2/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 28. - 15:07:08 2/10
(254/354)
Miért nem, mert képregénybõl készült ezért teljesen valótlannak vagy hülyeségnek kell lennie?
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 19. - 08:22:14 8/10 Előzmény Kumpirka
(253/354)
Vörös koponya talált rá, és lezuhant a kocka amikor a film végén "harcoltak" Nick Fury-ék valószínûleg megtalálták
Kumpirka 2011 nov. 18. - 23:41:06 Előzmény vlad90
(252/354)
Mert azt természetesen tudom, hogy Norvégiában találta, de oda hogyan került, ha a Thorban meg ott õrzik Asgardban, na erre felelj, ha tudsz!
Kumpirka 2011 nov. 18. - 23:17:44 Előzmény vlad90
(251/354)
Hát lehet, hogy belealudtam egy pár percet, de visszakérdezés helyett inkább válaszolhatnál, s már is bölcsebb lennél.
7/10
offtopic
vlad90 2011 nov. 18. - 15:11:29 7/10 Előzmény Kumpirka
(250/354)
Láttad végig a filmet?
Kumpirka 2011 nov. 18. - 00:55:22
(249/354)
SPOILER

Oké! Akkor most valaki magyarázza el nekem, hogy a kék izé, amit a Thor végén mutat Nick Fury a tudósnak hogyan került a Vörös Kopcsihoz 194akárhányban???
Pip 2011 nov. 16. - 22:58:37
(248/354)
Számomra kínszenvedés volt végigülni...:(
6/10
pecaboy3 2011 nov. 16. - 18:48:46 6/10
(247/354)
Elmegy egynek, de számomra már túlságosan is elrugaszkodott az 1942-es valóságtól. Túl mûanyag az egész. De egyszer nézhetõ, az effektek is jók benne. 10/6

