efes 2008 máj. 24. - 18:13:22
(6/46)
Na ez nem az életkoron múlik!:D

Az álmûvészi jelzõ szvsz azért nem áll meg, mert az ereje teljében évõ Dali és Bunuel mintegy programfilmként alkotta meg ezt a filmet. Az álmûvésziesség érzete az az alkotók pozõrségre és manírokra hajlamos személyiségébõl, a magukan, a mûvészeti irányzat célkitûzéseinek tarthatatlanságában rejlik. A szürrealizmus ilyen. :)
efes 2008 máj. 24. - 18:06:36
(5/46)
Na éppen ez a baj, itt van a félreértés. Nincs picit és néha. A valósághoz, a logikához képest gyökeres és radikális ellentmondás kell hogy uralkodjon, errõl szól az egész. Lásd szürrealista kiáltvány André Bretontól és társaitól.
Persze, utólag bebizonyosodott, hogy ezek az elvek tarthatatlanok, ettõl még ez a film maximálisan próbálja magát tartani hozzájuk.
efes 2008 máj. 24. - 17:55:37
(4/46)
Hiszen a szabad (megint csak a szabadság!) képzettársításokra épülõ szürrealizmus egyik legismertebb mozgóképes példája ez. Mint ilyen, nem is lehet benne öszefüggést keresni, hiszen ha lenne, már nem az lenne, ami.

Kicsit fordítva, olyan, mintha egy thrilleren kérnéd számon, hogy borzongat...
verdeleth 2007 júl. 02. - 23:44:28
(3/46)
nekem minden értelmetlensége és undoritósága ellenére is tetszett Szerencsére után Bunuel kinõtt ebbõl és még sokkal fantasztikusabb filmeket csinált Ez is kötelezõ persze és még mai szemmel is jó film
hedike 2007 jan. 13. - 22:06:10
(2/46)
elég durva..én még pár éve láttam mint korszakalkotó mûvészfilm..hát nekem vhogy annyira nemjött be...
chhaya 2007 jan. 13. - 21:50:31
(1/46)
hát van benne pár kép ami hûûûû o.O de jó kisfilm, tetszik