offtopic
barna pólós 2015 jan. 07. - 18:01:32
(501/561)
A genetika legalább 40-50%-ban meghatározza az embert. Persze a többi is sokat számít, az ingerek, a család, stb. Az embernek az öröklött tulajdonságai, az agyfelépítése, a teste is nagyon fontos. Olyan ingerek érik, amilyen õ maga (lásd származás fontossága). Mindkét rész fontos, egyiket sem lehet elbagatellizálni. Ti a genetikát és a származást teljesen elbagatellizáljátok. Mellesleg gyakorlatilag mindenki olyan közegben szocializálódik, amilyen a saját nemzetisége... Minden nemzetiségnek van kultúrája, szokásai.
tortura 2015 jan. 07. - 10:10:41
(500/561)
A "liberális maszlag" alatt konkrétan mit értesz?
tombenko 2015 jan. 06. - 23:19:24
(499/561)
A genetika csak nagy vonalakban határozza meg az embert. Hogy Dawkins hasonlatával éljek, olyan, mint egy ételrecept. A gyerekeke kezdetben szinte teljesen azonos adottságokkal rendelkeznek, aztán a környezetük határozza meg, hogy ebbõl mi valósul meg. Elég csak arra gondolni, hogy az ingerszegény környezet mekkora hátrányokat okoz a késõbbiekben, nem véletlen, hogy minden normális társadalom (és szülõ) kifejezetten támogatja a gyerekek közösségbe kerülését, méghozzá a lehetõ leghamarabbi életkorban.
barna pólós 2015 jan. 06. - 22:00:25
(498/561)
A genetikának hatalmas szerepe van a szocializációban. A genetika mindent meghatároz, az agy felépítését is. És az egész test felépítését sem mondanám jelentéktelen tényezõnek. Pl. Messi azért is a világ legjobb focistája, mert nagyon alacsony, alacsonyan van a súlypontja, nagyon gyors és robbanékony. Meg van némi gömbérzéke is. A zsenialitását sem a szocializációnak köszönheti (sokkal inkább pl. a fizikai adottságainak). Más génállománnyal egy átlagos kisember lenne.
tombenko 2015 jan. 06. - 18:27:32
(497/561)
A genetika és a környezet együttesen határozza meg a szocializációt, de a genetika szerepe ebben (szélsõséges esetektõl eltekintve) elenyészõ.
barna pólós 2015 jan. 06. - 18:09:50
(496/561)
Nem értem, hogy ebben mi volt a rasszizmus vagy a politika, hogy a genetika meghatározza-e az ember szocializációját. (Korábban is vitatkoztak errõl.) Nyilvánvalóan igen. Még az idegbetegségek is öröklõdhetnek. Ezek a liberális maszlagok a valóságtól teljesen elrugaszkodottak. Nem értem, hogy lehet a genetikát szétválasztani a szociokulturális hatásoktól. Minden gyerek egy másik nemzetben, egy másik kontinensen nõ fel, és nem a vér szerinti szülei nevelik, vagy mi?
szmori 2014 dec. 30. - 23:13:53
(495/561)
Kicsit túlértékelt film, a sztori nehezen hihetõ. Viszont Edward Norton olyat alakít benne, hogy sikerült átélnem a katarzist a gyenge sztori ellenére is. A ma élõ legnagyobb színésznek tartom, és nem értem, hol az Oscar díja.
lonecoyote25 2014 dec. 13. - 06:12:19
(494/561)
OFF:
Az én hozzászólásomat is kitörölték, pedig én a rasszizmus ellen vagyok, és normális stílusban írtam. Gondolom, már túl sok volt a témába nem igazán vágó hozzászólásokból, és ezért töröltek. (Mindenesetre ennyit a szélsõjobbosok azon véleményérõl, hogy õellenük összefog a világ, és mindenhol próbálják elhallgattatni a véleményüket, még itt is kimoderálják.)

filoszemitabélus:
"Arról beszélek, amikor normális, odafigyelõ nevelést kap az örökbefogadott gyerek és mégis félrecsúszik, bûnözõi pályára kerül, mert a hajlamai erre predesztinálják."

Ez elég sok fehéremberrel is így van, miközben meg sokan a rossz nevelés ellenére, éppenhogy a szüleik ellentétei lesznek. Pl.: alkoholista gyereke absztinens. Ezek mind azt mutatják, hogy a genetikának nincs akkora szerepe, mint azt te állítod. Amúgy is elég álságos dolog a tudományt és a genetikát elõhozni annak bizonyítására, hogy egy népcsoport alsóbbrendû, hisz ma a tudomány mindennek a közepe, így könnyû ténynek láttatni egy szimpla véleményt. Megjegyzem, ez eléggé nem elegáns dolog, ugyanis a tudomány soha nem állított ilyesmit, mert egyszerûen nem feladata, tehát aki ezzel jön, az nagyon nagy tévedésben vagy csúsztatásban van.

