Sonic8 2012 ápr. 10. - 16:15:49
(74/174)
Hát ez nem volt egy biztató kritika arra hogy megnézzem moziba. XD
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 10. - 10:46:04 8/10
(73/174)
Tegnap megnéztem. Ahogy itt írta valaki, a neten keringõ verziót szétvagdosták. Én azt láttam. xD 20 percel rövidebb mint ami a moziban van. De ennek ellenére mégis szeretném értékelni. (SPOILERES!!!)

Hát nem is tudom, vegyes érzéseim vannak. Tetszett is meg nem is. Véleményem szerint Stifler cipelte a hátán a filmet. :)

Jó volt látni ezeket a srácokat újra, meg úgy a csomó mellékszereplõt akik az elsõ 3 részben voltak. Egész laposan indult az eleje, de csak beindult. 4 fõ cselekmény volt benne, amikor találkoztak, amikor a strandon voltak, Stifler házibulija, és a végén a party.

A találkozás részt unalmasnak találtam, de jó volt újra látni, hogy összejönnek és együtt iszogatnak. Itt néhány Stifler poén elcsattant, de ennyi. A strandos jelenet hát az kész volt, 2-3 hatalmas poén volt ott is, de az mind Stiflertõl, a "puncicápa xD", a motorcsónakoknál kinézett majd jobbra- és balra, mint egy katona mint Schwarzenegger a Predator 1-ben, meg amikor belesz*rt a 3 srác kaja-pia tartójába, vagy mi volt az. :D Akkor a házibuliban volt 2-3 jó poén, de az is mind Stiflertõl, a többin nem tudtam röhögni. És nem tetszett az se, hogy túl hamar elintézték a bulit, meg az se hogy hogyan végzõdött, pedig az eredeti 3 rész pont, hogy a házibuliról szólt nagyrészben, és sok idõt töltöttek ott, de itt alig történt valami. És rosszul is végzõdött. A 4. részben meg láthattunk néhány régi ismerõst, mint Nadja, Sörminátor. A Sörminátoros poén jó volt, meg volt itt is néhány Stifler poén de semmi több, a végén amikor meg Stifler elárulta, hogy megdugta Finch anyját hát az készvolt. :D

De kiemelnék egy mondatot a filmbõl ami szerintem a legtöbbet ért, amikor Finch mondta Stiflernek, hogy: "Stifler, a múlt már elmúlt, nem élhetünk a múltban, és az a szomorú arc." Ekkor úgy lepörgött az elsõ 3 rész a fejemben, meg az a sok szép emlék amiket ezek az õrültek összehoztak nekünk. xD Ez a mondat mindennél többet ért a filmben. Az én szívem is majdnem megszakadt, ha visszagondoltam, hogy ezek a srácok mennyi mindent összehoztak, és milyen poénokat mondtak, amiket még sok sok év után is elsütünk néha, és idézünk tõlük. Fájt visszagondolni, hogy ilyen gyorsan megy az idõ, nemrég még fiatal srácok voltak akikkel leforgatták az elsõ részt, most meg már világsztárok és látszik, hogy mennyivel öregebbek így 9 év után, mert kb akkor volt az utolsó rész.

De mindent összevetve, egy remek kis vígjátékról van szó, és jó volt egyet "nosztalgiázni", csak az nem tetszett, hogy egyedül Stifler volt jó benne, és a régi szereplõknek semmi jó poénjuk nem volt, néhány mellékszereplõt meg fél percig se mutattak, és hiányoltam a filmbõl Mr. Belvedert is aki a 3. rész egyik legjobb figurája. xD A legnagyobb jóindulattal is erre csak 8 pontot adok, mert nem akarok hazudni.

És remélem a mondat a végén, hogy minden évben összejönnek találkozni, az azt jelentette, hogy jövõre, és utána is minden évben lesz ilyen Pite film. :D Örülnék neki.

