Téma: Animátrix

9/10
Adams88 2009 ápr. 03. - 17:52:40 9/10 Előzmény idõjós1010
(15/35)
pocsékok a grafikák?? miért? szerintem az egész Animatrix legnagyobb elõnye a képivilág. Ezzel nem azt mondom, hogy ebben ki is merülnek a pozitívumok. Abszolút nem bántam meg, hogy megnéztem, sõt. Nagyon tetszett, az meg még cseresznye a tejszínhabra, hogy minden rész más-más grafikai stílusban készült.
5/10
idõjós1010 2009 márc. 08. - 01:30:51 5/10 Előzmény kislutyi
(14/35)
Az elsõ részbõl csak az alapdolgok derülnek ki, a második rész ami igazán lényeges.
9/10
kislutyi 2009 febr. 25. - 21:28:53 9/10
(13/35)
nem volt felesleges megnézni mert vannak az egyszerû emberek (már bocsánat) aki megnézi a filmet de erre nem jön rá amit a kis film mutat be....meg nem látja meg benne a logikát mert az elsõ rész mondta el a legtöbbet a második harmadik csak látványos és elmondja hogy így az embere úgy az emberek és éljen élünk gyõztünk stb......
Android666X 2009 febr. 21. - 11:03:27
(12/35)
Nekem nagyon tetszett, bár már jó régen néztem meg utoljára. Talán 2 éve is van annak. De én szeretem. Érdekesen oldották meg és számomra sok újdonságot tartalmazott, mikor elõször láttam.
5/10
idõjós1010 2009 febr. 21. - 10:59:13 5/10
(11/35)
Amúgy elég vacak, és fölösleges ez a nem tudom hány kisfilmecske. Egyrészt semmi újat nem tudtunk meg belõlük, ill egyet igen, az égbolt elpusztítását. Másrészrõl pedig a szinkronhangok a legtöbb ilyen kisfilmben valami egészen borzasztóak voltak, a garfikák pedig pocsékak. Az egy fiú élete(vagy mi) különösen. Az elsõ kis film még külsõre határozottan korrekt is volt, no de a többi.............
5/10
idõjós1010 2009 febr. 21. - 10:53:34 5/10
(10/35)
Biztos nem véletlen a Második reneszánsz második felében ez a két ügynök a szülõk helyén, nem hiszem hogy baki volna.
5/10
idõjós1010 2009 febr. 20. - 22:49:35 5/10
(9/35)
A nõi és a férfi alak, késõbb látszik hogy két ügynök, és a nõi alak is férfi, de mit lehet ebbõl kikombinálni(?), nem értem. Vagy én néztem valamit nagyon el, esetleg a fantáziám nem elég dús.
offtopic
leopard26 2009 febr. 16. - 20:45:32
(8/35)
Ebben azért vannak olyan rajzok amiktõl az ember összeszarja magát
9/10
kislutyi 2009 jan. 31. - 20:38:49 9/10
(7/35)
a film jó lett.... a második reneszánsz második része brutálisra sikerült.....ha valaki még nem látta a filmet azzal éjfél körül kell megnézetni és a hatás garantált :D
ahogy itt végig olvastam a véleményeket volt egy kijelentés hogy neo meg a csapata gépek.... ezzel nem értek egyet hisz minden a mátrixra csatlakozott egyed ember... neo is a ,,végtelen" mezõrõl származik és õ is bioáramot szolgáltatott a gépeknek :P tehát nem lehet gép.....
9/10
gabeszcortez 2008 nov. 07. - 13:36:42 9/10 Előzmény IntiR
(6/35)
Szerintem a feltételezésed hibás, hiszen pont azért volt Neo nemhogy ugyanolyan gyors, hanem még gyorsabb és erõsebb is az ügynököknél, mert ember. Ezt Morpheus mondja neki az elsõ részben: "õk csupán programok, melyek szabályok szerint mûködnek, épp ezért sohasem lehetnek olyan gyorsak és erõsek, mint te".
A napfényes Manhattan pedig a 3. rész végén a mátrixból való (nem pedig a való világból), hiszen a gépek békét kötöttek az emberekkel (ez ugye mindkét fél érdeke volt, hiszen a Smith program használhatatlanná tette a mátrixot, az embereknek meg Zion miatt), miszerint aki akar kiléphet a mátrixból, aki akar élhet benne tovább.
