Téma: Angyalbõrben

Mianserin 2008 nov. 12. - 22:10:54 Előzmény porthuuser
(35/95)
Köszi! :) Én nem is figyeltem, hogy újra leadják most ezt a sorozatot, én csak új korában láttam (hja, régesrégen), nagyon jó volt, ahogy emlkészem, Karádi õrmester cifrálkodására külön is. Jó volt olvasni.
Petrapetrus 2008 okt. 25. - 11:20:22
(34/95)
Óriási ez a sorozat... :-D
zee944 2008 okt. 19. - 10:35:19
(33/95)
Az egy irtó hülye rész. Értelmetlen. Ahogy összeházasítják azzal a csajjal... teljesen abszurd. Bár ezt láthattad. Persze van több hülye rész is, de ez az egyik leghülyébb. (Nézz meg egy olyan részt, amiben Réz Andrásnak is benne van a keze.)
porthuuser 2008 okt. 18. - 19:45:20
(32/95)
Üdv:-)

itt láni egy kis képet Karádi örmesterrôl egy koponyával a kezében....a hozzátartozó szöveg:)

"hogy az a Balatonberényben napvilágot látott, sikoltozásokba öltöztetett, ködmönbe bújtatott, rézhasú, nagyfejû, szultán udvarát megjárt, csôszkunyhóban elrejtett, pikkelypáncélt hordó, fafogú rézfürésszel megsebzett, bronztérdû, repedtsarkú, büdösszájú, ritkafogú, csempeszobában felneveltetett, mocskos, tetves, rabló Marinéni!"

béke
zee944 2008 okt. 18. - 18:49:03
(31/95)
Az Angyalbõrbent tisztázatlan jogviszonyok miatt nem ismételték. Más okot nehéz is lenne elképzelni, mert a rajongótábor majd' 20 évig könyörgött, hogy tûzze már mûsorra valaki. Volt ez annyira népszerû, mint a Linda, talán népszerûbb is. Egyébként nem mindegy, hogy melyik részt látod, vannak jól és katasztrofálisan megírt epizódok is. Mára viszont tényleg elavult a sorozat. Sajnos.
Stella 2008 okt. 18. - 18:23:28
(30/95)
Szerintem is jó film volt akkoriban, de a Nelly csak a csöcsét mutogatja:), vitte az valamire? vagy a rúdon ugrál külföldön? Még a hangját is szinkronizálják!
Lyanos 2008 szept. 14. - 11:59:23 Előzmény sandros5000
(29/95)
Sandros5000 irta:
>>>Elrugaszkodik a valóságtól, azért rossz, na ne vicceljünk már emberek, ez egy vígjáték sorozat volt, nem dráma, aki tud még egy katonákról szóló vígjátékot vagy sorozatot mondani, ami valósághû. Hasonlót meg számtalant tudok mondani pl Bilko fõtörzs, Kõ egy csapat, Ketten a hadsereg ellen...stp, és azt le kell szögezni, hogy nem olyan túlzó mint a Top Gun.<<<Például a szintén hasonló témájú Princ, a ktona sem rugaszkodik el a valóságtól. Egyetlen percre sem...
vamosa 2008 szept. 08. - 23:31:53
(28/95)
Nem értem miért kell mindent leszólni. Szerintem jó, és ma is megnézhetõ sorozat volt, nagyon tetszett Urbán karaktere ahogy összefogta a csapatot. Hány ilyen ember van manapság ? Szerintem nem lehet túl nagy különbség Urbán és Mészáros között. Mennyi köze van ennek a filmnek a valódi katonaélethez ? Talán van aki örült volna ha az az egy-két év hasonlóan telt volna, mint a filmben.
sandros5000 2008 szept. 07. - 12:55:59
(27/95)
Selmeczi már csak volt, RIP.
sandros5000 2008 szept. 07. - 12:53:38 Előzmény parabellum
(26/95)
Szerintem jó sorozat volt, akkoriban, és tényleg nagy népszerûségnek örvendett, és az is tény hogy oda-vissza veri mai silány,agyatlan szappanoperákat.
Elrugaszkodik a valóságtól, azért rossz, na ne vicceljünk már emberek, ez egy vígjáték sorozat volt, nem dráma, aki tud még egy katonákról szóló vígjátékot vagy sorozatot mondani, ami valósághû. Hasonlót meg számtalant tudok mondani pl Bilko fõtörzs, Kõ egy csapat, Ketten a hadsereg ellen...stp, és azt le kell szögezni, hogy nem olyan túlzó mint a Top Gun.
Nem értek egyet, hogy nem lettek sztárok akik a filmben szerepeltek. Mert ki mo-n a sztár színész, és most tekintsük el az orrba-szájba nyomatott gyökér szappanopera színészektõl. Kern, Koltai, Gáspár, Gesztesi?
Szerintem pont azért jók a színészek benne, kiválóak, mert színházban játszanak és nem minden gaty szar filmben. S olyan színészek is szerepeltek epizód szerepben mint Kálloy Molnár Péter, Selmeczi és stb... A katonatiszteket játszók meg már akkor is sztárok voltak pl Bárdy
Jó sorozat, és az lehet hogy akkor még kezdõ színészként nem az életük legjobbját nyújtották, de mostani tehetségtelen szappanopera színészeket simán leverik.

