Téma: Álomháború

10/10
sztanisti 2011 márc. 29. - 20:46:49 10/10
(100/400)
Tegnap néztem meg. A sok negatív kritika alapján kicsit féltem, hogy nem-e fogok csalódni. Nem csalódtam.

A Watchmen után a rendezõ megint olyan filmet alkotott, ami után elõször nem tudtam eldönteni, hogy jó, vagy rossz volt-e. A különbség csak annyi, hogy ezt végre õ maga írta.

Jöhet a kérdés, hogy ha nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e, akkor biztos nem is tetszett. Igen ám, de kb. 3-4 óra múlva, miután sikerült megemésztenem, Az álomháború esetében is arra jutottam, mint a Watchmennél: ezt látnom kell MEGINT!!! És ha újra meg akar nézni valamit az egyszeri nézõ, akkor valszeg nem lehet az olyan rossz.

A látvány és a hang magáért beszél. A történetet pedig igenis élveztem. Kellõen drámai, fordulatos, tele van "Most mi a franc történik???" kérdésekkel, amire utólag jöttem rá. Nem a szokványos film, ahol mindent szájbarágósan elmondanak. Egyes átvezetõ részeket hozzá kell képzelni, hogy teljesen érthetõ legyen a film. Aki nem tud elvonatkoztatni, annak nem is lesz élvezhetõ.

Nekem egyértelmûen 10/10, egyáltalán nem bántam meg az érte kiadott összeget.
Relixo 2011 márc. 29. - 16:37:46 Előzmény XDX
(99/400)
Valószínûleg akkor leragadtál a képáradatnál és a történet cselekményeire egyáltalán nem is figyeltél...

A kamera beállítások sok helyen tipikus "képregény" és anime stílust képviselik ez tény. De ettõl még nem csak azoknak fog tetszeni a film akik ezt a fajta dolgot kedvelik. Története igen is van neki, csak oda kell figyelni rá nem bambulni ki a fejedbõl. Persze nem azért mert annyira bonyolult a sztori,hanem mert a képi történések és a szöveg együtt adják azt ami a film mondanivalója és magát a szorit is szintén ezek a kis részletek egészítik ki.(példákat nem hoznék fel spoiler kerülése végett)

Nem egy tipikus történet vezetés van benne,lehet sokan ezt is hibának érzékelik,pedig nem az. Ahogy elõttem írta is valaki így utólag visszagondolva én is a Viharsziget és az Eredet keverékének mondanám Zack Snyder stílusban. :)

Amellett,hogy voltak hiányosságai a filmnek pl. a vér abszolút hiánya(ez is csak a kisebb korhatáros besorolás érdekében) nekem összességében tetszett a film azt kaptam amit vártam,sok akció,nagyszerû látvány,egy drámai történettel!
10/8
10/10
Black Adam 2011 márc. 29. - 15:02:32 10/10 Előzmény XDX
(98/400)
Én nagyon nem szeretem a mangát, vagy az animét, de ez a film nagyon tetszett!
hugo22 2011 márc. 28. - 19:24:40
(97/400)
hát szerintem meg igenis nézhetõ film volt. 6-7 pontot is megér.

