kybuck 2015 okt. 19. - 03:13:53 Előzmény Laveline Thieven
(106/146)
Ha ez a film "zseniális" egyeseknek, akkor nem sok filmet láthattak eddigi életükben: emberek jönnek-mennek, tesznek-vesznek, pofáznak valamiket, és érdemeben gyakorlatilag nem történik a világon semmi! Annyi maradt meg bennem, hogy az egyik szereplõ hajcsavarókkal a fején mászkál egy ideig, mint egy idióta! Dögunalom a köbön, pedig a sztori és a színészek is többre lettek volna érdemesek ennél az altatónál.
10/10
Laveline Thieven 2015 máj. 11. - 13:46:32 10/10
(105/146)
ja igen, a lényeget lehagyom, ami a rendezés egyik legnagyobb fegyverténye, a remek korábrázolás - a zenék, a sztájling, a környezet, a hangulat - minden a helyén volt, remekül visszaadja a 70-es évek közepét a film, zseniális, nagyon szerettem!
10/10
Laveline Thieven 2015 máj. 11. - 13:38:33 10/10 Előzmény proklima
(104/146)
maximálisan osztom a véleményed, nálam is 10/10 a film, egyértelmûen többszörnézõs, számomra kicsit sem vontatott, végig le tud kötni, mind ahányszor elcsípem a hbo-n, ott ragadok, a színészek egytõl-egyig tökéletesek - pl. a Carmine Politót alakító Jeremy Renner-t senki nem említi, pedig priceless volt az alakítása vsz - talán Jennifer Lawrence-é volt számomra kissé túltolt alakítás; oké, eleve idegesítõ karaktert kellett megformáljon, de valahogy így nekem enyhén hiteltelen volt, mert érthetetlenné tette számomra a fõszereplõ ragaszkodását hozzá - tekintettel az elmeháborodottság határát súroló karakterének ostoba együgyûségére, amihez képes nem volt elég jó nõ - mindent összevetve tehát: miért is nem tudott elszakadni tõle Irving, amikor ott volt neki kontrasztként egy ezerszer jobb nõ (aki talán nem volt annyira kihívóan szexi, mint a feleség, mégis nagyságrendekkel attraktívabb, "jobb nõ"), miért is nem hagyta ott az idegroncs, debil feleségét akkor Irving, mi a jó fenén is dilemmázott, míg nem az a bizonyos kényszerhelyzet elõ nem állt, ami miatt mindenképpen szétváltak útjaik? a gyerek elegendõ ok lett volna? miért nem vitte magával, mondjuk, amikor kishíján rájuk gyújtotta az asszony konyhát? nekem ezen a ponton volt egyedül hiteltelen így a sztori - persze, ha egy Jennifer Lawrence-nél vonzóbb színésznõ hozta volna a karaktert, úgy talán érthetõ lett volna a fõszereplõ ragaszkodása hozzá, de így..?

minden egyéb rendben volt amúgy a filmben, a legjelentéktelenebb mellékszereplõ is hozta a maximálisat - valaki kérdezte lejjebb, hogy hogyan tudott hirtelen arabul megszólalni a mexikói "álsejk", hát úgy, hogy korábban, még a repülõn említette Irvingéknek, hogy tud néhány frázist arabul, nem véletlen, hogy De Niro/Tellegio kérdéseire nem tudott csípõbõl reagálni, de az asztalnál történt "mûbalhé" incidens után pont el tudta sütni azt a bizonyos pár szabványmondatot, amit ismert, hogy "örömömre szolgál önnel üzletelni", etc....
7/10
doktormacko1 2015 máj. 10. - 22:02:48 7/10
(103/146)
7 / 10 Tetszett.
proklima 2015 ápr. 03. - 15:19:21
(102/146)
Ez a film minden szempontból tökéletes!
-Valóságra épül (Irving Rosenfeld alias Mel Weinberg, Abscam)
-Hiteles
-Korhûen mutatja be a 70-es éveket (környezet, ruhák, zenék, stb..)
-Nagyon jó a szereposztás, a színészek kiválóak
-A jellemábrázolások magyszerûek
-A történet nem sablonos, nem egyszerû (nekem pl. eléggé oda kellett figyelnem, hogy hajszálpontosan tudjam követni)
Szóval, nagyszerû film.
Nálam a 10-es skálán 10 pont (ts:10)
kybuck 2015 ápr. 03. - 05:17:31 Előzmény apc_888
(101/146)
Akkor te nem sok filmet láthattál eddigi életedben! Természetesen nem akciófilmet vártam, csak azt hogy tart valamerre a sztori épkézláb karakterekkel, lesznek tétek, fordulatok, elvégre szélhámosságról lenne szó, és pont ezek maradtak el, ami egyenlõ lett a dögunalommal. Amúgy lentebb ezt már kitárgyalták, javaslom olvasd el az ottani eszmecserét!
apc_888 2015 márc. 07. - 19:50:23 Előzmény kybuck
(100/146)
Egy szélhámos élete nem akciófilm és ne is várd azt. Ilyen, amilyen ebben a filmben. Nagyon izgalmas, fordulatos. Jó rendezés, jó színészek. Nem csoda az a sok jelölés. Érdemes megnézni. (Apc)
kybuck 2015 febr. 02. - 04:56:32 Előzmény M.Zs.F
(99/146)
Nem, ez a film tényleg ennyire unalmas!
3/10
M.Zs.F 2015 jan. 27. - 10:33:52 3/10
(98/146)
Ha egy filmet harmadik nekifutásra sem vagyok képes végignézni akkor ott valószínû az én készülékemben van a hiba vagy tényleg ennyire unalmas?!?