S mellékesen Selmeczi, Kálid Arthúr, Görög Laci legjobb szikronhangok között van...
10/10
offtopic
parabellum 2008 máj. 31. - 02:14:36 10/10
(25/95)
Miért akar az ember leülni a TV elé? Hogy megnézze azt, amit egész nap úgy is lát az utcán, vagy azért, hogy kikapcsolhassa magát ebbõl a reality showból, ami elõl legszívesebben kiugrana a világból is. Ha csak a valóságért teszi valaki, akkor haza se menjen!
Nekem az Angyalbõrben a kikapcsolódást jelentette, a kétcsatornás (MTV1, MTV2)iszonyat között. Elõször és sajnos utoljára a magyar TV valami egészen mást lopott be a szobámba, mint amire fel lehettem készülve. Ehhez, hogy ezt megértsétek, akkor legalább 18-20 évesnek kellett volna lennetek!
Ez a sorozat nem érdemli meg a fölös fikázásokat, mert egészen más, kultúrtörténeti epizódja egy ország televiziós "peresztrojkás" történetének. A nézettsége és tetszési indexe 80% fölött volt, soha azelõtt és soha azután ilyen nézettséget nem produkált egyetlen film, egyetlen csatorna sem. (Ma már a hatalmas választék miatt lehetetlen is!)

