mulao 2012 febr. 03. - 09:38:58
(9/109)
SPOILER

Én azt mondom, hogy 2011 egyik legjobb ötletû sorozata volt, de összességében sokkal többet vártam. Kb az 5. részig kötött le. Az évadzáró meg nekem kevés volt. Most tényleg annyi derült ki, hogy az egész család meghal és szellem lesz a házban? Majd jön egy új család, aki beköltözik és valószínûleg ugyanazon megy keresztül, mint a fõszereplõ család? (Már a konyhai jelenetben tervezik a babát, mert a fiúk kezd kirepülni családi fészekbõl.) Meg még annyi, hogy minden szereplõ, akivel a család találkozott az halott volt és szellem? Na, ne! Ennél azért jóval több csattanót vártam!
mackosajt19 2012 jan. 25. - 16:02:04
(8/109)
Én is belemerültem ebbe-abba. Nálam szintén az érdeklõdés lekötése a probléma. Én alapvetõen szeretem a horrort... vagyis szeretném, ha nem lenne mostanában minden sztori egyhangú és unalmas. Nincs mit tenni, az emberekben az évek során kiégett valami. Dolgok százai, amitõl húsz éve még sikítva bújtunk volna a szék alá most annyi érzést, meg izgalmat váltanak ki belõlünk, mintha egy üveg befõttet nézegetnék órákig. Szóval aki ebben a mûfajban próbál érdekeset és újat nyújtani, annak baromi nehéz dolga van.
Természetesen a mindenki agyát összezavaró ház nem új téma, viszont egy régi témából is rengeteg érdekes és eredeti dolgot ki lehet hozni. Nekem ez a sorozat volt az, aminél azt mondtam, hogy: igen, sikerült. Talán azért, mert nem számítottam semmi jóra, talán egyébként is így éreztem volna, de abszolút kellemesen csalódtam. Minden részben volt valami, amitõl akaratlanul is kibukott belõlem egy "gyáááá", vagy "júúúúj" és ezt már nagyon régen sikerült sorozatnak elérnie. Persze vannak más sorozatok is, amiket nézek, meg tetszenek is, mert van bennük valami, de nagyon ritkán vált ki belõlem annyi reakciót, mint ez.
Szüléses témára visszatérve, hogy miért nem lett terhes a csaj tizenévig, aztán most meg hirtelen miért lett az azonnal: az amerikaiak furán gondolkodnak. Van egy gyerekük, minden oké, aztán amikor kis kvambó elér egy bizonyos kort, amikor a szülõk szembesülnek azzal, hogy a srácuk nem sokára kirepül beindul az agyukban egyfajta kapuzárási pánik és hirtelen úgy érzik, megint gyereket akarnak. Számukra az, hogy a másik már lassan felnõtt nem visszatartó tényezõ, sokkal inkább mozgatórugója a dolognak. Én úgy gondolom Harmonék is ilyenek. A kicsi lányuk megnõtt, elkezdett keményen kamaszodni, meg önállósodni, anya meg hirtelen öregnek érezte magát, de úgy gondolta egy kisbabával ezt az érzést remekül lehet kompenzálni. Szóval belevágtak. Aztán a vetélés után érthetõ, hogy miért nem sikerült, de most itt volt a tökéletes alkalom, megvolt a hangulat, elragadta õket a hév, semmi védekezés, szóval miért is ne? Én ebben hiszek.
Minden esetre olyan jól lezárták ezt a sorozatot, hogy kifejezetten csalódott lennék, ha egyszer csak kijönne a második évad. Mert az már nekem is sok volna. Egy szomjas embernek egy kancsó víz öröm, kettõ meg zavaró állandó vizelési inger. Jó volna, ha ezzel nem esnénk ebbe a hibába!
mulao 2011 dec. 12. - 10:27:22
(7/109)
off:

Összeírtam egy listát, hogy kb melyik és milyen 2011-es sorozatokat ismerek és láttam, és, hogy abból mi tetszett és mi nem.

A bárka: Egy egész jó alapötlete van, ami tetszik nekem, ráadásul hajón játszódik, de már a pilotból kiderült, hogy semmi újat nem tud hozni, csak a szokás mindenkirõlvanegytitok-szitut.

Boss: Kellett már egy ilyen intelligens, remekül elkészített dráma sorozta is, pláne, hogy politikai, csak annyira reálisra sikerült, hogy az én gyomrom nem veszi be.

Homeland: Ez is jó ötlet volt, csak olyan határeset, hogy egyedi történet is meg nem is. Színészek és szereposztás rendben van.

A Gifted Man: Na, ilyesmi sorozatokat várok, intelligens drámákat is kéne készíteni, ne csak A férjem védelmében 3. évada legyen. Viszonylag egyedi még a sztori is. Nem hiszem el, hogy csak a fantasyra kíváncsi mindenki és egy intelligens dráma sorozat nem olyasmi, amit igazi sikerre lehet vinni.

Pan Am: Az én nagy kedvencem, kellemes néznivaló, klassz retró hangulattal, viszont nem mindenkinek való, mert nem a fordulatos izgalmakra készült.

