Téma: Álomháború

juanhu 2013 jún. 29. - 02:31:11
(340/400)
Szerintem kifejezetten jó film. Van mondanivalója, tartalm, csak ki kell bogozni és meg kell érteni. Túl kell lépni a kardozós-anime látványokon, pontosabban meg kell látni azokban is a rejtett csavart (mert szerintem van).
1/10
Selena 2013 jún. 28. - 11:50:43 1/10
(339/400)
A lobotómiáról olvasgattam a neten, és több helyen ezt a filmet ajánlották, hogy ez milyen jól bemutatja az eljárást, és hogy mi lesz az egyénbõl utána. Anélkül, hogy utána olvastam volna a filmnek (amit máskor mindig megteszek), már el is kezdtem nézni. Az elsõ percekben úgy tûnt tényleg érdekes lesz. Aztán átléptünk a képzelt világba, onnan meg egy számítógépes játékba. Az elsõ ilyen harcos jelenetet végig kínlódtam, a másodiknál kimentem és elintéztem "folyó" ügyeimet, valamint megetettem a macskát. Mire visszaértem még mindig tartott, de még mindig élt bennem a remény, hogy lesz ez jobb is. A következõ ilyen jelenetnél a film végére ugrottam....

Nem sok rosszabb filmet láttam ennél. Sajnálom!
9/10
Owl 2013 jún. 05. - 01:49:32 9/10
(338/400)
Csak úgy leültem megnézni, meglepõen jó volt. A látványvilág az igényes videoklipekkel vetekszik, de mondhatnám azt is, hogy reklámfilm szerû. Aki az animét nem szereti, az tartsa magát távol ettõl a filmtõl, mert a kardozós, úgrálós, golyószórós, lassítós jelenetek dominálnak, vagy ahogy az 50 kilós lányok feltörik a betont, szóval teljesen elrugaszkodott. Azzal is meg kell békülni, hogy a fantázia világában nem oda illõ fegyverekkel irtják az ellent. Kiemelném a jó zenét, Björk durván üt az anime környezetben.
SPOILER
A történet is rendben volt, ha egy kicsit nehézkes is kibogozni. Szerintem arról szólt, hogy a mostohaapa elintézte anyut, és mivel a gyerekek örököltek mindent, dühében elintézte a kisebbik lányt és ráfogta a nõvérére (ez itt nem egyértelmû szerintem, mert a lövés nem látszik tisztán, egyesek szerint a nõvér lövi le a hugit véletlenül (szerintem nem: a kislány lekuporodott a padlón, a lövés meg elviszi a mostohaapunál is feljebb lógó lámpát)). Ezek után becsukta a diliházba, megbízva a fõápolót, hogy lobotómiával semlegesítsék a kiscsajt. Aztán beindult az "álomgyár", a betegeket qrogató fõápoló lett az álombeli strici, a betegek pedig a prostik. Mivel a lány nem volt õrült, ahol csak lehetett, betett a személyzetnek, ezen események bemutatása volt érdekesen megvalósítva, mindenféle fantázia-világon keresztül. Hát, kb. ennyi. A lobotómia helye meg azért nem látszik az arcon, mert tudtommal a vésõt a szemgödör orr felõli szögletében ütik be, nem pedig a bõrön át. Többször is nézhetõ film, a fórumot olvasva lehet, hogy jobb értelmezése is van a történetnek (166.), de egy nézés után nekem ez jött le.
3/10
SzFeri82 2013 jún. 01. - 00:45:16 3/10
(337/400)
"jó sztorival" "(Lásd: Avatar)"

LOL
Sz Peter 2013 máj. 02. - 11:03:33
(336/400)
"alapvetõen nagyon ráment az egész film erre a hiper-szuper-über szenzációhajhász látványvilágra"