10/3
7/10
1979 2015 jan. 23. - 22:48:04 7/10 Előzmény helsinkirokker
(97/146)
A felsorolásoddal egyetértek.
De nálam mégsem 10-es a film...és nem tudom, h mi az oka, de mégsem. 10/7 ...mintha vmi még hiányzott volna...

kicsit off.
de, mindent a maga nemében kell értékelni!
A Transformers is rendben van, akik 88-89 -ben ezen nõttek fel a Sky Chanelen, tudják mirõl beszélek. Tehát annak is megvan a hangulata - bár az elsõ film sikerült ott is csak igazán faszára...
10/10
bolha23 2014 dec. 09. - 23:54:12 10/10
(96/146)
Syrius, David Bowie, Duke Ellington egy filmben? Húúúúúúúúúú Ehhez képest még tetszett is.
helsinkirokker 2014 nov. 25. - 08:50:56
(95/146)
Jaj és a zenék, ugyancsak tök jó, sose hallott ELO számok...
helsinkirokker 2014 nov. 25. - 08:49:31
(94/146)
A díszletek, ruhák, frizurák, autók, csöcsök szenzációsak. Remek színészek, jó alakítások, nagyon jó film. De aki a Transformereken szocializálódott, az kerülje el. 10/10
8/10
Kolókapitány 2014 szept. 30. - 02:19:28 8/10
(93/146)
El akartam rá menni moziba, de sokan lehúzták, aztán már nem is nagyon érdekelt, feledésbe is merült. Tegnap viszont elkaptam a Cinemaxon. Nagyon átjött a 70es évek feeling, a sztori is jó, a színészek meg zseniálisak egytõl egyig, fõleg Bale és Bradley Cooper. Én szeretem az ilyen lassabb filmeket is. Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni. Persze elnezve a mai trendeket az átlagnak ez lehet nem jön be.
Spoiler: a vége ütött. :)
3/10
Jani3333 2014 szept. 28. - 17:16:05 3/10
(92/146)
Ez egy rakàs szar.... sajnos... unalom...
9/10
mf5hd 2014 szept. 27. - 23:11:11 9/10
(91/146)
Meglehetõsen jó film, bár annyira nem, mint amennyire lehetett volna egy kicsit több humor és jóval kevesebb Jennifer Lawrence hozzáadásával. A zene, kosztümõk, helyszínek viszont nagyon jól lefestik a 70-es évek végének hangulatát. 10/7
kybuck 2014 szept. 26. - 22:38:35 Előzmény Querelle
(90/146)
Nem a történettel van a kifogása senkinek, hanem azzal, hogy a - sokszor lényegtelen - duma mellett igazából nem történik semmi; hiába vannak tehetséges színészek egy filmben, ha a szerepük és történet súlytalan és unalmas. Itt is sajna ez történt.
Querelle 2014 szept. 23. - 10:20:40
(89/146)
Szerintem Neked Feláldozhatóak sorozatot kell nézni, abban aztán van csihi-puhi, biztosan nem unalmas.Itt sajnos egy kicsit figyelni is kell a történetre.
trudy 2014 szept. 16. - 00:12:57
(88/146)
A plakát alapján féltem attól, hogy annyira giccses és mesterkélt lesz a film, hogy 15 perc után abba kell hagynom. Ehhez képest a stílust nagyon eltalálták, sikerült ízlésesen és igényesen feleleveníteni a '70-es évek hangulatát, a színészgárda egytõl-egyig kitûnõ, a párbeszédek ki vannak dolgozva, szóval ilyen téren meglepõen jól sikerült ez a film. Ennek ellenére sajnos egyetértek az elõttem szólókkal, a történet maga unalmas. Én már egészen az elején elvesztettem a fonalat és késõbb méginkább összekuszálódtak a szálak, úgyhogy gyakorlatilag úgy néztem végig a filmet, hogy szinte semmit nem értettem belõle. Ha nincsenek a bonyolult szerelmi szálak, akkor kb. semmi nem jött volna át az egészbõl. Jó alapsztori, igényes stílus, unalmas cselekmény.
Kulcskészítõ 2014 júl. 24. - 22:37:24
(87/146)
SPOILER

Sajnos eléggé közepesre sikerült a film, sõt, még azt a kijelentést is megkockáztatom, hogy néhol kicsit unalmas. Pedig a mûfaj nagyon is a kedvemre való volna, és a Scorsese-figurák is bejönnek (Robert De Niro pár perce a bevillantott gyilkosság-jelenettel a legjobb rész), de sajnos ez az egész akkor sem lett olyan, amilyen lehetett volna. Egy szélhámos/átverõs filmnek ennél jóval több csavart és meglepetést kellene tartalmaznia, mert bizony a várva várt áll-leesés ezúttal elmaradt, a film csak úgy szép csendben véget ért.