Staminah 2016 márc. 26. - 10:54:07 Előzmény tulipan06
(90/110)
Abszolut egyetértek!
Staminah 2016 márc. 26. - 10:53:18 Előzmény idõjós1010
(89/110)
Távol álljon tõlem a személyeskedés, de: nézd meg a filmet harminc év házasság után, és megérted, mirõl beszéltem. Ami pedig a PORT besorolását illeti: hülyeséget írkál, ez nem vígjáték. Ha azt írja, rajzfilm, azt is elhiszed? A késõi válaszért elnézést kérek, valahogy nem jutott el hozzám az értesítés, hogy írtál.
ceia 2016 febr. 13. - 23:12:28
(88/110)
A magyar címe szánalmas. Kit érdekel két idõs ember szexuális élete? Esetleg más idõs embereket? Engem még idõs koromban sem fog érdekelni. Inkább adnák le a Woody Allen filmet..
10/10
Csilla1202 2015 dec. 30. - 19:56:31 10/10
(87/110)
Azért megnézném azt a 60-as házaspárt amelyik - egy párterápia után - vad csókolózásba meg szexcsatába kezd a konyhahasztalon. Ez egyáltalán nem ilyen. A szenvedélyt nem nagyon lehet visszacsempészni egy intimitással agyonterhelt kapcsolatba. És lehet, hogy nem is lenne jó,ha lehetne.

Egyébként nagyon jó film.A szereplõk is. Valós problémákat feszeget.
tulipan06 2015 dec. 14. - 10:40:38
(86/110)
Terápiás jelleggel megnézetném minden házaspárral, idõsekkel és fiatalabbakkal egyaránt.
Kedvenc részem benne Steve Carell szövege a terápia végén : " Vannak páciensek, akiknek hiba volt összeházasodni. De Önök nem ilyenek. A legjobb házasságokban is vannak rosszabb évek. Ilyenkor nagy a kísértés, hogy feladjuk a harcot. Ne tegyék, tartsanak ki."
Mindenki lesz egyszer középkorú és még idõsebb. De az alapvetõ igényeink a házasságunkkal szemben mit sem változnak :)
4/10
offtopic
idõjós1010 2015 okt. 29. - 00:12:47 4/10
(85/110)
Nos, ez a film elõszöris vígjátékként van idefent is kiírva, tehát nem csak én gondolom, erõsen eltévelyedetten annak. Másodsorban pedig, könnyen lehet, hogy veled ellentétben, én magam meg nem értettem igazán mindazt, amit hallottam, és láttam a képernyõn, eme általad, komoly magaslatokba emelt, és drámának nevezett mûben, az igazi üzenetet, viszont mivel érdemben kritikám mellé, nem igazán tudtál tenni semmit (mint pl elmagyarázni miben is tévedek, mit nem vettem észre a sorok mögött), így azt hiszem maradhatunk annyiban, hogy a te szakértelmed sem nagyobb. Illetve talán többet láttál bele, mint ami valójában bele tartozott. Mint egy versbe, ami sokkal mélyebben ható az ember lelkére, ha az igaznak érzi azt, saját életére.
Staminah 2015 okt. 28. - 22:43:16 Előzmény RTommy9
(84/110)
Azért szar vígjáték, mert ez nem vígjáték. A Port hülyeséget írkál, te meg elhiszed.
Staminah 2015 okt. 28. - 22:39:52 Előzmény idõjós1010
(83/110)
Hûûû, emberek, itt nagyon el vannak néhányan tévedve.

"Házasságon belül a soha fel nem tett kérdések, és meg nem beszélt problémák, jobb esetben egy 4000 dolláros párterápiához vezetnek, rosszabb esetben pedig váláshoz. Mindezt azért, mert több volt a feltételezés, és a csendes belenyugvás, mint a kommunikáció ezen két ember között."

Rátapintottál a lényegre. Csak meg nem értetted, úgy tûnik.

spoiler!

Tisztázzuk: ez nem vígjáték (az ilyenkénti állítás butaság).

Ez dráma.
Kõkemény téma, reálisan tálalva.
A poénok mesterien és tökéletesen idõzítve vannak szétszórva, hogy emészthetõ legyen a téma. Emészthetõ annak, aki benne van, aki benne volt és aki benne lesz. Mert ne legyünk naivak: elõbb-utóbb jó eséllyel mindenki belekerül. Ha egy házasság mégis megússza, akkor õk valamit nagyon-nagyon jól csinálnak, és tuti, hogy baromi sok munkájuk van benne.

Valaki írta, hogy közönséges a téma tárgyalása. Mégis mi a közönséges? Ezt nem lehet máshogyan megbeszélni. Pont ez a lényege: meg kell nevezni, különben tovasiklik, és megint csak nem halad a párteráia sehova. Pont attól mûködik, hogy kimondják azt, amit egyébként sosem mernek egymásnak. Hogy a szex így nem jó, hogy másra vágyom, hogy igen, utálom az orális szexet. Hogyan lehet ezt máshogyan kimondani? Ha már kimondani is gyáva valaki, akkor hogyan akarja megoldani???

