anyueztveddmeg.hu 2016 máj. 08. - 10:42:59
(49/129)
Lehet, hogy egyeseknek SPOILER lehet, amiket írok, ezért csak az olvasson tovább, aki látta! Technikailag minden várakozásnak megfelelt, de sok gyors jelenetnél olyan volt a film, mintha az fps rosszul lett volna beállítva... Olyan szempontból viszont egyre szomorúbb vagyok, hogy a mai keresletet az ilyen színvonalú mondanivalóra mérték fel. A film után az a fõ gondolat született meg bennem, hogy egy óvodás csoport élete is ezen a szinten mûködik. A gyerekek túl sokat rosszalkodnak, ezért a felnõtt bácsi rájuk szól, hogy ezután csak felügyelet mellett játszhatnak az udvaron, mert baleset lesz belõle, ha magukban randalíroznak. Páran erre megsértõdnek, mert nekik egy idegen bácsi nem mondhatja meg, hogy mit csinálnak. Amikor pedig akkor is leesik egy gyerek a mászókáról, amikor ott áll a komplett szülõi munkaközösség, akkor a renitensek úgy döntenek, ha már lúd, legyen kövér... A karakterek olyan egyszerûek, mint egy bot. Igen érdekes, hogy egy ilyen összeszokott kis csapat, akiket eddig erkölcsi értékrendjük tartott össze, hirtelen elkezdenek olyan bizalmatlanok lenni egymással, mintha az életben nem találkoztak volna még. Egyszerûségüket pedig fokozza az a tény, hogy egy semmilyen képességgel nem rendelkezõ polgár, úgy csinál bolondot belõlük, hogy még a legeslegvégén sem veszik észre. Gimiben volt egy osztálytársam, aki úgy ugrasztotta össze az ellenségeit, hogy külön odament mindkettõhöz és azt mondta nekik, hogy a másik azt mondta ez egyikrõl, hogy hülye. És mûködött. Jól megverték egymást. Ez a film az ilyen egyszerû jellemeknek állít szobrot, mutatja meg tudat alatt az arra fogékony nézõnek, hogy akikre haragszunk, ilyen tök egyszerûen kikészíthetõek. És nincs pozitív végkifejlet, nem jönnek rá, hogy mi történt, nem beszélik meg, hanem duzzognak tovább. Tényleg olyan, mint az élet, de ha már ennyi embert becsalnak a moziba, nem kellene valami magvas megoldással okítani a népet a jobb megoldásra? Valamivel, ami kreatív, megszívlelendõ, maradandó élmény. Mert így láttunk egy szépen megrendezett bunyót és láttuk hosszasan erõlködni a rendezõt, hogy jellemeket mutasson be, de csak kiírta az alaptípusokat a pszichológia kéziszótárból. Én adtam volna még pár ezer dollárt a forgatókönyv írónak, hogy konzultáljon egy pszichológussal, aki segít neki kicsit árnyalni a dolgokat. Miért lenne az olyan nagy bûn, ha egy filmben végre lenne látványos akció is és mellé kapnánk olyan témát, amely hosszasabb morfondírozásra is késztet? Félnek, hogy elkezd szikrázni az átlagpolgár agya a túl sok bevitt adattól, mint Vasember páncélja, amikor túl nagyot sóznak rá?
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 07. - 22:00:39
(48/129)
SPOILER

Vision maga mondja, hogy még nem tudja igazából kihasználni a követ, illetve annak erejét.
7/10
Findzs 2016 máj. 07. - 21:11:24 7/10
(47/129)
Jobb volt mint a superman vs batmen
7/10

Volt benne pár hülyeség de még elment kategóriák.

Spoiler
Vízió igazából nem volt kihasználva úgy gondolom.
Erõsebb volt bármelyiküknél mégis csak pár jelenete volt.
Spoiler

Sok volt a hõs tényleg bosszúállók résznek is elment volna.
A kevesebb néha több elve itt is jó lett volna.
8/10
caseyjones 2016 máj. 07. - 11:24:07 8/10 Előzmény Törolt Felhasznaló
(46/129)
Tudom, a 2005-ös Fantasztikus Négyesben is szerepelt, meg talán valamelyik Pókember-filmben is. :)
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 06. - 23:12:02
(45/129)
Az öreget már az "Ultron kora"-ban is cameoztatták.
8/10
caseyjones 2016 máj. 06. - 22:12:35 8/10
(44/129)
Lehetett volna jobb is, de nem sikerült rosszra.