SPOILER

Mikor Smith ügynök, pontosabban a német fõgonosz elkezdi felrobbantani a komplexumot a kapcsolókkal, a kamera rázoomol egy Európa-térképre, amin a célpontok vannak. Csakhogy a térkép távolról sem az 1942-43-as helyzetet ábrázolja, inkább az 1935-öst :P
A fickó vörös feje meg nem különösebben tetszett, nem sok hátborzongatót találtam benne. Az eredeti Hugo Weaving durvább arcot tud vágni, még ha róla is mintázták.
2/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 14. - 11:30:28 2/10
(246/354)
Nyugalom, ezzel kapcsolatban nem támadni akartam, csak nem tudtam és megkérdeztem egy valószínûleg ezt nálam jobban tudó személyt. Jól választottam, mert te valóban tudod, köszönöm az információkat.
KurtWagner 2011 nov. 14. - 11:06:53
(245/354)
A Transformers filmek elsõsorban játékok alapján készült filmek. Idézem a Wikirõl: "A Transformers az amerikai Hasbro és a japán Takara játékgyártó cégek 1984-ban indult, világhírûvé vált franchise-a". A képregény innen indult útjára, gondolom egyezség lévén a Hasbróval, aki így esetleg több játékot tudott eladni. Biztos, hogy volt/van olyan karakter a filmben, rajzfilmekben, amit esetleg a képregénybõl merítettek (pl. a fõszereplõ figurája), vagy legalább is a képregényben találták ki elõször és esetleg utána alkották meg a játékfigurát, de az akkor is a Hasbro tulajdona. Nem is hiába nem volt ott elõtte a Marvel logó, mivel eddig tudtommal csak õ adott ki Transformers képregényt. Ennyi erõvel a G.I. Joe is lehetne képregényfilm, vagy 87-es Dolph Lundgren fõszereplésével készült Masters of the Universe is és ha elkészül a Micronauts film az is, de ezek elsõsorban a játékfigurákhoz készültek. Szóval bár tudom, hogy van belõle képregény és rajzfilm és esetleg azt tette naggyá a franchise-t, nem tekintem kimondott képregényfilmnek.
xhege 2011 nov. 14. - 10:20:13
(244/354)
Megnéztem tegnap, mert többen is dicsérték. Nem vagyok nagy képregény feldolgozás rajongó, de bíztam benne, hogy ez jó lesz. Van benne 1-2 megmosolyogtató poén, de sajna többet nem kaptam. Szerintem gyengécske. 10/4
2/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 14. - 09:50:30 2/10 Előzmény KurtWagner
(243/354)
Természetesen mindenkinek lehet véleménye, le is írtad. Rendben, akkor képregényrajongó vagy, valóban nagy különbség. Viszont rajongóként mindeniképpen elfogult vagy. Én nem olvastam x-men képregényeket, ezért mindenféle elõinformáció ismerete nélkül néztem meg az x-men: origins filmet, nekem például kifejezetten tetszik, bár azon a fórumon több képregényrajongó is írta, hogy nekik viszont nem. Nem tudom, azért kérdezem, ha a Transformers 3 nem képregény adaptáció akkor micsoda? Annak teljesen független a története bármely képregénytõl, csak a szereplõk azonosak?
2/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 14. - 09:43:26 2/10 Előzmény vlad90
(242/354)
Korrekt módon leírtad a gondoltaidat és nem is személyeskedtél, köszönöm. Igyekszem nem skatulyákban gondolkodni, valószínûleg ezért nem kezelem a helyén, mert számomra nincs neki skatulyája, helye. A Thor és az X-men filmek tetszenek, bár abban is van néhány dolog ami nem, ebben a filmben viszont sok dolog van ami nem és kevés ami igen. Valóban nem tetszik a film, de engem tényleg zavarnak a leírt dolgok. Valaki kérdezett valamiket a fórumon, melyre te adtál magyarázatokat, melyek egy részével nem értek egyet. Attól hogy egy film fantasztikus vagy tudományos-fantasztikus még nem kell mindenféle gyerekes, gagyi dolgokkal telerakni és ezzel megmagyarázni. Ez egy fantasztikus film, azért vannak benne 3 fejû, giliszta testû ûrlények, bla, bla, bla. Nem azért mert a forgatókönyvíró és/vagy a rendezõ még nem járt pszichiáternél. Engem például zavarnak bizonyos dolgok, melyek az asztal alá vannak söpörve azzal a kifejezetten számomra kifogásként felhozott szöveggel, hogy ez film, ez fantasztikus film, ez képregénybõl készült film. De ezektõl függetlenül a film pozitívumait elismerem, például a képi megvalósításról azt írtam, hogy igencsak igényesre sikerült.
Castries 2011 nov. 13. - 23:06:47
(241/354)
Az utolsó 2 mondatom elé jön egy SPOILER ( lemaradt, sorry )
Castries 2011 nov. 13. - 23:03:43
(240/354)
Még ilyen ostoba,buta filmet mint ez. Elég szomorú,hogy egy ilyen film jelenti a szórakozást azok számára akik egy kicsit el akarnak rugaszkodni a mindennapoktól. Persze néha jó egy kicsit nem gondolkodni, de az ilyen és ehhez hasonló filmek inkább csak butítanak. Alighanem az is a céljuk,hogy ne gondolkodjunk és nyál csorgatva üljünk bent a moziban mint egy agyhalott.

Félre ne értsetek szeretem az ilyen hiper szuper mentsük meg a világot egy fazékfedõvel típusú filmeket de ha ezt gyerekkoromban néztem volna meg,valószínûleg megálltam volna a fejlõdésben.


Egyébként pedig felháborító,hogy ilyenekkel tömik az emberek fejét. Mindenki olyan fickósan és tökösen jön ki az ilyen filmek után a moziból, csodálom,hogy valaki nem növesztett még szárnyakat.

