Téma: Antikrisztus

10/10
fourdogs 2016 máj. 15. - 13:19:56 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(153/173)
Ne add fel, lehet, hogy ha ma vetítenék, nyugodtan végignéznéd.
Könyvekkel tettem régebben így, félbehagytam, mert azt gondoltam, nem hozzám szól. De így voltam Wagnerrel is, míg végig nem ültem a teljes Ringet. Ma már nem hagyom, hogy kifogjon rajtam a "mû", igyekszem kivenni az értéket belõle. Ha nem megy racionálisan, akkor érzelmi úton.
Edmond Dantes 2015 jún. 18. - 10:50:28
(152/173)
Ahogy az egyik kritika írja:
"Át kell élni minden fájdalmat az Antikrisztusban. Ha ezt valaki meri vállalni, akkor hajrá! Aki nem, az menjen ki elõbb."
Én az utóbbit tettem. Kb.a felénél "kimentem". Átéltem az elsõ jelenet azaz a prológus "minden fájdalmát", aztán lassacskán belefulladtam az egyazon notórius-hisztérikus jelenetek és (számomra) megfejthetetlen bibliai (?) utalások-szimbólumok szó szt véresen komoly, de ilyen mennyiségben riasztó sokaságába. Mint olvasom, sokkoló jelenetekbõl maradtam ki. Az ugyancsak szimbólumgyanús finálét/epilógust viszont megnéztem, talán egyszer ez majd enyhítõ körülmény lesz a végsõ megmérettetésem, számadásom pillanatában...
1/10
apuska 2015 máj. 16. - 01:30:56 1/10
(151/173)
Szeretem a PRO4-et, igazi renegát, dacos és lázadó adó. Nem alkalmazzák a korhatáros jelöléseket, habár kötelezõ lenne. Pedig ebben a filmben van miden... a nemiségrõl alkotott bensõséges képek és jelenetek (pl. vért bugyogó fallosz, ami némi feminim kézi ráhatás eredményeként keletkezett, fedetlen nõi alsótest elölrõl-hátulról, stb.), meg néhány témába vágó veretes mondat is. Csak nehogy ez a szabadságharc is úgy bukjon el, mint a házi pálinkafõzésé.
Babito 2014 jún. 02. - 23:07:23
(150/173)
A prológus gyönyörûen van fényképezve és nagyon mûvészi lett, de sajnos a film mûvészi vonala számomra itt meg is szakadt, pedig nagy elvárásokkal indultam neki ennek a filmnek. Ahogy a történet kibontakozik számomra egy idõ után elment kicsit gagyiba és zavarosba. A szimbolikák félelmetesen jók, például ez a három koldusos dolog az állatokkal. Ami végig zavart, hogy nem értettem a férfi szereplõ megmozdulásait. A nõt "teljesen" megértem, oké, õrület, téboly, minden. De a férfi miért nem hagyja másra a kezelést? Miért pont így kezeli? A nõ miért retteg belelépni a fûbe? A férfi miért nem mutat semmiféle érzelmet gyászoló apa és férjként? Önzõ karakternek éreztem.
majom10 2014 febr. 28. - 23:13:14
(149/173)
SPOILER

Annyi szimbólum van ebben a filmben, hogy az tényleg félelmetes.

Bibliai szempontból...

Az idõ visszafelé pereg:
Jézus meghal a kereszten, ahogy mindent maga fölé rendel és feláldozza önmagát. Itt a nõ mindent maga alá rendel, még a saját gyermekét is feláldozza a saját öröme érdekében. És megszületik az Antikrisztus.
A Bibliában az embepárt Isten elüldözi az Édenbõl, oda õk már soha nem mehetnek vissza. Itt az emberpár visszatér az Édenbe (vagy a Pokolba?). Mindezt talán a Sátán hívására? - ha már keressük a párhuzamot.
Szintén a Bibliában megszületik a kis Jézus, amirõl a 3 napkeleti bölcs egy csillag segítségével szerez tudomást. Elindulnak hogy meglátogassák otthonában, gazdagságot és boldogságot visznek a gyermeknek. Itt elõször egyenként feltûnik a 3 koldus félelmet és káoszt hozva, majd mindhárman egyszerre jelennek meg immár az "otthonban", felbukkan a csillag motívum is, de ez nem a születést, hanem a halált hirdeti, és ekkor valóban meghal az Antikrisztus. A kör bezárult.

Egyébkén a folytogatós jelenetben én azt vártam, hogy a nõ átesik egy orgazmuson (hasonló helyzetben ez lehetséges), annak ellenére hogy õ magát ennek a lehetõségétõl meg akarta fosztani. Vagyis a férfi a nõt saját akarata ellenére erõszakkal örömhöz juttatja. Kár hogy ez kimaradt, egy újabb fricska lehetett volna.

