kadasroni 2007 jan. 09. - 00:21:23 Előzmény princessbibu
(23/343)
Emberek!!

Most vagy ti vagytok nagyon eltévedve, vagy én!!!û
***SPOILER***
Nekem úgy rémlik, hogy a film végén kiderül hogy a gyikosságok csak az agyában játszódtak Beatmannak.
Hogy csak képzelte. és így próbálta kiélni magát, vagy ilyesmi, de a lényeg, hogy csak képzelte õket.

Esküszöm megnézem holnap mégegyszer mert most nagyon kíváncsi lettem!!!
princessbibu 2007 jan. 04. - 21:15:13
(22/343)
Én még ebben nem láttam Christian Bale-t, de feltétlen mg fogom nézni. Ha kedvetek tartja, nézzétek meg az Equilibriumban is, mert abban is nagyon jó. Szerintem. :)
Patrick Bateman 2007 jan. 02. - 13:59:10
(21/343)
Hát igen, az eddigi legnagyobb alakítását A gépészben nyújtja, amiért fogalmam sincs, hogy miért nem jelölték Oscar-díjra. De A gépészt az Amcsi psycho után láttam, amikor már "szerelmes voltam" Bale-be!;-D
3/10
Newcastle United 2007 jan. 02. - 13:48:52 3/10
(20/343)
Én Christian Bale tehetségét és rátermettségét leginkább A gépész után ismerem el.
Patrick Bateman 2007 jan. 02. - 13:31:54
(19/343)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz.
Egy személyeset még hozzáteszek: ez a film azért is oly kedves nekem, mert neki köszönhetem, hogy megismertem Ellis nevét és a regényeit, aki és amik azóta a kedvence(i)m. Arról nem is beszélve, hogy egy másik nagy "szerelem" is ekkor kezdõdött el: Christian Bale. Elképesztõen tehetséges színész.
Punkológus 2006 dec. 12. - 13:42:04
(18/343)
Maga a könyv sokkal keményebb, minden ediggi brutalitást leköröz. Ahogy nekem (is) lejött: talán mindenki ismeri a híres kezdõsort Kafka nagy társadalomkritikájából, a Perböl. Azaz "Josef K.-t megrágalmazhatták, mert bár semmit nem tett, mégis letartóztatták". Ez az egész történet ennek a megfordítottja, miszerint Pat Bateman hiába valott be mindent, soha nem tartóztatták le, bár a lehetõ legembertelenebb szörnyû dolgokat követte el. És ezt ki lehet vetíteni a mai társadalomra is, nem csak a 20 évvel ezelöttire. A másik dolog pedig az, hogy ebben a könyvben/filmben senkinek sincs jelleme, sõt valójában arca sincs. Minden újonan elõkerülõ szereplõröl csak annyit tudunk meg, hogy milyen márkájú ruhakollekciót visel, ki mennyire fitogtatja gazdagságát. Ráadásul mindenki mindenkit mindenkivel összekever (Bateman-t is), mindenki csak egy elõkelõ ruha, így tulajdonképpen azt az érzést közvetíti, hogy mindenki mindenkivel felcserélhetõ, tehát a gyilkosság nem bûn, sõt tulajdonképpen semmilyen bûn sem létezik. Hisz ha mindenki mindenkivel felcserélhetõ, akkor mindenki ilyen gyilkosságokat követ el, ez a társadalmi norma és mint láthatjuk nem is vonja felelõsségre senki az elkövetõt. Pat Bateman-t a sorozatgyilkost a társadalom termeli ki magából, természetes velejárója egy olyan világban, ahol mindenki csak egy lélektelen, pénzhajhász, lélektelen és önzõ lény. Ahol a legkisebb érték az emberség és az emberi élet. Maga Pat is bevalja egyszer zokogva, hogy õ csak azt szeretné, hogy szeressék. Mondja mindezt azután, hogy egy nõ kifolyatott alvadt vérébõl gyúrt pogácsákat zabált hányásig. Ez a mû egy lidércnyomás mejben megjelenik a fogyasztói társadalom embertelensége és kiúttalansága.
3/10
Newcastle United 2006 dec. 12. - 10:53:37 3/10
(17/343)
Nem is igazán a brutalitásról kellett szólnia ennek a filmnek - bár az is mellõzhetetlen - hanem egy torz személyiségrõl és egy torz társadalomról.
Neshi 2006 dec. 11. - 19:02:19
(16/343)
õszintén szólva én is többet vártam a filmtõl. számomra az egyszer megnézhetõ kategóriába került...
Cocotti 2006 dec. 11. - 17:18:05
(15/343)
Én a filmtõl annyi brutalitást vártam mint a született gyilkosoktól vagy a mechanikus narancstól.Csalódtam.Amiket hallottam a könyvrõl eddig arra késztetnek,hogy olvassam el.A pozitívum viszont Christian Bale alakítása volt.
fisherman 2006 okt. 05. - 12:01:28
(14/343)
Rég láttalak...:-)
fisherman 2006 okt. 05. - 12:01:07
(13/343)
Szóval egy újabb könyv, amit érdemes elolvasni. Egyre hosszabb a lista.:-)
Igen, talán ez lehetetett az aprócska probléma a filmmel. Aktualitását vesztette.
Más: Sajnos nem vagyok híve a mai magyar filmgyártásnak. Nem tudok hozzászólni a témához, de utánanézek. Megigérem.
x-tro 2006 okt. 04. - 15:36:14
(12/343)
A könyvet lényegesen jobbnak és erõsebbnek tartom, a rengeteg aprólékos leírásával egyetemben, a film nyomába sem ér.
De.
A könyv is (így a film is) érvényét vesztette már, a vérnõszõ modern Julien Sorelek, a mindenkin átgázoló brókermenedszerficsúrok mára közhelyekké váltak, bár elsõsorban Easton Ellis könyvének is köszönhetõen. Bár ettõl még vannak, így nem tudom pl. Török Feri mit csinál ebbõl a (Brókerek) témából. Remélem nemcsak egy jó kis indiai forgatás volt számára, a mi pénzünkön.
fisherman 2006 okt. 04. - 13:48:29
(11/343)
Csatlakoznék pár elõttem szólóhoz. Miszerint a film tényleg szórakoztató és leköti az embert. Furcsa, mert nem hiszem, hogy kimondottan szórakoztató filmnek szánták. A horror besorolás tényleg túlzásnak tûnhet. Inkább erõsen korhatáros.
Sajnos még sem kritikát a mûrõl, sem pedig a könyvet nem olvastam. Elgondolkodtató lenne? Hmm... Nem tudom.
A nyolcvanas évek amerikájának a sznobizmusát viszont remekül bemutatja.
Nem rossz.
Loki 2006 okt. 02. - 10:32:56
(10/343)
A túlzás egyfajta mûvészi kifejezõeszköz. Vannak dolgok, amiket csak így lehet kifejezni. (Vagy a hozzászólásod alapján így sem mindig:))
3/10
Newcastle United 2006 okt. 02. - 09:37:32 3/10
(9/343)
Amerikában elég nagy kultuszfilmnek tartják, bár azért a könyv ott is sikeresebb volt. Egyébként engem sem fogott meg annyira.
venenum 2006 okt. 02. - 08:37:30
(8/343)
haat... a fene tudja, sztem nagyon szorakoztato a konyv is, a film is. en vegig marha jokat rohogtem, meghokkentem, borzongtam, undorordtam. mert halal vicces az egesz. es ugyanakkor nagyon elgondolkkodtato is.
graniti 2006 okt. 01. - 22:11:47
(7/343)
"nem értem mi ez a nagy kultusz"

