Téma: Álomháború

agarik 2011 ápr. 26. - 18:10:41 Előzmény duckshoot
(180/400)
Az, hogy vki (különösen lesújtó hogy egy filmkritikus, tehát szakmabeli) képtelen felfogni a film történetmesélési módját, és így arra jut hogy "a komplett történéssorozat nélkülöz mindennemû logikát", hát az gáz.

Arról nem is szólva, mennyire szegényes az az elvárás miszerint "híresebb név, nagyobb szerep".


A film maga tökéletes, a kommentekbõl pedig ritka szép társadalomleképezés világlik ki (úgy tûnik rentgetegen vannak akiknek bármi a legegyszerûbb akciófilmen kívül - pl. Arnold Schwarzeneggertõl a Kommandó - egyszerûen befogadhatatlan).
1/10
Gomez1 2011 ápr. 26. - 18:02:36 1/10 Előzmény Sonic8
(179/400)
Inkább az a kérdés, hogy kapott ez ilyen sokat!
Nagyon vacak film!
10/10
duckshoot 2011 ápr. 20. - 20:20:18 10/10 Előzmény áfonyáspuding
(178/400)
Ez pediglen a szöveg amihez tartozik:
,,Az aeon flux blog után a helyi mozis legénység is felkészített, hogy egy felejthetetlenül kiakasztó élményben részem, de Snyder miatt már a baglyos mesét is megnéztem, úgyhogy a jelen mozgóképen már nem múlt semmi.
A tapasztalat megérte, mert így garantálhatom, hogy a tavasszal ennél rosszabb filmet már nem fogunk látni. A dekoratív hölgyszereplõk színészi alakítása szavakkal kifejezhetetlen, ahogy még a rutinosabb Carla Gugino (Az áruló csókja, Watchmen - Az õrzõk) is képtelen bármit mutatni, mert a forgatókönyv minden értelmes pillanattól megfosztotta (ahogy gyakorlatilag mindent és mindenkit), de még Scott Glenn fel-feltûnése is legfeljebb két percig hagy nyomot az emberben. A cselekmény értékelhetetlen, a komplett történéssorozat nélkülöz mindennemû logikát vagy indokot a látottakra.
A legrosszabbak közül való csillogó cukorhalmaz, mely olyan címekkel versenyezhet csak, mint A texasi láncfûrészes gyilkos visszatér, vagy a Zombi sztriptíz, de az is beugrott, hogy Frank Miller saját rendezésének (The Spirit) abszolválása közben is hasonló tanácstalanságot éreztem. Az eleinte kegyetlen szarul kinézõ, a végletekig eltúlzott, ezáltal olykor önmaguk paródiájába forduló akciójelenetek idõvel azért magukra találnak, és biztosítják a látványos moziélményt, amiért tulajdonképpen kifizettem a jegyárat, szóval a magam mazochista módján még ezen a néhány tekercsen is sikerült valahogy kikapcsolódnom - õrjítõen ciki, picsás Sweet Dreams-kezdés Emily Browning módra ide vagy oda - de ez édeskevés ahhoz, hogy bárkinek is ajánlható legyen az Álomháború, aki egy kicsit is dübörgõ hangtechnikával kettõnél többször hallotta Björk - Army Of Me c. szerzeményét.

A fentiek miatt a világ számára Zack Snyder nem Az õrzõk legendája és az Álomháború, hanem továbbra is a 300 és a Watchmen rendezõje lesz."
áfonyáspuding 2011 ápr. 20. - 18:26:23
(177/400)
Hát igen, kb. errõl van szó, ami kiakasztó.
Ennél azért jóval több a film (mint kardozós kurvák sztorija).
10/10
duckshoot 2011 ápr. 20. - 17:41:01 10/10 Előzmény áfonyáspuding
(176/400)
Én meg ilyet találtam: ,,Sucker Punch (Álomháború/Fojtó gyomros/Cukor Puncik/Büdös Kurvák/Szopós Puncs/Kínszenvedés Kardozó Kurvákkal/.../ ,2011)"
10/10
Sonic8 2011 ápr. 20. - 16:58:05 10/10 Előzmény áfonyáspuding
(175/400)
6,4-re lement ez a szuper film te jó Isten!!!
Ez a film egy remekmû meg az összes többi snyder film 10/10
áfonyáspuding 2011 ápr. 19. - 20:49:21
(174/400)
Bocsánatot kérek mindenkitõl, ha az írásom azt a benyomást keltette volna bennük, mint Tereusban. Azt sem szeretném, ha bárki azt hinné, egyedüli helyes értelmezésként írtam volna azt, amit.

Egyszerûen elolvastam többnyire az összes hozzászólást, és némelyik annyira értetlenkedõ volt vagy egyenesen felháborító (pl. az Index kritika idézése ld: Kardozós kurvák vagdalkozása) hogy túlregáltam a dolgot.

