4/10
kinguci18k 2016 szept. 07. - 20:52:58 4/10
(89/129)
Botrányosan unalmas,elnyújtott,akció szegény,de unalmas lassított szöveges részektõl telis tele levõ valami.A történet,már ha lehet ilyenrõl beszélni szintén szánalmas és botrányosan negatív.Hogy azt erõltetik a filmben,hogy egymással összevesznek a szuperhõsök.Ez gáz.Tényleg nincs semmi ötletük már?És igen szerintem is gáz hogy már az amerika kapitány filmekbe is beleraknak minden más szuperhõst.Ne már.Szóljon már ez csak tényleg az eredeti fõszereplõrõl.A katyvaszra ott van a bosszúállók.Négyszeri megállással és pihentetéssel szenvedtem végig valamiért ezt a 4/10-nél nem többre értékelendõ valamit.De így is többször majdnem el aludtam rajta.Csalódás volt de nagyon a film. :(
9/10
beo71 2016 szept. 04. - 16:13:43 9/10
(88/129)
Nagyon tetszett, nem csak akció és poénok, történet is van, így együttesen kiváló szórakozás.
Amerika Kapitány egyre jobb. A harmadik rész már a Bosszúállók szintjét döntögeti, sõt humorban felül is múlja azokat. Imádtam nézni, 9/10, csak azért nem kap tizest, mert nincsen benne HULK, az Istenkirály!
8/10
caseyjones 2016 aug. 26. - 14:01:33 8/10
(87/129)
Szeptember 21-re várható a DVD-megjelenés.
julcsa9 2016 aug. 12. - 02:52:16
(86/129)
Nagyon tetszett! Eddigi filmek alapján amit láttam, ez a kedvencem! Imádtam. És Imádom Vasembert is. Igazából én nem az vagyok, aki arra vár, hogy történjen egy csattanó és valamelyik szuperhõs kipurcanjon. Számomra a bosszúállók elveszítenék a varázsát pl. Steve Rodgers vagy Tony Stark nélkül. Csak õk maradjanak életben és akkor minden okés:D. De én imádtam. Nagyon tetszett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Zitatiz 2016 júl. 19. - 16:43:56
(85/129)
Egyetértek.Marvel-fan vagyok szóval nekem elvileg bármit lenyomhatnak a torkomon,de ez a fõszereplõtobzódás már nekem is megbolygatta a filmesztéta érzékeimet.Sajnos beleestek abba a hibába,amit az Avengersben még sikerült elkerülni,hogy a sok szuperhõs elnyomja egymást,eltûnnek az egyénekre jellemzõ karakterek,nem tudják finoman árnyalni a cselekményt,karaktereket,kapcsolatokat,mert nincs rá idõ,kell a screentime a többi hõsnek is.Pl.ahhoz képest hogy elvileg Amerika Kapitány film,ugyanannyit foglalkoztak Vasember csapatával meg Stark szenvedésével mint Rogersékkel.Jó,legyen,csak akkor majd az Iron Man filmbe is rakják bele a komplett TeamCap-et.Kicsit kezd elegem lenni belõle hogy minden Tony Starkról szól,nagyon jól lehetett volna ábrázolni helyette Clint és Wanda,Natasha és Steve és Clint,és Scott és a csapat kapcsolatát.Valamit Brock Rumlow aka Crossbones remekül felépített karakterét is hagyták kárbaveszni.Sajnálom,mert azért jó film ez,de pl.az Amerika Kapitány:A Tél Katonájához viszonyítva messze alulmarad,pedig ugyanazok rendezték.
8/10
Csumbi 2016 júl. 12. - 13:37:03 8/10
(84/129)
