Téma: Álomháború

10/10
Blaine 2011 ápr. 10. - 13:29:02 10/10
(140/400)
Nem láttam a filmet így nem tudom, hogy mit írtak róla. De az tény, hogy az Álomháborúval kapcsolatban némelyek, valami hihetlen módon tudnak alpárian megnyilvánulni, ami azért elég szánalmas.
10/10
twillight 2011 ápr. 10. - 13:06:54 10/10
(139/400)
Az is érdekes hogy ugyanezek a "kritikusok" az Alice Csodaországbant viszont éltetik (aminek viszont tényleg nincs története, lévén egy drogos-regény).
10/10
Blaine 2011 ápr. 10. - 12:38:04 10/10
(138/400)
Bár az utolsó hozzászólásom, hogy, hogy nem elpárolgott, azért én szeretném kifejezni a véleményemet a filmmel, valamint a filmet ért kritikákkal kapcsolatban. Elõször is tanhu-hoz szólnék, mivel hozzászólás címszó alatt, minõsíthetetlen, kritikán aluli szövegeket küld be. Attól nem leszel mameluk, ha normálisan próbálod magad kifejezni! Egyszer próbáld ki!

A filmmel kapcsolatosan pedig elmondhatjuk, hogy aki dicsérte az nem csupán a film zenéjét és látványát találta jónak, hanem a történetét is. Egyszerû a története, nincs is túlbonyolítva, de az nem igaz, hogy nincs vagy éppen sz@r. A legtöbb kritikában azon akadtak fent, hogy miért éppen ez vagy az volt az álomhelyszíne, és miért éppen ez meg az ellen harcoltak. Erre azt tudom mondani, hogy lessenek rá a film címére. Álomháború. Az összes helyszín és ellenfél csak a problémát jelképezték amit le kell a szereplõknek küzdeniük. Ennyi, nem több. Aki ezen a hihetetlen apróságon nem tudja túltenni magát, annak bizonyosan nem fog tetszeni, logikát akar keresni álomképekben. Mintha a saját álmaink nem lennének néha olyan kaotikusok, mint amennyire lehet... Ezen kritikusoktól szívesen megtudnám, hogy mire készültek, mire számítottak, de általában csak az olvasom, hogy "nem erre a sz@rra". Gratulálok, és bõvebben?
1/10
Zeda 2011 ápr. 10. - 10:55:45 1/10
(137/400)
Alapvetõen mindenevõ vagyok, szeretem a jó filmeket. Nem szoktam a vélemények alapján megnézni vagy nem megnézni õket.
Most azonban bánom, hogy nem hallgattam azokra, akik lehúzták eme alkotást.
Nem is tudom megmondani, mikor láttam utoljára ilyen pocsék filmet! Zagyva vonalvezetés, rossz kamerakezelés, színészi munka nulla. Nekem ez 0/10.
tanhu 2011 ápr. 09. - 23:35:34
(136/400)
Szar filmeket nem fogok elismerni csak azért mert kiváló a zenéjük, vagy látványosak, vagy mert hozásomtak pár szobrot.Vagdalkozás helyett,és szidás helyett akár értelmesen vitatkozhatnál is, de látom, hogy pusztán leragadtál a címkézésnél,értelmes vélemény helyett.Egészségedre lelked rajta.Inkább vagyok bunkó,tuskó megami mint egy higgadt, semmit sem mondó, csak a tömeggel akolszellemben egyetértõn bólogató igen visszafogott alak akinek manna a kutyagumi...)))
10/10
blaize 2011 ápr. 09. - 11:31:45 10/10
(135/400)
