Téma: Álomháború

10/10
twillight 2011 ápr. 06. - 00:29:08 10/10 Előzmény rockerjutka
(120/400)
Vagy a golyó kapott gellert a vascsövön, vagy a vascsõ egy repesze találta el a húgot.

A második kérdésre a válasz igen.
fmaci38 2011 ápr. 04. - 16:31:03
(119/400)
jó csajok, tetszetõs látványvilág, elvont mondanivaló ha van egyáltalán, 3D-ben kellett volna nyomni mert kimagaslóan a látvány a legjobb a filmben, ezért egyszer max kétszer nézhetõ, azért a 300 sokkal jobb film mint ez, de kinek mi tetszik.
9/10
beo71 2011 ápr. 04. - 11:01:30 9/10
(118/400)
Szokták volt mondani:David Lynch a nagy rendezõ a képek istene.Nos,birkóztam rendesen a "mûveivel",próbáltam elõítéletek nélkül szeretni(pedig a Twin Peaks-tõl kiráz a hideg)de az az igazság,hogy az egyetlen és nagyszerû Straight Story-n kívûl nekem egy közepes,jól megélõ mágusnak tûnik a csávó.
Ha lehet ilyet mondani:nekem Zack Snyder az a David Lynchem,amitõl egy-két kritikus elalélt.Egyszerûen szenzációs,amit a képekkel mûvel ez az ember és bár néha a szöveg elég gáz volt(nem is tudok e miatt 10-est adni)isteni jó szórakozás.9/10.
Emily Browning nem jött át,Abbie Cornish simán lenyomja,erõsebb fõszereplõ kellett volna,akivel még inkább élvezetes lehetett volna:kölcsönkérhették volna Rodrigueztõl Rose McGowan-t(Terrorbolygó).
rockerjutka 2011 ápr. 04. - 09:50:03 Előzmény Mr. D
(117/400)
ezt de szépen mondtad :))
9/10
Mr. D 2011 ápr. 03. - 17:38:17 9/10
(116/400)
Ez nem anime-film! Csak a harmadik álomszint jelenetei merítenek az anime világból, azok közül is inkább csak az elsõ, amelyben Baby Doll óriás szamurájok ellen harcol. A többiben is van persze némi anime beütés, de mindegyik inkább más-más filmes mûfajból építkezik. A második háborús és zombifilmeket ötvöz, a harmadik a fantasy-kre van kihegyezve, a negyedik pedig a sci-fi és a "versenyfutás az idõvel"-féle akciófilmeket ötvözi.
rockerjutka 2011 ápr. 03. - 14:47:49
(115/400)
nekem is nagyon bejött a film,csak azt nem vágtam az elején h hogyan sikerült lelõnie a hugát,ha az ült, mert h a lámpát eltalálta, ami magasabban volt, a csõbõl jött ki a gõz, azzal van vhogy össze függésben?
a valóságban, akkor blondie-t és ambert blue ölte meg? mármint az ápoló ugye mert a valóságban csak az volt,
spadeKing23 2011 ápr. 03. - 11:44:55 Előzmény twillight
(114/400)
Nem azt mondtam hogy rossz volt, csak ha anime filmet akartak csinálni, miért kellett hozzá az elmegyógyintézetes körítés? Szerintem nem passzol annyira a kettõ, de még így sem rossz szóval nem fikázni akarom a filmet csak vagy az elmegyógyintézetben lévõ csajokról (akik bordélyháznak képzelik azt) kéne szólnia a filmnek, vagy egy sima animés világról... De ettõl eltekintve még igenis jó film és teljesen rendben van. És idegesít is engem a sok "hivatalos" filmkritikus akik ennyire lenézik a filmet. Nem értem õket, hiszen vannak sokkal rosszabb idei filmek is...
10/10
Shapira 2011 ápr. 02. - 22:00:42 10/10
(113/400)
Nekem kimondottan tetszett. Az elõzetes alapján agyatlan aprításnak tûnt csak, amiben szanaszét röppennek a töltényhüvelyek, de az akciójelenetek csak kb. a film 75%-át tették ki, a hangsúly - legalábbis számomra - az elmegyógyintézetes jeleneteken volt. Tetszettek a zenék, a látványos lassítások, a CGI, a csajok, sõt, bárki bármit is mond, a sztori is.

Mielõtt még valaki elkezdene fikázódni, elmondom, hogy ez egy szubjektív vélemény. Nem kell így gondolnia senkinek. Ízlések és pofonok - minden embernek más tetszik. Nekem kifejezetten ott volt a sztori, tetszett a csavar a végén (habár olyan tekintetben nem, hogy végül is nem volt túlságosan szívderítõ), meg végeredményben az egész kerete is. Kétórányi unalommentes szórakozást kaptam, nem túl megerõltetõ agymunkával, de nem is eszetlen golyóáradatos-Battle:LA-szintû zöldséggel. Jó film volt, 9/10-et megérdemel. (És mielõtt újra fikázódni szeretnél, megismétlem, hogy ezt én gondolom így. Vitatkozni lehet, de pl. én rühellem a Barátok köztöt, mégis leköt minden este egy-két millió embert a képernyõ elé)
10/10
twillight 2011 ápr. 02. - 21:57:42 10/10 Előzmény spadeKing23
(112/400)
Miért ne pont anime-világot lássunk? miért kéne a hagyományos nyugati világ?

