Téma: Álomháború

2/10
_Freddy_ 2011 dec. 05. - 05:49:55 2/10
(300/400)
Nem vitatkozni akarok, én nagyjából értettem a filmet. De akkor is egy marhaság, bár teljesen mind1 mit mondok, aki egy ilyen filmen elérzékenyül annak mondhatok bármit...ha ezen elérzékenyülsz akkor mit csinálsz pl a Titanic vagy Hacsi a leghûségesebb barát alatt?? Nem értem mért jó film az, hogy vannak tök jó csajok egy korházban (ezt te írtad, de nem értem mit keresnek egy korházban), aztán táncra kényszerítik õket, meg arra hogy férfiakat kényeztessenek, aztán tánc közbe valamiért elkezdenek álmodni, ha akarnék se tudnék ilyet álmodni, ezek nagyon durva jelenetek, aztán még együtt is mûködnek az álomban, mintha mindenki be lenne avatva hogy most ezt csináljuk, gyerünk csajok álmodjunk együtt és gyõzzünk le óriás 40 méteres kõszamurájokat meg ilyeneket, ez úgy hülyeség ahogy van.
9/10
LCsajszi 2011 dec. 04. - 22:50:59 9/10
(299/400)
Nos, én eleve úgy álltam hozzá a film megnézéséhez, mivel láttam a trailert, azt gondoltam ez egy egyszerû, gagyi, látványos akciófilm lesz. Hála istennek pozitívan csalódtam, mert nem így lett.

Mivel én nagyon is értettem a filmet, így mondhatom nagyon szomorú a története. Bizonyos emberek szerint a film története nulla és értelmetlen, hát ez van, nekem nem nulla. Ha én képtelen vagyok megoldani egy bonyolult matematikai feladatot, attól még nem értelmetlen.

Van, hogy az embernek nem tetszik egy film, nekem is vannak ilyenek, de nagyon-nagyon kevés filmrõl mondanám azt, hogy nincs története, ennek viszont volt. Ezt a filmet csak a nagyon elvont gondolkodók érthetik meg.

Míg mások a látványát és képi világát sztárolták, a történetét meg nem, na ez nálam pont fordítva van. A harci jelenetek számomra nem voltak "hûha", jobban elragadott a története.

Azt láttam, hogy mindenki másképpen fogja fel a filmet. Én pedig így értelmeztem:
SPOILER
Fõszereplõnk 2 álomvilágban él. A kórházban átélt szörnyûségeket úgy éli át, mintha bordélyházban lenne (ez az egyik illúzió). A lelkében lejátszódó küzdelem a másik elképzelt világ. Sokan azt gondolják, hogy az ápoló a valóságban is megölhette a két lányt, a harmadik pedig kés által végezte. Nos, a Rocket-t Baby Doll csak elképzelte, hogy meghal, mivel elvesztette a húgát és Sweet Pea-nak valójában nem is volt a húga. Hogy õk testvérek voltak, azt azért találta ki, hogy úgy érezze vannak egymásért kitartó lánytestvérek. A többi ápoló miben nem szeretne részt venni? Nos itt nem szólt semmi másról, mint a megerõszakolásról. Blue szexuálisan bántalmazta a lányokat, valószínûleg a fõhõsünket is (ezért szúrta meg õt). Mivel nagyon elfajultak a dolgok, a többi ápoló már nem akarta ezt csinálni. Sweet Poe tényleg kijutott, az nem álom, a megerõszakolás miatt akart elmenekülni a kórházból. Valószínûleg a többi ápoló Baby Dollt szintén megerõszakolta, ha emlékeztek a bordélyházas illúziói végén, amikor azt mondja Pea-nak: "Én kellek ahhoz, hogy Te kijussál!" - vagyis a testét odadobta az ápolóknak. A leges legvége abszolút nem álom, hanem az a valóság, és aki emlékszik a film elejére, mikor Dollt kocsival viszik a kórház felé, ott van egy kulcsmondat: "Azt gondolta nincsenek angyalok, aztán kiderül mégis léteznek". A férfi, aki segíti fõhõsünket álmaiban, majd a végén a kijutott Sweet-t, mármint a buszsofõr egy angyal volt. Mivel értettem a filmet és nõbõl vagyok, azt mondom, hogy a film nagyon megrázó volt. Többször elérzékenyültem, és sajnos rossz belegondolni, hogy ma is vannak ilyen esetek, mennyire szörnyû világban élünk. Elhiszem, hogy néhány embernek nem tetszett a film, de a rendezõ nem tett mást, mint a szörnyû igazságot vetítette vászonra szürreális fantáziájával.