SPOILER
Pont, hogy az csak a körítés volt. A lényeg a történet, hogy mi történt valójában a lánnyal.
8/10
Demetra 2013 ápr. 27. - 19:21:23 8/10 Előzmény Bogoj
(335/400)
Ott a pont. Bár lehet, hogy ebbõl sztoriból én inkább játékot csináltam volna, de filmnek se volt utolsó.
8/10
Bogoj 2013 febr. 27. - 14:33:29 8/10
(334/400)
nem értem a fanyalgókat. a film eleve azzal volt reklámozva, hogy szép lányok, ütõs zene, látvány, akció.
ezt mind megkaptam. akkor mi a probléma? hogy nem adott olyat, amit nem is ígértek?
én élveztem a filmet.
8/10
MaiManó 2013 jan. 19. - 22:51:15 8/10
(333/400)
Csatlakozom ahhoz a táborhoz, aki azt írja, hogy több a film egy 6,5 pontnál, és talán 10-et is megadtam volna neki (mert a látvány szép, a sztori is egy kicsivel több, mint a legtöbb amcsi film), de SPOILER: a kis sárkány gyilkosság miatt nem adok 10-et, csak 8-at! És azt nem is értettem, hogy miért volt szükség azt belerakni, fõleg, mikor az anyuka sárkány elkeseredve megbökdösi az orrával a halott kisbabát... :'(((
2/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jan. 01. - 17:05:33 2/10 Előzmény banoczya
(332/400)
neked aztán lehet egy jó filmes ízlésed :D
nem kötekedni akarok, de azért ilyet nem kéne beszólni az 1 pontot adóknak, ebben a filmben a jó csajokon meg a látványon kívül tényleg semmi sincs, a történet a leglényegesebb de az nem volt...+ még fejfájást is okozott szóval 2 pontnál többet nem tudtam adni rá
10/10
Traianus 2013 jan. 01. - 16:55:40 10/10 Előzmény banoczya
(331/400)
Szerintem is méltatlanul le van húzva a film. 6.5-nél azért jóval többet ér, ezért is adtam 10-est, de nem oszt-szoroz :)
Mindenesetre fantasztikus képvilág, egyszerû de érdekes sztori, pörgõs cselekmény. Jó kis popcorn mozi! A csajokról meg ne is beszéljünk!
10/10
banoczya 2012 dec. 13. - 21:39:37 10/10
(330/400)
Kicsit túl negatívak a hozzászólások. 1/10? Aki ilyet ad az maga egy hülye fasz és a nyomorult életében semmit nem ért el. Nagyon rossz filmet vártam, de kikapcsolódásnak egész szórakoztató, a fantasy jelenetek egész látványosak. Azért adtam rá 10-est, mert B kategóriásként megérdemli. :)
wrossi 2012 szept. 15. - 00:33:50
(329/400)
Nincs az az isten,hogy Baby Doll abban a lelkiállapotban megkímélje az apja életét.
10/10
petyus1988 2012 aug. 11. - 13:29:42 10/10
(328/400)
B kategóriás történet gyönyörû lányokkal remek zenével és fantasztikus látvánnyal- kicsit Sin City-s kicsit Kill Billes bár egy kis vér elkeltett volna bele egy A kategóriás befejezéssel nálam 8 pontos.

végén lévõ szöveget érdemes megjegyezni:

