Téma: Animátrix

7/10
convar 2022 dec. 11. - 16:52:34 7/10
(35/35)
Korántsem egyenletes a színvonala - de hát ugye hogy is lehetne az, ha 1x ugye (majdnem) minden epizódot más és más rendezett/"animált"/és írt. Ilyenkor nyilván szinte törvényszerű, hogy lesz amelyik majd jobban megtalálja az ízlésünket, és olyan is amelyik meg kevésbé, vagy akár egyáltalán nem.

Így aztán volt benne olyan kisfilm is amelyik szinte egyáltalán nem tetszett (pl. a futós, tehát a Világrekord epizód, nekem az vhogy sehogy se jött be, se a története, se a "grafikája"), meg egy olyan is, amelyik viszont annyira betalált, szíven ütött mind a sztori ötletességével (meg azzal is persze ahova az egész végül kifutott), mind a kivitelezését tekintve hogy tényleg, utána percekig csak az államat keresgéltem (ez meg amúgy a záróepizód volt, tehát Az emberi Mátrix).

A többi meg mind akkor nyilván vhol a kettő között. Bár mivel szerencsére a többi tetszési indexe is inkább utóbbihoz volt azért közelebb, ill. mert egyébként is értékelem az Animátrix alkotóinak abbéli VALÓS, jószándékú igyekezetét hogy ÉRDEMBEN is tágítani próbálja a Mátrix univerzumot, így részemről asszem teljesen reális végeredményül akkor ez a 7 csillag. ***

Amúgy ha egyenként, kisfilmenként is lebontom a véleményem, akkor kb. ezek úgy néznek ki hogy

1. Az Osiris utolsó útja: ugye ez még nem egy olyan nagy lélegzetvételű sztori, de mivel egyébként gyönyörűen meg van csinálva, és mert az ebben történtek közvetlenül is kapcsolódnak a Mátrix filmekhez (ugye az Újratöltve elején meg is említik az Osirist, amúgy a másik ilyen, tehát amely rész közvetlen kapoccsal is rendelkezik a filmekhez az még ugyebár a Kölyök története, akit a filmekben aztán Clayton Watson fog alakítani), így: 8/10

2. és 3., avagy A második reneszánsz I. rész és II. rész: mit is lehetne ezekre mondani. Hihetetlen látványosak, végre kaptunk vmit (mármint vmit=elég sokat) abból is ami a jelen és Morpheusék kora közt történt, tehát hogy hogy jutottunk, juthattunk el odáig, hogy a gépeknek már csak bioelemnek kellünk: 9/10

4. Kölyök története: ugye az egyedüli epizód amelyben Neo is szerepel. Szépen fel is van építve a cselekmény, viszont mivel a grafikája, vagyis az animációs technológiája ennek azért annyira nem nyerte el a tetszésem, így csak: 7/10

5. A Program: érzésem szerint ez nem volt azért egy olyan nagy durranás. Sőt, kicsit olyan alibi cuccnak tűnt, csak hogy meglegyen a játékidő: 5/10

6. Világrekord: erről fentebb írtam már. Ez meg aztán végképp nem, nem és nem. Alig vártam hogy vége legyen: 3/10

7. Hiba a rendszerben: ennek a sztorija nagyon adta magát (ugye még a köznyelvben is él a mai napig egy olyan kifejezés hogy "hiba van a mátrixban", amit ugye akkor mondunk, amikor vmi nagyon furcsát tapasztalunk), és jól meg is csinálták, szóval: 8/10

8. Detektívtörténet. Szeretem a Mátrix világát, és szeretem a film noirokat is. Na de hogy a kettőt együtt is? Háááát..... De mivel amúgy végülis szépen meg van rajzolva, és mivel maga a történet sem rossz, nameg mert még Trinity is szerepel benne, ezért: 7/10