Mégegyszer bocsánat mindenkitõl.
rockerjutka 2011 ápr. 19. - 19:06:16
(173/400)
de õ nem is húzta le a filmet, sõt elég jókat írt róla, ne pirítsd le amiért filozofál
rockerjutka 2011 ápr. 19. - 19:05:17 Előzmény áfonyáspuding
(172/400)
van értelme :)
offtopic
sofi 72 2011 ápr. 19. - 17:30:34 Előzmény áfonyáspuding
(171/400)
Ebbõl a szempontból mindkettõnknek szerencséje volt, mert túléltük. :D
De mégis te jártál jobban, mert a választott filmre tudtál koncentrálni, míg én csak egy homályos emlékkel, és egy enyhe nyakfájással lettem gazdagabb az Elizabeth kapcsán...
Tereus 2011 ápr. 19. - 01:22:12 Előzmény áfonyáspuding
(170/400)
"Ezért most azon is elkalandoztam, van-e értelme egyáltalán a mûvészetnek, ha az alkotást száz ember százféleképpen látja, és talán csak egy érti, ha megérti egyáltalán az alkotó szándékát…"
Nekem a hosszú irodalom órákon pont ez a képem alakult ki a mûvészetrõl. Ha százan olvasnak el egy verset, néznek meg egy ilyen filmet, vagy valami elborult festményt, akkor százféle véleményt alkothatnak róla.
Amennyire én vettem észre, ami így sikerült, az a "mûvészi alkotás", amolyan ekvivalenciaként.
Az irodalom órák másik tanulsága az volt, hogy mindig van legalább egy hozzád hasonló "mindenki hülye, egyedül én értem a mû üzenetét, az alkotó 'gondolatait'".
Ha tényleg tetszenének az ilyen mûvészi alkotások, akkor ahelyett hogy oktatni akarnád a népet a saját véleményedre - és azt kiabálnád nagy betûkkel -, inkább értékelnéd hogy a mû megmozgatta mások fantáziáját is, és a tiedet csak mint egyet a sok közül írnád le.
Hadd zárjam soraim tõled idézve (csak, hogy meglegyen a keretes szerkezet):
"De könyörgöm, ezt így szájba kell rágni felnõtt ember(ek)nek?"
agarik 2011 ápr. 18. - 22:22:47 Előzmény srph25
(169/400)
"Sweet pea" tipikus japán manga-szóhasználat, így 99%, hogy nem szószerkezetként, hanem két külön szóként fordítandó, így lesz belõle "cukorborsó" (kb. "aranyos apróság", "kedves lány"), illetve egy enyhe utalás pisiszexre (pea = borsó, pee = pisi, kiejtve mindkettõ "pí", szintén "kedves lány" mellékjelentéssel).

De jó próbálkozás a bükköny.
rockerjutka 2011 ápr. 18. - 22:02:00
(168/400)
mert kell egy alap amibõl elmenekülnek az álomvilágba, ilyen egyszerû
rockerjutka 2011 ápr. 18. - 22:00:10 Előzmény srph25
(167/400)
az biztos h azért került be mert véletlenül lelõtte a hugát, a mostoha apja meg bezáratta
áfonyáspuding 2011 ápr. 18. - 20:57:12 Előzmény sofi 72
(166/400)
Sofi 72: A lényeg, hogy nem voltam egydül... Sz*r lett volna ilyen hülyén kinyiffani, egy moziban... :D
Thousand Lakes 2011 ápr. 18. - 18:41:55 Előzmény rockerjutka
(165/400)
A diliház a filmnek biztos a valósága, mi utal erre? Mitõl valóságosabb a többi helyszínnél egy ósdi, lobotómiát alkalmazó, Annie Lennoxról elnevezett diliház? ( Egyébként: http://www.innbrattleboro.com/lennox-house/ )
Meg kellene rendesen néznem a filmet, de nekem az a gyanúm, hogy Sweet Pea a fõkarakter, ezért õ a narrátor, az õ története a Baby Doll története.
9/10
srph25 2011 ápr. 18. - 00:00:46 9/10
(164/400)
***SPOILER***
Akkor Baby Doll talán skizofrénia miatt jutott elmegyógyintézetbe. A bekerülésért nem lett senki sem megvesztegetve, így feltehetõleg nem ok nélkül zárták be oda.
rockerjutka 2011 ápr. 17. - 22:20:57
(163/400)
szal ez az alteregós dolog sántít, sweat pea valszínûleg télleg elszökött, és az a jelenet amikor látjuk is eztlehet h igazi volt végülis
rockerjutka 2011 ápr. 17. - 22:18:53
(162/400)
de akkor az h lehet h a valóságban amikor a diliházban voltak, akkor is ott volt már sweat pea
offtopic
sofi 72 2011 ápr. 17. - 19:47:12
(161/400)
Kac-kac-kac...

Ilyen majdnem "halálközeli élményem" az Elizabeth vetítésén volt. Ugyanígy de. de velem csak a teremõr, vagy hogyishíjják volt bent. :) A film nagyrészét nem láttam, mert percenként hátra-hátra tekintgettem, hogy nem jött e közelebb valami hátsó szándékkal....:D