10/8
8/10
Brosnan 2012 ápr. 09. - 21:25:39 8/10
(72/174)
Nálunk 16-os korhatárral ment,kint volt 18-as. Bár érdekes,mert általában nálunk a szigorúbbak. Pl. A sötét lovag kint pg13-as volt nálunk 16.
5/10
Mike088 2012 ápr. 09. - 20:38:34 5/10
(71/174)
Ma volt szerencsém megnézni a filmet, tûrhetõ volt de nem nézném meg újra. A nosztalgikus visszaemlékezések és a szereplõk felnõtt világa teljesen más hangulatot adott az egésznek. És ez az amit kiemelnék! Az elsõ egy óra gyakorlatilag majdnem bealvósra sikeredett, néhány elcsépelt jelenetet leszámítva nem történt semmi, aztán valahogy csak beindult de a poénok nem ütötték az elõzõ részek színvonalát. Sok a hatásvadász fantáziátlan jelenet, akárhogy is nézem nem lett valami jó :(((. 10/5 pontra értékelem pusztán az emlékek miatt.
9/10
King Diamond 2012 ápr. 09. - 18:36:30 9/10
(70/174)
Még jó, hogy nem korlátozom le a mozilátogatásomat kizárólag a 3D-s filmekre, mióta bejöttek a divatba, mert akkor kimaradna egy-egy ilyen jó vígjáték is például. Szeretem az Amerikai pite sorozatot, láttam mindegyik részét, a Presents részek sem voltak annyira szarok szerintem, de be kell látni, ez az IGAZI AMERIKAI PITE! Végre visszatértek a régi szereplõk, a 13 éves osztálytalálkozó apropóján (mondjuk lehetett volna valami kerek szám inkább, 10, vagy 15 éves) és szórakoztatnak minket másfél órán keresztül. Az, hogy itt 114 perc van feltüntetve, szerintem nem igaz, mert 13:30-kor kezdõdött, és egy rakat reklám meg bemutató mellett 15:30-kor már a parkolóban voltunk (a Cinema city oldalán 86 percesnek van feltüntetve). Lehet, hogy annyi volt, de nekem egyáltalán nem tûnt majdnem két órásnak. Olvastam több helyen is, hogy a netre kiszivárgott mozis verzió rendesen meg van vágva, na ezért sem szerettem volna azt megnézni. Remélem nem vágták meg az itteni mozik...ráadásul 18-as besorolással ment, így nem kellene nekik.
A poénok semmit sem lankadtak, a szereplõk sem, Stifler volt megint csak a legnagyobb, mint az elsõ három részben is. Fergeteges poénok, remek zenék, rosszat szinte nem is tudok róla mondani. Tökéletesen megérte moziban megnézni. És remélhetõleg még fogják folytatni ezzel a szereplõgárdával. Én máris várom a következõ részt!
9/10
1/10
niknikk 2012 ápr. 09. - 18:10:54 1/10
(69/174)
De sz@r volt. Leszívta az agyamat. Hála az égnek, hogy egy forintomba se került!
Egyébként a neten keringõ verziót szanaszét vagdosták.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 09. - 17:51:58 10/10
(68/174)
:)
Ok!
Szerintem bejön majd!
:)
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 09. - 17:48:34 8/10
(67/174)
Oké, csak segíteni akartam. :D Amugy én most fogom megnézni, meg a Titánok haragját is. :D Holnap meg értékelem õket. De ez biztos tetszeni fog. :D
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 09. - 17:42:44 10/10
(66/174)
:)
Persze,hogy értem!
:)

A Hegylakó szériánál is ez volt!
:)
Meg Smokey And The Bandits-nál is.
Abban pl csak az elsõ 2 részben szerepel Burt Reynolds.

Vagy a Delta Force Kommandó.
Ott Chuck Norris csak az elsõ 2-ben van.
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 09. - 16:44:43 8/10 Előzmény Kendy
(65/174)
Az más. Ez az Amerikai pite.

Figyelj, én se vitatkozni akarok, csak jót akarok.

Az elsõ 3 rész az eredeti, a többi csak olyan filmek amik megkapták az Amerikai pite címet mint folytatásokat, de mégsem azok, mind mellékfilm, csak azért kapták az Amerikai pite címet, hogy jobban el tudják adni õket, és csak tv-ben adták õket, meg DVD-n adták ki õket, moziban nem. Érted már? :D Ezért is 4. rész a mostani.
8/10
Rahar 2012 ápr. 09. - 14:51:12 8/10
(64/174)
Én láttam az eddigi összes amerikai pités filmet, ezzel együtt 8 rész, ha jól emlékszem. Számomra eme alkotás vetekszik az elsõ három résszel, az elsõ két részt tartom a legjobbnak, utána jön a harmadik és ez. A történet, a poénok és a színészek teljesítménye mind nagyon jó. Én jót nevettem a megtekintése közben, bár lehetett volna egy kicsit több poén is a filmben, valamint legalább egy nagyon ütõs jelenet, ami az elsõ három részben mind volt. Akinek tetszik az elsõ három rész és/vagy szereti a jó vígjátékokat az szerintem tegyen vele egy próbát.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 09. - 12:57:13 10/10 Előzmény Kyoko
(63/174)
Totál így voltam ezzel én is.
:)
Mondhatott volna bármit helyette '99-bõl aki amcsi.
:)
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 09. - 12:55:54 10/10 Előzmény Brosnan
(62/174)
Oks!
Akkor ez a lényeg!