A zenében túl strapás lett volna még azt is eredetire csinálni. Épp elég nehéz lehetett megcsinálni magát a filmet - mert a harcjelentekben koppintás egy szál se, és szerintem a rendezés csúcsa, hogy 50kilós modelllányokkal olyan jeleneteket vettek fel, ami simán becsületére válna egy echte harcmûvészfilmnek is -, és a már létezõ dalok alkalmazása tökéletesen megfelelõ volt ha engem kérdezel.
spadeKing23 2011 ápr. 02. - 16:12:35
(111/400)
Tegnap néztem meg a filmet, és õszintén szólva a kommentek alapján sokkal rosszabbra számítottam. Mivel életemben rengeteg animét láttam, a legnagyobb gondom ezzel volt mielõtt láttam volna a filmet, hogy "ugyan már egy animére írt vagy anime alaptörvényeire épült filmbõl nem sülhet ki semmi jó, hiszen ezt már a Dragonball: Evolúció is túlbizonyította." És ugyan a film után is ez volt a legnagyobb gondom, korántsem volt olyan rossz mint gondoltam. A film látványa magáért beszél, a hangok és zene is teljesen rendben van, habár többet is ki lehetett volna hozni, hiszen a Bleach, Naruto, Death Note és még sok más anime zenéje mind egyedi, drámai és remek hatása van. A sztori sem rossz, sõt a film elején, majd a végén is szinte pazar. Az egyetlen gondom az elképzelt világokkal van. Hogyha a film arról szól hogy el akarnak menekülni, akkor miért kell hozzá elképzelni egy animeszerû világot? Sõt négyet. A fordulatok rendben vannak, persze a mai világban az a film ami eredeti fordulatokkal van tele nagy valószínûséggel sikeres lesz... És itt is vagyunk a második gondommal a filmmel kapcsolatban. A koppintások. Csak annyit mondok hogy a rendezõ nem ült órák hosszát bizonyos harci jelenetek fölött... De ha mindezen túltesszük magunkat, egy igenis élvezhetõ filmet kapunk amit legalább egyszer simán végiglehet nézni, sõt még élvezni is lehet. 6/10
Dean88 2011 ápr. 02. - 00:07:28 Előzmény twillight
(110/400)
Hú, hát köszi. Úgy érzem kicsit felületesen gondoltam végig. Lehet, hogy sokkal több annál mint amit én képzeltem:-)
10/10
Blaine 2011 ápr. 01. - 21:48:17 10/10
(109/400)
Ma délután sikerült megnéznem a filmet harmadmagammal. A többieknek nem tetszett, nálam abszolút sikere volt. A látvány, a zene és a különbözõ harci jelenetek ötlete nagyon el lett találva.

10/10
szekfuandras 2011 ápr. 01. - 21:44:45
(108/400)
Mi a legjobb? Remélem nem a filmre gondoltál :D

A filmben max az elsõ 5 perc méltó említésre, a többi nagyjából semmi... Mint a Watchmennél, ott az elsõ 15 perc még jó volt, de aztán 2 és negyed óra tömör unalom... A csajok szépek és jók, de nem viszik el a hátukon a filmet. A színészet sem volt valami fényes(a fõszereplõk kivételével). A látvánnyal nem volt nagy baj(de azért a várostromos résznél az a leesõ "ork" elég fura).

Véleményem szerint ez a film elég gyenge volt, és alig volt benne EREDETi(ezt célzásnak is lehet venni) dolog...

Egyedül Scott Glenn figurája tetszett, emiatt kap 4/10 helyett 5/10-et.
10/10
twillight 2011 ápr. 01. - 13:53:38 10/10
(107/400)
Legjobb.
10/10
twillight 2011 ápr. 01. - 11:51:08 10/10
(106/400)
A diliház a nyers valóság.
A "bordélyház" (igazából csak táncos mulató) az, ahogy a betegek megélik (allegórikusan persze) a szanatóriumban töltött idejüket.
Az akciójelenetes részek pedig ahogy a rendezõ/forgatókönyvíró megjeleníti a lányok kiszabadulási törekvéseit.

BabyDoll nem táncol a valóságban. Ha emlékszel, az elején mutatják a "színpad"-ot a valóságban, ahova felmegy akit a pszichiáternõ kiválaszt, és eljátssza amiért szerinte bekerült az intézetbe (az intézet ápoltjai legtöbbször családon belüli nemi erõszak áldozatai). Ennek allegóriája a "tánc", az elõadás amit "folyton csiszolnak". És ehelyett látjuk mi a lányokat akcióban.
Dean88 2011 ápr. 01. - 00:10:34 Előzmény Sonic8
(105/400)
Nekem is tetszett. jók a zenék és látványos, de nagyon nem értem. Mi volt ez a diliház, aztán bordélyház? Már az is álom volt? És most a többi csaj átélte az akciókat vagy csak figyelték ahogy a szöszi táncol és õ egyedül küzdött?
kasy 2011 márc. 31. - 01:49:08
(104/400)
A link javítva: http://bit.ly/fSYm4e
kasy 2011 márc. 31. - 01:48:11
(103/400)
Itt az én véleményen, próbáltam nem túl hosszú lenni: bit.ly/fSYm4e
5/10
xtvxtv 2011 márc. 30. - 23:48:36 5/10
(102/400)
Megnézi az ember és nem tudja egyszerûen szólva hova tenni. Van itt aztán minden, csak senki ne próbálja komolyan venni. Miután vége a filmnek mindenki felteszi magában a nagy kérdést: DE EZ MOST MI VOLT???
1x mindenképp nézhetõ...
10/10
Sonic8 2011 márc. 30. - 21:18:08 10/10 Előzmény sztanisti
(101/400)
Nekem nagyon tetszett a látvány az efektek a zenék minden baromi jó volt akciódús kicsit vicces jó a történet és izgalmas mi kell még? 10/10