Téma: Amnézia

8/10
szabzero 2016 júl. 18. - 22:26:03 8/10
(43/63)
Izgalmas, de nagyon nyomasztó a hangulata. Egyszer
oké, de nálam nem többször nézõs.
10/10
Viharsziget 2016 júl. 18. - 00:52:07 10/10
(42/63)
Eszméletlen nagy film volt, teli fordulatokkal! Feszült és izgalmas, na ez 10/10!
7/10
puding140 2016 jún. 17. - 00:42:11 7/10
(41/63)
Egyszer érdemes megnézni, egyáltalán nem kiszámítható a történet, nagyon jól oldották meg, hogy mindig másra terelõdjön a gyanú.
alien1976 2016 máj. 11. - 21:44:34
(40/63)
Egy elfogadható film volt. Teljesen lekötött, és érdekes is volt. A színészi játékra egy rosz szó nem lehet.
Egyetlen egy gond volt a filmmel. A vége. Teljesen el lett szerintem kapkodva, és rontva. De ettõl eltekintve, teljesen rendben volt.
fclariss 2016 máj. 08. - 22:10:42
(39/63)
Nem szeretem ezt a mûfajt, kizárólag a szereplõk miatt néztem meg, de tetszett, egyszer meg lehet nézni. Claire szerepe valóban talány, a film csak sejteti, hogy nem stimmel vele valami, de nincs jelentõsége. Én már az elsõ emlék-villanásnál tudtam hogy ki a bántalmazó, de kíváncsi voltam, hogy hogy került a férj-szerepbe.
István Vadász 2016 márc. 17. - 23:08:58
(38/63)
Sziasztok.

Nekem csak most sikerült megnéznem. Alapvetõen tetszett a film, végig lekötött. Nekem a legnagyobb buktató, amit egyikõtöktõl sem olvastam.: Ki is volt valójában Claire??? Mert elvileg Mike-ot nem ismerhette a történet szerint... de egyik alkalommal még is felhívta.. Pont amikor Mike Christine-nel beszélt telefonon. AKkor mondta Mike, hogy dugóban van... Tehát ki is Claire?

Csak találgatok (nem olvastam a könyvet)... tényleg csak találgatás. Lehet, hogy Claire és Mike ismerte egymást? Egyeséget kötött: Claire-nek kellett Ben, hiszen egyszer összejöttek... Mike-nak pedig Cristine .... megbeszélték, hogy "cserélnek partnert..." Craile kap családot, Mike szeretõt, Cristine pedig férjet... bár neki minden mindegy...

De akkor miért árulta el Clare telefonon Cristinnek hogy a férje valójában fekete hajú és sebhelyes???? Maga alatt vágta a fát???

összességében vannak bakik a filmben ... de azért eléggé izgalmas. Leültette az embert. A szereplõk jól játszották a szerepüket.

Vadpilu
9/10
drac 2016 márc. 12. - 22:20:55 9/10
(37/63)
Kiváló film, folyamatosan fenntartotta az izgalmat, és sokáig nem volt világos, hogy ki a hunyó. Egyedül a kiábrándítóan elcsépelt befejezés miatt nem adtam rá 10-est.
1/10
benvenuto1 2016 márc. 11. - 22:34:44 1/10
(36/63)
Ajánló
Christine balesete óta Rubint Réka-módra él, ura nélkül azt sem tudná, ki az elnök, vagy hol tart kedvenc sorozata. Lesz is meglepi, amikor - unva az egy napig élõ infókat - memóriára kezd gyúrni. A Mielõtt elalszom címû bestsellerbõl készült Amnézia jóvoltából Nicole Kidman agyában turkálhatunk.

Ez a olvasható a film alatt, el sem hiszem. Ezt valaki "hivatalból" írta? Sokkal inkább egy leépült agymûködésre valló komment.
10/10
caomilla 2016 febr. 08. - 10:20:35 10/10
(35/63)
Nagyon durva film. Nagyon izgalmas, végig feszülten figyeltük. 10/10
Edmond Dantes 2016 jan. 24. - 14:25:10
(34/63)
Lehet h a könyv jobb (mindig "a könyv jobb"), de a film önmagában is bõven megáll. Könyvvel és/vagy más filmekkel összehasonlítani lehet, de sztem fölösleges. Akik tutira tudták a megfejtést 10 perc után: gratula nekik. A személy esetleg már a felénél sejthetõ volt, csak éppen abszolute NEM úgy, ahogy végül csavarták. Lényeg a csavarban. És biztosan voltak logikai bakik is a filmben: na és?