9. Az emberi Mátrix. Na ez tényleg ÜBERKOLOSSZÁLIS volt. Csúcs történet (sztem tényleg nagyon ötletes volt ez a fordítsuk meg a szerepeket dolog), csúcs látványvilág (mondom: http://www.virtualworldlets.net/Worlds/Listings/Animatrix/Matriculated11.jpg https://c8.alamy.com/compes/2bhyde6/la-animatrix-matricular-ano-2003-usa-director-peter-chung-animation-2bhyde6.jpg https://m.blog.hu/sm/smaragdanimesarkany/image/animatrix-matriculated.jpg legalábbis engem teljesen levett a lábamról ez az fajta animációs alakzat- és színorgia), vagyis: csúcs Mátrix (élet)érzés. De tényleg, számomra ez a záróepizód volt az, amely úgy éreztem teljes mértékben fel tudott nőni még az 1999-es alapfilmhez is, mert nekem végül akkora katarzist adott (és csak ez) amelyet utoljára, bő húsz éve még az első film, annak első megtekintésekor. Szóval ez, ezek után nekem nem is volt kérdés hogy: 10/10

Egyébként hatalmas respect Keanu Reevesnek és Carrie-Anne Mossnak, hogy itt is hangjukat adták a Matrix béli karaktereiknek, az ő közreműködésük is nyilvánvalóan sokat dob a mű élvezeti és egyéb más értékein is.

Mert persze már van neki amúgy is, és sztem nem is kevés (hála ezért legfőbbképp az eredettörténetként funkcionáló A második reneszánsz I.-II., a Kölyök története és az imént általam leginkább felmagasztalt Az emberi Mátrix epizódoknak), igazából majdnem annyi mint a látvány terén abszolút csúcspont Újratöltvének és a szinte végig csak a jövőben játszódó, a történet szép (bár egyben persze szomorú) és kerek lezárásaként nagyszerűen helytálló Forradalmaknak, ill. 1000x, vagy nem is, inkább milliárdszor több, mint a gyalázat rossz, sokszor paródiába hajló és ezért mítosz romboló Feltámadásoknak.

*** meg mert amúgy is, ha az aztán a kisfilmekre egyenként is adott pontszámokat átlagolom az is 7,33-ra jön ki, szóval mondom én, jó lesz az a 7 csillag :)
Torolt Felhasználo 2015 nov. 19. - 16:52:13
(34/35)
Az Emberi Mátrix hordozza azegész kiadvány legfontosabb momentumát mindazonáltal.
5/10
Viktor6665 2015 nov. 19. - 16:46:40 5/10
(33/35)
Az Ozirisz utolsó útjának szuper lett az animációja, a második reneszánsz története pedig nagyon érdekes volt. De a többi elég unalmas, úgyhogy én csak az elsõ 28percet ajánlanám megnézésre.
10/10
Neo 077 2013 jan. 30. - 13:55:19 10/10
(32/35)
Jó, beszállok én is a pontozásba:
Mátrix: 10/10 mert egyszerûen tökéletes, nem, ne is vitatkozzatok, tökéletes a világon legjobb sci fi
Mátrix 2: 10/9 (és neo ebbe is odabasz nagyon)
Mátrix 3: 10/8 (de csak azért mert meghal benne és kevesebb az akicó mint a többibe).
Animátrix:10/7 mert csak rajfilm nem volt olyan látványos mint a filmek
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 14. - 15:11:37 1/10 Előzmény remington827
(31/35)
ez elgondolkodtató, régen láttam, nem nagyon emlékszem a nyuvasztásra
1/10
Segítõ Béka 2011 nov. 14. - 15:03:17 1/10 Előzmény IntiR
(30/35)
Az elsõ részben Neo olyan gyorsan mozog,mint az ügynök.Emberként nem tudna."

hol mozog olyan gyorsan,mint az ügynök? a mátrixban? nincs több kérdésem
1/10
Segítõ Béka 2011 nov. 14. - 15:00:33 1/10 Előzmény IntiR
(29/35)
hogy a sívár világból,hogy lett megint csodaszép Manhattan"

sehogy. csupán neo visszatért a mátrixba, nem lett zionból manhattan
1/10
Segítõ Béka 2011 nov. 14. - 14:56:35 1/10
(28/35)
ez a szemét méltatlan a mátrix szellemiségéhez, intellektuálisan.