Én tegnap másodszorra ültem be erre a filmre, és habár volt egy-két dolog, amit igazán csak most értettem meg, azt kell mondjam, ennél jobb filmet még nem nagyon láttam. Nem nagyon tudtam, mire ülök be, de egy percre sem volt unalmas a film. A végén lehet csak felfogni, hogy mirõl szól, egy barátnõm is megnézte, nem értette, miért harcolnak benne, szerinte csak látványos volt, de ugyanez volt az Avatarnál is, ott meg a történet egy nagy nulla. Szerintem itt aztán volt dráma bõven, az egész történetet jól megcsavarták, a végét meg ki gondolta volna? Szóval azt kell mondjam, nem mindenkinek volt tiszta a mondanivalója, de akinek igen, annak abszolút felejthetetlen élmény volt ez a film. Nekem is. 10/10
tanhu 2011 ápr. 09. - 00:03:55 Előzmény manzanilla
(134/400)
Inkább nagyon árulkodó)))
tanhu 2011 ápr. 09. - 00:00:36 Előzmény twillight
(133/400)
Éppen a mangás filmben kellenek nagy színészi gesztusok,és játékok persze nem a pocsék DBZ-re vagy Death Note-ra gondoltam,mert az kritikán aluli.Viszont a Casshern na az igen.
tanhu 2011 ápr. 08. - 23:56:13 Előzmény twillight
(132/400)
Viccelsz?Teleírjam az oldalt filmcímekkel?Ha jó kardmunkát akarsz látni akkor nézz meg pár régebbi Gosha Hideot, vagy Miszumi Kendzsit. Próbálkozz meg esetleg Kiriya szan Goemonjával vagy a Kamui Gaidennel,vagy a Miike által készült 13 bérgyilkos riméjkjével,ezek mostanában született remekek,történetük is van és olyan látványviláguk,hogy az ilyen álomháború tipusú féregnyúlványok mellettük labdába se rúghatnak noha a Kamuiban olykor kicsit a CGI erõsen látszik, de ez szerintem szándékos.De még az amer-ázsiai The way of the warrior is egész elviselhetõ.Persze egy plázamuff ha meglát egy kardot, egy másik liba kezében amivel agyatlanul sarabol, az a katana koreográfia csúcsa...teszem hozzá, az ilyen tipusú lényeknek az alkonyat a legjobb vámpírtörténet ami azaz mind a két állítás azaz a legjobb, és vámpírtörténet több mint röhejes állítás...
tanhu 2011 ápr. 08. - 23:32:29 Előzmény beo71
(131/400)
A Twin Peakset érezni,érteni kell, mûveltség sem árt hozzá,és az egészséges humorérzék sem hátrány- az álmok is rengeteg dologra utalnak,mellesleg a filmsorozatok csúcsa ha van tízes lista akkor az biztos hogy Lynch remeke élmezõnyben van, hozzámérhetõ csak egy akad az pedig a Birodalom, azaz Riget...
Az álomszarhoz meg két szem kell, sem agy sem szív, zombieknak tökéletes,régen rossz az a film ami nem szól semmirõl,csak a látványról...Az ember már az avatárnál is húzta a száját, de félõ az ilyen vackok láttán, hogy egyszer visszasírjuk majd...
A watchmenrõl meg annyit a képregény, a mozgó is remek, a film meg egy erõs 6-os tízbõl.Ami elég gyenge muzsika tekintettel a beleölt csillagászati összegbe.Úgy érdekes belegondolni, hogy ha az ilyen álomháborúkra költött pénzeket odaadnák egy Egon és Dönci tipusú roppant tehetséges alkotópárosnak, vagy másoknak abból miket hoznának létre, egy biztos, garantált, hogy valami roppant igényes darabot nem ilyen rózsaszínbe bagyulált fosrakást, mint ez...
Koczy85 2011 ápr. 08. - 13:09:35
(130/400)
Zack Snyder-nek megint sikerült igencsak megosztania a nézõket. :) (Ezt már a "Watchmen"-nél is megcsinálta).