Fontos: fõ spoiler az itteni/fenti szereposztásban bújik meg = aki nem akarja elejétõl fogva lelõtt poénnal végignézni, az NE olvassa el a szereposztást!! Érje be ennyivel: fõszereplõk Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, Anne-Marie Duff.
7/10
King Diamond 2016 jan. 09. - 21:35:11 7/10
(33/63)
Látom, itt sem világos minden a sztorival kapcsolatban. Lehet, hogy el kéne olvasni a könyvet is, hátha választ kapunk a kérdésekre, bár azért a feltett kérdésekre a filmbõl is rá lehet jönni, vagy legalábbis lehetséges magyarázatot találni rájuk, mint ahogy elõttem válaszoltak is már rájuk néhányan. Jó volt a történet, szeretem az ilyen jellegû csavaros krimiket/thrillereket. Végig izgalmas volt, vártam, hogy mi fog kisülni belõle, és nem, nem találtam már ki 20-30 perc után a végét, habár egy idõ után lehetett már sejteni, hogy mi lesz a végkifejlet, ami elég kemény volt. Egyáltalán nem baj, hogy lassabban bontakozott ki a történet, mert unalmas egy percig sem volt számomra. A színészek remekül játszanak, mindhárom fõszereplõ, Nicole Kidman, Colin Firth és Mark Strong is. A zene is jó volt és a magyar szinkronnal sem volt különösebb bajom, talán attól eltekintve, hogy Mark Strongnak jobban áll Epres Attila hangja, mint Forgács Péteré.
7/10
7/10
nikato 2015 dec. 29. - 14:43:25 7/10
(32/63)
Nagyon jól megcsinált film!!! Izgalmas volt!!! Végre egy film amiben nem tudtam elõre, hogy ki volt a rossz fiú, mert többre is lehetett gyanakodni!

Off.: Amúgy más véleményeket is szerettem volna még olvasni, de csak veszekedések vannak itt alább. Elõbbi 2 ember normális, hogy itt veszekszik? Legalább offolnátok, vagy privátban légyszi!! Köszi!
6/10
Rahar 2015 szept. 18. - 20:24:32 6/10
(31/63)
***SPOILER***
Elolvastam az utolsó 20 hozzáírást, voltak hiányosságokra, illetve hibákra felhívó, rámutató dolgok. Én személy szerint nem értek egyet vele. Nekem van olyan rokonom, például nagynéni, hogy nem láttam 18 éve, remélem nem is fogom :) Persze ez nem annyira közeli rokon, mint például egy férj, de mivel volt férjrõl van szó, vagy ha hivatalosan esetleg nem is váltak el, akkor is külön éltek. A volt felségemet én nem szoktam hívogatni, minek, mi közöm van hozzá?
Nem vitaindítónak szántam, én így látom ezt a dolgot, én így állok hozzá, más meg máshogy.

Nekem inkább az a bajom a filmmel, amit mások röviden már szintén leírtak elõttem, hogy megnéztem és nem éreztem és gondoltam, hogy ez igen, ez aztán egy jaj, de jó film volt. Nem volt a végén valami nagy csavar, vagy meglepetés. Végig volt egy olyan érzésem, hogy a férfivel valami nincs rendben, valahogy adta magát. Azt vélem, hogy rajtam kívül valószínûleg elég sok más nézõ is így gondolhatta, vagy volt ilyen megérzése.
A legegyszerûbben úgy tudnám megfogalmazni, hogy ezt is láttam, pipa, többet nem szeretném megnézni. Talán egyszer érdemes volt megtekinteni, ennyi.
5/10
mkcmagico 2015 júl. 14. - 13:56:35 5/10
(30/63)
A véleményem errõl a filmrõl az, hogy teljes mértékben KÖZÉPSZERÛ.. Meg lehet nézni, de nem tragédia, ha kihagyja az ember 4,5/10
k11zoltan 2015 jún. 21. - 11:13:34
(29/63)
Nem volt rossz, de olyan hûûû de jó sem.
tortura 2015 jún. 08. - 19:19:00
(28/63)
Az. De meg lehet tanulni vele együtt élni. IQ kérdése. Vannak ennél nehezebb keresztek is, és azt is kénytelenek sokan cipelni. Én még nem is panaszkodhatok.
tortura 2015 jún. 08. - 11:58:01
(27/63)
Ez Angliában játszódik, úgy tudom, nem Amerikában.
Biztos igazad van a magad szemszögébõl, én másként látom, nyilván megvan rá az okom. Vannak olyan családtagjaim, akik sosem nyitnák rám az ajtót, bármiben is szenvednék és én sem õrájuk. Ennek is megvan a maga forrása. Ezért nem csodálkozom én már semmin. A legbölcsebb, amit az ember tehet, ha elfogadja, hogy nem vagyunk egyformák, az embereket pedig nem tudjuk megváltoztatni. Ha valaki pl. nem szeret, nem kíváncsi rám, a fejem tetejére is állhatok, akkor sem fog megváltozni. Én meg vagyok olyan okos, hogy nem állok a fejem tetejére, minek, még elszédülök.
Egyébként amit írtam, az a filmbõl származik. Colin Firth maga mondja a nõnek, mikor megkérdezik.
tortura 2015 jún. 01. - 15:25:49 Előzmény Atis88
(26/63)
Erre elhangzik egy válasz: némi bájmosollyal és kp-val minden elintézhetõ.
tortura 2015 jún. 01. - 15:23:08
(25/63)
Lehet, hogy sehol. Millió ember él a világon úgy, hogy a férjén kívül nincs már senkije. Vagy azért, mert meghaltak, vagy azért, mert messze laknak, vagy csak egyszerûen nem tartják a kapcsolatot. Semmi rendkívülit nem találtam ebben.
zegorias 2015 máj. 26. - 08:37:32
(24/63)
A film érdekesen indul, de egy sokkal meglepõbb, fordulatosabb befejezésben reménykedtem.