L!ttleP!nkie 2006 okt. 10. - 16:20:20 Előzmény pijer
(24/244)
Sajnos az összes normális nevet lefoglalták, és különben is, miért kell beszólni???
Egyébként elég régen láttam, lehet ha újra megnézném akkor már tetszene...
Thonuzaba 2006 szept. 13. - 21:55:31
(23/244)
Ezt írtad:

"Tartom tehát, hogy nem létezik önzetlenség. Mert vagy tényleges hasznot nyerünk, vagy jól érezzük magunkat tõle, vagy a hatására múlik el valamilyen szorongásunk."

Gondolom a haszon alatt az anyagi hasznot értetted.

Azonban, ha valamit nem amiatt teszünk, mert attól anyagi hasznot remélhetünk, szerintem már önmagában önzetlenség, függetlenül attól, hogy lelki örömöt okoz-e vagy sem.

Te ugyanis eleve feltételezed, hogy az az ember, aki önzetlenül jót cselekszik azt annak kifejezetten annak tudatában teszi, hogy késõbb érezhesse vagy az emberek megbecsülését vagy csak szimplán elégetettség és jóérzés fogja el. Aki azonban így gondolkodik az már eleve nem lehet önzetlen.
fisherman 2006 szept. 09. - 10:03:18
(22/244)
Nos...
A Karib 2-ben a viccesen flúgost úgy értetted biztos, hogy bárgyún flúgos, ugye? A két filmet nem lehet egy napon említeni. Semmilyen szempontból. Ez egy szép mese, az egy ócska bõrlehúzás.
A filozofálást pedig szerintem hagyd azokra akik értenek hozzá! Ne haragudj, de az okfejtésed az önzetlenségrõl enyhén szólva sületlenség. És az Amelie szempontjából nem is helytálló. Nem kell mindent túlmagyarázni.
Anteris 2006 szept. 08. - 20:46:20 Előzmény moffancs
(21/244)
a hosszú jegyesség amolyan Amelie az I. VH idején. Végig egy nagy dejavu. Soha nem nézném meg másodszor.
marky 2006 szept. 08. - 12:29:36 Előzmény x-tro
(20/244)
Abszolút osztom a véleményezést! A film újszer? látásmódja, storyja, képi világa totál pofánvágott, elképesztôen egyedi m?
marmyk 2006 aug. 29. - 15:24:11
(19/244)
Na de tudtommal Mr. Gump se teljesen normális. Van aki azt mondja simán rá hogy hülye : - D
marmyk 2006 aug. 29. - 13:28:41
(18/244)
Az lehet, hogy nincs az önzetlenség az emberekbe kódolva, sõt biztos. De tanulható, mint minden más. Tanítani csak akkor tudsz, ha figyelnek rád. Erre a filmre figyelnek, és van benne önzetlenség, és ha páran csak fele annyit szeretnének önzetlenül segíteni, mint Amelie a film során, már megérte. Inkább 100 ilyen film mint egy Alligátor vs. Anaconda 16 . : - D Én akkor is tartom hogy ez egy mesefilm, a legszebbfajtából, és ki vetné egy mese szereplõ szemére hogy nem teljesen normális. Azt se lehetne mondani, hogy ettõl a filmtõl valaki negatív irányba fejlõdik, mint az mostanában annyira divat mondani. Egyébként, ha lenne gyerekem, és választanom a kellene a most divatos Karibi kalózok 2 . és az Amelie között akkor Amelie nyerne. A kettõ közül inkább az a beteges, pedig az is egy mesefilm.
10/10
uorsi 2006 aug. 29. - 10:41:19 10/10
(17/244)
ALAPFILM, emberek, ALAPFILM! Persze nem mindenkinek tetszik dehát ez van azokkal a filmekkel amelyek ötletesek és túl nagy egyéniségre tesznek szert:) A zenéjétõl oda vagyok és folyton kérlelem a barátnõmet ,hogy játsza nekem zongorán:) meg is szereztem cd-n amint láttam a filmet:) Az Amelie azért csodálatos számomra mert akárhányszor megnézem sose tudom megunni és mindig észreveszek benn új összefüggéseket:)
Tökjó;) Tehát ajánlom minden korosztálynak!
marmyk 2006 aug. 29. - 08:31:30
(16/244)
Bocsánat elõre is, de szerintem simán te vagy beteg, ha egy egyszerû mese filmbe ilyen baromságokat látsz. És miért ne lehetne önzetlen jó cselekedet, te még nem segítettél senkin szívességbõl?? Szerintem a filmmûvészet egyik legszebb darabja. A zenéjével együtt. : - )
mollo888 2006 aug. 29. - 08:25:18
(15/244)
nagyon érdekes film, ami manapság tényleg ritkaszámba megy. A kamerahasználat, a zene no és persze a színész(ek) teremtik meg ezt az utánozhatatlan francia atmoszférát, és ezért olyan nagyszerû ez a film.
Bee 2006 aug. 28. - 17:34:14
(14/244)
nagyon aranyos film. ha szeretitek az ilyen jellegû francia filmeket akkor ajánlom a hasonlóan igényes Szeress, ha mersz c. filmet. ;) én nem bántam meg az is nagyon jó. =)
Omachel 2006 júl. 10. - 07:11:49
(13/244)