undorító, ahogy beállítják jónak a robotokat, rossznak az embert,gusztustalan a szájbarágóssága.
5/10
idõjós1010 2011 okt. 02. - 13:46:59 5/10
(27/35)
Jó, oké én erre már nem emlékszem úgy vissza mint kéne, de majd ismét meg fogom nézni. Viszont ami az elõzményeket illeti, a háború okát, arról én az Animátrix elõzetesébõl már jóval azelõtt értesültem, mielõtt leültem volna megnézni azt. Én még VHS en vettem meg a 2. és a 3. részt, és rajta volt az animátrix elõzetese, amibõl totál le is jött a lényeg, szóval fölöslegesnek éreztem nagyon végignézni teljes hosszában, de megnéztem.
bolygoholland 2011 szept. 26. - 15:09:10 Előzmény remington827
(26/35)
A Mátrix valójában egy turmix, rengeteg bibliai utalás is van benne. Ha észrevesszük ezeket az utalásokat akkor
Neo képességei a valódi világban Smith ügynök szavával élve szükségszerû. Azt nem feltételezhetjük, hogy a matrixban pusztán csak azért képes repkedni meg ügynökök százait agyonverni, mert a tudatát nagyobb mértékben képes felszabadítani, mint mondjuk Morpheus hiszen mindannyian rájöttek arra az egyszerû tényre, hogy nincs is kanál..
Így szól a prófécia: amikor a matrix megépült, született egy ember a belsejében, aki kedve szerint tudta formálni a mátrixot. Miután meghalt megjövendölték a visszatérését és azt, hogy elpuszítja a mátrixot, mert amíg az létezik az emberiség nem lehet szabad. Itt jön Neo a képbe, mint reinkarnációja egy magasabb rendû lénynek. Felszabadítja az emberiséget és ezért az életével fizet. Képes rá, mert egy valódi hatalommal bíró messiást hivatott megszemélyesíteni. De ez csak egy épkézláb ötlet.
10/10
Neo 077 2011 márc. 08. - 17:36:45 10/10
(25/35)
nagyon király 10/10 nézzék meg aki nem látta érdemes
remington827 2010 febr. 02. - 18:59:47 Előzmény Crazy Horse
(24/35)
Jah, érdekes dolgokat írsz. A baj az, hogy ezt a történetet úgy csavarták, hogy ebben a formában egyszerûen nem adja át az eredeti üzenetét. Bár lehet, hogy ezt a "viselkedéselemzõ mátrixok" elképzelést át lehetett volna megfelelõ formában adni (omg, mekkorát ütött volna), de az oltári nagy zakó lehetõségét is magában rejti azzal, hogy nehezen érthetõ. Kompromisszumot hoztak, és végül se nem alma, se nem körte esete lett.

Csak ez magyarázza Neo tetteit és képességeit a valós világban, nekem legalábbis semmi épkézláb ötlet nem jut eszembe, ami illene is ide.
Crazy Horse 2010 jan. 31. - 00:28:07
(23/35)
Hasonló következtetésre jutottam én is, mintha Wachowski-ék összemixelték volna az 1 és a 2 mátrixos elképzelést.
Itt egy korábbi hsz-em, a második felében pont ezt próbálom kifejteni:
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=996311&postorder=desc&result_per_page=90&highlight=996311#996311
remington827 2010 jan. 30. - 23:08:27
(22/35)
SPOILEREK lehetnek

