offtopic
zsoltix 2014 márc. 02. - 20:38:24
(420/440)
RTL KLUB vasárnap este, fõmûsoridõben, 12-es karikával. Nyilván nem nyesték meg úgy, mint kertészgyerek a sövényt. :)
cellasto 2014 márc. 02. - 19:42:26
(419/440)
én mondjuk elõször a filmet láttam,utána olvastam a könyvet
ha forditva lett volna,lehet én is más véleményen lennék,de így egy elég jó filmnek mondanám :)
Ivy66 2014 márc. 02. - 19:40:07 Előzmény mogyoróó.
(418/440)
Sajnos, amit írsz, az a filmbõl nem derül ki, illetve nem ez derül ki. Márpedig itt a filmrõl beszélünk, nem a könyvrõl. Mindig mondom, hogy ne hivatkozzunk az alapanyagul szolgáló könyvekre, mert egy filmnek meg kell állnia a helyét önmagában is, a könyv ismerete nélkül is. Akkor jó film.
10/10
tbc22 2014 márc. 02. - 19:28:45 10/10
(417/440)
Nagyon szeretem ezt a filmet. Érdemes megnézni. Tom Hanks nagyon jól játszik.
Multitoxikomán 2014 márc. 02. - 18:28:37
(416/440)
Baromság. Mondjuk nem akkora mint a másik..
8/10
offtopic
Lillske 2014 márc. 02. - 16:36:33 8/10
(415/440)
nekem ez a film talán még tetszett volna, ha nem olvastam VOLNA a könyvet...de sajnos a film végén szinte mindent átvariáltak. érthetetlen volt és egyre jobban bosszantott, hogy egy ilyen jó könyvenek miért pont a csattanójából spórolják ki a kakaót. kihagyták a helikopteres részbõl Langdont, pedig ott derült volna ki a csattanó!!!
összeségében nem volt rossz film, de örültem volna ha egy kicsit jobban kifejezik a történéseket.
8/10
10/10
jari 2014 márc. 02. - 11:47:52 10/10
(414/440)
Ami tetszett:

- kiváló, misztikus hangulatot megalapozó zene, jó hangzás, változatos kameramozgás, szép és különleges helyszínek.
.
Ami nem tetszett:

- Sok a logikátlan történés, hajuknál fogva elõrángatott álbizonyítékok sorozata.
- Az antianyagot lebegtetõ elektromágnesek áramellátásához miért kellett teszkó-gazdaságos elemeket használni?
- Egy ilyen horderejû nyomozáshoz miért nem vontak be több szakembert (pl. mûvészettörténészeket, akikbõl Rómában annyi van, hogy Teverét lehetne velük rekeszteni)?
Persze a választ is sejtem: mert akkor ez a film nem jöhetett volna létre. Legalábbis ebben a formában.
- Több filmbõl eredõ utánérzésem van.
.
Összességében azért nekem klasszissal jobb, mint a Da Vinci-kód.
10/10
vargasándorgyõr1979 2014 febr. 28. - 21:06:33
(413/440)
Jóval gyengébb mint a Da Vinci-kód de azért izgalmas,nézhetõ.
mogyoróó. 2014 febr. 07. - 20:30:18 Előzmény Ivy66
(412/440)
neem...nem az volt a célja hogy õ legyen a pápa..nem is tudhatta biztosra, hogy pápává akarják majd választani, hiszen egyáltalán nem felelt meg a választási kritériumoknak..nem volt benne az adott korban..és csak egy pap volt, nem bíboros..bár ezt nem tudom, hogy elmondták-e a filmben, nem láttam..csak a könyvet olvastam..és ott kifejti ezt részletesebben is. ugyancsak a könyvben benne volt a végén, mikor leleplezték, hogy mi volt a célja ezzel. ugyebár a lényeg az volt, hogy a társadalom egyre jobban elzárta magát a vallástól, nem hitt a csodákban, és egyre inkább a tudomány volt az, ami vezette mintsem a hit. ezzel õ elpusztított egy olyan bombát, ami ha közre kerül beláthatatlan következményei lettek volna a Vatikánra. illetve, isteni kinyilatkoztatásnak álcázta azt, hogy tudja, hol van az antianyag, így abban reménykedett, hogy az emberek majd újra hisznek.
5/10
Újvállalkozó 2014 jan. 26. - 21:10:56 5/10
(411/440)
6/10

