Téma: Álomháború

Citromfû 2012 máj. 31. - 10:01:10
(320/400)
Ilyen unalmas filmet régen nem láttam. A jövõben ezek lesznek a zs kategóriás délutáni filmek...:P
10/10
atomboy 2012 máj. 31. - 01:29:57 10/10 Előzmény LCsajszi
(319/400)
A napokban neztem meg a filmet, az igazat megvallva, a trailer alapjan arra gondoltam, hogy amolyan tortenet nelkuli latvanyos film lesz, amint kikapcsolodhatok, nem kell gondolkoznom. Kellemesen csalodtam, mindjart az elejen furcsaltam, hogy 50-es evekben jatszodo tortenettel kezdodik, sejtettem, hogy igyekeztek a latvanyos mozi ala betolni egy erdekes tortenetet, amely egy szomoru igazsagot szandekozni felfedni. A latvanyos effektek es dogos csajok mellozesevel pontosan ugyanazt szurtem le, amit LCsajszi irt 325-osnel, nem is kellene tovabb reszletzni. SPOILER! Nekem is az jott le, hogy szexualisan kihasznaljak az apoltakat, ezert van a tancos oromtanya kepzelet, ahol a kepzelt vendegek nem mas, mint az intezmeny dolgozoi. Legjobb pelda a ongyujtoval jatszogato or es a polgarmester parhuzam, illetve a repecios feladatot is ellato fekete boru madam. Szoval nekem atjott a mondanivaloja.
Azon gondolkozom, hogy milyen lett volna, ha nem kerultek volna bele a latvanyos harci jelenetek, mit lattunk volna ezek helyett? Talan (kej)tancot, tobbszor is, es nem biztos, hogy ez jo otlet, talan atment volna zenes, dramai musicalba, es akkor szerintem mar nem passzolt volna annyira a vege. Szoval en elegedett vagyok a harom szintu parhuzam, es hogy mindig mast kepzelnek el tanc kozben.
Sokan irjatok, hogy csak Baby Doll es Sweet Pea a letezo lanyok, a tobbi alomban szerepeltek. Masodszori megnezesre feltunt egy jelenet, amikor elejen, amikor Baby Dollekat beviszik az "ugynevezett" eloadoba, es Dr Gorski modszeret magyarazzak, egy lanyt ultetik le ket lany koze. Nos, ez a harom nagyon emlekeztet a meggyilkolt lanyokra. Szoval azt sejtem, hogy a dilihazi valosagban is megoltek ezeket, ezert erzem, hogy a tobbi apolo ki akarnak szallni, mert tudtak, hogy a titok tobbe nem titok.
Valaki kerdezte, hogy a vegen miert nem veres a lany szeme. Nos, utananeztem a lobotomianak, azt szurtem le, hogy a konnycsatornan keresztul megy a hosszu tu, es kihuzaskor ez visszazarodik. Bar egy par turol lecseppeno verfolt ayert nem artott volna a lany arcan.

