7/10
_Freddy_ 2014 febr. 03. - 20:33:29 7/10
(46/146)
Ennek a filmnek nagyobb a füstje mint a lángja. Hogy én mennyire vártam ezt a filmet, csak sajnos nem bántam meg, hogy eddig halogattam a megnézését.
Ugye a rendez úr letett nekünk az asztalra egy Napos oldal címû filmet, ami hatalmas sikernek örvend, és Jennyfer Lawrence Oscart is nyert miatta. Imádtam azt a filmet, ebbõl adódóan vártam is ezt az alkotást, gondoltam csak jó lesz, ha már a Napos oldal fél szereplõgárdáját áthozták ide. Cooper,Jenny,De Niro. De sajnos nagyot csalódtam.
Borzasztóan semmilyen történet, vártam vártam és vártam de semmi sem történt...A színészi alakítások csillagos ötös, panasz nem lehet, mindenki odatette magát, de olyan volt az egész film mintha valami castingon lennék ahol egymással versenyez az 5 fõszereplõ, hogy ki alakít a legjobban. Abszolút felejthetõ történet, érzelem,izgalom,értelem nem sok van benne,de volt amiket nem is értettem, hogy mi miért történt. Hagyjuk is. Hatalmas csalódás.
Viszont Jenny bezsebelheti 23 évesen a 2. Oscar díját is, és erre nagy esélye van. Bale tudjuk, hogy jó színész, átváltozni se volt nehéz,mert hízni könnyû. :D Amy Adams-en meg csodálkoztam milyen jó nõ, bár nekem Jenny jobban tetszik. Én Adams-et csak a Man of Steel-ben láttam, és értetlenkedtem, hogy tudtak egy ilyen ronda szeplõs nõt választani a szerepre. Hát itt meg istennõ volt kb.
Bradley Cooper meg megint hozta a formáját, bár õ olyan örök második kategória mint Di Caprio.
Szóval történet gyenge, alakítások nagyszerûek. Egyszer még megnézem, hátha több mindent megértek, de még nagylelkûen is csak 7 pontot tudok adni akkor is ha Jenny a kedvenc színésznõm, ha nem. :D

10/7
10/10
Ottofan1 2014 febr. 03. - 18:48:52 10/10 Előzmény Muya
(45/146)
Megkérdezhetem, hogy melyik volt az a másik film?
:D
Muya 2014 febr. 03. - 10:36:49
(44/146)
Milyen furák az emberek! Van, aki erre a számomra borzalmasan rossz filmre ad 10 pontot... És hát van, aki meg olyanra ad nullát, amire én 10et.
Szóval nem akarok senkivel vitába szállni, de kár volt Bale-nak meghízni ezért a szerepért. Amy Adam maradhatna a romantikus kis filmeknél. A Szökõhévben nagyon bírtam, ebben nem. Jennifer Lawrence tetszett, Bradley Cooper meg.. hát nem. Nem értettem mi az a beteget viszonya a fõnökével sem.
Két film között vaciláltam, sajnálom, hogy nem azt néztem meg.
5/10
Árnyéklovas 2014 febr. 02. - 09:51:49 5/10
(43/146)
A film címe nagyon találó és tükrözi a film valódi értékét: botrányos film Amerikából. Szürke színészi alakítások (egy-két kivételtõl eltekintve), gyenge rendezõi teljesítmény, akadozó, már-már unalmas cselekmény folyam. A moziba úgy ültem be, hogy ez a film szerepel az Oscar-díjra jelölt filmek között, bizonyára jól fogok szórakozni. Ehhez képest a film végén csak kérdõjelek voltak a fejemben: miért jelölték ezt a filmet Oscar-díjra ?
7/10
Greta21 2014 febr. 01. - 10:53:35 7/10
(42/146)
Nem rossz film, egyszer megnézhetõ, nem hiszem, hogy még meg akarnám nézni valamikor. De nem volt rossz, kellemesen eltöltöttem egy estét a moziban. Az eleje kicsit unalmas volt, aztán egész jól alakult. A színészek jók nagyon, fõleg Jennifer Lawrence, õ megérdemelné az Oscart, és talán még C. Bale is, de Amy Adams nem igazán, pedig szeretem, de nem volt egy nagy szám. Szerintem csepegtettek a szemébe valamit, mert feltûnõen piros kisírt vagy fáradt szemei voltak, de ez nem színészi képesség, hogy lemossuk a sminket és csepegtetünk valamit bele.