Én meg nem értem, miféle kultuszról beszélsz? Annyira tényleg nem jó film :) , de nem is volt szó errõl. Én csak szeretném megérteni a film ilyen formában történt befejezését. Pont.
Barbie 2006 okt. 01. - 21:52:42
(6/343)
Szerintem jó film, érdemes megnézni annak aki szereti az ilyen tipusú filmeket!
Syl 2006 okt. 01. - 11:38:42
(5/343)
Társadalomkritika már csak azért sem lehet,mert ennyire közömbös társadalom sehol nincs... Szóval nem értem,végülis csak be akarta a film mutatni,hogy hova fajulhatNA az amerikai társadalom,vagy mi? Vki nem akar mélyen szántó gondolatokkal megbombázni??? :))
amatõõr 2006 okt. 01. - 10:42:39
(4/343)
A könyvet nem olvastam, a film végig lekötött, de hatalmas élményt azért nem nyújtott. Egyszer meg lehet nézni, egy gazdag elmebeteg ficsúr agyament módon éli az életét és érdekes gondjai vannak a sorozatos gyilkolással, aha oké, nekem ilyen problémáim nincsenek. Szóval amolyan beteg thriller-félének elmegy, de társadalomkritikának vagy hasonlónak már nem, nem értem mi ez a nagy kultusz.