Téma: Amadeus

10/10
Zempy 2008 dec. 22. - 13:55:53 10/10
(41/161)
Kár, hogy az imdb listáján a top 250-ben viszonylag hátul van. Már nem emlékszem, milyen filmek elõzték meg, de szerintem ennek akár az elsõ 10-ben ott kéne lennie :(
norton15 2008 dec. 06. - 18:12:46
(40/161)
Ezt hozta ki belõlem a film.:) Teljesen magával ragadott. Nem hiába ajánlotta nekem egy ember, õt is teljesen lenyûgözte a film.
offtopic
Lady Marian 2008 dec. 06. - 17:53:21
(39/161)
Az ilyen hozzászólások miatt érdemes nézegetni ezt a fórumot. :)
norton15 2008 dec. 06. - 17:35:19
(38/161)
Csodálatos remekmû ez a film. Kötelezõvé tenném, hogy minden élõ ember lássa ezt. F. Murray Abraham kifogástalan, Tom Hulce pedig egyenesen zseniális Mozartként (még a nevetése is a helyén volt szerintem). Salieri végülis nem Mozart ellen harcolt, hanem Isten ellen, mert ezt a tehetséget, mit tehetséget, zsenialitást nem neki, hanem ennek a modortalan, még gyerek, pöttöm embernek adta. A mû végén egészen megsirattam Mozartot, fájdalmas volt nézni, hogy egy hatalmas zsenit tömegsírba dobják.
Sorozatfüggõ 2008 nov. 15. - 18:39:24
(37/161)
Igazából nem kell Salierit lebecsülni, nagyon jó zenéket írt. Hogy régi zenetörténet tanáromat idézzem: Salieri jó zeneszerzõ, csak egy hibája volt: egyszerre élt Mozarttal. Egyébként kezdik újra felfedezni, köszönhetõ ez fõleg Cecilia Bartolinak, aki kiadott egy csodálatos Salieri operalemezt.
10/10
Jill 2008 okt. 29. - 12:12:50 10/10
(36/161)
Én operarajongó vagyok, szóval azok közé tartozom, akik minden dallamot jól ismernek és tudják, miért ott vannak, ahol. A film pedig fikció, persze, de attól még zseniális. A két fõszereplõ nagyszerû, F. Murray Abraham nagyon megszolgálta azt az Oscart. Kevés nehezebb feladat van, mint egy saját tehetségtelenségére ráébredõ, ambivalens figurát megeleveníteni, és õ tökéletes. Az ember felmenteni nem tudja Salierit, de szánni igen.
10/10
Zempy 2008 aug. 19. - 21:14:40 10/10
(35/161)
Szerintem mindenki felfogja, hogy nyilván nem így nevetett Mozart, ez csak egy rendezõ elképzelése. Én úgy sejtem, hogy ezzel is mélyíteni akarták, mennyire más õ Salieritõl és a merev olaszoktól. A film- és Mozart életkora- elõrehaladtával pedig egyre kevesebbet nyerít, egyre komorabb és komolyabb.

A dokumentumfilmtõl lehet, hogy elaludnék egy idõ után, pont, mert annyira nincs benne élet, annyira steril! Ott nincs kiért izgulni... ez a film így van jól.
Humpy 2008 aug. 19. - 18:01:57
(34/161)
'akármennyire is jók a mûvészfilmek, azért a valóságot mégsem ezekbõl kell megismerni. Arra ott vannak a dokumentumfilmek meg a lexikonok'.
Ezt én úgy fogom föl, h a dokumentumok is olykor féremagyaráznak, szelektíven kiemelnek ill. elhallgatnak dolgokat. A jó mûvészfilmek gondolkozásra késztetik a nézõt, minthogy ez a rendezõ célja. Ez nem várható el pusztán dokumentumok felmutatásával.
Milos Forman filmje lenyûgözõ és a kellõ alázattal készült egy jó dráma alapján. A rendezõ ragaszkodott ahhoz h a filmben használandó zenéket külön vegyék föl, kizárólag az 'Amadeus' film számára! Ez nekem elegendõ bizonyíték.
És hogy valójában hogy nevetett Mozart?! Mit számít ez? A mûvészi ábrázolás szubjektív. Ettõl mûvészi.
Sorozatfüggõ 2008 aug. 19. - 16:43:29 Előzmény Zempy
(33/161)
Ha már a kötözködésnél tartunk, félreérted az írásomat. Nagyon tetszett a film és NEKEM nem kell elmagyaráznod, mi a zene és melyik rész mit jelentett a filmben, mert zenetörténet tanár vagyok. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy akármennyire is jók a mûvészfilmek, azért a valóságot mégsem ezekbõl kell megismerni. Arra ott vannak a dokumentumfilmek meg a lexikonok.
Sorozatfüggõ 2008 aug. 19. - 16:42:09 Előzmény Zempy
(32/161)
Ha már a kötözködésnél tartunk, félreérted az írásomat. Nagyon tetszett a film és NEKEM nem kell elmagyaráznod, mi a zene és melyik rész mit jelentett a filmben, mert zenetörténet tanár vagyok. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy akármennyire is jók a mûvészfilmek, azért a valóságot mégsem ezekbõl kell megismerni. Arra ott vannak a dokumentumfilmek meg a lexikonok.
10/10
Zempy 2008 aug. 18. - 19:14:17 10/10
(31/161)
LOL, ez tetszett. Van is benne valami :)
Humpy 2008 aug. 18. - 18:15:47
(30/161)
Rá se ránts. Ez a lebbencsleves, az is jól odakozmált, nem is ide akarta ezt írni: 'nem értem minek ill. kiknek készülnek ilyen síralmas filmek 10/1'
Elárulom, nekem bevallotta telekinetikusan, h 'A bukás' címû filmet értékelte így. Csak összetévesztette AMADEUS Mozart-ot, ADOLF Hitler-rel. Így jár minden lökött mentalista!!
10/10
Zempy 2008 aug. 18. - 15:41:55 10/10 Előzmény Sorozatfüggõ
(29/161)
Túl sokat kötözködsz! Jobban élvezted volna, ha átadod magad, és félreteszed a megbízható zeneirodalmi információidat! Ez a film még így is kiemelkedõen értékes, hogy esetleg csúsztatások is vannak benne.

