trudy 2014 jan. 31. - 19:15:24
(438/498)
Én 'semlegesen' csalódtam ebben a filmben, mert egy humorosabb és romantikusabb történetre számítottam, de ez a hollywoodos színezetû dráma is teljesen oké, abszolút nézhetõ film, a karakterek ábrázolása is pont jó, kellõen sztereotíp, de mégsem annyira egyszerû, hogy gagyivá váljon az alkotás. Eleinte azt hittem, hogy Heller: Valami történt c. regénye ihlette a filmet, mivel hasonló a hangulatuk. A színészi játék szuper, ám valahogy még sem az a film, amit annyira újra kívánnék nézni, talán majd évek múltán, ha már elfelejtettem a lényegét.
SB 129 2013 nov. 30. - 09:49:20
(437/498)
Még nem jutottam a több, mint 500 komment végére, szóval, ha véleményem ismétlés, akkor bocsesz!
Lehet, hogy amit írok, egyesek számára spoilernek minõsül, szóval, ha valaki arra érzékeny, haladjon tovább...
A film szatírának van minõsítve, bár szvsz, inkább társadalmi dráma.

Zseniális darab! Már elkészültekor, 14 évvel ezelõtt ordította, hogy emberek, nagyon nagy bajban, (morális) VÁLSÁGBAN vagytok! Változtassatok a felfogásotokon, az egymáshoz való hozzáállásotokon!
Ez nem történt meg, a film üzenete nem ért célba (Nem a készítõk hibája!), így kb. 2008-ra a válság fizikailag is megnyilvánult.
Minden esetre, a film leginkább felemelõ része (számomra), amikor Lester Burhnam megvilágosodik a hátsó ajtónál (Ricky Fitts fellépése a fõnökével szemben) , és egy csodálatos, szabad ember válik belõle, aki önmagáért kezd élni és magasról tesz mindenfajta társadalmi konvencióra.
Én élni jöttem ide! ÉN ÉLNI JÖTTEM IDE, üvölti, NEM MÁSOKNAK MEGFELELNI! Na ezt kell(ene) mindenkinek megértenie!
csabiTrance 2013 nov. 08. - 08:31:49
(436/498)
Nagyon hasznosnak éreztem átolvasni a hozzászólásokat, hiszen pár nyitott kérdésre megtaláltam a választ. A "hét mesterlövésze" mûsor ide vonatkozó része is rengeteg dologra rávilágít. Azonban egy dolog továbbra is megválaszolatlan maradt számomra: Ricky Fitts (a lány barátja) anyagilag teljesen függetlenedett a szüleitõl. El is hangzik a filmben, hogy a felszolgálói állás is csak "kamu állás", hiszen a dílerkedésbõl szépen keres (heti 2000 dollár...). Miért élt továbbra is egy házban a zsarnok, erõszakos apjával? Nem volt köztük szeretet, sem tisztelet. Félt is tõle (pl.: nem ütött vissza), fontosnak érezte fenntartani a látszatot az apja irányába, hogy nem drogozik, munkája van, barátnõje van -> nem homoszexuális. Egy fontos felismerés történt Ricky Fitts részérõl mikor szembesíthette apját a félelmével: ti. az apja a felszín alatt vágyik arra, amiben a fiának "része volt". A fiú láthatóan élvezte, hogy ez által hatalmat gyakorolhat rajta (szépen kiszínesítette a homo-történetet). (Ugyanez a séma zajlik le, mikor Angela-t szembesíti az átlagosságával.) De azt nem értem, hogy miért azután "szökik" meg otthonról, hogy az apja kitagadja? Mehetett volna korábban is, hiszen volt pénze. Fontos volt számára, hogy az apja a fiaként tekint-e rá? Pedig egy vadállat módjára bánt a fiával. Szóval nem értem a fiú motivációját. Valaki esetleg felvilágosítana, elkerülte-e valami a figyelmem?
10/10
-greghouse- 2013 szept. 12. - 17:47:10 10/10
(435/498)
Az utóbbi évek legjobb amerikai filmje.
Kár, hogy a magyar változata gyengén sikerült, pedig sok minden lehetett volna ott is, csak erõs volt a sima koppintás csábítása.
Nincs mit hozzátenni, ez egy zseniális film.
9/10
gyereamozibabe 2013 aug. 22. - 16:38:10 9/10
(434/498)
Ez a film még 13 év után is a képernyõre szegezi az embert. Mindenkinek ajánlom. (el is felejtettem, hogy ez ilyen jó) Fönt van youtube-on! 9-et adtam neki, de igazából hibátlan. 10-est érdemelt volna.
tesz-vesz 2013 júl. 15. - 11:12:57 Előzmény nuiii
(433/498)
szatíra az Egészséges erotika, a karakterek itt nem komikumok.
