offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 11. - 22:19:21
(69/129)
Értõ olvasásod: egyes. Leülhetsz.
viktor88kocsis@gmail.com 2016 máj. 11. - 13:53:34
(68/129)
Macbeth12 2016 máj. 11. - 12:32:56
(67/129)
Igazi akció Marvel film volt....

Olyan izgi volt a történet és az esemény sorozat hogy úgy repült a 148 perc hogy észre sem vettem de vége lett a filmnek..."sajnos"

A 3D-nek nem volt jelentõsége...........

10/10
Greta21 2016 máj. 11. - 10:37:35 Előzmény IciPici Punk
(66/129)
Én elvittem a 7,5 éves Kisfiamat rá, mert ez a mindene, de a 9 éves Kislányom kicsit félt.., attól függ, milyen a Gyermek, mennyire tudja felismerni, hogy ez nem a valóság, csak film...
Vinnie731 2016 máj. 10. - 18:55:44
(65/129)
A Marvel igazából csak a DC elõszobája a feltörekvõ szuperhõsöknek. Láthattuk, hogy Amerika kapitány kinõtte magát a bosszúállók árnyékából, bizonyította hogy neki helye lenne a DC világában.
Vinnie731 2016 máj. 10. - 18:54:06
(64/129)
a Batman vs Superman mérföldkövekkel jobb volt

***SPOILER***

Gyerekes ugrabugrálás, vér nélküli csata, kiszámítható összecsapások. A szuperhõsök csatája konkrétan 1 az 1-ben értelmetlen volt, mert nem egyenlõ erõsségû ellenfelek harcoltak. Pl. Vízió egy köpésre elpusztította volna az egészet ha akarja. Az viszont tetszett, hogy Amerika kapitány simán rommá verte vasembert.
tnori89 2016 máj. 10. - 15:57:32
(63/129)
Én hosszú ideig elõítélete voltam ezekkel a filmekkel, de ez, most ott van nálam a top3-an. :) Nagyon tetszett a mind Rogers, mind Stark karaktere ebben a részben, jó volt, hogy komoly kérdéseket vetett fel a film, amiken érdemes gondolkodni, másrészt pedig nagyon szórakoztató volt.
Amúgy írtam róla egy kicsit, mert tényleg nagyon megfogott. :) https://jesuisvoyager.blogspot.hu/2016/05/szuperhoseink-emberi-arca.html
Muya 2016 máj. 10. - 14:03:29
(62/129)
Ki tudja :) Lehet aki besorolja, annak okozott valami véres dolog gyerekkori traumát :D
anyueztveddmeg.hu 2016 máj. 10. - 08:56:36
(61/129)
Valószínûleg az a pár csepp vér az oka, amit olykor lehet látni a szuperhõsök szája sarkában vagy arcán :-)
Muya 2016 máj. 09. - 19:46:20
(60/129)
Ennek a filmnek miért Amerika kapitány - Polgárháború a címe ?
Inkább szólt Starkról (Szark :D :D :D ), mint Amerika kapitányról.
Nekem tetszett, de szerintem nem ez a legjobb képregényes film. Szerintem szórakoztató mozi, érdemes megnézni.
Muya 2016 máj. 09. - 19:43:07
(59/129)
Szerintem semmi olyan nincs benne, amit egy 8 éves gyerek ne láthatna. Vagy nem látott még az eddigi képregényes filmekben. Nem is értem a 16-os besorolást.
Kolókapitány 2016 máj. 09. - 18:55:22
(58/129)
Amit kiemelnék, hogy az új szereplõk castingja nagyon jól sikerült. Daniel Brühlt nagyon szeretem, a számomra eddig ismeretlen Chadwick Boseman kellemes meglepetés volt ( ahogy a karaktere is) és Tom Holland is tetszett, viszont sajnos szinkronosan tudtam csak megnézni, ezért vele kapcsolatban elnézõbb vagyok, mert eredetiben a trailerben sokkal lazább figurának tûnt. Az akciójelenetek tanítani valóak még mindig. DE... bár volt igazi alapja a konfliktusoknak, csak a végsõ nagy résznél éreztem, hogy súlya lenne a dolognak, addig kicsit mûbalhénak tûnt. Voltak nagyon rosszul megírt párbeszédek. És, ami a leginkább fáj:

SPOILER
Annyira hiányzik már az univerzumnak egy nagy halál. Nem vágom amúgy a képregényeket, és azt sem, hogy a film készítõi mennyire hûek az eredeti sztorikhoz, de ez itt most kihagyott ziccer volt. Ott volt a nagy lehetõség és a Disney nem merte meglépni. Így nekem mindenki sebezhetetlennek tûnik és nem nagyon tudok a harcok közben izgulni.
SPOILER VÉGE