"Mivel egy ember egyéniségének kialakulásában igen nagy szerepet játszik a genetika, nagyobbat, mint a neveltetés,
ezért nem hiszem el, hogy minden ember egyenlõ."

Megint a tudomány nevében csúsztatsz. Ezt a kijelentésedet nem lehet bizonyítani, ezért csak a levegõben lóg. Mellesleg egy néger srác ugyanúgy el tudja végezni az egyetemet, és ugyanúgy nem késeli meg a tanárát, ha az egyest ad a vizsgájára, mint egy fehér srác. Hogy lehet ez, ha szerinted eleve alsóbbrendûnek születtek a négerek?

"Az afrikaiaknak még fûtésre sem kellett költeniük és amikor Eratosztenész kiszámította a Föld kerületét õk még le sem jöttek a fáról."

Gyûlölöm a lenézést, az alsóbbrendûnek tartást, de aki ilyet képes leírni, az szerintem rászolgál.
10/10
nandelecki 2014 nov. 19. - 00:25:26 10/10 Előzmény Queeg
(493/561)
Így van propaganda. De a gyûlölet elvetésének propagandájával mi a problémád ? Mindazonáltal ez egy nagyszerû kultfilm, egy-két vágási hibájával egyetemben.
Edmond Dantes 2014 nov. 14. - 10:13:04 Előzmény tramonto
(492/561)
Jogos a kérdésed, de hát a fórum már csak ilyen. Tegnap láttam, pont egykorú a Harcosok klubjával, ott Norton Brad Pittel "osztozott" a két fõszerepen. Azt a filmet már régen láttam, de emlékeim szt vannak hasonlóságok ezzel. Durvaságban biztosan, de mind2 jó. Makacsul hajtogatom h USA az az ország, ahol a szociális, történelmi stb problémákat nem a szõnyeg alá söprik v el/letagadják, hanem pl megfilmesítik. Jobb megoldás. Ez a film kissé túlsarkít: "gonosz szkinhedek és/vagy gonosz afro-amerikaiak", azért az ottani valós kép ennél fényévekkel békésebb. Rengeteget haladtak a négerkérdés pacifikálásában, vannak kriminális esetek, velük is, másokkal is, de egy 300 milliós, soknemzetiségû országban hogy ne lennének? Sok régebbi hsz spoileres, de nem jelölik, kár! A filmnek 1 db végleges befejezésû változata van, készült egy másik sõt 3. vágott változat is, de mind2t elvetették.
Érdekesség: Furlong szinte a film óta folyamatosan alkohol, drog, barátnõ-zaklatási és egyéb ügyekben bukdácsol. Úgy látszik, túlzottan megviselte ez a szerep..Norton szerepére Joaquin Phoenixet is felkérték, de elutasította.
tramonto 2014 nov. 12. - 19:06:49
(491/561)
És milyen a film? Eddig csak nevelési, genetikai, faji, szegregáció stb-vel kapcsolatos eszmefuttatást olvastam. A filmmel kapcsolatban csak port-tól tudok valamicskét.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 12. - 17:56:50
(490/561)
"Lehet becsületes a szülõ aki napi 20 órát dolgozik a gyerekéért de ugyanakkor elhanyagolja (nem szándékosan persze)."

Nem ilyen esetekre céloztam. Arról beszélek, amikor normális, odafigyelõ nevelést kap az örökbefogadott gyerek és mégis félrecsúszik, bûnözõi pályára kerül, mert a hajlamai erre predesztinálják. Konkrétan ismerek ilyen eseteket.
4/10
Meklód fia 2014 nov. 12. - 15:54:52 4/10
(489/561)
most akkor nem tudom, hogy Nortont a filmen kívül is megrakták-e a kollégái, hogy 100%-osan azonosulni tudjon a szerepével, vagy sem?
blacknet 2014 nov. 12. - 13:18:56
(488/561)
A genetika szerepet játszik, nem vagyunk egyenlõek. De mindig az általánosítással kezdõdik a probléma, a megbélyegzéssel, amikor mondjuk bõrszín alapján már be is sorolunk valakit valamilyen csoportba.