10/10
gme 2013 jún. 30. - 15:29:22 10/10 Előzmény Juventeeno
(432/498)
Én is az elõítéleteim miatt nem néztem meg eddig...A szokásos amcsi romantikus családi filmnek gondoltam a címe éa az elõzetesek alapján.
És most csatlakozom azok véleményéhez, akik szerint nagyon értékes film.
Valami nagyon fontosat tud mondani úgy, hogy "a legszürkébb is értse", úgy szórakoztat, hogy egyúttal minden nézõben elindít valami gondolkodási folyamatot. (Akiben nem, az nézze meg néhány év múlva újra).
Engem csak az zavart, hogy nem tudtam kellõképpen "objektíven" nézni, mert Spacey számomra indokolatlanul nagyon szimpatikus volt (eddig csak nagy színésznek tartottam, de most oda vagyok érte meg vissza:)).
MINDEGYIK szereplõ helyébe bele tudtam képzelni magam (azaz igen jól voltak kitalálva és megformálva is a karakterek), ha belegondolok, de ösztönösen valahogy mindvégig Vele azonosultam. (Russel Crowe-val sose voltam így)
Agyilag tudom, hogy KS karakterének apaként egy kicsit felelõsségteljesebbnek kellett volna lennie, de "szívileg" teljesen meg tudom érteni. (Ezek szerint bennem leginkább a "magamnak vagy másoknak megfelni" kérdésen való gondolkodást indította el).
A hozzászólások során eddig kevésbé érintett téma, hogy nincs igazán vége a filmnek, van benne még egy dráma: a szereplõknek hogyan fog folytatódni az élete ezután.

MINDENKINEK ajánlom, aki él, ...és annak is, aki úgy érzi, hogy nem.
nuiii 2013 jún. 29. - 15:25:52 Előzmény tesz-vesz
(431/498)
Azért van ebben a filmben humor (ahogy pl. Spacey elkezd gyúrni) és a karakterek is elég karikatúrisztikusak.
tesz-vesz 2013 jún. 16. - 14:58:18
(430/498)
port, ez miért szatíra? ez kõkemény dráma, abban is lehet humor, miért ne? de ebben nemigen volt humor se.
amúgy nagyon jó és elgondolkodtató film.
Csekély értelmû medvebocs 2013 jún. 09. - 14:58:02
(429/498)
Élvezhetõ filmecske, a képírók szerelmeseinek bátran ajánlóm.
smartdrv 2013 jún. 09. - 00:28:46 Előzmény Bukkake
(428/498)
mert meleg, féltékeny a fiára és a szomszédra (tévesen), de a fiát mégsem lõheti le
10/10
Butterfly0103 2013 máj. 01. - 20:33:38 10/10 Előzmény Bukkake
(427/498)
vagy mert, õ is meleg.
10/10
Butterfly0103 2013 máj. 01. - 20:00:09 10/10 Előzmény Bukkake
(426/498)
véleményem szerinte azért,mert azt hitte,hogy a szomszéd faszi fizet neki,hogy megtegyen ezt-azt :D
Bukkake 2013 ápr. 29. - 15:28:16
(425/498)
Sose értettem, a náci szomszéd miért kapja le Kevin Spacey-t?
5/10
tóbiás111 2013 ápr. 22. - 07:31:42 5/10
(424/498)
Ez nagyon furcsa érzés, jó és rossz egyszerre. Én a Táncos a sötétben után éreztem hasonlót a moziban, a levegõ egyszerûen megdermedt, vágni lehetett a csöndet. Aztán amikor a társaságunkkal kiléptünk az utcára egyszerre robban ki a kérdés többekbõl: "mit iszunk és hol?" Aztán lecsúszott néhány ital a film átbeszélése közben:)
Easy Rider 2013 ápr. 21. - 22:06:08
(423/498)
Annak idején egyedül néztem meg a filmet. (Valaki azt mondta egyszer, hogy egyedül érdemes filmet nézni, mert úgy lehet igazán "átélni". Nem tudom, de ennél a filmnél ez kiemelten így volt.) A mai napig emlékszem a film végére: Egy idõsebb hölgy a film alatt végig idegesítõ módon fel-fel nevetett a poénokon. Aztán a "drasztikus" záráskor azonban mintha belefagyott volna a nénibe a nevetés. Rá is pillantottam az arcára, tán még könnyek is szöktek a szemébe.
No nekem ezt jelenti az Amerikai szépség...
5/10
tóbiás111 2013 ápr. 21. - 12:42:53 5/10
(422/498)
Arra utaltam, hogy ez a véleményem, amit el kell fogadni, de ez nem egy objektív igazság, mert én olyat nem tudok:) Tehát én nem objektív igazságokat állítok, amit el kellene fogadni, hanem egy véleményt, amit kénytelen bárki tudomásul venni, ha úgy tetszik elfogadni, mint véleményt, de nem az igazság címszó alatt fut. Így érthetõ?