Ezek szerint csak a studió-producer-akárki 1 kis jogdíj ellenében csinált kisebb költségvetésû dvd illetve tv-s folytatást.
Gondolom kaszált is vele.

Mindegy nekem akkor is 9 mivel én csípem a maratoni film folyamokat.
Pl a Fûrészt is.
Vagy a Végálomás a halál,stb......
8/10
Brosnan 2012 ápr. 09. - 11:34:02 8/10
(61/174)
AZ más kicsit,mivel Paul Walker az igazi halálos iramban fõszereplõje, és õ van a 2.részben is.A 3.rész ott meg egy mellékszál volt.De mind moziba ment le és hivatalos folytatás volt.A pitéknél csak dvd folytatások voltak,de a címben megvoltak különböztetni és az eredeti szereplõgárdának,készítõket is beleértve semmi köze sem volt hozzá. Nem is tekintették hivatalos folytatásoknak.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 09. - 10:27:50 10/10
(60/174)
De abban is van logika amit leírtam szerintem.
Nem vitázok mert minek.
De akkor a Halálos Iramban fimeknél csak azok a folytatások amiben Vin Diesel játszik?
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 09. - 09:33:56 8/10
(59/174)
Pedig ez így van ahogy mondom. Ez a 4. rész. És az eredeti 3 rész az az eredeti három rész, a többi mellékfilm, csak valamiért 4.5.6.7.8. címeket adták neki. Ez a rendes eredeti sorozat folytatása.
Kyoko 2012 ápr. 08. - 22:11:44
(58/174)
Nekem is tetszett :)
Csak amikor a kínai srác mondja, hogy meghívta a Rapülõket... olyan túl magyarosra sikeredett.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 08. - 20:25:08 10/10 Előzmény _Freddy_
(57/174)
Ok!
:)

Bár én azt gondoltam az idõrend számít meg licenc a filmeknél.
Nem a szereplõk.
Mivel Hoolywoodban keményen perelnek ha valaki illetéktelenûl mer használni 1 licencet.
Pl a Halloween filmeknél mind hivatalos rész.
A 3.-ban pedig nincs is benne Mike Myers aki mint karakter benne kéne elvileg,hogy legyen.
az eredeti szereplõkrõl nem is beszélve.

De gondolom a Péntek 13 filmeknél is ez lehet.

Vagy a Halálos Iramban/Fast And Fourius/ filmek ott sem eredeti a szereplõgárda és a karakterek.
raczkia 2012 ápr. 08. - 19:50:16
(56/174)
Nekem nagyon tetszett. Rég nevettem ennyit egy filmen. Már amikor az elõzetes megnéztem akkor tudtam, hogy ezt meg kell nézni moziban, mert tuti jó lesz és szerencsére nem csalódtam.Jó volt újra látni az egész bandát. Jóformán egyidõs vagyok velük és nekem ez alapfilm volt mindig. Akárhányszor megtudom nézni az elsõ 3 részt és mindig nevetek rajtuk, mint ha most látnám elõször. :) 10/10
djhome 2012 ápr. 08. - 15:19:08
(55/174)
Csatlakozni tudok az elõttem szólokhoz, mert nekem is nagyon tetszett a film, bár, hogy õszinte legyek, voltak fenntartásaim... Volt pár új szereplõ is, de szerintem õk is derekasan helytálltak - és igen, a szinkron sem stimmelt mindenkinél - izgultam is emiatt - fõleg Stifler-nél. Bevallom, ha neki nem Gáspár András kölcsönözte volna a hangját, talán meg sem néztem volna Magyarul. De szerencsére azét többségében a régi hangok voltak, akinél meg nem, nem is volt annyira zavaró - talán tényleg csak Michelle-nél.

Spoiler: Szerintem Nadia elég kevés szerepet kapott, nagyon értelme sem volt, hogy szerepeljen a filmben, és amit még hiányoltam, és furcsálottam is, hogy Stifler a végén azért elég rendes volt Sherman-nal - elmaradt a szokásos szivatás. Viszont Finch anyja nagy csavar volt számomra, és ha én írtam volna a forgatókönyvet, úgy intéztem volna a dolgokat, hogy amikor Finch a végefelé Selena-val bevonult az egyik WC-be, Stifler, és Finch anyja a melletüklévõbe mondjuk, és az nagy csattanó lett volna, ha pont egyszerre végeztek volna, legalább is szerintem. Ettõl függetlenü nekem nagyon tetszett, méltó folytatása lett az elõzõ 3 résznek, és én úgy éreztem a végén, hogy ez még nincs teljesen lezárva, talán becsusszan még egy 5. rész is valamikor...:-D