Ami pedig az Animátrix utolsó részében látható, az valóban egy emberek által készített virtuális világ gépek részére, de semmiképpen sem a mátrix. Csupán az elv azonos, de két különbözõ megvalósításban.
IntiR 2008 aug. 29. - 14:18:52
(5/35)
A legtöbb ember megnézi a Mátrix-ot és lezárja azzal,hogy a való világ le van rombolva,csak Zion létezik és bumm.Majd jön az Újratöltve,ahol továbbra is ebben a hitben él,bár egy-egy motivum,megszólalás(pl az építész dumája)kicsit bezavarja,de a film végén csak úgy van vele,mint az elsõ rész végén.Majd jön a Forradalmak,amiben szitnén vagy egy pár momemntum ami bezavarja a nézõt,de "happy end" Neo emgmenti a fentmaradó emberiséget és beteljesül a prófécia.De arra senki enm gondol,hogy a sívár világból,hogy lett megint csodaszép Manhattan.De nem si érdekli.Aztán egmnézi az Animátrix-ot,amibõl semmit nem ért.ÉS mivel nem érti az egészet,ezért nem is gondolkozik rajta.Viszont az Animátrixban van az összes válasz a trilógia lebegõ kérdéseire.
***SPOILER***
Mit is tud valójában az ember?Neo ráébred,hogy álomvilágban él amit a gépek tettek szemellenzõnek a fejére.Ez ugye a Mátrix,olyan világ,amiben mi is élünk.A valóság viszont az,hogy a Föld felszíne elpusztult.Miért?Itt jön az ANimátrix elsõ szerepe.1-2 reneszánsz címû fejezetben kiderül,hogy az emberek megépítettéka robotokat saját képmásukra,hogy a szar munkákat velük végeztessék.Egy robot azonban képes volt túlhaladni a saját programját és öntudatra ébredt.Nem akarta h elpusztítsák így megölte a gazdáját.Elítéltek,kivégezéték.Elrendelték az összes robot megsemmisítését.A maradék emgmenekülõ robot megalapította a 01 várost,ahol továbbfejlõdtek.Megkezdõdött a háború ember és gép között.A gépek nyertek,a túlélök a föld alá menekültek Zion városába.
Ez viszont tévhit.Az Animátrix utolsó fejezetében,a Matriculatedben kiderül,hogy a Mátrix nem gépek áltag készített álomvilág embereknek,hanem pont fordítva.Az emberek készítették arra,hogy a gépekkel elhitessék hatalmuk van az emberek felett.A Mátrix tehét a gépi elme szisztematikus kutatását és ellenõrzését szolgálja.SZóval Neo,Morpheus,Trinity és mindenki más csupán gép.ÉS az honnan derül ki,hogy gépek?Az elsõ részben Neo olyan gyorsan mozog,mint az ügynök.Emberként nem tudna.Sõt Keanu Reeves is azt nyilatkozta: "Testet kell adni a képregényfigurának,lelket kell kölcsönöznia gépnek.".
***SPOILER VÉGE***
Szóal mocskosul bonyolult,de aki szemfüles és emgérti az egyes momentumok valódi mondandóját,akkor rájön,hogy az egész Mátrix-elmélet tévhit.Érdemes utána keresni neten vagy mozis újságokban.Rengeteg érdekes információ van,ami felborítja az eddig képzelt rendszerünket.
Wermin 2008 júl. 12. - 21:24:16 Előzmény Wermin
(4/35)
Megnéztem... csak képzelõdtél.
Wermin 2008 júl. 11. - 21:32:49
(3/35)
Az a baj hogy így hülyeség lenne. Szerintem így nem kell kombinálgatni. Zion a Földön van a valóságba a mátrix meg a gépek által generált valóság. Szerintem máshogy nem lehet értelmezni a filmeket. Én már jópárszor megnéztem.
De megnézem amit írtál.
_cola_ 2008 ápr. 05. - 13:22:39
(2/35)
Érdekes elmélet, ki fogom kockázni. Végül is nagy oltás lenne, ha így lenne. Nekem tetszenne egy ilyen fordulat. És akkor lenne indok egy Mátrix 4-re. :D
leopard26 2008 ápr. 04. - 15:34:00
(1/35)
Jézusatyaúristen