Amúgy szerintem nem olyan vészes film az "Álomháború", bár való igaz, a sztori kicsit feleslegesen túlbonyolítottra sikerült. De Snyder filmjeiben általában sosem a sztori a lényeg, hanem a látvány. Azzal meg nem volt gond. A csajokkal sem.
Viszont Snyder a jövõben tényleg maradhatna inkább a rendezésnél, a forgatókönyvet meg nyugodtan bízza másra.

Persze, az önmagában baromi nagy közhely, és minden filmre igaz, hogy van, akinek tetszik, és van, akinek nem. Ez sem kivétel.


Az viszont érdekes, hogy még a kritikusoknak is az volt a legnagyobb bajuk ezzel a filmmel, hogy nem volt benne történet. Ezzel szemben a rendezõ egyik elõzõ filmjét, a "Watchmen"-t meg azért szedték szét, mert, hogy túl sok mindent akartak benne elmesélni. Na, most akkor legyen sztori, vagy ne legyen sztori? :) Mert per pillanat úgy néz ki, hogy az is baj, ha van, meg az is, ha nincs.
rockerjutka 2011 ápr. 08. - 12:36:30
(129/400)
úgy bírom h olvasok egy kommentet ami lehúzza a filmet, aztán 2-t ami nem, aztán megint jön vki és megint egy lehúzós kritika
Belua 2011 ápr. 08. - 10:39:17
(128/400)
Ennél szarabb filmet régen nem láttam. Ez egy olyan összecsapott fércmunka, amin még nevetni se tudtam. Mint egy nagy banánturmix, amibe normál esetbe van banán, tej, meg egy kis cukor, de nem, ebbe bele kellett még keverni répát, spenótot, babot, aszalt szilvát, hogy a végén egy nagy kalap hányás legyen belõle. Azoknak külön gratulálni tudok, akik ezt a fost 10-esre értékelték. Mire? Az ostoba sztorira? A mesebeli akciókra? Hogyha a csajokra osztályoztatok, akkor egyetértek, de ennyiben ki is merült ennek a borzalomnak a lényege.
9/10
beo71 2011 ápr. 07. - 13:10:53 9/10 Előzmény twillight
(127/400)
A Jena Malone megjegyzéseddel egyet értek.Mondjuk amilyen filmográfiája van tud egy-két dolgot a színészetrõl.
A szereposztásnál úgy hallottam Amanda Seyfried volt a jelölt,ezt végig gondolva nem jött be Emily Browning,hiszen õrülten szexinek kellett volna lennie,de nekem olyan semmilyennek tûnt.Olyan csajszi kellett volna,aki minden pillanatban cool és élmény nézni(van jó pár ilyen)de lehet az én ízlésem más:egy felnõttesebb,vadabb,szexibb lánynak jobban örültem volna.
10/10
Spidercide 2011 ápr. 07. - 00:01:22 10/10
(126/400)
Jo kis film volt ez nekem kifejezetten tetszett. Nagyon jo a képi világa és a története is. A történet szerintem azoknak nem jön át akik elvesznek a képi világban. Amugy meg nem kifejezetten animések a harc jelenetek, van benne sok mûfaj keveredése. A lobotomiárol meg anyit hogy nem vagyok ugyan orvos, de nekem ugy rémlik hogy szemgödrön keresztül végzik és a "rendelöben" láthato is erröl a falon egy szép nagy kép ugyhogy ezért nincs seb. Azon meg mindig jót mosolygok mikor valaki azt irja hogy "a szinészi játék rossz volt" vagyis akkor a szereplö nem szinészkedett hanem ugy adta elö a dolgot mint ahogyan azt bármely hétköznapi ember tenné??? Nagyon helyes!!! A magyar szöveg alapján pedig megitélni egy filmet rég rossz mivel az alapvetöen és köztudottan rossz, ez szerintem leginkább a forditok hibája.
Kattrin 2011 ápr. 06. - 21:11:48
(125/400)
Te jó ég, ez hihetetlenül jó volt! Ilyen jó filmet már évezredek óta nem láttam! Uh... húhh... leírhatatlanul fantasztikszenzációs!!!!!!
1/10
Drewida 2011 ápr. 06. - 15:22:15 1/10
(124/400)
Tegnap ültünk be a barátnõmmel erre a filmre a Corvinba. Elnézést attól, akinek tetszett, de én még nem láttam ennél rosszabb filmet.
A sztorija tele van hiányosságokkal és értelmetlen fordulatokkal, a szereplõk viselkedése nem logikus, az ütõsnek szánt mondatok pedig elképesztõen gagyik. A harcjelenetek látványosak, de teljesen kiszámíthatóak és nincs bennük semmi izgalom.
Egyedül a csajok jók benne, de ez se sokat dob az összképen. Talán ha meztelenül harcolnának...

Az egész film olyan, mintha egy animét összegyúrtak volna egy csomó különbözõ számítógépes játékkal, az egészet jól összekavarták és a tetejére nyomtak volna még amerikai sablontanulságokat is. És lámn kész lett ez az röhejesen gagyi film, ami talán paródiaként megállna a helyét, de attól tartok, hogy sajnos a rendezõ és a stábja ezt tök komolyan gondolta.
rockerjutka 2011 ápr. 06. - 12:39:56 Előzmény twillight
(123/400)
köszi :)
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 06. - 09:25:50 Előzmény beo71
(122/400)
Annak a mágusnak van azért 2-3 ún. remekmûve.
10/10
twillight 2011 ápr. 06. - 00:32:54 10/10 Előzmény beo71
(121/400)
A vége-csavar miatt szerintem pont így voltak jók a színészek/karakterek. (Amúgy szerintem Jena Malone játszik le mindenkit.)