ezt a filmet eleve nem kell komolyan venni, egy mangás sztori és megjelenítés. A jelenetekbe élvezhetõen bele lehet merülni. A vége kicsit furcsa volt de hát még így is simán moziban nézõs filmecske.
2/10
XDX 2011 márc. 28. - 19:18:08 2/10
(96/400)
Én még moziba láttam a bemutatóját, akkor eldöntöttem, hogy megnézem moziban. HIBA volt. Ekkorát nagyon régen csalódtam egy filmben.
Van benne egy-két látványos jelenet és a hangzás kiemelkedõen jó, de ettõl még egy hülyeség az egész. Unatkoztam film közben, pedig ez ritka nálam. Film maga 10/1 a hangzás és látvány miatt 10/2.
Mi 4-n néztük mindenki hasonló véleményen volt, még a fantasy-scifi függõ "elvontabb" barátunk is.
Tényleg a mangát szeretõ emberek számára élvezhetõ csak.
offtopic
szekfuandras 2011 márc. 28. - 17:59:23
(95/400)
Ha az Avatarban a látottak nem nyûgöztek le, akkor te nem az Avatart nézted(max mobilon a kamerás felvételt 3gp formátumban)...
5/10
offtopic
Kendy 2011 márc. 28. - 16:14:36 5/10 Előzmény Joe Hallenbeck
(94/400)
Nekem az egész filmben Scott Glenn alakítása tetszett a legjobban!
Szerintem zseniáis színész!
:)
Bízom benne több mozifilmben feltûnik majd mostanában.
10/10
Sun-cee 2011 márc. 28. - 15:52:10 10/10
(93/400)
Ugye a sok történet függõ az Avatar fórumát is szanaszét spamelik azzal, hogy a sztori gagyi.....
Itt ellenben legalább a látottak lenyûgöznek, ami ott nem következett be....:( Lehet bennem van a hiba (ez biztos is).
1/10
Clarice 2011 márc. 28. - 11:34:49 1/10
(92/400)
Ennél ostobább filmet ritkán látni. A történetet néhány siker story-ra építették fel (Száll a kakukk fészkére, Kill Bill), egy-két Charlie angyalai féle szõke libával, akiknek fogalmuk nincs a színészetrõl. Az álom- az álomban típusú elképzelés még nem is lett volna annyira szörnyû, de teljesen logikátlanul építették fel a képzelgések idõrendi sorrendjét. Tehát: SPOILER a történet a díszletekbõl ítélve a 60’-as években játszódhatott, a képzeletbeli világa pedig a jövõ technológiáját alkalmazza. Magyarázható azzal a ténnyel, hogy a jövõjét akarta megmenteni, de a középkori sárkányos jelenettel ez a feltételezés kilõve. SPOILER
Még sorolhatnám a hibáit, de ismét az a kategóriájú film, ahol a kivitelezésre több hangsúlyt fektettek, mint magára az alapstoryra. Semmitmondó, lapos, bárgyú történet, látványos effektekkel, de hát nem is kell több egy mai film sikeréhez. ..
rockerjutka 2011 márc. 27. - 23:30:03
(91/400)
én is ma láttam, nekem nagyon tetszett
bár én azt hittem h blue és baby doll között lesz vmi komolyabb, dehát na ez nem egy szerelmi dráma végülis
5/10
Kendy 2011 márc. 27. - 21:10:31 5/10
(90/400)
Most néztem meg a filmet

Nem volt rossz de tény nekem annyira nem jött be.

Bevallom õszintén mielött megnéztem a filmet semmit sem tudtam róla.
Talán csak 1 reklámot láttam elötte a filmrõl.
Ezért h esetleg 1 híres könyv vagy manga vagy akármi filmes verziója azon csöppet sem csodálkoznék.

Hihetetlenûl jó a képi világa a mûnek.
Nálam néha a 300-at jutatta eszembe.
A lányok nagyon dögösek.
Mondhatnám látványorgia van a filmben.

Miközben néztem 2 film is beugrott és amolyan furcsa elegye de lehet,hogy csak én gondolom ezt így.
Ezek a filmek a Viharsziget és az Eredet.

Nem az én filmem de szerintem sok embernek tetszeni fog majd.
10/10
twillight 2011 márc. 27. - 19:42:13 10/10
(89/400)
***SPOILER***

Szvsz két okból nem mutatták:
1) mivel megszûntették a személyiségét, az arctalanság ezt jelképezi (tipikus manga-megoldás)
2) fel kell vezetniük, el kell mondaniuk mit fogunk látni az arcán (üresnek, de kicsit mégis boldognak látjuk - a visszajátszásból az következik, hogy örül annak, hogy már nem emlékezik arra amik történtek; az emlékek elvesztése volt a valódi célja, neki ezt jelentette a szabadulás. Az ötödik tárgy: egy kérdés, egy válasz.)