Aminek az alapját egyébként pont a neveltetés adja. Lokális példa, a cigánysággal nem genetikusan, hanem szocializációs környezetük okán kerül a társadalom konfliktusba. Nem születnek jobb, vagy rosszabb embernek nálunk (illetve ugyanolyan arányban), de az a közeg, amiben nevelkednek, az az egészségtelen társadalmi helyzet és mentalitás igen nagy százalékban szemetet termel belõlük. A helyzet konzerválódik, általánossá válik, általánosítunk, jönnek az elõítéletek. Komplex megoldás létezne csak rá, abból a destruktív putrikörnyezetbõl kellene õket kiemelni, folyamatos odafigyeléssel, és felmenõ jelleggel, több generáción keresztül, ez jelentene egy társadalmi integrálódást számukra. Az ország anyagi helyzetére tekintettel erre esély nincs, és belátható idõn belül nem is lesz.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 12. - 13:04:07
(487/561)
"számtalan példa van rá, hogy normális, becsületes házaspár örökbefogadott gyereke egyszer csak elkezd lopni és gazember lesz belõle, minden nevelés ellenére"

Minden nevelés ellenére? Ezt azokra a szülõkre érted akik váltig állítják(hazudják)?: "mi mindent megtettünk a gyerekünkért"!
Lehet becsületes a szülõ aki napi 20 órát dolgozik a gyerekéért de ugyanakkor elhanyagolja (nem szándékosan persze).
filoszemitabélus 2014 nov. 12. - 12:53:53
(486/561)
Mivel egy ember egyéniségének kialakulásában igen nagy szerepet játszik a genetika, nagyobbat, mint a neveltetés,
ezért nem hiszem el, hogy minden ember egyenlõ. Az afrikaiaknak még fûtésre sem kellett költeniük és amikor Eratosztenész kiszámította a Föld kerületét õk még le sem jöttek a fáról.
De számtalan példa van rá, hogy normális, becsületes házaspár örökbefogadott gyereke egyszer csak elkezd lopni és gazember lesz belõle, minden nevelés ellenére. Tudom, hogy ezzel mindenki nagyjából tisztában van, csak nem tartja illendõnek kimondani. Én legalább a neten, álnéven, rémhírterjesztõ ellenforradalmár módjára, leírom, amit gondolok. Lehet, hogy egyszer elvisz a Gondolatrendõrség, majd küldjél pakkot.

A Romper Stomper hasonló témájú film, mint ez és Ausztráliában játszódik. Fenn van elérhetõ formában a neten, simán megnézhetõ.
offtopic
blacknet 2014 nov. 12. - 12:36:44
(485/561)
Most te nem olvastál figyelmesen, mert azóta tisztáztuk a félreértésemet, ami egyébként abból adódott, hogy te nem tagoltad megfelelõen a mondanivalódat.
Edmond Dantes 2014 nov. 12. - 12:13:30
(484/561)
A filmet még nem láttam, de már be van készítve és igazán nem akarok beleszólni...mondhatnám, de nem mondom, mert beleszólok, tessék: tortura sztem úgy ért(het)i h nála/neki születésénél fogva/"gyárilag" egyenlõ minden ember, ellentétben khm...egyesekkel, aki/k már születésénél fogva/"gyárilag" különbséget tesz/nek ember és ember között a "szokásos mûfajok" szt: bõrszín, vallás, nemzetiség, nemi identitás és hasonlók. Szerencsére mi ugyebár ilyen elõítéletes egyedet sosem láttunk, nem ismerünk, csak hírbõl..
Majd referálok a filmrõl is hamarosan.
Na de mi az a Romper Stomper és fõleg: hogy jön ide? Ezt még meg fogom késõbb nézni.
Addig is: Daniel (Davey) Pollock természetesen él. (Ki is õ?) Egy házban lakik (álnéven) Beverly Hillsben Michael Jacksonnal és Elvis Presleyvel, akik, mint szintén tutira tudjuk, ugyancsak élnek.
offtopic
blacknet 2014 nov. 11. - 16:19:26
(483/561)
A kronológiát visszakövetve igazad van, csak rosszul tagolta a mondanivalóját, és összecsúszott ez a két önsorsrontó ember. Közvetlenül az öngyilkosság után már a T2-rõl ír, így azért nem szoktunk egyik vágányról a másikra csapni, hogy stílszerû legyek.
8/10
offtopic
cellasto 2014 nov. 11. - 16:13:31 8/10
(482/561)
olvasd el figyelmesen,a davey-t alakito szinészrõl beszéltünk aki a romper stomperben játszott