Téma: Angel

10/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 23:57:55 10/10
(162/182)
jahh, az évad végén meg ez a másik dimenziós elnyújtott baromság...
na ez tette fel a koronát erre a tré évadra

hogy miért kell ebbe a hibába esni minden sorozatnak?
egymástól független részek, aztán jön egy 5!!részes egybefüggõ baromság
(ezt már annyi sorozatban eljátszották, csak nem értem miért?)
10/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 23:48:53 10/10
(161/182)
hát ezután a gyenge darla szál után most jött ez a vezeklés szakasz fordított szerepekkel..
egyre gázabb az egész....

anno valahogy jobban tetszett, bár lehet azért, mert szinte csak az elsõ évadra emlékeztem amig nem kezdtem el újranézni

a második évad eddig totál cslódás(cordelia haja meg valami szörnyû lett)
10/10
nyugiss 2016 júl. 02. - 21:49:43 10/10
(160/182)
csak végigszenvedem a darla-s sztorit, mert különben nem lesz kerek a történet
viszont az a nyomozónõ baromi idegesítõ és teljesen felesleges a karaktere
10/10
nyugiss 2016 júl. 02. - 20:42:25 10/10
(159/182)
inkább faith-et kellett volna többet szerepeltetni
(bár õ a buffyban is jónéhány részben benne volt)

de õ sokkal izgalmasabb karakter és nagyon jó kis csaj :)
Torolt Felhasználo 2016 júl. 02. - 19:17:39
(158/182)
Ugorj rögtön a 17. részre, addig nem igazán halad a sztori.
10/10
nyugiss 2016 júl. 02. - 19:09:23 10/10
(157/182)
a második évad baromi unalmas ezzel a darla szállal
át kellett már vagy 8 részt pörgetnem, annyira gáz
10/10
nyugiss 2016 júl. 01. - 23:38:38 10/10
(156/182)
jahh, a részeket meg jól összevissza adja megint a viasat
inkább leszokom a tv-rõl ismét...
10/10
nyugiss 2016 júl. 01. - 23:32:22 10/10
(155/182)
miért kell b*szakodni a szinkronnal?
cordi hangja megváltozott a második évadban :(
Pszichoapu 2016 jún. 29. - 17:04:38 Előzmény Torolt Felhasználo
(154/182)
Köszi szépen a kedvcsinálót, ennek fényében igyekszem megnézni a záró évadokat is - feltéve, ha a VIA6 rá nem un addig a sugárzásra, mert emlékeim szerint a "Buffy"-t is csak egyszer vitték végig valamelyik régi csatornán az elsõtõl a 7. évad utolsó részéig, utána már csak bele-belekaptak különféle TV-adókon a sorozat vetítésébe, ha épp ki akarták tölteni a mûsorsávot valami ismétléssel. Pedig felnõtt fejjel azt is újranézném szívesen, mert azért ott is akadtak brutál fõ gonoszok, sõt a sorozat elején, amikor még nem nagyon foglalkoztak a fõ cselekményszál formálásával, volt jó néhány epizód, ami már-már "X-akták"-ba hajlott. :) (Pl.: amikor tojást vittek haza, amibõl kikelt valami, ami irányította õket, az az epizód különösen megmaradt.)
Kíváncsi vagyok nagyon erre a sorozatra is, mert akkoriban nekem az "Angel" valamiért kimaradt - talán mert a "Buffy" humora (ott különösen Xander szerepe szolgáltatta ezeket a komikumokat) és fordulatai (pl. Willow, Spike vagy Dawn karakterfejlõdése) jobban megfogott, mint Angel állandósult világfájdalommal teli ábrázata. :) De most kifejezetten jó rajta nosztalgiázni és remélem, itt is lesznek majd fordulatok és nem nyílegyenes vonal mentén zajlik a történés vagy csupán a napi szintû démon-hentelés marad szórakoztatás gyanánt.
Torolt Felhasználo 2016 jún. 23. - 10:13:33
(153/182)
Sajnos a szinkron-dolog jogos, viszont kérlek ne add fel Charisma miatt majd. Kapunk helyette mást.

Most ugyan várom hogy a tv beérjen, de nekem pont a 4-5. évadoka kedvenceim, mert az 1. évad még rettentõ Buffys: heti egy démon fõleg. Lebegtetik néha a WolfRam & Hartot, de jó lett volna ha egyel több epizódhoz van közük. Ami viszont jól van bemutatva azaz iroda fejlõdése. Általában átveri õket a megbízó, vagy a Látomásra kénytelenek hagyatkozni (ami szinte soha nem fizetõ ügyfél), de így is nagy szám mikor bejön az elsõ démon-ügyfél és hasonlók, a háttérben meg egyszercsak megjelennek offscreen kezelt ügyek aktái.

Sajna a 2. évad 1-7 részei amik hatalmas visszaesés. Elég random módon csapjunk bele alapon mûködõ részek, és szinte érezni ahogy a készítõk maguk se tudták mit akarnak Darlával. Hiányzik a démongyilkolászás is. Az sem elõny hogy Angel mellékkarakterré degradálódik a saját sorozatában.
Utána elkezd visszajönni a sorozat, de továbbra is nagyon erõlködik egy Évadokon Átívelõ Fõgonosz megalkotásán, és emiatt pont nem a legjobb évad.