Amúgy ebbõl akár 2 filmet is lehetett volna csinálni. Az egyik lehetett volna a háborús álom, mely nem álom lett volna, hanem egy olyan világ, ahol a fõszereplõnk a barátaival különös lényekkel küzdött volna egy teljesen más történettel. A másik film pedig a harcos álom nélkül mehetett volna. Vagyis meghagyták volna a kórházast és az elképzelt bordélyház történetét a lényekkel küzdõ illúziók nélkül. Tehát az egyik film akció/kaland/fantasy lehetett volna, a másik pedig dráma/thriller/misztikus. De így egybe se rossz, mert így mindegyik kategóriát egybekotyvasztották :).
Ford Mustang 2011 dec. 01. - 05:35:57
(298/400)
De a szöveg elég megkapó és csábító...szóval értik ezek a dolgukat, csak a kidolgozottsággal (jobban mondva a történettel és cselekményszállal van némi gond :D
2/10
_Freddy_ 2011 dec. 01. - 05:28:57 2/10
(297/400)
Ez van ráírva a borítóra szó szerint: " Tökéletes látványorgia, pszichoszexuálisan felkavaró, akcióban tobzódó fantasy csakis erõs idegzetûeknek " - nem véletlen írták oda, hogy csak erõs idegzetûeknek xD
Ford Mustang 2011 dec. 01. - 05:25:50
(296/400)
Persze, ez egyértelmû. :) Ez csak a szem rágógumija, az agyé nem :D
2/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 01. - 05:20:38 2/10
(295/400)
attól még nem lesz jó egy film, ha van látvány és raknak bele jó csajokat/nõket, a története egy borzalom, értelmetlen hülyeség :D
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 01. - 05:17:19
(294/400)
De tulajdonképpen mi a szar benne akkor? :D
2/10
_Freddy_ 2011 dec. 01. - 05:00:58 2/10 Előzmény Ford Mustang
(293/400)
hát én megnéztem, de ez valami borzasztóan szar, a történet egy nagy nulla, egy borzalom az egész, a fejem is megfájdult a film közbe ez annyira rossz, a látvány oké, meg a csajok is, de ez szörnyû...nagylelkû leszek ezzel a 2 ponttal amit adok rá :D
Murder3 2011 dec. 01. - 00:16:23
(292/400)
amúgy a filmnek nagy elõnye a látvány...nem nem a grafiak és nem a csajok-ra értendõ, hanem a világra.

