10/10
FrippRóbert 2021 febr. 17. - 14:05:42 10/10
(126/146)
Remek alakítások. A film a maga műfajában csúcs. Emberekről szól, jellemekről elsősorban, a cselekmény és a helyzetkomikum csak alárendeltje a figuráknak.
8/10
bannor72 2020 jan. 11. - 22:42:29 8/10
(125/146)
Emlékszem nagy volt a felhajtás a film körül: jelölések, díjak stb. Láttam is, de halovány emlékképem sem maradt :) Most újra nézve: hatalmas. Brutálisan jó: a sztori, a karakterek, a 70-es évek feeling, a zene. És persze a szereplőgárda. Bradley Cooper és Amy Adams a legjobb. (Robert de Niro jelenete hatalmasat üt, nélküle is megáll a sztori, a film, de bravúros húzás :) Jennifer Lawrence alakítását nem értem, de nem tudom abban az évben milyen volt a felhozatal, hogy ez az alakítás díjat érdemelt.
5/10
Révész István 2019 dec. 24. - 20:04:06 5/10
(124/146)
Gyenge, túl hosszú, nem hihető, mese, maffiát, politikusokat akar lebuktatni az FBI, ja álomvilág...
8/10
Drizari 2019 dec. 23. - 22:53:30 8/10
(123/146)
Melvin Weinberg. Így hívták a valódi zseni szélhámost. Tavaly halt meg 94. életévében. Amerikai történet, az amerikainak mond sokat, egy európainak unalmasan hosszadalmas. A színészi játékok kiválóak, hatalmasat alakít Jennifer Lawrence (buta szőke nő), Christian Bale kinézetre nagyon hasonlít az eredeti Melvin Weinbergre. Jó a szereposztás, Robert De Niro a nyúlfarknyi szerepében is feszültséget teremtett a maffiafőnök alakításával. A többiekétől nem maradt le Amy Adams és Bradley Cooper játéka sem.
8/10
7/10
Andrew9619 2019 dec. 11. - 22:33:38 7/10
(122/146)
A történet nekem különösebben nem volt érdekes, de azért azt se mondanám, hogy unalmas volt a film. Valahogy végig volt egy ilyen kettősségérzet bennem. A zenék legalább jók voltak. Christian Bale nálam megnyerte a Tom Cruise hasonmásversenyt. Amúgy a szereplőválogatás tényleg jó volt.
sexykex 2019 aug. 20. - 21:07:54 Előzmény biffco
(121/146)
Már a Sivatagi cápák sem fogott meg igazán. Annyira nem, hogy szinte tökéletesen elfelejtettem. Rémlik, hogy a Kelly hőseire hajaz, de egy kissé komolyabbra vették a figurákat. David O. Russell szeret megtörtént eseteket feldolgozni. Szereti maga köré gyűjteni a kedvenc színészeit. Kicsit elvont krapek lehet, akit senki sem ért meg tökéletesen, akivel könnyű összeveszni, de legalább az újságírók, a kritikusok, a szakma értékeli a filmjeit. Én inkább csak kínlódok velük, hiszen dugig vannak kibírhatatlan karakterekkel, akik halálra idegesítenek.
A harcos családja megérett a málenkij robotra. Pat a Napos oldalban a diliházból jött és hát Tiffany sem tökéletes. Az Amerikai botrány hőseiről volt már szó. A mop gyártó Joy dilis és szeszélyes, akár a családja. Egy anekdota szerint: „A film jelentős részét improvizálták, már ami a párbeszédeket illeti, és egy esetben Christian Bale arra figyelmeztette David O. Russellt, hogy amennyiben egy bizonyos mondat elhangzik, akkor az alapvetően változtatja meg a későbbi történéseket. Mire Russell ezt válaszolta: »Christian, engem nem a sztori érdekel, engem csakis a karakterek izgatnak!« Azzal pedig aligha lehetne vitatkozni, hogy az Amerikai botrány fantasztikus karakterekre épül!”
Ezeket a karaktereket remek színészek keltik életre és ezért hatnak rám. Elég gyakran megesik, hogy nem igazán tetszik a film, mert a cselekmény elnagyolt, zavaros vagy unalmas mégis nézem, mert az egyik-másik figurát pofán tudnám vágni, meg tudnám ölni és várom, hogy valaki végre megtegye a filmben is. Száz szónak is egy a vége: David O. Russell a közönségfilm közeléből a művészfilm irányába tendál és ezt én nem nézem jó szemmel. Lehet, hogy egy nézővel kevesebbje lesz rövidesen. Őszintén remélem, hogy ez azért elrettenti egy kicsit. (JL a Napos oldalért kapott Oscart, az Amerikai botrány jelölést eredményezett.)
biffco 2019 aug. 20. - 00:49:22 Előzmény sexykex
(120/146)
nade szerepekröl beszélünk...szinésznő , ez a dolga hogy jol formálja meg az ostoba szöke karaktert nem? és nincs tuljátszva mert jobb szinésznő JL annál, ezért is kapott oscart... miért kevered bele a valóságot ugymond? (vagy én értek félre vmit a kommentedben) én sem azon röhögök mekkora ostoba, hanem hogy milyen jol megformálja azt, a valóságban nyilván kinszenvedés egy ilyet megtapasztalni
sexykex 2019 aug. 19. - 12:34:18 Előzmény biffco
(119/146)
No, ez legalább elmés volt, bár megkérdőjelezhető. A véleményem, miszerint Rosalyn helyenként túltesz a viccek legendás szőke nőjén, alighanem helytálló. Egyéni szocproblémám, hogy én ezeken a csacskaságokon nem mindig tudok nevetni. Hosszú távon inkább bosszantanak a szőke nők és globalice: az ostoba emberek.