ki lesz történet fõhõse? ki húzza el függönyt? ki irányítja tánclepéseinket? ki kerget az õrületbe? ki ostoroz és adja ránk gyõzelmi koronát ha túléljük a lehetetlent? ki õ ki teszi mindezt velünk? ki segít hogy életünkkel tisztelegjünk szeretet elõtt? ki küld ránk szörnyeket azt énekelve hogy sohase halunk meg? ki tanít meg rá mi a valódi és mi nevetséges hazugság? ki dönti el miért élünk és miért halunk meg? ki láncol le minket? és ki õrzi szabadságunk kulcsát? Mi magunk!
Candybabyh 2012 júl. 31. - 16:20:32
(327/400)
Ú hát nekem elég borzongató volt ez az elmegyógyintézetes sztori... Az elsõ 20 percig bírtam kb. Kár, képek alapján az akció-harc része jól néz ki.
9/10
joci72 2012 júl. 20. - 19:43:08 9/10
(326/400)
Olvasom a rengeteg lenézõ kritikát...
Hiszen ez egy jó ,pörgõs magával ragadó akciófilm.Semmi,de semmi más.Zack Snyder-tõl eddig a legjobb.
Nálam 9...
10/10
Black Adam 2012 júl. 18. - 23:03:51 10/10 Előzmény diusletoltes
(325/400)
A poén az, hogy a film 16-os, csak a Port.hu bénázik.
6/10
diusletoltes 2012 jún. 26. - 17:58:26 6/10
(324/400)
SPOILER
Szerintem sokkal jobb lett volna a film, ha nem lettek volna benne a csatajelenetek, hanem tényleg táncoltak volna. Igaz akkor 16-os minimum kelett volna, de sokkal jobb lett volna a film. Pedig a történet nagyon jó :) 10/6
1/10
krv04 2012 jún. 25. - 23:56:23 1/10
(323/400)
Ebben a filmben semmi érték nincsen, még csak nem is szórakoztató... Csak elböffentenek néhány ostoba, együgyû szánalmas közhelyet, amivel megpróbálnak értelmet adni ennek a zagyvaságnak. A huszonéves, állandóan gép elõtt ülõ, virtuális figurákra nyáladzó, szánalmas gyógyegereken, és a kedves pedofil nézõkön kívül senkinek sem ajánlom. (És mielõtt valamelyik okostojás, aki a playboyon és az interneten kívül nem találkozott még nõvel,azt feltételezné, hogy féltékeny vagyok: a bokámig nem érnek fel ezek az ostoba kis csitrik.) 1/10
sunshine_freemail_hu 2012 jún. 24. - 12:43:17
(322/400)
***SPOILER***
Egy-két hónapja néztem meg a filmet. Akkor az volt utána bennem, hogy "mi volt ez?", mert végig vártam a filmben a szokásos sablon történet vezetést, azt, hogy legyen valami nagy áttörés, valami nagy következtetés, világmegváltás, stb. De nem jött. Helyette a végén volt valami lezárás, ami aztán már végképp összezavart. Idõ kellett, hogy felfogjam a filmet. Például utána néztem annak, hogy mi a fene is az a lobotómia és nem akartam elhinni, hogy orvosoknak egyáltalán egy ilyen durva agyroncsolás, mint kezelés eszébe jutott valaha is. De igen, a problémás betegeket kezelték vele: gyakorlatilag személyiség-vesztett csak maguk elé meredõ zombivá változtatva õket.
Emily Browning szerintem tökéletes választás volt a szerepre. Az a már túlzásba vitt plázacicásra és kislányosra formált külsõ egybõl kiugrott a képbõl, nem lehetett nem észrevenni, hogy direkt akarta ilyenre a rendezõ. Érdemes a színésznõt megnézni interjúkban, meg werkfilmekben, a valóságban is egy normálisabb, szolidabb személyiség, és ez lehetett az, amit a plázacicás külsõ mögé rejtve viszont akart látni a rendezõ a vásznon. Szerintem tökéletesen játszotta a szerepét! Azok, akik dögösebb vagy vagányabb csajt szerettek volna látni helyette, azoknak a film lényegébõl és a fõszereplõ karakterébõl semmi se ment át! Õk csak a látványorgiáig jutottak el.
A színészi játékokban nekem nem tûnt fel semmi hiányosság, inkább néha leesett azon az állam, hogy ilyen kb. 45 kg-os szinte még kislányok hogy a fenébe tudtak ilyen mozgásokat megcsinálni. Lehet jönni azzal, hogy nem profi a kardforgatás (szerintem a rendezõ szándékosan fantázia jellegûre akarta, nem a tökéletes harcmûvészet volt a cél, hisz ez az egész csak egy álomvilág!), de próbálja meg valaki ezt utánuk csinálni úgy, hogy nem képzett harcmûvészetekben! Igenis kemény munka van emögött és errõl mesélnek is az interjúkban. Részemrõl le a kalappal azelõtt, amit összehoztak. Vagy egy másik dolog ami megfogott: egy ilyen vékony lányból azt se nézném ki, hogy megemel egy géppuskát, de ezek a lányok stabilan tartják és rohangálnak vele miközben tüzelnek. Ezekre kelhetett az a 3 hónap kemény fizikai felkészítés mielõtt egyáltalán kamera elé állhattak volna. Meg mesélnek még arról is, ezen idõ alatt összeszoktak, kialakult egy jó csapatjáték.
Szóval szerintem ez egy hatalmas film volt, de nem feltétlen elsõre érthetõ. Persze, hogy megosztja a nézõket és kritikusokat, mert egyáltalán nem a szokványos, sablonos alkotás. És az új, merész dolgok mindig nagy rajongókra és kiábrándult ellenzõkre találnak.

Én sajnáltam, hogy a vége olyan szomorú lett. De hát ebben sem az a tipikus hollywoodi akciófilm happy enddel.
***SPOILER***
10/10
hfannuska 2012 jún. 18. - 02:03:40 10/10
(321/400)
hát kinek mi tetszik.. én imádtam ezt a filmet! :)