A mátrix a mátrixban elmélet pedig helyes, de sehol nem dolgozták ki normálisan. A gond az, hogy az egész film / rajzfilm a realitásra épül, ebbe viszont hogyan tudod beleépíteni azt, hogy valaki képes gépeket a gondolatával megsemmisíteni? Ez nem fantasy meg varázsbot, ide ez nem illene. Nem a mátrixon belül, azt kivesézték az elsõ részben, nagyszerûen, hanem a valóságban! Neo képes volt, 4 v. 5 sentinelt nyumvasztott ki a második részben, a harmadikban pedig még többet. A különféle "túlvilági" magyarázatok nem illenek a mátrix világába, tehát vagy az egész csak egy újabb mátrix (és neo az, aki feszegeti az egésznek a határát), vagy semmi értelme nincs a tetteinek. Én azt látom (bár nem ismerem az eredeti szándékokat) hogy mintha arra indultak volna el, csak az egész koncepciót kukázták volna, és létrehozták a jelenlegi megoldást.
9/10
Petya21 2009 nov. 13. - 19:57:21 9/10
(21/35)
Fúhh, engem még így 2009-ben is székhez ragasztott...
Én nem értek egyet azzal, hogy felesleges lett volna, ezek az epizódok még jobban betekintést engednek ebbe a világba, bennem - aki azért nem egyszer látta a három részt - további részleteket sikerült helyre állítani; és gyanítom nem vagok egyedül.
Abban igazat adok a lentebbi hozzászólónak, hogy ha már az elsõ szösszenet olyan pofás lett, akkor maradhattak volna annál a sémánál, de elvégre is, ez felfogható az animék közkedveltebbé tételének is. :) (Nem, mintha az ízlés vita tárgya lenne természetesen ;))
Itt azonban mégis olyan részleteket tártak elénk, amik eddig csak bennünk elevenedhettek meg, mint pl hogy kutatják Neoék a felszabadításra várókat, hogyan szereztek tudomást a gépek támadásáról idõ elõtt, hogyan szerelik le az ügynökök a lázadókat, hogyan mossák át egy gép agyát, hogy az nekik dolgozzon, hogyan mûködik egy hûség teszt, hogyan patcheli magát a mátrix, ha bebugosodik :D... ésatöbbi...
Kíváncsi lettem volna még arra a részletre, hogyan szabotálja a való világba jutott Smith-ügynök(Bane) a légpárnások akcióját... Ez úgy tûnik végleg rajtam múlik miként képzelem el :)
5/10
idõjós1010 2009 nov. 01. - 21:22:17 5/10
(20/35)
:-D Hát így is lehet nézni a dolgot. (egyébként ezt nem tudtam, viszont nagy hülyeségnek tartom)
Az animátrix-ot meg majdhogynem teljesen fölöslegesnek, mert nekem tökéletesen lejött minden a három részbõl. Alig mondott valami újat az Animátrix.
9/10
feher.csongor 2009 nov. 01. - 16:19:06 9/10 Előzmény idõjós1010
(19/35)
Hello! Hadd világosítsalak fel az Animátrix-szal kapcsolatban. Elõször is az nem Ozilisz utolsó útja, hanem az Osiris utolsó útja, másodszor pedig az Animátrix nevû animációs rövidfilmgyûjtemény megalkotásánál az volt az alkotók célja, hogy 9, teljesen különbözõ stílusú, és technikájú animációs filmmel mutassanak be olyan dolgokat a Mátrix világáról, amelyeket a filmbõl nem tudunk meg. Tehát a filmek között nem minõségbeli, hanem stílusbeli különbségek vannak. Egyébként is csak az idióták nézik (csak) azt egy (animációs) filmen, hogy milyen a grafikai kivitelezése. Más kérdés, hogy a mûvészetben nincs olyan hogy minõség.
5/10
idõjós1010 2009 júl. 05. - 16:10:55 5/10
(18/35)
Nem kell messzire mennem egy összehasonlítás kedvéért, mert magukat a kisfilmeket is összemérhetem. De ha te nem látod a különbséget pl Ozilisz utolsó útja, vagy az egy fiú élete c kisfilmek grafikája között menny orvoshoz. Bár szerintem se neked, se másnak nincs szüksége rá, mert biztos vagyok benne hogy tudod hogy mire gondolok.

Nem érdemes ezen vitázni. Nem is ez a lényeg.
Frakál 2009 júl. 05. - 15:19:01 Előzmény idõjós1010
(17/35)
Azért a grafika igenis igényes. Nézz már meg más animációkat, keveset tudsz mondani ami eléri vagy veri ezt a szintet. Talán nézz körül hogy mások miket csinálnak, és meglátod hogy nincs igazad, ha mégse gondolnád így akkor "csak" máshogyan látod ezt mint sokan mások....
5/10
idõjós1010 2009 ápr. 03. - 18:01:24 5/10
(16/35)
Hát pedig a legtöbb kisfilm grafikája végtelenül primitív.
Valószínûleg direkt, de nálam kiverte a biztosítékot.
Az Ozilisz utolsó útja, még halál korrekt, de az Egy fiú élete pl, hááááát, ne haragudj, de a két kisfilm képkockái között van némi különbség a tartalmon kívül.
Plusz az elsõ reneszánszon kívül, nem igen tudhattunk meg semmi újat egyik kisfilmbõl sem. Semmi olyan dolog nem jött le belõlük, amit eddig ne tudtam volna.