Számomra egyszer nézhetõ.
10/10
Ottofan1 2014 jan. 31. - 18:39:22 10/10
(41/146)
Zseniális film!!!
Szerintem sokkal de sokkal jobb mint a 12 év rabszolgaság!!!
A színészek, a rendezés, a zenék, a felvételek mind-mind zseniálisak.
Az egyetlen negatívum az, hogy elég gyenge sztorija van.
A film valójában nem a történetre hanem a karakterekre fókuszál.
Remélem fog pár Oscar-t kapni, de gondolom a legjobb film díját a 12 év rabszolgaság fogja hazavinni. Sajnos.
A filmet úgy néztem, hogy a helyi mozi vetítette ezt a filmet és negyedóra múlva a 12 év rabszolgaságot.
Mind a kettõre beültem és ez sokkal jobban megérte.

10/10
7/10
alan 2014 jan. 30. - 16:22:08 7/10
(40/146)
Nekem nem igazán tetszett a film... Nem mondom, hogy nézhetetlen, de semmi különös! 10/7
5/10
Edmond Dantes 2014 jan. 30. - 08:42:30 5/10
(39/146)
Zseniális, egyedülálló, páratlan, a világon-jobb-nincs filmek voltak, vannak, lesznek. Csak éppen kinek ez, kinek az. Mint ahogy borzalmas, nézhetetlen és ennél rondább jelzõkkel illetett filmek is. Csak éppen kinek ez, kinek az. A jelenség neve: szubjektivitás. Sok kommentelõ beéri h 1-1 szélsõséges szóval illet 1-1 filmet és csak a 10/10 vagy 10/1 pontszámot ismeri-használja. Fehér-fekete. Nem jó, de ez van.
8/10
bercesnagy 2014 jan. 29. - 11:20:50 8/10
(38/146)
Jó kis film, egyedi hangulattal, kiváló színészekkel. Bennem azért maradt egy kis hiányérzet, néha picit lapos volt. 8/10
10/10
borówka 2014 jan. 28. - 14:52:41 10/10
(37/146)
zseniális film, 10/10!
1/10
Csacsoa 2014 jan. 27. - 21:11:16 1/10
(36/146)
Egy szenvedés volt ez a film...semmi pozitívumot nem tudok mondani...kb részletben tudtam csak végig nézni...Oscar erre egy vicc...A 12 év rabszolgaság ellenben zseniális alkotás...
Ryry 2014 jan. 27. - 20:54:09
(35/146)
A legújabb sztárparádé az elmúlt idõk legdögösebb jelmezeivel.
3/10
feeco 2014 jan. 27. - 16:56:54 3/10
(34/146)
David O. Russell szerencsés csillagzat alatt született.
'A harcos' (The Fighter) c. erõs közepesre sikeredett filmje óta Hollywood és a sznob közönség nagy része is a tenyerén hordozza.
Ehhez képest a 'Napos oldal' (Silver Linings Playbook) c. 2012-es mozija és a most Oscar-esélyes Amerikai botrány (American Hustle) is meglehetõsen túlértékelt, zavaros és fárasztó filmek, tele életszerûtlen, egzaltált, erõltetett karakterekkel.
Bradley Cooper egy közepes tehetségû, mostanában azonban túlságosan is felkapott színész, aki egyféleképpen hozza valamennyi karaktert, sok nem várható tõle.
Christian Bale viszont korunk egyik legtehetségesebb színésze, talán õ volt az egyetlen, aki komolyan vette ezt a filmszerepet, s ezért több kilót szedett fel magára. Ehhez képest egyetértek a nem sokkal elõttem szólóval: szinte eltûnik a filmben, csak ott van, de semmi több. Ez azonban nem az õ, hanem a szedett-vedett forgatókönyv és a gyenge rendezés hibája.