Terra Nova: Nem az én stílusom, túlsok jövõben játszódó sori van, itt meg még dinoszauruszok is. Bár a pilot eleje egész tetszett, de már a végére kezdtem unni. Nem tetszik, hogy most csak fantasztikus sorozatok vannak, valósághû történetekkel is lehetne próbálkozni.

Revenger: Véletlenül néztem meg, nem sok jót fûztem hozzá, de az elsõ rész nagyon jó volt.

Sikersorozat: Nem igazán nekem való, túl bugyuta szitkom, és nem is túl ötletes szerintem a történet.

2 Broke Girls: Ahhoz képest, hogy szitkom egész jó, talán mert nem túl hosszú az a 20 perc, hogy unalmas legye na rész. Sok ilyen pincéres-éttermes szitkom volt már, de itt egész élvezetes a csajok figurája.

New Gril: Nem tudom miért lenne különleges, egyértelmûen attól várnak sikert, hogy bele rakják Zooye Deschanelt, de szerintem semmi története nincs. Zooye jól tudja hozni a lökött csaj figurát, azt leszámítva nem nagy durranás szerintem.

Ringer: Hiába Sarah Michelle Gellert, aki ráadásul egy ikret alakít, nem sokáig kötött le.

Elcserélt lányok: Egész jó ötlet, csak egy olyan 10 perc után már nem igazán izgatott, hogy tovább nézzem.

Kínos: Tetszett, mondjuk egyedinek mondanám a történetet.

Breakout Kings: Kicsit Withe Collar koppintásnak hat, de engem így is lekötött az elsõ rész.

Rubicon: Hát, ja az ilyen intelligensebb soroztatok megbuknak, én élveztem, hogy találtam valami jót, ami még viszonylag egyedi is.

Az ifjú farkasember: Alapból nem vagyok vérfarkasos történet szeretõ, de egész jó volt az elsõ rész és az utolsó momentummal kíváncsivá tudtak tenni a folytatásra. (Még nem néztem tovább.)

Skins: Végül is teljesen olyan, mint az eredeti angol, kicsit talán merész is, és jobb az eredeti, de nem rossz ez se.

Borgiák: Nekem ugyebár kedvenc, szeretem a történelmi, kosztümös sorozatokat. Semmivel se lett rosszabb, mint a Tudorok.

A gyónás: Párperces websorozat, de egész jó ötlet volt és mivel rövid lekötött. A végén mondhatjuk, hogy van egy jó csavar is.

The Killing: Jó ötletnek tartom az alapötletet, csak lassú, unalmasra sikerült szerintem.

Camelot: Nekem való korban játszódik és még Eva Green is benne volt, így még az sem zavart, hogy gyengén volt megfilmesítve.

Trónok harc: Nme értem miért van oda érte mindenki, pont ezért akartam végig nézni, úgy kb a 4-5 résznél egész jóvá vált, de nem tudom mitõl olyan különleges.

Dzsungeldokik: Sok kórházsori van, de jó ötlet volt medikusokat rakni a dzsungelbe, így egész jó volt az elsõ rész.

Gyilkos elmék: Alapos gyanú: Nme olyan jó, mint az eredeti, de mivel sok szr sori van most, így nekem egész bejött.

Spartacus: Az aréna istenei: Nme olyan jó, mint a Vér és homok, de ilyen vetített hátterû történelmi -sokatszexelõsfilmmel nem mostanság próbálkoztak.

Johnny Gold- a magyar celeb: Magyar websoorzat, amin jókat röhögök. Jó ötlet volt létrehozni!

Gimi: Az elsõ pár résznél aggódtam, hogy ne magyar Glee legyen, de ezt már túl lépte, szerintem magyar viszonyok között élvezetes websorozat.

Csalfa Karma: Ismét egy jó magyar websorozat, nem bírnám ki, ha nem folytatnák!

Békét bíró: Nem a legjobb soorzta az biztos, de szerintem egész jó ötlet, tekintve, hogy mennyi egyforma bírósági sorozat létezik.

Charlie angyalai: Nme értem miért kell egy rég uncsi történetet elõvenni és azt feldolgozni, inkább találnának ki egy új sztorit!


Emberbõrben: Túl sok benen a szellem, vámpír, vérfarkas, de ahhoz képest nem rossz.

Társa játék: Eleinte nem jött be, mert semmi nem történt, de kezd beindulni és így már érdekel.


