1/10
offtopic
nyugiss 2016 máj. 11. - 20:37:20 1/10
(216/276)
ne itt reklámozz,spammer!
offtopic
jani-wan 2016 máj. 11. - 12:14:53
(215/276)
Még mindig túl bonyolult, vagy már van fény az alagút végén?
jani-wan 2016 máj. 11. - 09:27:59
(214/276)
"Ez nem világos, értelmezhetetlen!!! "
De világos és értelmezhetõ, csak neked nem sikerült.

De tessék csak neked egy értelmezõ leírás:
"kik közül?"
a mások országában lakók közül, ahová elment a 'hõs' gyilkolni
"hogy érezték?"
úgy hogy harcolniuk kell azok ellen, akik azt teszik velük ami le lett írva
" és hol?"
ott ahová elment gyilkolni a 'hõs'
jani-wan 2016 máj. 10. - 13:21:17 Előzmény kisokka
(213/276)
"Na és akkor jöjjön az, hogy mitõl is "hero" a csóka."
Jó hosszan leírtad, pedig két szó is elég:
Semmitõl sem.

Szerintem ugyanis aki elmegy mások országában gyilkolni, azért mert azok közül néhányan úgy érezték hogy felveszik a harcot azok ellen akik elnyomják, kihasználják, kisemmizik, megszállják és irányítják õket akaratuk ellenére, az semmilyen körülmények között nem válhat hõssé a helyiek legyilkolásával.
Így nem más csak egy gyilkos.
Egy gyilkos meg nem hõs.
9/10
palikg 2016 máj. 10. - 12:35:01 9/10
(212/276)
A film is nagyon jó, a könyv is nagyon jó.
Bradley Coopert elég nyálasnak tartottam, míg nem láttam ebben a filmben.
Lehet, hogy ahogy öregszik, úgy lesz egyre jobb.
kisokka 2016 ápr. 02. - 23:47:59
(211/276)
Sokáig halogattam, hogy megnézzem ezt a filmet, de aztán rászántam magam, ugyanis Clint Eastwood-ot a filmtörténelem egyik legnagyobb alakjának gondolom. Csakis ez motivált benne, mivel az, hogy házak tetején lapító mesterlövész hogy lesz hõs, az sehogy nem állt össze. Nem akarok különösebben belemenni, hogy a címszereplõ mennyit hazudik és mi az igazság a könyvébõl, mert ennek jobban utána kellene járnom(ráadásul a könyvet se olvastam, valószínûleg nem is fogom), de nekem már a filmbõl sem tiszta pár dolog:

***SPOILER***

Állítólag az elsõ találata az nem úgy van megvalósítva, ahogy a könyvben leírva van, ezért nagyon nem akadok ki, de azért kéremszépen...Ennyire erõltetetten hatásvadász dolgot azért ritkán lehet beleszõni egy filmbe, na ez itt sikerült. Egy rosszabb napomon itt már lelõttem volna az egészet, ugyanis elég keményen érezhetõ volt, hogy mi volt a cél a gránátos kisgyerek lelövésével. Nem szeretem az ilyesmit, ne próbáljanak meg ilyen gagyi módon hatni a lelkemre. Miért nem volt elég az asszony, ahogy eredetileg írta a csóka? Gondolom az nem lett volna annyira meglepõ, vagy nem tudom. Bár szerintem ez se volt meglepõ, legalábbis nálam semmilyen hatást nem váltott ki a jelenet azon kívül, hogy majdnem kikapcsoltam a filmet.

Szóval oké, túlléptem ezen, semmi gond, megnézzük az egészet, csak nem olyan rossz. Viszont sz@rásig van olyan jelenetekkel, amiket már nem is egyszer ellõttek és KÉPTELEN VAGYOK ELHINNI, hogy ezt a filmet pont Clint Eastwood rendezte. A legjobban két dolog zavart, ami már volt, azokban a filmekben mûködött, de itt nem.

1. Mustafa. Ennek még utánanéztem, a koma egyszer említi a könyvben, itt viszont mintha egymás ellen harcolnának. A két lövész párharca a Lopakodókban még jó volt, az Ellenség a kapuknál-ban elmnet, de itt ez már lecsengett dolog. Csípõbõl vágtam, hogy kamu az egész. Kellett még egy fõgonosz, csináltak még egyet.