Nekem csalódás volt az Amerika Kapitány: Polgárháború. Abban reménykedve ültem be a moziba, hogy végre a Marvelnek lesz elég vér a pucájában, hogy egy fontos karaktert megöljenek, ezzel emberközelibbé hozni a karaktereket. Sok ismerõsöm csak úgy jellemzi a Marvel filmeket, hogy: "OP sz*rok ütik egymást 2 órán keresztül". Én ezzel nem értek egyet, de a Polgárháború után már látom, hogy mire gondolnak. Sokkal többet vártam ettõl a filmtõl, de ennek ellenére nagyon tetszett. Nekem Pókember megjelenése a Marvel Cinematic Univerzumban volt a fénypontja a filmnek (mint sokan másoknak). A legjobb jelenet egyértelmûen a reptéri csata volt, de utána egybõl ért a csalódás, hogy nem merték meglépni azt, ***spoiler***hogy Rhodes-ot megöljék (nem ezt akarom mondani, hogy feltétlenül meg kell halnia minden Marvel filmben valakinek, de azért az eredeti Civil War-nak ezek a fõ csúcspontjai). ***spoiler vege***Nem ez lesz a kedvenc Marvel filmem, de azért így is kap egy 8/10-et, de csak is azért, mert jó rendezõk a Russo testvérek.
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 10. - 11:20:40
(83/129)
Utálod az összes marvel képregényfilmet de azért ezt is megnézted?!
Hogy van ez? ;)
1/10
Cola Energy 2016 júl. 10. - 03:27:42 1/10
(82/129)
Ez minden idõk egyik legrosszabb filmje. Utálom az összes marvel képregényfilmet, semmi egyediség nincs bennük. A karakterek sebezhetetlenek, unalmas és gagyi, nem értem ezen mit lehet élvezni. A film pedig egyáltalán nem vicces, semmi poén nincs benne, de komolyan sem vehetõ mert ahhoz túl fos. -10000000/10
1/10
trikaja 2016 jún. 17. - 19:57:25 1/10
(81/129)
Ez tényleg sz@r lett :(
9/10
-NOMAD- 2016 jún. 12. - 00:58:55 9/10
(80/129)
A marvel filmekkel kapcsolatban nem láttam esélyt, hogy a következõ pár alkotásuk tetszeni fog egy kicsit is. Ennek oka: Bosszúállók 2., Thor 2., Amerika kapitány 2., Vasember 3., Csodálatos pók(sz*ar)ember összes ... ezeket tömören a túlhypeolt sz*rmassza jelzõvel tudnám leírni.
Pont emiatt lepett meg iszonyatosan a Polgárháború ... Az eddig megszokott sz*r humort sikerült színvonalasra emelni, a fõgonoszt "reálisan legyõzhetõre" teremteni, a történetet kellõen fordulatosra írni. Egyszóval: királyság!
A visszautalások/visszatekintések (új Xmen filmben ez is egy kalap s**r lett) nagyon jók, az új karaktereket is szépen beillesztik a többiek közé és tökéletesen megállják a helyüket. Nem ripacskodják túl, nem mennek a régi tagok kárára, sõt ... inkább emelik a film sokszínûségét.
Ami viszont negatívum, hogy gyerekesre fogták a dráma részt. Egy bocsi, puszi kombóval mindent el lehet intézni marveléknél. A dráma is durván átpörgetõs volt, de nem annyira mint az Xmenben ... viszont mindegyiknél nagy hiányérzetem van. A hõsök IGAZI bukása ... hogy végre ne csak egy mellékszereplõ haljon vagy sérüljön meg, hanem kõkemény dráma bontakozzon ki egy fõbb tag elvesztésénél akár. Ez az amit mindben hiányolok, hogy próbálják a nézõhöz közelebb hozni az egészet a humoron és az "esendõség"ükön keresztül, de nem merik meglépni azt, amit meg kellene. Koporsózni egy "hõst".
Vasti 2016 máj. 24. - 14:19:05
(79/129)
Nekem nagyon tetszett a Polgárháború. Izgalmas, látványos, és aminek külön örültem, hogy nem romboltak egy várost sem porig. A végén a csavar is nagyot szólt.