Egy szó mint száz, az 'Amerikai botrány' egy kifejezetten rossz film. Végig lehet kínlódni, de nem érdemes.
9/10
fél X 2014 jan. 27. - 15:20:41 9/10
(33/146)
a köldökig érõ dekoltázs elviselhetõvé tette a 138 percet
5/10
Edmond Dantes 2014 jan. 26. - 21:30:30 5/10
(32/146)
Kell rossz szöveg? Tessék: ez a film egy botrány. Milyen botrány? Egy Amerikai botrány. Na nem csak a cím, hanem a film maga, meg a díj- és jelölésesõ. Tucattörténet az ezer hasonlóból. Csûr és csavar, rosszul lerágott csont + bonyodalmas. Köszönöm, azért értettem! A színészek se mentik meg, nincs is mit. Otthon tévé elõtt valszeg nem néztem volna végig. Ma este a moziban végigkínlódtam. Aki nem hisz nekem, járjon utána, nézze meg. Naaagy jóindulattal 10/5, mivel annál kevesebb esetén már tényleg ki kellett volna jönni még a sor közepérõl is.
Gina424 2014 jan. 26. - 21:19:22
(31/146)
Hát én sem voltam annyira oda ezért a filmért. Jó kis idõtöltés volt valóban, de semmi több. És jobban is megvághatták volna, mert nagyon-nagyon hosszú volt.
razsu72 2014 jan. 26. - 01:05:15
(30/146)
Megmondom õszintén ,többet vártam volna ettõl a filmtõl!!Ilyen szereplõ gárdával és ilyen jó rendezõtõl ez nekem nagyon kevéske volt!!Az alaptörténet tetszett,de a megvalósítás az nagyon uncsira sikeredett. Volt egy- két jó poén benne ,de szinkronosan lehet hogy jobban kijött volna!
Nem is tudom hogy kaphatott ennyi jelölést!!Na majd márciusban meglátjuk mi lesz!!
10/6
7/10
h.tibi91 2014 jan. 24. - 22:27:20 7/10
(29/146)
Szerintem nem egy klasszikus Oscar érdemes film!
A 70-es évek amerikáját tökéletesen ábrázoló alkotást láthatunk. Amikor még semmi sem volt káros, és a morális értékek is feljebb voltak...vagy mégse? Mindenestre innen már mindenki tudhatja hogyis nézett ki a szexuális forradalom, 40 évvel ezelõtt ott nyugaton, amibe mi még csak most létünk bele.

A filmet magaát középszerû alakítások jellemzik, így maga a film is azzá válik, na persze nem csak ennek köszönhetõen. Kissé kesze-kusza történetvezetés ahogy azt a "gazdasági filmektõl" már megszokhattuk. A cast maga nívósra sikerült, talán ezért is teszi az ember magasabbra a mércét, azonban egy felszínes és -bár vélhetõen nem volt az- látszólag low budget filmet láthatunk. Nincs konklúzió, vagy ami van is fél, se csúcs vagy mélypontja a filmnek.
Remélhetõleg az akadémia is átértékeli a filmet az Oscarig, mert személy szerint nem tudnám egyik kategóriában sem kieemleni. Valahol jó ez amúgy, csak nem ennyir mindenre, mint ahogy jelölték.
7/10
7/10
Sadenal 2014 jan. 24. - 17:10:40 7/10
(28/146)
Némiképp túlzónak találom ami ezt a filmet körbeveszi, a Napos oldal tetszett, de erre csak annyit tudok mondani, hogy: jó iparos munka. Nem is értem, hogy hogy nyerhetett ez a Golden Globe-on legjobb Comedy és Musical kategóriában. A Nõnek még a trailer-e is jobb volt az Inside Llewyn Davis-t meg ne is említsem. :)



7/10
4/10
gusztavka 2014 jan. 24. - 15:42:45 4/10
(27/146)
Ez lenne a nagyesélyes az Oscar-ra? Én is ásítoztam közben, "Fülöp kapitány" sokkal inkább lekötött.