***SPOILER***

Igazából a film simán kaphatta volna a 'Bosszúállók 3' címet. Vagy 'Vasember 4' is lehetne. Szerintem Vasember sokkal többet szerepelt, mint Amerika Kapitány, meglátásom szerint inkább elõbbi szuperhõs volt a középpontban. A csatajelenetek mondhatni, extrák voltak, a jelmezek sem volt semmi problémám, Fekete Párducé visz mindent, de Pókemberé is elég jól sikerült.
Apropó, Pókember. Valaki legyen oly szíves, magyarázza el nekem, miért nem Andrew Garfield alakította a filmben a hálószövõt. Sohasem értettem, miért kellett egy harmadik Pókember, aki ráadásul olyan gyenge (itt most a színész jellemére, játékára célzok, nem pedig a szuperhõs erejére, képességeire), hogy nem lehet leírni. Még Tobey Maguire is színvonalasabb volt. Egyedül, ami megmentette ezt a szerény kis srácot, az a jelmez, mert az tényleg fantasztikusra sikerült, nálam veri a Tobey Maguire és Andrew Garfield által alakított pókjelmezeket.
Összességében nem lett rossz, de úgy gondolom, sokkal jobb is lehetett volna. Nálam az elsõ rész 6-ost kapott, a második 10-est, ez a rész pedig úgy gondolom, 7,5-öt érdemel.
Mindenképp említésre méltó Stan Lee. :D Nagyon jót nevettem, amikor a film vége felé váratlanul megjelent az ajtóban. Jó húzás volt õt beletenni.
Cleo. 2016 máj. 06. - 19:46:21
(43/129)
Mi lehetett ott vajon? Ezen mit kellett moderálni???
1/10
jj d 2016 máj. 06. - 12:10:24 1/10
(42/129)
Maguk a szereplõk is csalódtak a filmben. Tessék megnézni itt van magyar felirattal az interjú

https://www.youtube.com/watch?v=TJjfUTzkM1s
xdm 2016 máj. 05. - 17:54:47
(41/129)
Nemvolt ez rossz. A maga szintjén élvezhetõ képregényes bohóckodás.
10/10
offtopic
hihihiha 2016 máj. 05. - 15:09:17 10/10
(40/129)
Páros 3D-belépõmet elpasszolnám az új Amerika Kapitány - Polgárháború c. filmre, mivel nem tudunk mégse menni. Akit érdekelne, írjon nekem: hihihihahaha@index.hu
A vetítés péntek este (6-án) 8-kor lesz az Arénában a legjobb helyen. Leghátsó sorban pontosan középre, mivel a lehetõ legkorábban lefoglaltuk õket.
nyugiss 2016 máj. 04. - 23:27:19 Előzmény Vinnie731
(39/129)
ennek még a trailere is sokk volt :D
bohócmutatvány :)
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 04. - 23:25:14
(38/129)
Úgy sejtem megosztó lesz a film, nekem felemás érzéseim vannak.
Akciófilmként szerintem nagyon jól összerakták, a harci jelenetek, koreográfiák korrektek, kamerarángatás alig. Vicces beszólások is ülnek.
A sztori már bajosabb. Nekem túl klisés a megint arra épülõ alapkonfliktus, hogy felnõtt emberek nem képesek lekommunikálni egy problémát, mint valami rossz házasságban. :)
Meg a túlzott moralizálás, meg, hogy a világ/országok vezetõi megint hülyék.
Ja, és, hogy kollektíve hibáztatni egy csoport tagjait amikor csak egyetlen ember a hunyó közülük.

Szóval vannak hibái de ennek ellenére szórakoztató lett.
Matthew89 2016 máj. 04. - 08:23:59 Előzmény jj d
(37/129)
S megmondanád kedves jj D, hogy a link mögötti videóban
https://www.youtube.com/watch?v=TJjfUTzkM1s szereplõ kishölgy mit nyilatkozik a maga nyelvén? s legfõképp kit alakít a filmben, mert nem látom a stáblistán? talán vaslilit.... xD
9/10
ammok001 2016 máj. 02. - 22:12:57 9/10
(36/129)
Az szomorú ha marketing miatt lepontozással indítasz 1 olyan filmnél amit még nem is láttál...
Vinnie731 2016 máj. 02. - 20:03:11
(35/129)
hát nem csodálom ha ez így van, kb. az elõzetesekben minden lényeges benne van, a maradék játékidõt meg majd kitölti az unalmas drámai rész. Az biztos, hogy Amerika kapitány úgyis leveri vasembert, mivel ez az õ filmje. A végén meg kibékülnek egy mindenki dug mindenkivel after partyn, mivel mind a jó oldalon állnak.
Vinnie731 2016 máj. 02. - 19:41:53
(34/129)
Sokáig megakartam nézni moziban, de miért kellett kiadni belõle 28 elõzetest és 36 TV spotot? És ha nem akartál belefutni ezekbe, akkor is a képedbe nyomták. Örültem volna ha, fekete párduc, pókember meg hangya meglepetés marad. Így már nem is olyan érdekes, hogy mozira adjak pénzt rá, majd letöltök egy kalóz verziót belõle oszt szeva.

A túllõtt marketing miatt -4 ponttal indít nálam, akármilyen is lesz.
9/10
ammok001 2016 máj. 02. - 12:37:07 9/10
(33/129)
Kiváncsi vagyok milyen kópiát néztek akik már szavaztak,mikor 12-én jön nálunk,amcsiknál meg 4 nap múlva...
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 máj. 01. - 12:31:29
(32/129)
Talán tanulj meg olvasni (ékezetes betûk) csak, hogy tudd kinek írsz!
nyugiss 2016 máj. 01. - 12:14:48
(31/129)
te vagy fos,te idiota spammer
a hülye kölyköddel együtt
1/10
jj d 2016 máj. 01. - 12:12:11 1/10
(30/129)
Maga a szereplõk nyilatkoznak mekkora F.O.S ez a film

https://www.youtube.com/watch?v=TJjfUTzkM1s