A 2. évad felénél járok (bocs, nincs tévém), innentõl csak emlékeimre hagyatkozhatok, de számomra idegesítõ volt/lesz a démonvadász-vonulat. Ám amikor végre Angel egyedül marad (megint), mert Cordélia Felemelkedik, mindenki elhúz balfenéken, õt meg az óceán aljára temetik mikor visszatér ott lesz mellette Spike, és a Wolfram és Hartnál már nem azzal töltjük az idõnket hogy Lindsay és a nõi alkalmazott hogyan küzdi fel magát a csúcsra (mert már ott vannak).
Nagyon komoly démonok jönnek majd, hiszen egy egész vállalat lesz Angelék kezében. Látszik a költségvetés is, és nem "jajj, most ki az én szerelmemet" játszanak ami miatt a Buffy olyan 12-es célközönségre számíthat és egy kor felett nincs kedved újranézni (kivéve azt az évadot ahol Amber Benson összejön Willowal). A háttér nagyon komplex, hatalmas lehetõségeket ad, és a sorozat végig pörgeti felfele a fordulatszámot (= jól kihasználja a lehetõségeket).

Szóval kifejezetten ajánlom a késõbbi évadokat, azok a széria onplusultrája.
Pszichoapu 2016 jún. 23. - 09:26:46
(152/182)
Nem csoda, hogy nem lehetett többet kihozni Doyle karakterébõl, hiszen eléggé elnagyoltan írták meg. A féldémon mivoltát sem használták ki igazán, az meg, hogy az epizódok elején egy migrénes látomással segített beindítani az aktuális nyomozási szálat, az édeskevés az érdekessé tételéhez. Gyakorlatilag az írók tették unalmassá, épp ezért egyáltalán nem bánom, hogy kiírták, de ezt természetesen nem a színészre értem, hanem a karakterére.
Charisma Carpenter butuska szerepét lehet utálni vagy szeretni, de egyértelmûen Cordelia a humorforrása az egész sorozatnak, ami nélkül szerintem az egész hajítófát sem ér, úgyhogy ha az 5. évadban valóban nem szerepel már, akkor nálam a 4. évadnál hivatalosan is véget fog érni a sorozat és nem leszek kíváncsi a folytatásra.
Az meg egyenesen felidegesített, hogy Buffy az Angel 1. évadbeli vendégszereplésekor nem Mezei Kitty hangján szólalt meg, hanem a cseppet sem S. M. Gellar-hoz illõ, nazális hangú Ábel Anitáén. Kirázott tõle a hideg. Nem láttam még a teljes sorozatot, de remélem, amikor legközelebb feltûnik Buffy is Angel mellett, már nem ezzel a szinkronhanggal kell hallgatnom, mert nekem Mezei Kittyé már tökéletesen hozzánõtt Buffy-hoz.
Torolt Felhasználo 2016 jún. 18. - 01:17:28
(151/182)
SPOILER

*********

"Doyle" több okból távozott.

Hivatalosan ígyis-úgyis ki akarták írni még az elsõ évadban, és azért olyan korán tették mert nem mûködött/nem lehetett többet kihozni a karakterbõl.

Boreanaz szerint azért írták ki mert "Cordéliával" a kapcsolata túlontúl szoros lett, úgy értve az életbe is átszivárgott ami rontotta a sorozatot.

A legvalósabb indok azonban az, hogy a fickó keményen drogozott, még a sorozat befejezése elõtt túladagolásban meg is halt. Ezt támasztja alá az is, hogy a következõ részben - Doyle Hagyatéka - elsütnek egy függõségrõl szóló poént, bár ott épp alkohollal.

*********

SPOILER VÉGE
10/10
nyugiss 2016 jún. 17. - 21:51:12 10/10
(150/182)
no akinek kéne az 1x09, az itt találja:


https://mega.nz/#!vkAkAKzL!IS6jwysUY99BrtjcixXb5qUMPrQB4tJXxueEHMfKsbI


egyébként tudja valaki, hogy

-----SPOILER------





doyle-t miért írták ilyen hamar ki a soriból?
jópofa karakter volt, kár érte :/
10/10
nyugiss 2016 jún. 16. - 20:05:02 10/10
(149/182)
az 5x1 és az 5x2 is csak feliratosan található meg
10/10
nyugiss 2016 jún. 16. - 18:58:58 10/10 Előzmény Torolt Felhasználo
(148/182)
tényleg, most néztem én is
holnap felveszem akkor
Torolt Felhasználo 2016 jún. 16. - 10:45:56
(147/182)
A 9. részt vki ne felejtse el felvenni, mert annak nincs meg a teljes szinkronja jelenleg!
Torolt Felhasználo 2016 jún. 16. - 00:22:06
(146/182)
A Xéna és Herkules biztosan.
10/10
nyugiss 2016 jún. 15. - 22:25:02 10/10
(145/182)
nem bírtam ki, megnéztem a holnapi részt (01x08)
naggyon jóóóóóó.
nem vagyok érzelgõs típus, de buffy és angel baromira passzolnak :)

egyébként volt még ilyen sori, amikor az egyik karaktert kivetéék és párhuzamosan futott mindkét filmsorozat évekig?

(buffy&angel)
Torolt Felhasználo 2016 jún. 15. - 17:30:12
(144/182)
Észrevettétek mennyire hasonló az alapfelállás az elsõ részekben a Luciferhez?

És hogy a nyomozónõ mennyire hasonlít Kaley Cuocohoz?
10/10
nyugiss 2016 jún. 13. - 22:31:05 10/10
(143/182)
és szerinted ez így rendben van? :D
holnap a 6.rész, csütörtökön éjjel meg a 4-5.rész