2. Kyle megsebesülve fut a csapatszállító után, ami majdnem otthagyja. Ide szerintem nem kell különösebb felsorolás, láttuk már párszor. Ez a jelenet szerintem abban a filmben sikerült a legjobban, amit még gyerekként láttam(sajna nem jut eszembe a címe). Fogolytáborból megszökött katona rohan a síneken a vonat után, már csak egy karnyújtásnyira a társak, erre szitává lövik hátulról. Na az ütött! Ez nem.

Ezeken kívül is vannak még klisés dolgok, de ez a kettõ volt az, amire azt mondtam, hogy egyáltalán nem kellett volna.

Na és akkor jöjjön az, hogy mitõl is "hero" a csóka. Ugyebár megunja, hogy lapít a háztetõn, de mielõtt lemegy a többihez, odavágja a gyalagoskomának, hogy te egy fos alak vagy, mert nem jössz. Innentõl kezdõdik az a rész, hogy már nem csak háztetõn sunnyog, meg fedezékben lapul, hanem kommandózik ezerrel, bemegy a házakba, civileket hallgat ki, automata fegyverrel aprít és hasonlók. Értem én, hogy gõzgép, de mindeközben ki a lósz@r lapít a háztetõn és figyeli az utcákat, amikor hõsünknek lenne ez a feladata? Õ azért van ott, mert "sniper" (még a film címe is ez), erre nekiáll önként kommandózni. Kövezzetek meg, de ezt én valahogy nem eszem meg. Itt vagy a film kamuzik megint, vagy a koma gurít akkorát, amekkorát nem szégyell. Azt ugyebár mindenki belátja, hogy egy messzirõl lövöldözõ figura nehezen lehetne hõs(max nagyon ügyes), ezért bele kellett tenni, hogy õ azért kommandózott is, bele az ellenség arcába. Még az is lehet, hogy így történt, ki tudhatja...De egy olyan "professzionális"(ámbár erõsen kutyaütõ) haderõnél, mint az amerikai, ha valaki nekiáll elhagyni a pozícióját, az nem gyengén van p1csán rúgva. Szóval ez a kép sem áll össze.

Nagyon szívesen olvasnék gondolatokat a volt bajtársaktól, hogy valójában mit is tett le az asztalra a fõhõs, mert érzésem szerint ennek az egésznek a fele sem igaz. Nem lehet véletlen, hogy akik ismerik a nevét, annak legalább a fele egy celeb szörnyként gondol rá és csak a másik fele hiszi el a könyvet. Viszont ugye a bajtársak nem nagyon szólalnak meg(legalábbis nem találtam ilyesmiket). Sehol egy cikk, hogy "Én a Legendával voltam", vagy ehhez hasonlók. Ennek is lehet oka.

Ennek ellenére én nem gondolom propaganda filmnek, ahhoz túlságosan is csak egy emberre koncentrál az egész történet. Vannak benne erre utaló jelek, de mai szemmel nézve nagyon gyengék lennének ahhoz, hogy valaki ezt komolyan is gondolja.
Rossz filmnek se tartom, viszont Kyle miatt képtelen vagyok bármilyen pontozást is adni rá, ehhez még túlságosan friss ez az egész, hogy minden kiderüljön róla. Ha azok a részek a valóságban is megtörténtek, amiket leír a könyvben is és a filmben is úgy van jelenítve, akkor adnék rá egy 6-ost. Azért ennyit, mert eredetileg ez egy önéletrajzi film, a csókáról meg egyáltalán nem derül ki semmi. A könyvet olvasók közt érezhetõ, hogy gyûlöl mindent, ami Irakkal kapcsolatos és lélegzik, a filmben ez egyáltalán nem derül ki. Ha pedig a hazugság az egész, vagy legalábbis nagy része, akkor pedig egy kövér egyes. Világ életemben utáltam az olyan embereket, akik a hírnévért képesek hazudni, itt se tennék kivételt. Az õ állítása szerint 250 körüli volt a találatok száma, a saját felettesei ebbõl ~160-at igazoltak. Ha annyira propagandázni szeretek volna Kyle-al, akkor többet igazoltak volna. Azért cirka 100 eltérés nem olyan kevés. Kíváncsi leszek a többi kis hazugságra is, de azt majd idõvel.