Ja, a színészi játék: szeintem akiken múlt a dolog, kihoztak magukból mindent, sõt, megfogták a filmet, s ez lett a siker titka, azaz Mészáros és Usztics (most teljesen fölösleges firtatni,hogy elment-e az esze) korrektül végigcsinálták. De szépen dolgozott Végvári, Bárdi, s még több kissebb szereplõ is. A többi katona pedig, emlékszem egy akkori riportra, talán a Mamut a Dezsõke és a Rabó kivételével akkor kezdték a fõiskolát. Elõfelvételis katonák voltak, színészi tehetséggel, de számottevõ gyakorlat nélkül. Számukra mélyvíz volt, s sokan tényleg fuldokoltak is benne. De ez ebbõl a nézõpontból inkább a rendezés hibája, semmint az amatõrnek mondható kisebb szereplõké. Még a szegény Selmeczi Roland is elõfelvételisként szerepelt benne, egész-egész hátul, becsöppenõ szereplõként.
Ennyi.
Az is érdekes viszont, hogy tartós sztár -bár lehetett volna- de nem született ebbõl a sorozatból. Mészáros ha jól hallottam megsértõdött valamiért a magyar szakmára és Erdélybe szerzõdött, a rendszerváltás másnapján, soha nem is jött haza, most Németországban él, és színészként meg rendezõként dolgozik. Pedig õ volt az egyetlen sztárja a sorozatnak! Usztics neve már akkor is jól csengett, hozta is az apait, Szerednyei ha lehet, a filmezésben inkább lejjebb csúszott az Angyalbõrben után, pedig nem volt rossz benne, de nem is tudott kimagaslani. Ott volt. A Mammutot játszó Faraghó András ha jól tudom zalaegerszegi színháznál volt még évekig, ma már az Operettben játszik. Görög László hamar megkapta a Jászai-díjat, s jó szerepeket is kapott ennek megfelelõen, de dobbantani soha nem tudott. Rajkai volt, akire jobban odafigyelt a szakma fõiskola alatt, de nála is elmaradt a dobbantás. A többiek pedig a futottak még kategóriában vannak a mai napig -néha ráncaikban ismerõsként feltûnnek egy-egy telefonos vetélkedõ képernyõjén, vagy valamelyik minõsíthetetlen rossz amatõröktõl hemzsegõ szappanopera epizódistájaként.
Szurdi Miklós a székesfehérvári, Vörösmarty Színház igazgatója, s ott van vele a hülye gyerekre besablonizált Juhász Illés és az énekesbõl színésszé lett Moho Sapienses Szomor György is. Gát György -na róla inkább egy szót sem.
goodboy 2008 márc. 29. - 07:32:32
(24/95)
Szerettem ezt a sorozatot, pár hónapja újra megnéztem majdnem az összes részét és még most is tetszett. Kellemes kikapcsolódást nyújt mind a mai napig.
Mehesb 2008 márc. 09. - 21:25:15 Előzmény oncogito
(23/95)
Ezzel 1et értek! Nem bírom azt a manust.
1/10
oncogito 2007 szept. 30. - 20:39:52 1/10 Előzmény Mehesb
(22/95)
Szerintem azóta Uszticsnak agyára ment a katonásdi...
Mehesb 2007 szept. 22. - 22:11:56 Előzmény viper11
(21/95)
Ne nézd és akkor nem kell gyötrõdnöd! Szerintem szórakoztató volt annak idején.
rapanui 2007 szept. 10. - 18:59:33
(20/95)
helló:-)

ezután kígyós filmet sem nézek:)
na igen, alig vagyok a pubertástól innen:)

peace

rapanui
viper11 2007 szept. 10. - 12:05:03
(19/95)
A Mici MAckót vagy a Donald Kacsát miért hagytad ki? A te korosztályodnak biztos az is szórakoztató:)
Majd beszélünk, ha már kinõttél a Terminátorból meg ET-bõl.
rapanui 2007 szept. 10. - 07:54:17
(18/95)
Helló:)

IRóNIA ON:
viper...nézzél inkább szomszédokat, vagy barátok közt-et, de elleszel a való világgal is, ezekben úgyis több valóság van egy kv zaccnál:)

Alien egy rom film volt, Gyalogg galopp és Terminator is, sôt a Madagaszkár is....mert ugye közük sincsen a valósághoz...te ha valaha lettél volna ET, vagy állatkertbôl menekült orosz lány, akkor most nem írtál volna ilyen hatalmas baromságot:)

le a csak szórakoztatni akaró, valóságtól elrugaszkodott filmekkel:)

IRóNIA OFF:

peace

rapanui
viper11 2007 szept. 09. - 23:33:02
(17/95)
Hát ez az, ez a sorozat max. annak szórakoztató, aki nem ért hozzá. Mert aki volt katona, annak inkább bosszantó, hogy szinte semmi köze sincs a valósághoz. És mindezt minisztériumi pénzen...
Erõs a gyanúm, hogy nemcsak szórakoztatásnak szánták. Csak nem tudom, miért kell újra gyötörni minket vele.
Pünkösdi Kató 2007 szept. 09. - 22:24:23
(16/95)
Szerinted hányan ennyire hozzáértõek? Mármint a nézõk közül? Ne vegyük figyelembe a rendõröket, a katonákat(voltakat, maiakat), al-, fõ-, stb. ezredeseket, stb. stb. Csak a mezei nézõket vegyük figyelembe. Szerinted észrevettük? És ha nem? Kit érdekel? Jó a sorozat, a színészek, viccesek a sztorik, szórakoztatóak, és ez a lényeg. Elvégre nem volt egyikük srácon se skótszoknya, Nellyn matyóruha, ami tényleg szembetûnt volna...