jobban örültem volna ha az egész a kreált világokba játszódik sõt ha azt tekinti a film valós világnak na akkor egy nagyon high fantasy lehetett volna.
Murder3 2011 dec. 01. - 00:12:43
(291/400)
leginkább az a baj, h elõre lelõtte a legjobb jeleneteit.
mármint marketing eébaxta a végterméket
1/10
absolutely_sugar 2011 nov. 30. - 22:37:34 1/10
(290/400)
szerintem ez a film borzasztóan szar. engem szabályosan felidegesített a végére :D
Ford Mustang 2011 nov. 29. - 01:25:28 Előzmény _Freddy_
(289/400)
Rossz semmiképp. Kurva nagy látványorgia lehet, fõleg ilyen csajokkal akik benne vannak.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 28. - 16:18:08 2/10
(288/400)
látom megoszlanak a vélemények, na erre nagyon kíváncsi lettem, vagy jó film, vagy borzasztóan rossz
8/10
offtopic
zz76zz 2011 nov. 18. - 08:52:32 8/10
(287/400)
látom Álomháborúba keveredtetek, de nem is baj, hiszen ugye mindenki tudja, hogy ízlések és pofonok, hiszen láttam már olyat is, aki meg tudta nézni a L.A. csata címû filmet és még tetszett is neki. egészségére mindenkinek az ízlésére.
de a mondanivaló az megvan ebben a filmben és széphetõ is a film. . . ugye: szerintem
10/10
duckshoot 2011 nov. 05. - 19:21:09 10/10 Előzmény duckshoot
(286/400)
,,Tökéletes látványorgia, pszichoszexuálisan felkavaró, akcióban tobzódó fantasy csakis erõs idegzetûeknek"
- Betsy Sharkey, LOS ANGELES TIMES
10/10
Laarnox 2011 okt. 29. - 21:40:31 10/10
(285/400)
Nos, ennek örülök. :) Akkor fejezzük ezt be, és menjünk egyet sörözni! :P
10/10
Laarnox 2011 okt. 29. - 13:33:49 10/10
(284/400)
Félreértesz, nem istenítek semmilyen filmet. Sõt, bevallom, még nem láttam soha olyan mûvet, amire maradéktalanul azt mondhattam volna, hogy "Hûha, ez aztán tökéletes!" Az Álomháborúra sem mondom ezt. Egyszerûen csak rávilágítottam a mögöttes tartalomra. Bár miközben tegnap megfogalmaztam, fészkelõdött is bennem valami, hogy teljesen felesleges, mert a hozzád hasonlóktól értelmes válaszra hiába várok. Nem kellett csalódnom benned! :)
"Alig van ember aki jót írna róla." Alig van ember, aki értené. És bocsánat, de nem tartom magam agyatlannak. Ahogy az imdb-t sem mérvadónak. Könyörgöm, miért kellene nekem is aszerint értékelnem a filmet, ahogy a többi 700 ember teszi? Van tán valami törvény, hogy ha valamit nem ért 46463 ember, akkor az 100% hülyeség és élvezhetetlen? Ezt sugallja amit írtál. Hadd legyen saját önálló véleményem, és hadd fejthessem ezt úgy ki, hogy ne kelljen mások "szavazataira" hivatkoznom. Tudod, nem jó mindig a többséget követni... De majd megtanulod...
Lehet hogy tegnap elszaladt velem a ló, ezt beismerem, de csupán mert sikerült felhúznom magam a sok "okos" hozzászóláson. Elnézést hogy pont a te nevedet szemeltem ki, de azt volt a legkönnyebb megjegyeznem.
Tudom, hogy a te véleményedet már a Jóisten sem tudná megváltoztatni, jól láttam a hozzászólásodon, hogy már-csak-azért-se alapon nem lennél hajlandó átgondolni, amit írtam. De a remény hal meg utoljára. :)

Baráti üdv: L.
10/10
offtopic
duckshoot 2011 okt. 29. - 13:30:54 10/10
(283/400)
Még ha általában úgyis lenne. Az ide írogatók jó ha 10%-a ért a filmekhez.
10/10
Laarnox 2011 okt. 28. - 22:22:35 10/10
(282/400)
Elnézést a dupla posztért, de valaki már leírta helyettem a lényeget nagyvonalakban, méghozzá a 166.os hozzászólásban. Bemásolom, aztán lehet álleesni:


"SPOILER !!! SPOILER !!! SPOILER
A film elején fõhõsünk tölténye lepattan és a kishugát találja el. Ennek, és anyja halálának következtében megõrül, ezért elmegyógyintézetbe zárják. A fater az örökségért cserébe az ápolótól megrendeli a lobotómiát, amit 1 hét ott tartózkodás után végre is hajtanak. Látjuk, hogy közeledik a homlok felé a tû, aztán hirtelen átvált a kép Sweet Pea-re, akit teljesen hasonló helyzetben látunk a színpadon. Itt már lehet sejteni, hogy innentõl az egész csak nagy egy álom, amiben Sweet Pea tulajdonképpen Baby Doll alteregója. Mikor be akarják mutatni neki Baby Doll-t, azt mondja "ne fáradj", és elsorolja, Baby miként került oda, tehát nagyon is jól tudja, hogy ki õ. Továbbá mindketten elveszítik a testvérüket, és végül csak õk ketten "maradnak életben".
A végkifejletben kiderül, hogy az ötödik dolog, ami szükséges a szökéshez, Baby Doll saját fizikai énje, aki örökre ott ragad az elmegyógyintézetben, cserébe viszont a lobotómiával a belsõ énje (Sweet Pea) elnyeri szabadságát: látjuk, hogy megszökik, aztán buszra száll, ahol a korábbi álmokból a fiú és a buszvezetõ is szerepelnek - ez bizonyítja, hogy ez is csak egy álom, tehát a kijutás valójában nem történt meg.
A záró képsorban a busz már halad az országúton, és az út mentén egy reklámtáblát meg egy madárijesztõt lehet látni. A tábla felirata "Paradise Diner", ami mutatja, hogy ezzel Sweet Pea/Baby Doll eljutott a Paradicsomba, hiszen így már együtt tud élni a fájdalmaival. A madárijesztõ pedig egyértelmû utalás az Alice Csodaországbanra, hiszen az egész film tulajdonképpen annak egy újragondolása.