SPOILER
Szerintem jó döntés volt úgy folytatni Amerika Kapitány történetét, hogy pont õ nem akarja az egyezményt. A Hydra beépülése miatt nem bízik ezekben a szervezetekben, míg Stark elõbb a saját fegyverei, majd Ultron, illetve a Bosszúállók rombolása miatt (amiben õk nem igazán hibásak, hiszen csak a világot védték, mégis ártatlanok haltak meg) érezhette úgy, hogy a hõsöknek is kell ellenõrzés. Úgyhogy részemrõl a motivációk is rendben voltak. Azért kíváncsi leszek, hogy békülnek ki a szembenálló felek, mert amíg a Bosszúállók 2 végén egyesek önszántukból vonultak háttérbe, addig itt kettészakadt a társaság. Egyedül Pókember beszervezését éreztem kicsit erõltetettnek, de ugye a Marvel most szerezte meg a jogokat, szóval nyilván kellett neki egy kis reklám. Elvileg (szerencsére) nem is lesz eredettörténete Pókinak, hanem egybõl új sztorit kapunk.
SPOILER VÉGE

Soha rosszabb Marvel filmet. Részemrõl biztos megér majd egy, vagy akár több duplázást is.
Vasti 2016 máj. 24. - 14:01:45 Előzmény caseyjones
(78/129)
A Sony a nem túl jóra sikerült filmjei után megegyezett a Disneyvel, mely ezzel átvette a Pókember jogait. A következõ film már a Disneynél készül, s mivel Garfield a Sony embere, így lecserélték. Kb. ennyi az oka, hogy ismét más alakítja PP-t.
6/10
Atis88 2016 máj. 24. - 07:38:02 6/10
(77/129)
Jó volt ez, de nem az igazi. Az elõzõ részekhez képest túlságosan is búskomorra sikeredett. Ez a marvel filmeknek nem áll jól, ehhez a dc jobban ért. Vártam volna több poént, de csak nem jöttek. A sztori elég átlagos, persze van mondanivalója, csak hát lerágták már ezt a csontot sokszor más filmekben is és attól nem lesz érdekesebb hogy egy csapat képregényhõs tálalja. Egyszer mindenképp érdemes megnézni, de nem ezt fogom elõszedni ha ezeket a karaktereket akarom látni, inkább bosszúállók. 6/10.
2/10
krampampuli 2016 máj. 17. - 08:06:38 2/10
(76/129)
50 percig bírtam... zagyvaság.
3/10
swabo11 2016 máj. 14. - 20:34:45 3/10
(75/129)
ez 1 zagyva gagyi lett az elözõ látvány részekhez képest
beubhd 2016 máj. 13. - 20:34:18
(74/129)
Amúgy csak nekem fura hogy Stark ellenõrzés - párti, míg Amerika Kapitány nem? :) Az elõzõ részek alapján Amerika Kapitányról jobban el tudnám képzelni az ellenõrzés - párti gondolkozást. :) Vasember inkább független személyiségnek tûnt nekem idáig...
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 13. - 13:41:56
(73/129)
Úgy látszik ez betalált! XD

De még mindig nem bírod felfogni, hogy keversz az ékezet nélkülivel.
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 12. - 17:24:43
(72/129)
Hm, bájos mikor egy fika-nick - aki hozzátett valaki nevéhez egy alulvonást - osztja az észt, ráadásul nem annak akinek kellene.
Ugye cellasto?!
Lincoln Hawk 2016 máj. 12. - 08:10:16
(71/129)
Szerintem teljesen rendben van, az eddigi három közül a legjobb - bár sokkal inkább a Bosszúállók 3. része, nem pedig az Amerika kapitány-szériáé, de ezen nem akarok fennakadni.

Ami kissé zavart: az akciójelenetek vágása helyenként olyan gyors, hogy alig lehet követni, mi történik a vásznon (komolyan mondom, az elején azt hittem, hogy a vágó az Elrabolva 3. megoldásait vette mintául - késõbb szerencsére változott a helyzet:D); Zémó báró karaktere valamivel nagyobb teret is kaphatott volna (bár Daniel Brühl remekül megoldotta azt, ami jutott neki); és a kísérõzene jóformán csak zakatolás, nem tartalmaz emlékezetes dallamokat.

Ami tetszett: jó volt a tempó (a pörgõs és a lassúbb részek aránya), a poénok mellett jutott hely/idõ a komolyabb részekre is ( pld. a fõszereplõk motivációinak bemutatása); a hangárnál rendezett össznépi bunyó igencsak látványos lett, Pókember bevonásának pedig külön örültem (ahogy annak is, hogy az alkotók az eddigiektõl eltérõ módon kezelték a figurát).

Nálam összességében tehát: 10/7
offtopic
Claptonic_ 2016 máj. 11. - 22:31:31
(70/129)
te meg eltakarodhatsz és lehetsz vére tényleg"törölt felhasználó"