Ami meg a zenét illeti: mi nem érthetõ azon?! A muzsika az egyik legegyszerûbb és legrövidebb út, amit mindenki ért... mindenkinek mást és mást fejez ki egy traktus, egy dallam, éppen ezért csodálatos. Nem igazán értem, hogy számodra mi nem érthetõ pl egy Éj királynõje árián... nem az egész operák bemutatása volt a cél, de egy picit mûvelt ember ismeri is a történetüket!

Ha emlékszel rá, elmagyarázták röviden a Szöktetés a szerájból helyszínét, a Figaro házasságából meg kifejezetten sok infót tudhatunk meg (Salieri maga is beszél róla az ária alatt). Szóval 100%-ig élvezetes és érthetõ minden!
10/10
Zempy 2008 aug. 18. - 15:34:44 10/10
(28/161)
Hát nem az ilyen alakoknak, mint neked, az tény. A magadfajtáknak inkább az Õserdõ hõsét, Texasi láncfûrészest, Hegylakót és egyéb impozáns filmmûvészeti alkotásokat szánják. Igaz, talán nem tehetsz róla, hogy nem nõttél fel megérteni e filmet, és arról sem, hogy hamis értékrendet képviselsz.

1-est adni erre a remekmûre? Szégyen.
Sorozatfüggõ 2008 aug. 18. - 10:28:00
(27/161)
Bocsánat!!! A Varázsfuvola bemutatója természetesen 1791!!
Sorozatfüggõ 2008 aug. 18. - 10:26:11
(26/161)
Mint FILM nekem is nagyon tetszett, kár hogy a még izgalmasabb cselekmény kedvéért egy sor zenetörténetileg teljese hamis tény került bele. Csak a legfontosabb: Mozart NEM SALIERINEK diktálta a Requiemet a halálos ágyán, és egyáltalán nem viselkedett ilyen idióta módon,mint amikor nevetett. A Varázsfuvola bemutatója már 1991 szeptemberében lezajlott, tehát nem egyidõben a Requiem utolsó ütemeivel, mert az már decemberben volt. A zene is csak azoknak igazán érthetõ, akik felismerik a részleteket, és tudják, hogy miért pont azt és miért pont ott szólal meg. És még rengeteg mindent lehetne errõl mondani. Ettõl függetlenül a film mint olyan jó volt, csak egy csomó helyen hamis képet festett Mozartról, és sajnos így fognak rá emlékezni azok, akik nem ismerik Mozart életének és halálának valódi körülményeit.
10/10
smileatesz 2008 aug. 18. - 09:39:48 10/10
(25/161)
Nagyon izgalmas film, a zenei aláfestés is szuper. Egy percig sem unatkoztam nézés közben, eddig nem sokat tudtam Mozartról, most már többet, hála e felejthetetlen filmnek, Mozart kacagásai nagyon tetszenek!!!!!!
10/10
Zempy 2008 aug. 08. - 09:35:14 10/10 Előzmény zsó93
(24/161)
Jelenleg simán meg lehet szerezni, ha kellene valakinek. Több Media Markt-ban is láttam, mindössze 1.990- Ft-ért, ami abszolút megéri! Kétlemezes kiadás, felújított kép, 5.1, aránylag érdekes extrák, és hát a film... bûn otthagyni.
zsó93 2008 aug. 07. - 11:56:23
(23/161)
az volt az egyik házink énekre hogy ezt a filmet nézzük meg.
persze senki nem tudta megszerezni így végülis együtt néztük meg az osztállyal.nagyon meglepõdtem ugyanis teljesen mást vártam. a filmet végülis több részre lehet osztani mert az eleje a mesélés utána jön a "pajkos"xd mozart élete egészen a requiemig.alig bírtam ki hogy ne sírjak:-)a befejezés nagyon megfogott méltó emléket állít a zeneszerzõnek.és persze nem hagyhatom ki azt hogy mozart hogy röhög háát az is felejthetetlen...mindenkinek ajánlom ez nem egy unalmas életrajzi mû hanem egy nagyon jó Amadeus Mozart film:-)
10/10
Zempy 2008 aug. 04. - 19:03:55 10/10
(22/161)
Most látom csak, miben tér el a rendezõi változat a mozistól. Nos, a legtöbb új jelenet valóban csak elmélyíti a jellemeket, mégis azt mondom: aki csak teheti, a rendezõit nézze meg! Sokkal jobb. A legtöbb új rész Constanze-hoz kapcsolódik. Viszont csak a rendezõiben van benne egy borzasztóan fontos és remekül megcsinált rész: amikor Constanze elmegy Salierihez az állásért. Kimaradt a simából, hogy "mi az ára az állásnak", és hogy Constanze képes ezt megtenni érte.... én imádtam, és állítom, hogy már csak ezért a pár percért érdemes a hosszabb változatot megnézni!