódtam. De ettõl függetlenül nem rossz.
zsoltix 2012 febr. 13. - 01:03:45
(122/156)
A King regény vs. King regény megfilmesítése mellékszálhoz meg annyit fûznék hozzá, hogy van regénye, ami a legapróbb részletekbe menõkig hóttunalum, filmben viszont jó, ugyanez vicaverza is érvényes:)
zsoltix 2012 febr. 13. - 00:49:16
(121/156)
***Spoiler*** Mikor a "megszállott" Jonesey elzúgott a doki mellett a hójáróval, akkor került képbe a "Mr. Szürke" titulus, azután jött a visszaemlékezés, mikor a kislány keresésére indultak. Már akkor feltûnhet (legalábbis nekem feltûnt), hogy Duddits mirõl beszél, de azért a biztonság kedvéért bejátszák még egyszer a vége felé, hátha valakinek nem. ***SPOILER VÉGE***
Ez szerintem igen jó filmbéli megvalósítás, ha valaki nem figyel oda az elején/közepén. :)
Elena* 2012 febr. 12. - 15:51:02
(120/156)
köszi, ez sok mindent megmagyarázott! egyébként tetszett a film, de ismét megállapítottam, h Stephen King könyveibõl baromi nehéz jó filmet készíteni, mert annyira aprólékos, annyira sok az összefüggés, a motívum, h nem lehet belezsúfolni 2 órába úgy. Csak töredékek jutnak el a nézõhöz, pedig King könyvei épp azért nagyon jók, mert nagyon figyel a részletekre; a gyerekkorra, és annak megfigyeléseire, apróságaira, amik miatt olyan lesz a felnõtt, amilyen. És persze a gonosz meg egyszerûen gonosz, nincsenek okai és indítékai, csak gonosz, ezért rossz.
ascension 2012 febr. 12. - 00:23:25
(119/156)
Már régen olvastam a könyvet, de néhány zavaros/érthetetlen rész magyarázatát (fixme) azért megosztanám azokkal, akik nem akarják emiatt elolvasni a könyvet. Igazából azok a részek foglalkoztattak, amik a fiúkról szóltak, nem pedig a katonai részek.

Henry azt mondja a kövér fickónak Barry-nek, amíg õ fekszik az ágyban, hogy "Hívta magát a hatalmas tölgyfaágyból...".
Ha jól emlékszem két ágy van a rendelõjében, és már az alapján beskatulyázza a pácienst, hogy melyik ágyat választja. Ezért írja le a füzetébe, hogy "Tölgyfaágy". Aztán egy jelenet játszódik le a fejében, amiben megtudja valakitõl egy telefonhívásból a Barry által el nem mondott dolgokat. Henry azt mondja neki, hogy "hívta magát a tölgyfaágyból". Ezért akad ki Barry és zabálja át magát a túlvilágra.

SSDD: Same Shit, Different Day. A könyvben "MNUSZ: más nap, ugyanaz a szar"-ként fordították, de a filmben megmaradtak a kezdõbetûk: sok szarban, de derûsen. Gyerekkoruk óta mondogatják, a könyv is ezzel kezdõdik. Kb. mindenre ezt mondják, ez amolyan életérzés a részükrõl. Önmagában jelentéssel bír.

(Roy Orbison) - Blue Bayou: a srácok kedvenc zenéje.

Emlékraktár: egy képzeletbeli hely, ahol az emlékeiket tárolják. Ide el tudnak menekülni a világ elõl, és egy búvóhelyként is funkcionál, ha éppen támadás éri az elméjüket.

Amikor Jonesy-t elcsapja az autó, az egy igen komplex rész, és a könyv közepébõl kell az információkat összeszedni hozzá. Két dolog történik ebben a jelenetben: 1: Jonesy azt hiszi, hogy mögötte a fickó mond neki valamit; 2: meglátja Dudditsot az úttest másik oldalán, aki szól neki, hogy menjen át hozzá. A két esemény között jelentõs idõbeli különbség van (fél év azt hiszem), mégis egyszerre történnek. És ami még fontos, a két üzenet egymás ellen dolgozik:
Elõször ugorjunk elõre az idõben: Jonesy belélegzi a porrá esõ idegent (Mr. Szürkét), ami így bekerül az elméjébe és tudathasadást idéz elõ. Jonesy egyetlen védelme az Emlékraktár zárt ajtói. A raktár egyik ablakából látja a fél évvel ezelõtti eseményeket, amikor elüti õt az autó. Ekkor próbál szólni magának, hogy NE LÉPJEN LE AZ ÚTRÓL!!! Annyira erõsen szuggerálja Jonesy elméje magának ezt az üzenet, hogy ÁTJUT hozzá az idõben. Ekkor érzi úgy Jonesy az úton, hogy szólt mögötte valaki neki (önmaga volt...). De nem hallgat rá és elütik. Mint kiderült késõbb a könyvbõl, szükség volt a balesetre, máskülönben nem tudta volna Jonesy elméje megvédeni magát Mr. Szürkétõl. Gyõzött a "jó", vagyis elütötték és sikerült elég sok dolgot titokban tartani Mr. Szürke elõl. Ezt az üzenetet azt hiszem Duddits küldte neki, hogy lépjen le.

"Látod még a vonalat haver?"
Ezt akkor mondja Jonesy/Mr. Szürke Beavernek, amikor Beavert támogatja a hóban és kérdezi merre vezet az út Massachusetts-be. Gyerekkorukban, amikor Dudditstól megkapták a különleges képességüket, egy amolyan térképet is kaptak. Ez azt jelenti, hogy pontosan tudják merre vezet egy út, mert egy képzeletbeli vonalat látnak maguk elõtt, ami pontosan a jó irányba vezet, csak követni kell.

Minden jelenet, ami Jonesy emlékraktárában játszódik, azt úgy kell felfogni, hogy a személyisége az elméje egy titkos szegletébe van zárva és onnan figyeli az ablakon az eseményeket. És persze Mr. Szürke próbál bejutni hozzá, ami ajtódöngetésként jelenik meg.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ami azonnali magyarázatot igényel. A könyv rengeteg új dolgot tartalmaz a filmen felül, és a feldolgozott témák sokkal részletesebben jönnek elõ.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 12. - 00:22:37
(118/156)
Off

Nem értem miért nincs fent a port oldalán a Tóparti kasértetek 1-2. Pedig 2011-es. Gondolkozom a megnézésén, ugyanis olvastam a könyvet és tudom, hogy nagyon para, félek megnézni, pedig a fõszereplõ nagyon jó színész:Pierce Brosnan.
dr.66 2012 febr. 11. - 23:21:32
(117/156)
Ez pont egy olyan film amit szerintem a könyv elolvasása nélkül tényleg nehezebben érthetõ.Olvastam is ,és rá pár évre néztem meg a moziban.Pont arra voltam kíváncsi,hogy az ürge elméjében játszódó részeket,hogyan oldják meg.Na,aki nem olvasta a könyvet az itt,ennél a résznél elbizonytalanodik ,az biztos.Nekem persze tetszett.