Az Amelie csak egyike Jean-Pierre Jeunet remekmûveinek...

Itt van az Elveszett gyerekek városa, nagyon bizarr, nagyon erõteljes mese, egyszer bõven elég megnézni, de akkor nagyon üt...

Vagy a Hosszú jegyesség: szerintem az sem akármilyen film (a legdrágább francai film!). Az elsõ világháború alatt és után játszódó film egy regényadaptáció (a regény sem akármilyen), egyenesen tökéletes munka. Nagyon szépen fényképezett, igényes alkotás...

Ezeket se tessék kihagyni, ha tetszett az Amelie...
pijer 2006 júl. 09. - 18:18:39
(12/244)
amúgy az egyik legjobb film amit valaha is láttam...semmi villódzás, kamerarángatás, vér, de humoros, ám nem bárgyú, egyszerûen tökéletes...
pijer 2006 júl. 09. - 18:15:31 Előzmény L!ttleP!nkie
(11/244)
hát ijen névvel mijen véleményt várjon az ember:S
L!ttleP!nkie 2006 jún. 22. - 14:00:22
(10/244)
Hmm nekem nem tetszett annyira kicsit furcsa volt vagy nemis tudom.,..
Bru 2006 jún. 04. - 18:15:45
(9/244)
Tök poén h van olyan film amit csak dícsérni tudunk!
Nekem azért nem tetszett mert nem volt benne egy pörgõrugás sem és nem szerepelt benne se Csák Norissz, se Szívün Szegááál!! És egyetlen artériás vérspriccelés sem volt a filmbe... Fúúúúúúj! [LOL]
amatõõr 2006 jún. 03. - 22:52:37 Előzmény fisherman
(8/244)
Jó film, érdemes megnézni.
Elõször moziban láttam, akkor az egyik kedvenc filmem volt, most pár év elteltével megint megnéztem, de most valahogy nem volt akkora szám.
A sok szenny mûsor miatt kiég az ember. Megnézek ezer szart, hogy lássak egy jót. ejj...
fisherman 2006 máj. 04. - 14:32:35
(7/244)
Csakazértis elõveszem ezt az alkotást. Nehogymár a született feleségek, meg a lost legyen a legfõbb téma! Egy epizód helyett tessék megnézni az Amelie-t!
moffancs 2006 ápr. 29. - 22:18:47
(6/244)
Amelie bájos, kedves, humoros, hangulatos!! Ez a film kihagyhatalan!!
Hosszú jegyesség szintén! Moziban láttam, sajnos még nem sikerült beszereznem :(
fisherman 2006 ápr. 28. - 13:04:20
(5/244)
Igazad van. A telhetetlenség beszélt belõlem.:-)
Szülessenek olyan filmek, amelyeket egyáltalán össze lehet hasonlítani olyan alkotásokkal mint az Amelie.
Tíz évente egy az azt jelenti, hogy szerencsésebb esetben még van 4-5 jó filmem. Az nem túl sok!:-)