***SPOILER VÉGE***
7/10
bercesnagy 2011 márc. 27. - 19:03:49 7/10
(88/400)
Nem rossz film, de hasra azért nem kell tõle esni. 10/7
10/10
Black Adam 2011 márc. 27. - 17:51:29 10/10
(87/400)
Igen ezt én is észrevettem, hogy sokáig direkten kitakarják, érdekes, akkor, hogy mi történt... Ezért kéne még megnézni :)
8/10
kicsijyz 2011 márc. 27. - 12:00:24 8/10
(86/400)
SPOILER

A táncos dolog persze, hogy álom volt, hisz az elején biztos, hogy a diliházba vitték és ott ugye el kellett játszaniuk a történetüket, amire rásegített a zene és ott képzelték.
De szerintem Rocket tényleg meghalt. Meghalt a vonaton, vagyis meghalt, amikor Sweet Pea elé vetõdött, ezért õt szúrta le a szakács. Szakács pedig valószínûleg egy elmegyógyintézetben is van, ezért simán leszúrhatta, amiért el akart lopni a kést.
Sweet Pea szökése sem álom volt szerintem, mondták is, amikor lobotómiát végeztek Babydollon, hogy segített egy lány szökésében.
Azt viszont, hogy a lobotómia nyoma miért nem látszott meg a csajon, én sem értem.
Claus Philipp 2011 márc. 27. - 01:34:29
(85/400)
Régóta vártam már ezt a filmet, tegnap néztem meg moziban és az adta nagyjából amire vártam. Tömör látvány és hangorgiát, bár néha nem passzolt a zene, néha meg videojáték feelingem volt a kameraképek miatt.
Kellemes csalódást okozott a történet, nekem tetszett, itt is lesznek többféle értelmezések, mint tonnaszámra az Eredetnél, *** Spoiler *** pl. hogy, a csaj igazából õrült volt és õ lõtte le a kishúgát *** Spoiler vége ***


10/8
10/10
Scorp 2011 márc. 27. - 00:26:25 10/10
(84/400)
Nos az az én véleményem a következö a filmröl:
Én már nagyon régóta vártam, hogy végre a mozikba kerüljön és megnézhessem, pontosan tavaly nyár óta.. És azt kell, hogy mondjam, hogy egyáltalán nem csalódtam, söt...

A látvány és a zene egyszerüen hihetetlen. A film összes akciójelenete, az alá komponált tökéletes zenével, olyan elképesztö élményt nyújtott számomra, hogy az leirhatatlan. Persze volt itt is egy-két túlzás pl.: *SPOILER* a zeppelin lelövése *SPOILER vége*, de az összkép mellett ez teljesen lenyelhetö, arról nem is beszélve, hogy még akár el is képzelhetö.

A másik nagy kérdés a történet. Erröl azt kell, hogy mondjam (és bárki nevezhet elvakultnak vagy akár fanboynak), de számomra több mint korrekt volt. Egyenes jó. A legnagyobb probléma talán az lehet, hogy az elképesztö látványorgia és akciók mellett a nézö figyelme nem összpontosul egyaránt a történetre is. Voltak apró részletek, utalások, maga, az amugy szerintem teljesen eredeti alapötlet pedig nagyon jó, és a megoldás, ahogy valóság és álom párhuzamban volt nagyon tetszett.

És a végére a nagy, populáris probléma, a párbeszédek. Erröl azt kell, hogy mondjam, hogy részben egyet értek, részben pedig nem. Igaz, hogy MAGYARUL a párbeszédek nem mindenhol adták vissza a kellö hatást, de én úgy érzem, ez sajnos a magyar szinkron hibájának róható föl (igen, egyáltalán nem tetszett a magyar szinkron) inkább. Ennek ellenére persze nem tökéletesek a dialógosuk, és néha a kellö drámai hatás sem jön át, de ezért szerintem kárpótol a film többi része.

Összességében szerintem egy remek mozit kaptunk, elképesztö látvánnyal, korrekt (vagy annál jobb) sztorival, eredeti ötletekkel és ezt néhol lehúzó párbeszédekkel.

10/9
rockerjutka 2011 márc. 27. - 00:05:23
(83/400)
én ma megyek el megnézni, azaz vadárnap, nagyon kiváncsi vok, majd leírom mi a véleményem, bár szerintem nem fog változni
8/10
bitor 2011 márc. 26. - 23:35:12 8/10
(82/400)
Remek látvány, remek zene, remek akciók semmi több.
Ilyen is kell a moziba nem csak a "dráma".
A 300 kevésbé melegeknek. :)
4/10
Horcsogg 2011 márc. 26. - 22:46:57 4/10
(81/400)
Mi volt ez a tré? :(
Gondolom a magyar szinkron is nagyon sokat rontott rajta.
10/4, mert legalább láttam 1-2 jó csöcsöt :P
Csajokat meg sajnáltam a moziban ilyet végig kellett szenvedniük.