Bár a film utolsó fél órája nagyon el lett találva, összességében hiányérzetem van, lehetett volna ez ennél jobb is.
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 09. - 17:28:29
(57/129)
SPOILER

Nem a Bosszúállók pusztították el a várost, hanem Ultron. Akit viszont Stark hozott létre, vagyis egyedül õ a hunyó érte.
A többiek nem. Sõt, õk mentették ki onnan a civileket.
8/10
hetimozi 2016 máj. 09. - 14:07:23 8/10
(56/129)
Az utóbbi idõk legjobb Marvel filmje!
youtube.com/watch?v=XkAa75o3dzE
10/10
zsotya010 2016 máj. 09. - 11:13:55 10/10
(55/129)
SPOILERES

Miért Thanos ellen szerinted más lesz? Ugyanolyan CGI sz*r, mint amilyen Ultron volt, ellene fognak harcolni, mert el akarja pusztítani õket és az egész Univerzum kizárólagos Ura akar lenne (valószínûleg) és ennyi, itt legalább egy ember alakította, aki elveszítette a családját, akiket nagyon szeretett, és emellett még kitudja hányan nem haltak meg, mikor a Bosszúállók elpusztították az egész várost Ultron miatt, akit szintén egy Bosszúálló alkotott meg. Te mit tennél abban az esetben, ha a legközelibb szeretteidet valaki helybenhagyná, és te tudod is ki volt az? Semmit?
skguy 2016 máj. 08. - 23:18:44
(54/129)
A fõgonosz motivációja ugyanolyan gyerekes, mint az elõzõ Bosszúállók filmben (mert ez a címe ellenére az). Az elsõ másfél óra egészen pazar, mert még sejtetik, hogy lesz egy csavar, de ez a csavar a végén olyan harmatgyenge volt nekem, hogy majdnem kimentem a moziból. Lehet, hogy öregszem.
10/10
zsotya010 2016 máj. 08. - 19:57:00 10/10
(53/129)
A film nem rendelkezik akkora gigantikus látványorgiával, mint az Avengers illetve az Ultron kora, de mindkettõnél jobb a Storyja és a forgatókönyv is jóra sikeredett. Viszont a film rendelkezik egy olyan egyedi látványjelenettel, amit még egyszer sem láthattunk az eddig készült darabokban, legalább is, ennyire intenzíven nem. A Story fordulatos és nem változik érdektelenné. Ez egy szuperhõs film, úgyhogy néha vannak benne jelenetek, amikben nem kell logikát keresni, egyszerûen el kell fogadni, át kell rajta esni. Nem rontanak az összképen.
SPOILERES
Fordulatok:
Buky bemószerolása a robbantási ügyben.
Black Window jól hozza le, hogy végig Tony mellett áll, de mégis segít a Kapitánynak is.
A télnek több katonája is van.
Megtudhatjuk hogy is halt meg Stark apja és anyja és azzal a pillanattal válik a végsõ finálé igazán súlyossá.
Érdekes, hogy az elõzõ felvonás végén Tony elvonult és Amerika kapitány vezette a bosszúállókból álló alakulatot, most viszont a film végére Tony veszi át ezt a szerepet és a Kapitány tûnik el a süllyesztõbe, amíg újra szükség nem lesz rá és a csapatára.

Az eddigi filmek közül benne van az elsõ háromban, mindenki eldöntheti hol is, de én úgy érzem sikerült a Tél katonája fölé emelni a lécet és úgy gondolom, hogy a további filmekben is elkerülhetetlen lenne több hõs beiktatása, mert az egyszereplõs verziókból már rengeteget kaptunk, és abból, hogy hogyan kell megmenteni a világot a gonosztól. Itt nem ez van és ezért kiemelkedõ, a karakterek közti feszültségek pedig érezhetõek. Összességében nagyon jól néz ki.
IciPici Punk 2016 máj. 08. - 19:23:49
(52/129)
Szerintetek mennyire való ez a film egy 8 éves gyereknek?
Moziban szeretnénk megnézni. A korhatár miatt beengednék õt egyáltalán?
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 08. - 17:14:03
(51/129)
SPOILER

Már maga Zemo motivációja is gyenge lábon állt, hogy egyáltalán miért hibáztatja a Bosszúállók minden tagját mikor a sokoviai balhéért egyedül Stark tehetõ felelõssé.
Ez pont olyan butaság mint mikor az elõzõ részben az ikrek hibáztatták Tony-t mert a bombán/rakétán az õ neve volt, az nem érdekelte õket, hogy a fegyvert ki vetette be. :)
viktor88kocsis@gmail.com 2016 máj. 08. - 14:41:04
(50/129)
Nekem ez tükrözi a véleményem.
https://filmnationsite.wordpress.com/