***SPOILER PÓTOLVA***

Az egyedüli jelenet a filmben ami kimondottan tetszett amikor a zászlórúdról kellett volna levennie a sok fa*szagyereknek a zászlót. A kis gelesztás gyerek meg gyorsan megoldotta, neki volt egy csöpp sütnivalója :D :))
KurtWagner 2011 nov. 13. - 17:37:49
(239/354)
És ez a lényeg. Én sem a filmet védem - annak ellenére, hogy nekem speciel tetszett - csak próbálok ellenérveket felhozni, azon hülyeségek ellen, amiket Rahar, minden áron próbál felhozni. Nem tetszett a film, mindenkinek szíve joga, de az ellen tábornak is lehet véleménye.
Ja Rahar, és nem képregényadaptáció rajongó vagyok, hanem képregényrajongó. Ha az elõbbi lennék, akkor tetszett volna a Zöld Lámpás, ami szerintem egy fos volt, a Batman és Robin, amirõl jobb nem is beszélni, a Szellemlovas, ami nem igazán sikerült kerekre, az Elektra, amiben egyedül Jennifer Garner ért valamit, vagy a Wolverine:origins, ami annak ellenére nem tetszett, hogy X-men rajongó vagyok (az összes többi X-men film rendben volt, kisebb nagyobb hibákkal) sõt még a Transformers 3 is, de azt nem tartom képregényadaptációnak.
7/10
offtopic
vlad90 2011 nov. 13. - 12:34:29 7/10
(238/354)
Nem azért védem a filmet, mert életem legnagyobb alkotásának gondolom, mert távolról sem az, hanem azért, mert egyáltalán nem kezeled a helyén. Olyan dolgokba kötsz bele, amik egyöntetûen meg vannak minden egyes képregényben és filmadaptációikba, tehát a véleményem szerint nem is ezekkel a valóságtól elrugaszkodott dolgokkal van bajod, hanem egyszerûen nem jött be a film. Ez nem baj, szerintem is elég középszerû, de nem bírom, amikor valaki nem tud mit mondani, ezért olyasmikbe köt bele, amikkel valójában nincs baj.
2/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 13. - 12:18:34 2/10 Előzmény vlad90
(237/354)
Bocsáss meg, nem tudtam, hogy a film igaz történetet dolgoz fel.
Olyan dopping sincs, ami egy 170 centis egy szál belû asztmás gyerekbõl egy perc alatt kétméteres szuperkatonát csinál. Egy kitalált erõfokozónak lehet olyan hatása, hogy 50 métert lehet tõle ugrani. Egyszerûen olyanra kell kitalálni.
1. Nem bocsátok meg.
2. Valóban nincs olyan dopping.
3. Bármely kitalált dolognak valóban lehet bármilyen hatása. Csak ne lenne ennyire primitív. Nekem nem jönnek be ezek a 6 éves gyerekeket talán még megdöbbentõ gagyiságok.

Rendben, akkor most meséld el nekem, hogy hogyan lehet letenni egy olyan kitalált repülõgépet, amelyeknek az aerodinamikai jellemzõi is kitaláltak, így kitalálhatták olyanra, hogy ne lehessen letenni. :D
Elmesélem: a filmben szereplõ repülõnek csak a meghajtása kitalált, a szerkezeti felépítése nem, az igencsak valósnak tûnt, a lopakodó bombázó egy korai koppintásának tûnik. Nem vagy vicces, hanem ...

A kötekedésed nem állja meg a helyét. Ez egy FILM, amit egy szuperhõsös KÉPREGÉNY alapján forgattak.
Attól még nem kellene ennyire gagyi legyen és jogom van a nemtetszésemet kifejezni a film és egy hozzáíró általa viccesnek vélt gondolatai miatt. Ha poénkodni akarsz, arra nem az ilyen fórumok valók. Ha meg már ennyire véded a filmet, mert gondolom életed legnagyobb alkotásának gondolod, akkor ajánlom figyelmedbe, hogy léteznek rajongói oldalak, ahol a hasonló kedves emberek egymást túllicitálva, örömteli módon csak szépeket és jókat írogatnak a filmrõl. Ott nagy valószínûséggel velem és hasonló, a nem tetszését kifejezõ személyekkel nem fogsz találkozni.
2/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 13. - 12:07:02 2/10 Előzmény KurtWagner
(236/354)
A rajongóknak vannak külön minden filmhez a port.hu-tól független weboldalaik, szerintem célszerû lenne oda írogassál, mert ott mindenki szuperlatívuszokban beszél eme alkotásról, és nagy valószínûséggel nincsenek negatív kritikák. Ott jól meglennél a hasonszõrûekkel és nem zavarnának eme fórumban található hozzáírások.
2/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 13. - 12:03:47 2/10 Előzmény KurtWagner
(235/354)
Megnéztem a profilodat és láttam, hogy te képregény adaptáció rajongó vagy, ebbõl kifolyólag számomra egyértelmûek a motivációid. Én nem tehetek róla, hogy te nem vagy képzett pilóta, attól más még lehet az. Valamint bármennyire is meglepõ,attól, hogy valaki nem pilóta még lehet mérnök és érthet hozzá, sõt ehhez még mérnöknek sem kell lennie.