Végezetül Zack Snyder rendezõ nyilatkozta, hogy a film megoldását Baby Doll kardja szolgáltatja: a Sweet Pea magyar jelentése a "szagos bükköny" nevû futónövény, és nem meglepõ módon Baby Doll kardjának mintázata egy felfuttatott szagos bükkönyt ábrázol, ami mindenféle filmben látott motívumra van rácsavarodva. Egy képet csatoltam is róla.

UI: a film végén a doktornõ mondja, hogy Baby segített megszökni egy lánynak, nos, õt nem ismertük meg, hiszen az 1 hét ott tartózkodást nem láttuk - csak az érkezést, és a lobotómiát, illetve az annak következtében fellépett víziókat.

SPOILER VÉGE

Azt kell mondjam, Snyder nagyon megcsinálta. 9/10"

Ennyi! :) persze, könnyû azt mondani, hogy 0 mondanivaló. A kulcsszó alegvégén hangzik el, sweet pea-re való utalás: "mi magunk vagyunk saját angyalnuk", vagy valami hasonló.
10/10
Laarnox 2011 okt. 28. - 22:13:38 10/10
(281/400)
Kedves Tonyyyy (és társai)!
Csak azért regisztráltam ide, mert rengeteg olyan agyatlan van itt, mint te. Már a nevedbõl is süt az értelem!
Alapvetõen engem az zavar, hogy mindenki elkönyveli ezt a filmet "egyszer nézhetõ, bugyuta tinifilmnek", melynek nincs semmi mondanivalója! De ilyen szintû lehúzást nem érdemel.
Bevallom, a film magasabb szintjét nehéz megtalálni, nekem 3. nézésre sikerült. Rengeteg rejtett utalás, szimbólum van benne, rengeteg fejtegetnivalóval. Az gondolom leesett neked is elsõre, hogy az egész film egészen addig valós, míg az elején Baby ül a székben és végrehajtják a lobotómiát rajta. Onnan vált hirtelen a kamera a színházas jelenetre, amikor a színpadon gyakorolnak a csajok. Szóval, onnantól kezdve az egész kitaláció, és csupán a lány fejében zajlik le. Nincs itt szó semmilyen gazdag emberekrõl, se táncról, se tervekrõl. A film egyszerûen a lobotómia elõtti egy hét eseményeit meséli el Baby szemével, ám a sok szimbólumból következtethetünk arra, mi is történt valójában. Kisregényt tudnék írni mindegyik "CGI színhelyrõl", és hidd el, nem lenne belemagyarázás, és újranézve te is azt látnád, amit én írtam.
Az gondolom minden kicsit is értelmesebbnek átjött, hogy Baby miközben táncol, a valóság szintjén virágnyelven "átadja" magát az aktuális nézõnek. Nem véletlenül foglalja le annyira a célpontot a tánc, hiszen a valóságban egészen más dolog történik ápolt (Baby) és ápoló között. Az pedig külön pikantéria, hogy a lány ezt lelkileg képtelen elviselni, ezért õ csupán azt képzeli, hogy táncol. Az egész lejátszódik a fejében az utolsó utáni pillanatban, és ezt látjuk mi. Nem véletlenül mondja az orvos a lobotómia után, hogy "Volt valami a szemében. Meg akart halni." Mindenki ismeri a mondást, hogy halálunk elõtt lepereg elõttünk az életünk, na pontosan errõl van szó.
Madam G. ( nem tudom, hogy írja a nevét)karaktere is hihetetlenül összetett. Baby például csak azért látja Blue -elnézést- ribancának, és azért gondolja, hogy Madam G. Blue karmai közt van, mert a férfi csupán hamisította a Madam aláírását, tehát úm. "uralja a nevét".
Minden, ismétlem MINDEN apró mozzanatnak helye van a nagy egészben, nekem kifejezetten tetszett, hogy ez egy elgondolkodtató film. Aki szerint egyszerû "harcolnakéscsá" mû, annak bizony súlyos mentális problémái vannak.
Leírhatnám részletesen az egészet, elejétõl a végéig, kitérve minden apróságra, de úgy hiszem a kutya sem olvasná végig.
Legyen elég annyi zárszónak, hogy a dolgok néha többek, mint aminek látszanak, és lehet hogy nem csukott szemmel kell végignézni egy filmet.

Csak mert már elegem volt az Álomháború lehúzásából.. További szép napot!