Osszesitesben, nekem nagyon tetszett a film. Olyan, mintha a musical-s Moulin Rouge, a dramai Shutter Island, a sci-fi-s Inception kombinacioja lett volna, beleteve nemi anime, haborus, fantasy-s elemekkel. Hirtelen nem is tudtam eldonteni, tulajdonkeppen milyen mufaj ez. Lehet, egy ujat kell kitalalni. 10/10.
1/10
Katey1988 2012 máj. 30. - 21:43:00 1/10
(318/400)
Én próbáltam megnézni...amikor moziba ment már a trailere alapján lejött, hogy nincs másról szó,
mint egy bugyuta story megspékelve pár mû barbival. És ez nem féltékenység...de ilyenre tényleg nincs értelme
pénzt kiadni. Se a készítésre, se a mozijegyre. És igazam lett...borzalom az egész. 30 percet bírtam belõle kb.
10/10
offtopic
somersby 2012 máj. 28. - 04:03:11 10/10
(317/400)
Én megmondtam.
10/10
somersby 2012 máj. 27. - 21:55:57 10/10
(316/400)
Látványos. Szexi, dögös, miniszoknyás, babydoll-os Baby Dollok. Ezért hát nem is csodálkozom, hogy javarészt a nõk fikázzák. Semmi baj, csak féltékenyek vagytok. Lehettek is :)
1/10
ADIZS 2012 máj. 27. - 21:11:32 1/10
(315/400)
Egy egy agyhalál, hogy van ennek porton ennyi pontja??!?!?!?! 1/10.
2/10
j.katinka 2012 máj. 27. - 09:13:28 2/10
(314/400)
Szerintem nagyon uncsi volt, az egyik legrosszabb film, amit láttam. Mindig csodálkozom az ilyen filmek szponzorain, hogy ennyi pénzt beleöltek egy ilyen sztorijú filmbe. MIÉRT? Elpazaroltam másfél órát az életembõl.
4/10
idõjós1010 2012 ápr. 28. - 21:37:46 4/10
(313/400)
Továbbra is érthetetlen számomra minden hason vélemény.
Gabor650 2012 ápr. 28. - 15:19:53 Előzmény idõjós1010
(312/400)
Nekem is tetszett a film :)
Egy percet sem untatott :)
Tényleg látványos :)
Csak ajánlani tudom, azoknak akik egy jó akció filmre vágynak :)
4/10
idõjós1010 2012 ápr. 20. - 20:52:25 4/10
(311/400)
A filmet úgy néz ki idefent még nem is kommentáltam. Hát most pótlom, mert amekkora bizalommal voltam felé a képek láttán, pont akkora csalódást is okozott. Látványra ugyan rágyúrtak az alkotók, csak épp rém bugyuta lett a sztori, és lehet hogy én vagyok hozzá meglehetõsen elvont hogy érteni tudjam, de nem tagodom csöppet zavaros is volt, azon felül pedig logikátlan. Ugyanis PL marhára semmi köze nem lehet egy anyukája halálát, és nevelõapja brutalitását, valamint szeretett kishugának önkezûleg való lelövését feldolgozni igyekvõ 8,és 16 év közötti kislány gondolatainak ezekhez a háborús kalandokhoz. Pláne nem tánc közben, persze egy elmegyógyintézetben semmi sem kizárt, csak az a kár hogy a kiscsaj látszólag egyáltalán nem elmeroggyant, de az elmegyógyintézetben való léte is kérdéses, mivel varázslatos mód 3 perc után már a kupiban találja magát, balettozó (korabeli) kurvák társaságában. Szóval ez vagy egy hallucináción belüli álom, vagy nem értem :-D De konkrétan ezen film esetében ezt annyi9ra nem is szégyellem, továbbá pláne nem bánom.
10/10
Sonic8 2012 ápr. 20. - 19:28:17 10/10 Előzmény Rose013
(310/400)
Elvont egy film:D
Olyan Snyder stílus:D
10/10
Rose013 2012 márc. 17. - 18:02:35 10/10
(309/400)
Pár napja néztem meg és egybõl a bõvített változattal kezdtem. Nekem nagyon tetszett, mondjuk én kifejezetten szeretem a hasonló típusú mûveket. Vanessa Hudgens miatt döntöttem úgy, hogy megnézem, de a végén a fõszereplõ, Emily Browning alakítása nagyon megfogott.
A tánc közbeni harcjelenetek pedig szerintem nagyon jók voltak. Egyedüli negatív élmény a filmmel kapcsolatban, hogy a végén
Spoiler
túlzottan egyszerre haltak meg a fõbb szereplõk.
Spoiler vége.
A harcos jelenetekrõl, ha animék terén kellene körbenéznem, akkor a Blood-C jut az eszembe.
Szóval összességében ez egy olyan film, amit még párszor biztos, hogy meg fogok nézni.
10/10
Boloka 2012 márc. 11. - 14:58:06 10/10
(308/400)
Ja, és külön pluszpont Emilynek, amiért a filmben elhangzó dalok közül többen is közremûködött! (Asleep, Where is my mind)
10/10
Boloka 2012 márc. 11. - 14:49:29 10/10
(307/400)
Nekem is tetszett a film. A zene, a látvány abszolút 10/10, a történet már kicsit más tészta... Nagyon elvont, és valahogy bonyolult és egyszerû at the same time.
SPOILER
Nagyon szeretem a fantasyt, ezért nekem nagyon tetszettek a táncolós álomjelenetek. Számomra semmi érthetetlen nem volt abban, hogy "álmodik" tánc közben. Most komolyan, táncoltatok már igazán önfeledten? :) Ez persze nem ugyanaz, mert az ember általában pozitív értelemben kapcsol ki tánc közben, a csajszi meg ezzel szemben kiszakadni, elmenekülni akart.
SPOILER VÉGE
Az is nagyon tetszett, ahogy az álmokban teljesen más környezetet teremtettek, iszonyat látványos volt az összes. És az egészhez nagyon passzoltak a jelmezek is.
Mindent összevetve nekem nagyon nagyon tetszett, bár nem ajánlanám bárkinek. Kell hozzá hangulat és nyitottság, hogy bevegye az ember gyomra..
10/10
MindentLátóSzemecske 2012 febr. 20. - 14:51:46 10/10
(306/400)
Nekem tetszett a film, és nem csak azért mert "csinos lányok zúznak benne"... És szerintem nem hülyeség a sztorija sem. Igaz kicsit elvont, de nekem akkor is tetszett az egész úgy ahogy van. A zenék is nagyon ott voltak :D
10/10
Black Adam 2012 jan. 15. - 22:52:17 10/10
(305/400)
A sok értetlenkedõnek ajánlatos megnézni a rendezõi változatot, az aztán még jobb lett, kár, hogy nem adták ki Magyarországon.
wrossi 2012 jan. 01. - 16:43:16
(304/400)
Iszonyat mennyiségû valóságtól elrugaszkodott borzalom készül mostanában,de mi nézõk vagyunk a hibásak mert megnézzük és ezzel arra bátorítjuk a készítõket,hogy még csináljanak többet és többet.Ezek a filmek különbözõ fórumokon elképesztõ indulatokat gerjesztenek,mert mindenki tudni véli,hogy mi volt a mögöttes tartalom.Persze mindenki más következtetésre jut,de meg van gyõzõdve róla,hogy az õ értelmezése a helyes.Meggyõzõdésem,hogy a forgatókönyvíró torz agyában csak sokadrangú szempont a mondanivaló közlése.Egyszerüen adnak egy jó kis rejtvényt látvánnyal megspékelve.Aztán ha ráharap a jónép akkor csinálnak még belõle három folytatást.Nem vagyok szakértõ,de ilyen fantasy filmeket gondolom viszonylag kevés pénzbõl meg lehet csinálni,mert a végcél mégiscsak a profit.Kell még hozzá egy Vanessa Hudgens és máris kész a kasszasiker.Ha ne adj isten befuccsolna a sztori akkor már nyúlnak is a következõért ami ott lapul a fiókban és csak a szereplõket hívják másként.Ezen csak mi tudunk változtatni,mert mi döntjük el,hogy mire vagyunk kiváncsiak.Én a magam részérõl azt szeretem amikor van egy fiú meg egy lány,a sárkányokat meg hagyjuk békében nyugodni.
1/10
friarx 2012 jan. 01. - 11:53:40 1/10
(303/400)
Tsalinko: jelzem, én hivatásos vallástörténész vagyok és a film ennek ellenére borzalom. :)))
lotto 2011 dec. 24. - 13:17:08 Előzmény LCsajszi
(302/400)
Nagyon elvont gondolkodók?

