Téma: Annabelle

Meklód fia 2014 dec. 21. - 21:44:43 Előzmény Zahire69
(24/64)
:D
Zahire69 2014 dec. 20. - 20:06:17 Előzmény Meklód fia
(23/64)
Igen! Lehet, hogy a film alapját a nõ szolgáltatta, de rákenték szegény kicsi Annabellere ?
Meklód fia 2014 dec. 13. - 19:40:58
(22/64)
ijesztõbb a nõ, mint a baba
Zahire69 2014 dec. 13. - 19:20:00 Előzmény Meklód fia
(21/64)
Igen erre gondoltam, ugye, hogy nem is csúnya ?
Meklód fia 2014 dec. 07. - 11:30:40 Előzmény Zahire69
(20/64)
az eredeti baba
Zahire69 2014 nov. 17. - 19:58:35
(19/64)
Úgy tudom, hogy az eredeti baba egy egyszerû rongybaba, azaz ruhaanyaggal töltött baba, és egyáltalán nem csúnya, teljesen átlagos, tulajdonképpen szimpatikus megjelenésû.
7/10
rokkk 2014 nov. 17. - 01:07:43 7/10
(18/64)
Hát õszintén megvallva nem is tudom, hogy kéne kezdenem...
A Démonok közöttel élményileg nagyjából egy sikba raknám, de mégis azért
le van maradva tõle. Moziban néztem meg és ott a hanghatások sokkalta erõsebbek és hát
igen...volt pár jelenet, ahol besza-behu, de annyira nem volt horrorisztikus, mint A D.K.,
már csak azért sem, mert ott már az elején azzal a borzalmas zenével indított,
amitõl frászt kaptam. A megjelenõ démon sem volt benne igazán félelmet keltõ.
Ami viszont kérdést hagyott bennem...hogy lehet ilyen mocsok ronda babát megvenni és kirakni egy szobába? :D Hát fúj...
Na mind1...legyen egy 7 az élményindexe, mert szeretem az ilyen okkult tudományt boncolgató filmeket és hát
annyira nem lett ez olyan bûn szar. :)
d112 2014 nov. 16. - 13:55:01
(17/64)
Számora az év film csalódása.Nagy elvárásokkal kezdtem a filmnek. Nem mondhatnám hogy nem volt a mostani filmekhez képest eredetibb a történet, de a megszokott sablonoktól többet is ki lehetett volna belõle hozni. Az eleje elég jól indult, a kezdetti feszültség, felépítése nem volt rossz, de utána talán egy vagy két jelenet volt ami jól sikerült. Tehát több lehetõség volt ebben a filmben.Egyszer nézõs kategoria, mondjuk egy hideg péntek esti filmnek elmegy. Egyébként a majdem egy idõben bemutatott Jessabelle sokkal gyengébb mint ez a film.
5/10
horipapa. 2014 nov. 13. - 18:06:04 5/10
(16/64)
Volt egy-két jelenet ami jól meg volt csinálna, egyébként pedig tucat.
A mozi sem dobott rajta sokat, de valószínûleg, aki nem ott nézi annak nagyon unalmas lesz.

10/5
Wicke Wicke 2014 nov. 08. - 18:29:10
(15/64)
Nemrég néztem meg ezt a filmet, sajnos nem nyerte el a tetszésemet, eléggé laposra sikerült, bár bevallom õszíntén, hogy az eredetit nem láttam, így nem tudtam semmihez se viszonyítani.
10/2
6/10
Johnny14 2014 nov. 02. - 15:06:15 6/10
(14/64)
Micsoda csalódás volt.!
Úgy terveztem, hogy a moziba nézem meg a barátokkal, de aztán végül is otthon néztem meg.!
És annyira örülök neki, hogy nem adtam ki pénzt erre a gyenge filmre, hát mit ne mondjak, én nem erre számítottam,
azt hittem hogy parás lesz, de helyette egy unalmas megszokott történetet kaptunk, pedig ha már igaz történet alapján készítenek egy filmet akkor az legyen is ijesztõ, és dolgozzák ki jól a történetet.!
A bemutató alapján egy jó filmre számítottam, de ekkorát már rég csalódtam esküszöm.!
Manapság olyan gyenge horror filmeket készítenek, hogy az hihetetlen, pedig ma már mindenük meg van arra hogy egy igazi f*satós filmet készítsenek nekünk, de helyette mindegyik alap történettel rendelkezik, és ugyan arról szól mint a többi, elég volt már ebbõl az ördögûzés, paranem normális filmekbõl.!
Én esküszöm rendeznék egy igazi jó horror filmet, ha meglenne rá a lehetõség, és az esély.!
10/5.8pont. Azt is csak a baba miatt, az volt az egyetlen ijesztõ az egész filmbe, csorikám.!
NE NÉZZÉTEK MEG A MOZIBA, PÉNZ KIDOBÁS, TÖLTÉSETEK LE, ÉS NÉZZÉTEK MEG OTTHON.! :)
4/10
Lympha 2014 nov. 02. - 11:03:14 4/10 Előzmény honfoglalo111
(13/64)
:) Ez most szarkazmus, vagy Önben tényleg komolyan felmerülhetett, hogy van valóságalapja? Persze az emberiségnek vannak "legendái", talán valahol a világon olyan baba is van, aminek szerencsétlenséget tulajdonítanak... Na, de azért ez mégiscsak egy horrorfilm!
4/10
Lympha 2014 nov. 02. - 10:56:20 4/10
(12/64)
Röviden - kissé általánosítva - a véleményem, hogy ez max. kétféle típusú embernek lesz ijesztõ és izgalmas: akik nem nagyon néznek horrorfilmeket, valamint a nagyon ijedõseknek. Persze a moziba rendszeresen járó tömegek valószínûleg nem fanatikus horrorrajongók. :) Egyébként egy könnyed kis filmecske, esti unalomûzõnek nagyon is megfelelõ.
viharvadász 2014 nov. 01. - 19:13:22
(11/64)
Jövõhét szombaton (november 8.) vetíti még valamelyik Budapesti mozi? Fontos lenne a válasz, köszi!
honfoglalo111 2014 okt. 31. - 03:49:13 Előzmény _Freddy_
(10/64)
Tulajdonképpen mennyi valóságalapja van ennek az egésznek? Mert ugye arra hivatkoznak, megtörtént események alapján. Tényleg õriznek valahol egy ilyen babát?

