7/10
The Cortez 2023 jan. 04. - 23:15:09 7/10
(8/8)
Lassú történetvezetésű, több szálon futó holland-bolgár-svéd coproduction. A súlyos dráma sok fontos témát érint (pl: csóróság, bevándorlás, kurvaság, bűnözés, bullying stb), valamint nyomorúságos sorsokat, kiszolgáltatott élethelyzeteket mutat be. A sztorivonalak közül a modelles a legérdekesebb, egyben legdurvább és legfeszültségtelibb, bár szinte már az elejétől fogva kiszámítható. A hangulat érthetően depresszív, amire még jobban rásegít a szürkébb képi világ, ám a vége felé egyre érzelmesebb jelenetek figyelnek be a cselekménybe. A befejezésre természetesen összeérnek azok a bizonyos szálak. A gyerekszereplő kivételével, a színészi játék végig erős. A film Amszterdam sötét oldalát tárja elénk.
7/10
The Cortez 2023 jan. 04. - 22:25:21 7/10 Előzmény fizsuu
(7/8)
Inkább az az undorító, hogy pont az hadovál érzéketlenségről meg ostobaságról, aki a liberális jogrendszer leszólásán akad ki, nem pedig ezen:

„SPOILER!

Én a végén a nõ helyében a csatornába süllyesztettem volna a babát.”
fizsuu 2018 márc. 27. - 21:53:54 Előzmény NADALFAN
(6/8)
Az előző neked szólt. Remélem neked és a gyerekeidnek soha nem kell majd hasonló helyzetbe kerülniük. Bár pont az ilyeneknek tanulságos lenne. Érzákeny film, hihetetlen, hogy még ebből is "politikát" csinálnak a fafejűek :D
fizsuu 2018 márc. 27. - 21:51:26 Előzmény amadeus3
(5/8)
Szép film, mind emberek vagyunk. Kár hogy sok érzéketlen, ostoba ember van még mindig egy ilyen sokszínű világban.
9/10
Darabosek 2018 márc. 01. - 21:44:19 9/10
(4/8)
Nagyon kemény film. Ha ilyen a valóság is, akkor az rettenetes. Pedig úgy érzem, hogy nagyon sok a valóságtartalma (SAJNOS). Ettõl függetlenéül mindenkinek ajánlom.
k11zoltan 2018 febr. 01. - 22:59:07
(3/8)
Egész jó film, de...

SPOILER!

Én a végén a nõ helyében a csatornába süllyesztettem volna a babát.
amadeus3 2018 jan. 31. - 08:01:08 Előzmény NADALFAN
(2/8)
Jó film a menekült-sorsról. Szó sincs benne az elhibázott liberális jogrendszerrõl ( ld. elõzõ hozzászóló), , persze itt az is magyarázhat, aki nem érti a filmet...
9/10
NADALFAN 2017 júl. 07. - 19:06:33 9/10
(1/8)
Szeretem ezeket a több szálon futó történeteket amelyek keresztezik egymást. Az élet jelenkori nehézségeit mutatják be ,és rámutat hogy milyen rossz vonulat a liberális szemléletû jogrendszer, drog és prostutíció legalizálása. Látjuk beszippabnata még a \" normális\" embereket is ,viszont meleg ágya a bûnözésnek. Az azért nehezen érthetõ hogy garázdálkodhatnak büntetlenül ezek a sex rabszolga tartók,természetesen a jogrendszerek felelõssége. Nagy a posvány Hollandiában ami egyre jobban csak lehúz mindent.Foglalják csak el õket bónuszként a migránsok -megérdemelnék.
9/10.