Az elsõ részhez képest nagy csalódás volt számomra. Jól indult, de aztán a történelmi szájbarágás már nagyon irritáló volt (az elsõ részben is volt hasonló, de nem ennyi és ilyen formában). És végén a csavar végképp tönkretette a misztikumát az egész filmnek. :( Laikusok számára jó kis betekintést enged a pápaválasztásba.
6/10
Owl 2014 jan. 15. - 10:32:47 6/10
(410/440)
Nagyon szépek, jól kidolgozottak a díszletek, a ruhák, a film is elég jó, de: valahogy a vége nem volt túl hihetõ, mikor kiderül, hogy
SPOILER
egy ember mozgatja a szálakat a Vatikán kellõs közepébõl, és ez az ember bérgyilkost fogad, aztán felrobbantja a bérgyilkost, bombát buzerál, stb. Mindezt a papi hivatása mellett. Szóval elvész a realitása a filmnek, ha egyáltalán volt is neki valaha. Mesefilmbe megy át az egész.
Ivy66 2013 nov. 04. - 09:51:45
(409/440)
Nem olvastam a könyvet, így tulajdonképpen tetszett a film. Egész a végéig. Ott valahogy nem logikus nekem pár dolog. SPOILER
Pl., a Camerlengo célja az volt, hogy a mesterkedése révén õt válasszák végül pápává? Akkor igen sokat bízott a lutrira. Mert hiszen nem tudhatta, hogy "mekkorát szól" majd az a bomba, amit felvitt a helikopterrel, a légnyomás simán odavághatta volna, ahogy leereszkedik az ejtõernyõvel. Akkor nem hõsként érkezik le, hanem hõsi halottként. Vagy: az utolsó percekben értek a bombához, ha csak pár perccel elszámolja magát - vagy valami késlelteti õket, már bekövetkezik a robbanás, és megsemmisíti a Vatikánt, s a Camerlengo is ott hagyja a fogát. Szóval az a terv, ami ennyit bíz a véletlenre, rossz terv. Így nekem az egész végkifejlet túlságosan erõltetettnek tûnik, hogy az legyen a fõgonosz, akire a nézõ legkevésbé számít.
6/10
Dalmát 2013 nov. 02. - 00:17:56 6/10
(408/440)
A könyvet nem olvastam. A film kb. a háromenegyedéig egész jó volt (jobban tetszett, mint a Da Vinci-kód), de aztán már ki lehet találni a végét. Mondjuk ettõl függetlenül is elszúrták a befejezést, olyan mint egy gyenge James Bond finálé, csak nem az viselkedik szuperhõsként, akitõl ez elfogadható lenne.
LVD 2013 nov. 01. - 22:25:57 Előzmény kissasszony
(407/440)
Egyetértek!
Én már jó régen olvastam a könyvet, de nagyon tetszett! Elõször a Da Vinci kódot olvastam, majd ezt, ezek után láttam mindkettõt filmen. Ezen jobban izgultam olvasás közben, mint a kódon, a filmek nyomukba sem érhetnek a könyveknek.
delfinoraptor 2013 szept. 12. - 22:27:28
(406/440)
Borzasztóan unalmas film, Tom Hanks néha izgis zenére elkezd rohanni, de közben meg nem történik semmi. A második felét nem vártam meg, lehet, hogy felpörög a film, de nem bírtam kivárni.
6/10
Judgement Time 2013 aug. 19. - 22:29:12 6/10
(405/440)
A film (ha "elképzelem", hogy nem olvastam a könyvet) önmagában megállja a helyét, érdekes és mondhatni pörög is végig, tele szép látványossággal.

Viszont mindenkinek ajánlom, hogy olvassa el a könyvet, a filmben valahogy az összes szereplõ elég személytelen lesz:
- Tom Hanks-et nagyon szeretem, viszont ide tényleg más figura kellett volna (könyv ide vagy oda, kicsit öregecske már végigrohanni egész Rómán bérgyilkosokat -itt max bérgyilkos, semmi saját indoka nincs a pénzen kívül- kergetni :) )
- A Vittoriát alakító színésznõ korábbi munkáit nem ismerem, de itt teljesen semmilyen.
A többiekrõl hasonló véleménnyel vagyok kár is folytatni.

Tehát ha szerettek olvasni és még csak láttátok ezt a történetet, hip-hop (amint idõtök engedi) kapjátok kezetek ügyébe a könyvet, mert érdekesebbek a karakterek és alaposabb is a sztori, a végkifejletrõl már nem is beszélve.

6/10 (kicsit szigorú vagyok :) )
k11zoltan 2013 júl. 27. - 17:44:22
(404/440)
Sejtettem a végét.
A da vinci kód jobb volt.
kissasszony 2013 máj. 20. - 22:43:39
(403/440)
Elég bosszantó volt úgy nézni a filmet,hogy 5 percenként azt mondogattam magamban,hogy "na ez se így volt a könyvben".Persze nem is vártam,hogy szórol szóra minden meglegyen,de hogy ilyen alap dolgokat megváltoztassanak az már vicc.
offtopic
Kulcskészítõ 2013 máj. 20. - 20:10:23
(402/440)
Elárulok egy titkot, amit egyébként valószínûleg tudsz; a Cool Tv a rtl klub vadhajtása, következtetésképp ezeket a filmeket õk vették meg. Ott viszont kell a hely a sok gagyi mexikói sorozatnak, a még gagyibb banánok köztnek, a sok Fix faktornak meg a húszezerszer játszott, béna, vasárnap esti filmeknek, amit persze le lehetne cserélni új filmekre, de minek? Mivel ugye kábelen jön, és az a legutolsó tanyán is fogható, a sültparasztnak jó az is :-))) Az új film lejátszási jogdíja meg kevesebbe is kerül így, mert nem az anyacsatornán megy.
Tibag05 2013 máj. 20. - 17:54:43
(401/440)
Joccer!
illuminátusok: "középkori alakulat, amely vallás ellenes tudósokból állt, és akiket az egyház üldözött, mert nem fogadták el a bibliai teremtés elméletét.
Márpedig sokan nem fogadjuk el! akkor minket is üldözni kell!
MEGINT??????!!!!!!!!!!