Érvek? Láttad a Happiness-t például? Érdemi reakció arra amiket írtam?
10/10
offtopic
stanmore 2013 ápr. 20. - 23:40:15 10/10
(421/498)
" nem mondtam azt sem, hogy el kell fogadnia bármit bárkinek az én véleményem, ahogy már többször próbáltam kifejezni, (úgy látom sikertelenül:)"

Pár sorral csak lejebb viszont: "nekem más a véleményem.Sajnos ezt mindenki kénytelen elfogadni."
5/10
tóbiás111 2013 ápr. 20. - 22:36:46 5/10
(420/498)
Igen, lehet azt mondani, hogy mindennek van elõzménye, én nem is mondtam, hogy ez nagyon zavaró, tényként jeleztem. Ugyanis tény, hogy a két film között vannak áthallások.
És nem mondtam azt sem, hogy el kell fogadnia bármit bárkinek az én véleményem, ahogy már többször próbáltam kifejezni, (úgy látom sikertelenül:) egy szubjektív vélemény, én tudom, hogy másnak más a véleménye és ez engem nem zavar. És téged?
Nem érdekelnek túlzottan díjak (fõként az Oscar, az nekem sokszor inkább a gyanús kategória) és imdb helyezések.
Egy véleményt nem lehet kétségbe vonni vagy megcáfolni, a vélemény szó jelentése már hordozza a cáfolhatatlanságot. De természetesen lehet ellenvélemény, ahogy ezt végig képviseltem is:) A vélemény maximum megváltozhat. Én még mindig úgy gondolom, hogy ez egy alapjában véve nem nézhetetlen film, de szájbarágós a narráció, számomra nem katartikus, súlytalan. Az én véleményem nem változott meg. De, amit én képviselek az nem objektív igazság, hanem vélemény, az enyém, én tudom ezt. Te is tudod, hogy amit mondasz az vélemény és nem az objektív igazság maga?
Amikor én leírtam a véleményemet, érvekkel, akkor te azzal a sértegetéssel indítottál, hogy vagy nem vagyok elég érzékeny az ilyen nagyszerû filmekre, vagy a pif-puf filmeket szeretem. Az nem zavaró, hogy az általad hivatkozott imdb-n például volt olyan idõszak, hogy a Sötét lovag vagy a Transformers igen elõkelõ helyen volt? Tehát én biztos a pif-puf filmeket szeretem, de közben te hivatkozol egy olyan közízlést reprezentáló listára, ahol bizony pif-puf filmek idõszakosan elég jól szerepelnek. Ez nem ellentmondásos szerinted?
Azután olyat is kijelentettél, jegyzem meg gyanítom egy olyan filmrõl, amit nagy valószínûséggel nem is láttál, hogy jelentéktelen. Én ilyet nem mondtam az Amerikai szépségre. Ezt te mondtad!
Nem érzem annyira, hogy az Amerikai szépség rajongói úgy a pártodat fogták volna ebben a szópárbajban, gondolom azért annyira nem tudják osztani a te véleményedet, még akkor sem, ha a filmet õk is szeretik.
Amiket leírtál eddig az Amerikai szépségrõl abban szerintem nem volt semmi konkrétum vagy érv, filmelemzés, stb., csupán az, hogy szerinted jobb az A szépség, mint a Happiness, mert neked jobban tetszik. Én ezt végig tiszteletben tartottam, bár jelzem újra, ez nem érv, hanem a te véleményed. Ebben a szópárbajban nem neked vagy nekem kell eldönteni, hogy ki és mit képvisel, hanem annak, aki elolvassa a vitánkat, ha van kedve és elég ideje ilyen hülyeségekre:)

Én a magam részérõl ezt a vitát lezártnak tekintem, több mondanivalóm nincsen.
10/10
offtopic
stanmore 2013 ápr. 20. - 00:02:31 10/10 Előzmény tóbiás111
(419/498)
Ok,de mit kell mindenkinek elfogadni,hogy a Happiness az jobb film?Gondolom inkbb azt hogy neked a döntõ többséggel és az Imdbvel szemben más a véleményed.Ezt senki nem kifogásolta eddig sem ,viszont azt meg neked kell elfogadnod hogy a többségnek más a véleménye.Még azt is ha a szerinted jobb fimet más jelentéktelennek tartja .Próbáltál érvelni igaz konkrétummal nemigen ,ill amit írtál hogy szájbarágós azt a legelején megcáfoltam.Meghogy minden filmnek van általában a témában elõzménye ,mert ez mán csak így szokott lenni.Aki egy véleményt leír,pláne ha olyat ,amivel elég egyedül áll ,az ne tekintse pocskondiázásnak ,ha véleménmyét kétségbe vonják.