Nem szoktam horrort nézni, úgyhogy kifejezetten rémisztõ volt számomra! Egy-két jelenetnél egész összerezzentem... Mivel nem ismerem a kliséket, kifejezetten izgalmasak, feszültséggel teliek voltak a horrorjelenetek, fõleg moziban nagy képernyõn, sötétben...

Ami nem tetszett: az maga az elferdített vallásos keret és mondanivaló, amit próbált a nézõbe sulykolni a film...
Csodálkozom, hogy ez eddig nem tûnt fel a kommentelõknek.

SPOILER jön

Tudniillik az, hogy milyen példamutató tett volt, hogy feláldozta magát végén a néger csaj, odaadta a lelkét a démonnak, hogy megmeneküljön a kisbaba (Bibliából idéztek). Na hát Jézus pont nem ilyen értelemben mondta ezt... Elképesztõ, hogy kiforgatták.

Meg az egész történet úgy volt beállítva, hogy a gonosz korlátlan hatalmú, egy vallásos családot is simán megszállhat, egy pap sem képes megfékezni, simán kirepíti õt a templom ajtajából... Pont ellentétes azzal, amit a Biblia is mond: a JÓ sokkal erõsebb, mint a ROSSZ. A szeretet erõsebb, mint a gyûlölet.

SPILER off

Szóval csinálhattak volna egy jó horrort, de nem kellett volna beletenni egy ilyen téves és lehangoló üzenetet, hogy a rossz (démon) megfékezhetetlen és nem lehet semmit tenni ellene, mindig eléri akaratát...

Azért hangsúlyozom ezt, mert mivel valóságos alapokra hivatkoznak, nagyobb hatással van -fõleg a vallásilag tájékozatlanabb- nézõke, mint egy sima film.
10/10
Auguszta Kajdi 2014 okt. 30. - 21:35:19 10/10
(9/64)
Nálam ez 10/10!!!! Igaz nem vagyok nagy horror nézõ, szóval az efféle jelenetekhez nem vagyok hozzászokva szóval nekem tudott újat mutatni, és egyszer felkiáltottam, mert nagyon hirtelen jönnek a rémisztõ jelenetek! Nekem nagyon nagyon bejött! :) Nem bántam meg, h megnéztem!! :)
offtopic
viharvadász 2014 okt. 30. - 20:51:44
(8/64)
Megtudná valaki mondani, hogy meddig vetítik a mozikban?
Elõre is köszönöm!
Tibi5000 2014 okt. 28. - 12:04:33
(7/64)
Megijedni nem lehet tõle, a történetvezetés unalmas, egyedül az operatõri munka mondható igazán jónak, a színészekrõl nem is beszélve..
10/5
borkasztik 2014 okt. 21. - 21:38:54 Előzmény egon12
(6/64)
Én megakarom nézni moziban mert egyrészt horror filmet még moziban nem néztem, másrészt a Démonok között tetszett nagyon.:)
Nem tudom de ilyen filmeknél szerinted hogyan lehetne klisémentesen megrendezni az egészet?
Szinte sehogy. Én ezeknél a filmeknél a hangulatot és a történetet figyelem.
7/10
_Freddy_ 2014 okt. 20. - 23:10:50 7/10
(5/64)
Nekem kifejezetten tetszett..és örülök, hogy nem vették bele azt, hogy beszéljen a baba. A legendát úgy hiszem a költségvetésbõl sikerült egész elfogadhatóan bemutatni egy kis extrával megspékelve, vagyis a démonnal akit láthattunk is és nem egyszer sutyorgott az egész terem, hogy na mikor szalad már bele a képbe. A kívánt hatást elérte, nem egy tökéletes alkotás, vannak benne hibák az tény. Én mondjuk horrort moziban még nem láttam, mert itt nálunk egyáltalán nem adnak horrort, de azért az ország másik végében sikerült megnézni.(nem ezért mentem)
A mostanában kijött horrorok közül ez a jobbik kategória.

10/7