Téma: Ammonite

1/10
gBandi1983 jan. 07. 19:00:56 1/10
(13/13)
Nagyon jó film lehetett volna, simán 10/10
Kár volt össze b@zizni.. Nagy kár...
9/10
ABanonym 2022 dec. 27. - 13:13:59 9/10
(12/13)
Lekötött végig, megnyugtatott ez a természetközeli hivatás, ahogy eggyé vált a parttal K. W.
A fiatalabb Nő depressziója is hihetetlen élethű volt, empátiát éreztem vele szemben. A két hölgy játéka gyönyörű, és az intim jelenetek igazán természetesre sikerültek, mondtam is magamban hogy: Wow, végre nem egy látszólagos leszbikus jelenet... bár ehhez kellett a két Nő nyitott, érzelmekkel teli személyisége is. El is gondolkoztam, hogy 100%-ban heterók e mindketten? :))
Annyira autentikusnak hatott, el is szomorodtam a végére, hogy milyen mesterkélt, képmutató, érdektelen világban élünk ma...
7/10
naggi 2022 febr. 21. - 18:51:44 7/10
(11/13)
Engem megérintett a történet. Akinek lassú a folyása, unalmasan lagymatag, az ne kezdjen bele egy ilyenbe. Szerintem az érzelmek és érzések kibontásához idő kellett, amit a film visz is, jó kameramozgással és képekkel, gyönyörű képekkel és enteriőrrel. Kerek egész.
7/10
Ildikó Nóra 2022 febr. 20. - 15:51:51 7/10
(10/13)
A lassú filmet egyszer meg lehet nézni, a főszereplőknek jól állt a szerep és jól is játszottak. Tetszett a filmzene, a ruhák, a szép táj, helyszín, berendezés, a szinkron (bár nekem még mindig Major Melinda a legjobb magyar hang Kate W-nek, ezen filmben szerintem Pálfi Kata szinkronizálta).
offtopic
sexykex 2021 dec. 28. - 17:24:35 Előzmény InteriorLulu
(9/13)
Próbált nekem jönni, de nem sikerült neki, mert kikerültem. Nemrég egy hülye valóban nekem jött és nem szeretném így év végén állandóan szervizbe hordani magam, ezért most vigyáztam.
Fogadjunk, hogy tízből kilenc nem azért jön a Portra, hogy mindent elolvasson egy filmről, de húszból legalább egy elhiszi: minden úgy történt, ahogy azt a filmben látta. Viszont százból egy-kettő mindig igénybe veszi az én bölcs humoromat, jól szórakozik vagy jókat bosszankodik az írásaimon. És ez mindig így történik kivéve, amikor nem. Ennyit a semmit sem mondásról.
InteriorLulu 2021 dec. 28. - 01:26:20 Előzmény sexykex
(8/13)
Az előbbi hsz-em első bekezdése neked ment.
InteriorLulu 2021 dec. 28. - 01:24:49
(7/13)
A szokásos semmitmondásaid szép példája. Tudjuk, mit ír a port, tudunk a két nő ismeretségéről, valamint tudjuk, alakulhattak köztük a dolgok így is és úgy is. Szóval hála ezeknek a hozzászólásoknak, továbbra is tudjuk, hogy bölcs vagy és okos. "Vagy teljesen másképp", ugye.

@Láng László: Nem próbálkozott a film feloldással, és semmi nem utal arra, hogy az alkotóknak lett volna a megvalósultól eltérő eredeti szándéka, ahogy arra sem, hogy az általad favorizált vég lett volna valamiféle közönségigény, ami mögé bújtak a finanszírozók.
SPOILER! - Mondhatjuk ugyan, hogy a lezárásban, a múzeumi jelenetben nyitva hagyták a kapcsolatot, de erre valójában semmi nem utal, sőt minden épp az ellenkezőjére, ideértve az ennek megágyazó, megelőző jelenetet is kettejük konfrontációjáról. Az, hogy kiderül, Charlotte a régi életébe visszatérve pontosan a régi életének megfelelően gondolkodik tovább, az abszolút beleillik a film témájába és mondanivalójába, sőt, még kerekebbé, teljesebbé is teszi azt.

@kékibéla: A jelenetnek minden bizonnyal kétféle funkciója van: ez is árnyalja picit ezt az öntörvényű karaktert, valamint ki is fejezi a lányhoz való kezdeti rideg, sőt elutasító viszonyát, hiszen miután gyorsan megtörli a kezét, ugyanazzal a puszta kezével nyújtja felé a szendvicset. Szerintem amúgy amennyire rövid, annyira telitalálat a jelenet.

9/10
kékibéla 2021 dec. 14. - 23:02:33
(6/13)
Árulja el valaki, hogy miféle művészi indíttatásból mutatták premier planban, ahogy Kate Winslet lehugyozza a tengerpart kavicsait, majd a kezét a szoknyájába törli!
sexykex 2021 dec. 05. - 08:27:58
(5/13)
Azt írja a Port, hogy manapság annyira nem meglepő, ha nő nővel kavar, hogy a múltba kell visszanézni a csámcsogni valókért. És itt visszanézünk. A két nő tényleg ismerhette egymást a krónika szerint, és ha valóban magányos volt az egyik, illetve ingerszegény kapcsolatban élt a másik, akkor alakulhattak volna így is a dolgok. Vagy teljesen másképp.
8/10
Láng László 2021 dec. 04. - 23:52:56 8/10
(4/13)
Ha lett volna bátorsága a producernek és a rendezőnek ott vetni véget a történetnek, amikor a férj visszaviszi Charlotte-ot, Mary pedig bandukol vissza küzdelmes-sáros életébe, akkor remekmű született volna a női kiszolgáltatottságról. És bár igyekeztek minél kevésbé amerikaiasan elszúrni a "feloldást", igazából nem sikerült, utat vesztett a film. Nem kellett volna feloldással próbálkozni, kár érte. (Szerintem valójában az általam kívánatosnak tartott vég lehetett a művészek eredeti szándéka, úgy is van megcsinálva. Csakhogy győztek a "közönségigény" mögé búvó finanszírozók.)
4/10
pihes 2021 nov. 20. - 09:45:16 4/10
(3/13)
Szinte minden szerepben jó volt KW, de ez nem átütő.
Négynek jó!

4/10
Sophie_Western 2021 nov. 17. - 17:55:16
(2/13)
Hangulatosan ábrázolja az újkori Angliát. A szexjelenet túlzás volt, jelzésértékűleg is elég lett volna ahhoz, hogy átérezzük a történetet.
1/10
blacksout 2021 aug. 01. - 17:22:34 1/10
(1/13)
Szörnyű szar film. Lassú, lagymatag, de legalább meglepő is, hogy egymás arcára ül a két csaj...