biffco 2019 aug. 15. - 21:24:06 Előzmény sexykex
(118/146)
igy van ezért szoktam én buta érvelésre beszolni:)
offtopic
sexykex 2019 aug. 14. - 07:59:00 Előzmény biffco
(117/146)
A butaság a nyolcadik főbűn, ami belőlem a hatodikat, a haragot váltja ki.
biffco 2019 aug. 13. - 02:18:19 Előzmény sexykex
(116/146)
ezt azt' érvelés ...főleg az ostoba nő akit te szivböl gyülölsz ...........(baaaaz)
sexykex 2019 jan. 11. - 07:08:31
(115/146)
Egy pillanatra sem dobott fel a film. Nem éreztem erotikus fülledtséget – noha két nőre is kavartak benne rendesen – nem éreztem izgalmat, ami azért nem ártott volna, hiszen mégiscsak egy krimiről beszélünk. Nem volt pozitív hőse, egyetlen egy szerethető figurája sem a történetnek és teljesen idegenek voltak a körzetükért küzdő, bűnözőkkel kacérkodó, szokásos módon korrupt politikusok.
Elsősorban azt éreztem, hogy kényelmetlen a szék és túl hosszú ez a film, amire még rátett egy lapáttal az a formás, ám síkhülye nő, akit egész életemben szívből gyűlöltem – nem a szépségét, az ostobaságát. (A zene valóban jó volt.)
kevinspéci 2018 júl. 21. - 11:03:44
(114/146)
Szerintem ez egy olyan film, amiben a szereplők sokkal jobbak (zseniálisak), mint maga a történet, a rendezés. Merthogy néhol kifejezetten unalmas összevisszaságba hajlik, amire esetenként előpattan egy kiváló jelenet. MIndenesetre a kezdőjelenet nehezen feledhető. :)
A film mindent összevéve számomra elég emlékezetes az alakítások, a jópofa szövegek miatt - és sok filmet már ezzel is túlszárnyal.
6/10
eszto_ka 2018 márc. 04. - 20:43:35 6/10
(113/146)
Ennél nagyobb összevisszaságot keveset láttam. Mai napig nem értem. A szereplõgárda isteni! Kiemelném Jennifert és Bradleyt. Én mindkettõnek adtam volna egy Oscart érte. Jennifer a kedvenc színésznõm, láttam az összes filmjét, de itt szeretem a legjobban.
7/10
trev 2016 szept. 17. - 15:11:38 7/10
(112/146)
Nem rossz film ez, de nálam nem landolt, kifejezetten untam. És nem csak azért, mert indokolatlanul hosszú. 7/10
nyugiss 2016 aug. 08. - 15:00:48
(111/146)
az hagyján, hogy jelölése..de oscar dija is van
csak tudnám mire..

nála érdemesebbek nem kapták meg életük végéig
Roberto DiCapribogyó 2016 aug. 08. - 14:48:23
(110/146)
Ahhoz képest, hogy már 4 Oscar jelölése van, Jennifer Lawrence nem élt bennem úgy, mint színész isten(nõ), de a "Ne tegyél fémet a tudományos sütõbe" jelenetcsokorral örökre levett a lábamról.. :)).
kybuck 2016 jún. 01. - 05:09:00 Előzmény giggs985
(109/146)
De, egy filmnek éppen hogy pörögnie kell, hogy jó legyen, bár nem mindegy hogyan! Tipikus ostoba és ismerethiányos vagdalkozás, hogy a másik véglettel hozakodnak elõ, mintha nem lennének átmenetek (popcornfilm vs. mûvészfilm). Hát van egy újságom: vannak, és ez a film az unalom felé lengett ki, de nagyon, holott ennek nem kellett volna így történnie! Egy cselekményt elõ lehet vezetni érdekesen lövöldözés nélkül is: karakterek jellemfejlõdésén keresztül, esetleg izgalmas párbeszédekkel, bármivel, ami itt nem történt meg. Ettõl lett a film bûnunalmas, azért "bûn", mert ezzel a jónak ígérkezõ sztorival gyakorlatilag a világon semmit nem kezdtek, csak emberek bohóckodtak egy sort, noha nem vígjátékot néztünk. Ezzel az erõvel azt is leadhatták volna két órán keresztül, ahogy szárad a pasztellszínû festék a falon!
9/10
giggs985 2016 máj. 16. - 09:01:30 9/10 Előzmény kybuck
(108/146)
Tudtod nem minden filmnek kell pörögnie, hogy jó legyen. Ha neked ez unalmas, akkor nézz olyan akciót, amiben a fõszereplõ lepuffant percente 5 embert, majd a végén lekaratézza a fõgonoszt.
Csonger 2015 nov. 14. - 00:50:03
(107/146)
Hát ez aztán nem egy nagy eresztés. A hetvenes évek beli frizurák és ruhák tetszettek. A díszletek is. A zenék is. A mikrohullámû sütõ esete is. A híres színészek is. A fõszereplõ csaj köldökig dekoltált ruhái is. Még a történet is akár érdekes lehetett volna.
De hogy lehet ennyire lassú, vontatott, bonyodalom nélküli, izgalom nélküli filmet létrehozni úgy, hogy közben meg minden más tökjó?

És hol van a címben említett botrány? Az egész filmben semmiféle botrány nem volt.