Téma: Ámen

1/10
Newcastle United 2007 jan. 04. - 12:08:54 1/10
(5/65)
Kettõs mérce. Ha egy dávidcsillagból vörös csillagot formálnak, abból hatalmas visítozás és botrány lesz. Itt meg a mûvészi szabadsággal érvelnek. A plakát viszont könnyen félreérthetõ, még akkor is, ha az alkotók csak a Vatikán szerepét boncolgatták.
Athelas 2007 jan. 03. - 23:28:28
(4/65)
Én nem találtam hatásvadásznak, bár én elfogult vagyok a Costa-Gavras filmekkel. Egyféle szemszögbõl mutatja be a problémát, és tökéletesen úgy állítja be a pápát, mintha semmit sem tett volna. Sztem meg mindegy mit tett volna, nem változtatta volna meg a történelmet.
A film plakátján nem tudom miért kellett annyira kiakadni, egyszerûen a film tartalmára utal. Provokatív, persze, de legalább felfigyeltek rá. Egyébként aligha nézték volna meg annyian ahányan így:)

A holocaust-filmekkel már tényleg tele van a nagy többség hócipõje, de erre én csak azt mondom, akit nem érdekel a téma, ne nézze meg ezeket. Újat már úgysem tudnak mondani...
marky 2006 szept. 08. - 12:15:50
(3/65)
Maximálisan egyetértek, ez a film tökéletesen hozzácsapható a Magdolena nôvérekhez, Shindlerhez, stb.
1/10
Newcastle United 2006 júl. 22. - 11:55:35 1/10
(2/65)
Egyszerû hatásvadászat, már annyi meg annyi ilyen témájú film készült...
poharne 2006 júl. 22. - 09:46:09
(1/65)
hú, rég láttam ezt a filmet, de arra emlékszem, hogy valami nagyon durvára számítottam és végig attól féltem, hogy valami nagyon durvát látok, mivel annyi támadás érte a filmet és akkora felhajtás volt körülötte, hogy meg voltam gyõzõdve arról, hogy iszonyú félelmetes film... és végül mégsem láttam durvát, maga a film azonban ütött! mert mégis durva! nem attól borzadsz el, amit látsz, hanem pont attól, amit meg sem mutatnak...
és valahol, gondolataid mélyén elkezdesz tépelõdni rajta és ez kiakaszt........

amire nagyon emlékszem belõle, az a zene, amikor mutatják a vagonokat menni a tábor felé, majd kis idõ múlva jönni vissza, üresen.