Aki úgy gondolja, hogy ez a film "egy szenny", azok nos... majd rájönnek. Vagy nem. A hozzászólásom nem nekik szólt. Úgysem értenék meg.
4/10
idõjós1010 2014 nov. 16. - 11:58:06 4/10
(82/110)
Magas pontszámokon felbuzdulva tegnap elkezdtem nézni a filmet. A 70. percnél feladtam.
(a túlérzékenyeknek spoiler)
Egy rém egyszerû hétköznapi történet mellé behúztak némi humort, amit Tommy Lee Jones életre is keltett, de ez még így is túl kevés volt a nevetéshez. A film mondanivalójával pedig én személy szerint azt a közhelyet tudnám párosítani, mely szerint néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Házasságon belül a soha fel nem tett kérdések, és meg nem beszélt problémák, jobb esetben egy 4000 dolláros párterápiához vezetnek, rosszabb esetben pedig váláshoz. Mindezt azért, mert több volt a feltételezés, és a csendes belenyugvás, mint a kommunikáció ezen két ember között.
Elemir 2014 ápr. 22. - 18:48:18
(80/110)
huh ez lehet már nemi élet öreg :)
9/10
Turorudi 2014 ápr. 22. - 14:18:18 9/10
(79/110)
Nagyon kedves, mély értelmû, életszerû, mégis vidám, szórakoztató film. Kiváló a két fõszereplõ színészi játéka. A saját házasságomról való gondolkodásra késztetett, párommal jót beszélgettünk a mozi kapcsán. Külön tetszett, hogy a válás lehetõsége még csak föl sem merül, becsülöm, hogy nem a könnyebbnek látszó megfoldásokról szól a történet. A magyar filmcím - sajnos, nem ez az egyetlen példa - félrevezetõ, nem találó és sekélyességre utal.
boom47 2014 ápr. 22. - 00:15:53
(78/110)
A kapcsolat/házasság az az üzleti érdek, hogy saját genetikai anyagunkat fenntartsuk az idõben.

A szex kizárólag gyereknekmzési, vagy más szociális elõny szerzésére szolgáló mechanikus tevékenység.

Azt meg külön nem hiszem el, hogy ha egyszer kibírtad 20-30-40 éven át a kötelezõ kézfogásokat leszámítva bármiféle testi érintkezés nélkül, bármennyire is elengedhetetlen lenne egymás folyamatos tapizása.
10/10
korareggel 2014 ápr. 21. - 23:03:18 10/10
(77/110)
Aki élt hasonló helyzetben, az nem mondja, hogy szar volt. És nem úgy szólt a valóságról, mint egy dráma.
Azok bizonyára csalódtak, akik az ajánlóját látták. Én pont azért nem akartam megnézni. Azt ragadták ki belõle, ami a film egészét nézve egyáltalán nem nevetséges. Holnap is jusson eszetekbe a film, amikor a környezetetekben hasonló zombi módon élõ párokkal, a szomszéddal, kollégával, buszsöfõrrel, boltossal találkoztok. Nézzetek a szemükbe, és vegyetek vissza a fikázásból.
Elemir 2014 ápr. 21. - 21:39:28
(76/110)
Nem értem mi kell fikázni egy filmet. Igenis a téma érdekes! Miért? Mert csak megvénült párokat látok akik évtizede nem nyúltak egymáshoz. Pedig vannak akik mégis megteszik és mûködik.

Nem az a normális, h 40-45-tõl csak fekszünk egymás mellett és bámuljuk a TV-t. Nem ez az élet, és kérem ez erre az útra való visszatérésrõl szól. Aki érti annak bejöhet, aki nem, az majd egyszer rájön.
Legalábbis elég kevés férfinek elég a fentebb írt tv-s forma. Ehelyett meccset néznek, isznak, stb stb.
roogdky niombahn 2014 ápr. 21. - 17:20:02
(75/110)
Ha ezt a csodálatos felfedezésedet kissé bõvebben kifejted és elküldöd (persze a bizonyítékokkal együtt!) a komolyabb tudományos periodikáknak, akkor jövõre meg is lesz az újabb magyar Nobel díj!
orgel 2014 ápr. 21. - 17:06:10 Előzmény BigBlueI
(74/110)
Köszi, hogy mindent megírtál helyettem is :)
Csak egyet fûznék hozzá. Az egy közkeletû tévedés, hogy a férfi genetikusan poligám, a nõ pedig monogám. A nõ is poligám genetikusan, a monogámia döntés kérdése és felelõsségvállalás mindkét fél részérõl. Nincs felmentés azért, mert férfi valaki (és azt hiszi, nem tehet semmit, férfibõl van, hajtják a génjei). Semmivel sem hajtják jobban, mint a nõt, csak fegyelmezetlenebb. :) De nem rosszallólag mondom, ez inkább egy társadalmi konvenció. Csak semmi köze a génekhez.
A filmben legjobban az tetszett, hogy a párterápia meglehetõsen szakszerûen és hitelesen folyik. Akár oktatófilm is lehetne pszichológus hallgatóknak. És Meryl Streep valóban benne van nekem is a top3-ban, én még a "Jól áll neki a halál"-t is elnézem neki, hátha szeretett volna kicsit hülyéskedni, szabad, nem?
1/10
antimason 2014 ápr. 21. - 15:39:42 1/10
(73/110)
Egy mocsok, egy szenny. Fõleg így húsvét hétfõn...
Dolphus Lundgrennus 2014 ápr. 21. - 10:32:24
(72/110)
Azért ne legyünk már ilyen kategegórikusak...van amikor már tényleg csak a válás segít...ettõl még nem kell magányosan agonizálni egy kórházi ágyon (vö: az újrakezdés mindig lehetséges)...azt egy rossz házasságban is meg lehet élni, már az örök vadászmezõk elõtt is.
Qksika 2014 ápr. 21. - 10:11:18 Előzmény Grigorij
(71/110)
"A hozzám hasonló, sok évtizedes házasságok után szabaddá vált fickónak az egész csak sci-fi!!!
Az élet egyirányú utca!!!!
Elõre haladsz és amit átléptél, már nem jön vissza!
Ha nem megy - el kell becsülettel válni..."
Igazad van. Aztán öregen, betegen, egyedül, magányosan kimúlni egy ócska kórházi ágyon.