Hát én azt hiszem bele tudom magam vinni akár a legmélyebb mondanivalós moviek világába is, de ez a film a képi tech effektekre volt kiélezve, ilyen árvalányos sztori meg kismillió van.

Nemhogy Nem megható számomra, bár a Emily Browning-ban nincs hiba, színészi képessége is megvan, de ez egy elég semmitmondó film vt.

Nézd meg a ['Szellemkutyát/Ghostdog''99-es Forest Whitakerrel], azon el lehet gondolkodni..!
9/10
LCsajszi 2011 dec. 05. - 23:21:37 9/10
(301/400)
Nekem teljesen rendben van, ha valakinek nem tetszett a film, engem ez nem zavar :).

Én csak a filmet értékeltem, de azt nem mondtam, hogy tetszik vagy nem tetszik. Nekem a film tetszése olyan közepes.

Amúgy én csak leírtam a verziómat, hogy én hogyan értelmeztem a filmet, mert látom mindenki másképpen látja, gondoltam leírok egy újabb véleményt róla.

Én nem szeretnék vitázni senkivel sem, csak számomra nem volt értelmetlen, mint ahogy a Faun labirintusa sem, ahol szintén kritizálták a fõszereplõ lány álmait. Én azt mondom, hogy az álom határtalan, mivel alig ismerjük világunkat. Próbáljuk felfedezni a tudatalattinkat és azt, hogy mit miért álmodunk. Mivel a választ nem tudjuk és nincsenek szabályok, ezért a rendezõ bármilyen képvilággal megjelentetheti fõszereplõjének álomvilágát.

Az igazság az, hogy:
SPOILER
Én pont azt mondtam, hogy a harcos álommal nem vagyok megelégedve (talán egy másik filmbe beleillett volna). Amúgy a csajnak meg dupla álma volt. Vagyis miközben a kórházban van egy bordélyházat képzel el és illúziója közben egy álmot képzel el, tehát álmában álmodik. Továbbá véleményemben azt írtam, hogy a film nagyon szomorú és nyomasztó, mert sajnos a mai világban is csinálnak ilyen szörnyû dolgokat a lányokkal beteg férfiak. Az elérzékenyülést arra értem, hogy együtt érzek a lányok fájdalmával, mivel nõbõl vagyok, én jobban beletudom magam élni, hogy milyen kínszenvedés lehet ez nekik. HA én ilyen helyzetben lennék, már rég öngyilkos lettem volna.
Ami a Titanicot illeti, például a Leonardos-nál egyszer se érzékenyültem el, kivéve, amikor azt a sok száz embert megláttam a vízben (a fõszereplõnél semmit se éreztem).