Egy dolgot sajnálok csak, hogy ezt a filmet Clint Eastwood rendezte. Véleményem szerint iszonyatosan melléfogott ezzel az alakkal és önmagában se egy nagy durranás abból a szemszögbõl, hogy önéletrajzi film lenne.
8/10
Makk Marci 2016 márc. 28. - 08:53:42 8/10
(210/276)
Aki szereti a háborús filmeket annak ez a film nagyon be fog jönni, nálam 8/10.
Liberum 2016 febr. 07. - 20:31:08
(209/276)
Borzalmasan túlértékelt film.
Nem is értem, mire ez a sok jelölés. A nevekre???
Már a kamerakezelésénél is úgy éreztem, hogy valami nem oké, aztán jöttek a snittek, te jó ég milyen irreleváns vágásokat tettek bele. Véleményem szerint a színészi játék sincs a magaslatán. Bradley kifejezetten irritált a játékával.
Összességében, nem tudom ajánlani a filmet, ha már Eastwood, akkor Gran Torino, vagy Millió dolláros bébi, azok sokkalta több üzenetet tartalmaznak és sokkalta jobb színészi játékkal segítik nagyszerûvé formálni magukat.
Az A. M. maximum 10/5
a bal mellsõ lábam 2016 jan. 20. - 23:35:54 Előzmény idõjós1010
(208/276)
nem zajlott
jerome86 2016 jan. 04. - 20:53:09
(207/276)
Nagyon jó film!
Szerintem ugyan olyan jó mint a Bombák földjén.
Nem lehet egyszerû egy háborúban...
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 31. - 01:16:37 1/10
(206/276)
Hat hogyne :D
10/10
offtopic
idõjós1010 2015 dec. 31. - 00:53:09 10/10
(205/276)
Ez is azt bizonyítja, hogy igazam volt :-) köszönöm
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 31. - 00:48:47 1/10
(204/276)
anyád a lökött kisfiam...
10/10
offtopic
idõjós1010 2015 dec. 30. - 23:24:08 10/10
(203/276)
Én nem kötegszem, így nem kellenek érvek sem a bizonyításhoz. Te kötsz belém, és még neked áll feljebb.: "nem fárasztom magam veled, már annyiszor megfogadtam” . Tudod te olyan vagy mint azok, akik a "no comment" után még leírnak méregbõl egy fél oldalt. Ellentmondásos, és lökött. Még nem állítottál semmit, de már igazad van :-D Igazad van, mert neked alanyi jogon kijár az igazság.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 30. - 13:47:54 1/10
(202/276)
neked milyen érved van ostoba?
megnélzel egy ilyen propaganda fost és mindent elhiszel belõle :D

ezért nincs értelme fárasztanom magam veled...

na tma off
10/10
offtopic
idõjós1010 2015 dec. 30. - 12:52:38 10/10
(201/276)
Nem nézek TV-t.
Egyébként érvek híján nem is vártam tõled mást
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 29. - 19:09:15 1/10
(200/276)
gondolom elhiszed,mert a tv-hiradoban is ezt mutatták ami ebben a fimben volt :D
nem fárasztom magam veled,már annyiszor megfogadtam...
10/10
idõjós1010 2015 dec. 29. - 18:48:38 10/10 Előzmény cellasto
(199/276)
Nekem nincs okom rá, hogy el ne higgyem. Te mi alapján nem hiszed ?
10/10
idõjós1010 2015 dec. 29. - 18:47:13 10/10
(198/276)
Én nem a filmre írtam ezt neki, hanem arra amit a film állít az amcsi katonákról odaát, és õ cáfol, illetve nem hiszi el hogy úgy van.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 28. - 20:18:09 1/10
(197/276)
ez most független attól,hogy tetszett-e vagy sem
ha te ezt elhiszed,amit behazudtak neked,az már a te bajod