Nagyjából szerintem ezeket láttam. És ez a véleményem.
mulao 2011 dec. 11. - 16:20:07
(6/109)
Oké, értelek. Alapjába véve erre is mondhatnám, hogy egyedi történet, de ott van az a film, amit már említettem, hogy arra emlékeztet. Viszont elég kevés horror sorozat van. Mindegy, ha találok valami jó sorozatot, akkor örülök neki, ha meg nem, akkor mérgelõdöm. :) Én sem mondom, hogy ez szr, csak amilyen jól indult, annyira hidegen is hagyott a közepére.
8/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 11. - 15:37:09 8/10
(5/109)
SPOILER

nem(bár az sem volt gyenge, de az egyértelmû volt, hogy nem Ben mászott rá fekete latex cuccban Vivienre), hanem arra céloztam, hogy Violet halott.

nem tudom, nekem a hacktion teljesen hiteltelen, ami fõleg a zavaros történetvezetésbõl adódik. a másik pedig, hogy egy istencsászár ultimate hacker(ez lenne daemon) olyan hibákat vét, amit egy hétköznapi ember sem tenne meg. pl amikor a kezelõ rábízza a kütyüt, eszébe sem jut, hogy lehet benne nyomkövetõ vagy webkamera. szóval nekem ez így sok.

én sem ma kezdtem a sorozatok/filmek nézését, így nekem sem könnyû újat mutatni, de azért elég sokszor sikerül. csak párat említek:
lie to me: egy olyan alapötlet, amirõl nem húztak le 10000 bõrt+Tim Roth
dr House: a story nem nagy durranás, de Hugh Laurie zseniális színész és a többi karakterre sem lehet panasz
big bang theory: remek karakterek
supernatural: zene+hangulat+story
dexter: a nézõk többségénél sikerült elérnie, hogy egy sorozatgyilkosnak drukkoljanak, ami azért erkölcsi határokat feszeget.
mulao 2011 dec. 11. - 14:06:45
(4/109)
SPOILER

Az, hogy a gyerek apja a lányuk udvarlója, aki a dokihoz jár? Na, az mondjuk meglepett és tetszett.


SPOLIER VÉGE

A Hacktion nekem azért jön be, mert olyan csavaros, hogy fent tartja az érdeklõdésemet, és mégse megy át hihetetlenbe. Az a baj, hogy én már évek óta nagy sorozat- fan vagyok, így nekem már nem sok újat lehet mutatni, valószínûleg ezért nem találok sok egyedi történetû 2011-es sorozatot. Ráadásul most a fantasy stílusú sorik lettek sikeresek, azokat meg unom és a mûfajt se szeretem.
8/10
Mr.Niceguy 2011 dec. 11. - 13:30:39 8/10
(3/109)
pedig a 10-es részben kiderül valami, ami egy újabb csavart visz a történetbe. nem azt mondom, hogy tökéletes sorozat, de eddig simán nézhetõ(pl az általad említett hacktionnel ellentétben).
mulao 2011 dec. 11. - 13:08:30
(2/109)
Hát kb az elsõ 4 részig úgy éreztem, hogy sikerült egy olyan sorit összehozni, ami az egész évadban fenn tudja tartani az érdeklõdésemet, erre kezd átmenni komolytalanba. Abszurd dolgok kezdenek történni, pedig kifejezetten tetszett az elején. Eddig asszem csak a Pan Am, a Hacktion és a Borgiák volt, ami folyamatosan lekötött, úgyhogy ezek lesznek a kedvenc 2011-es sorozataim.
mulao 2011 dec. 03. - 03:34:22
(1/109)
kicsit SPOILER
Nem ugrik be a film címe, de Ryan Raynolds játszotta a fõszerepet, kicsit erre a filmre emlékeztet ez a sorozat. Ott is az volt a sztori, hogy vegyük be, hogy egy család új házba költözik, ami persze egy régi ház, ahol már sok furcsaság történt és a korábbi lakók is meghaltak. És természetesen a család bekattan a kérotól meg kiírtja egymást, meg egyéb nyalánkságok. Szerintem kicsit néhol ijesztõre sikeredett:), de az utolsó jelenet után bennem maradt, hogy kivi vagyok a folytatásra. Szóval összességében tetszett. A történetben viszont van nekem valami, ami nem jól jön ki. Az a történet, hogy van egy 40-esnek kinézõ házaspár, akinek van egy 14-15 év körülinek kinézõ depressziósnak vagy valami hasonlónak kinézõ lányuk. Na most ez a család elköltözik, mert egy tragédia történt a múltjukban: halva született kb 1 éve a 2. gyerekük, egy kisfiú. Nem tudták kiheverni a fájdalmat, a férj egy fiatalabb nõben kereste a boldogságot, de a neje rajtakapta õket. Ezek után még szeretik egymást és rendbe akarják hozni a házasságukat. Elköltöznek egy kisvárosba, ahol egy ódon, régi házat vesznek és természetesen a ház csak jobban tönkreteszi õket. Ami nekem a furcsa az, az, hogy egy 40-es házaspárnak van egy kamasz gyereke a nõ másodszorra meg ilyen sokára esik teherbe?! Ráadásul az 1. rész végén bejelenti, hogy megint terhes. Lehet, hogy hülyeség ezek lovagolni, de szerintem kicsit hülyén van kitalálva, hogy ilyen sokára legyen a második terhesség és egy ilyen tragédia után még bejelenti a rész végén a nõ, hogy újra terhes. Persze lényegtelen, de itt-ott úgy érzem, hogy ülhettek volna még a forgatókönyvön.