SPOILER
drProktor 2013 nov. 17. - 00:06:36
(148/173)
Van, akinek tetszik, van akinek nem.
Nekem tetszik, egyetértek Komorral és hanyi istókkal.
A fura az, hogy akinek nem tetszik, az láthatólag kifejezetten dühöng,
ekézi mindazokat, akiknek más a véleménye, s ha tehetné,
láthatólag pl. a film alkotóját is úgy kellene kimenteni a markából.
Ez nem normális!
Sokszor ilyenekrõl az jut eszembe, hogy "fütyörésznek a sötétben"
drProktor 2013 nov. 16. - 23:46:26 Előzmény Aki bújt, aki nem
(147/173)
Érdekes fölvetés, ami az én hozzászólásom teljes félreértésén alkapszik.
Sehol nem írtam, hogy ami durva, erõszakos és tele van õrülettel, az zseniális,
nem én kizárólag a szóban forgó filmet tartom zseniális-gyanúsnak.

Ez igen nagy különbség.
Tanuljunk olvasni,és különbségeket tenni!
8/10
Komor 2013 okt. 23. - 01:23:02 8/10
(146/173)
Semmi köze ennek a filmnek a horrorhoz! Ez egy igen jó film, emberi érzésekrõl, félelmekrõl, magányról és az ürességrõl. Tetszik hogy többféleképpen értelmezhetõ. A párbeszédek érdekesek és gondolat ébresztõek, a képi világ meg komolyan kiemelkedõ! Akinek nem ajánlom: aki szerint A szállító féle agyatlan akció "a film" , a tini kirándulók a halálba menetelnek és társai élvezeti értéket képviselnek, a legújabb billió költségvetésû amerikai tucat CGI "a legmenõbb", a magyar kereskedelmi televízió mûsorain szocializálódott zombitársainknak, akik értékelése végletes csakis az 1 és a 10 létezik, viráglelkûeknek és érzelmi nyomorékoknak. Elnézést az erõs hangvétel miatt, de több fórumon olvastam alaptalan becsmérlõ kritikát amelyre nem reagáltam és én csak ide vagyok regisztrálva. 10/8
frenchbullie 2013 okt. 20. - 17:08:08
(145/173)
Üdv! A Hullámtörés-t nagyszerû filmnek tartom. A Dogville-t sokadik nekifutás után megkedveltem. A Manderlay-t kissé falsnak láttam. Bár jó rendezõnek tartom Trier-t az Antikrisztust nem szeretném megnézni...
Az, hogy a kezére "varratta" ezt a négy betût... Nos, ez szerintem nem mûvészi, nem zseniális, pusztán alpári. Polgárpukkasztásnak pedig elcsépelt.
10/10
hanyi istók 2013 okt. 20. - 16:26:40 10/10
(144/173)
a májsztró személyesen:
10/10
hanyi istók 2013 okt. 20. - 16:19:35 10/10
(143/173)
épp ellenkezõleg: 10/13
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 20. - 16:16:26 1/10
(142/173)
Ez egy borzasztóan rossz film, hatásvadász, erõltetett horror-thriller, õrülettel, erõszakkal és VÉRREL átitatva.

10/1
10/10
hanyi istók 2013 okt. 20. - 15:57:41 10/10
(141/173)
kimoderálták a válaszaimat, de az ostobaság akkor is ostobaság. a lényeg, hogy ez egy nagyszerû film, az igazi mûértõknek igazi ínyencfalat.
1/10
Deepeche 2013 okt. 20. - 14:24:58 1/10
(140/173)
Ha neked tetszik, illetve mûvészi szempontból pozitívan értékelhetõ, hogy
SPOILER
egy nõ ollóval levágja a saját bibéjét, szétzúzza a férje péniszét és abból vért 'ver ki', aztán még egy kereket is üt a férj lábába
SPOILER
akkor szerintem te inkább már túl vagy fejlõdve, de nem intellektuálisan, hanem aberrációban, a kedves rendezõvel együtt.
Számomra a mûvészet az olyan megvalósítást (is) jelenti, mint ami a film eleje volt például.
Tomi9046 2013 okt. 20. - 13:46:10
(139/173)
Szerintem a film utolsó harmada nagyon el lett rontva. Ezzel a sok erõszakkal stb. A végét igazából nem is értettem, hogy ott mi volt az utolsó 5-10 percben. Meg lehetett volna oldani happy end-el is a végét, nem ilyen undorító módon. A színésznõ persze remek alakítást nyújt.

Spoiler: Az meg, hogy a péniszbõl vér jön az ejakulációnál hát... elég durva. Plusz a csikló levágás, megfojtás, ezek nálam már nagyon torz dolgok.
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 20. - 12:49:56 1/10
(138/173)
Képekrõl, zenérõl és atmoszféráfól maximum egy képtári kiállítás szól, ez mozgókép itt a sztori ugyanolyan fontos része, az hogy mirõl szól konkrétan a film, mint a zenérõl vagy a képekrõl. A zene és a képek kiszolgálják a történetet. Bár tény, h ebben a filmben a sztorit azért találták ki, h az elbaszott képi világot kiteljesíthesse és beteg elképzeléseit megjeleníthesse a rendezõ.
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 20. - 12:45:59 1/10
(137/173)
Figyelj azt is mûvészetnek tekintik, amikor egy "festõ" egy vászonra pacsmagol festéket, vagy vödörbõl önti rá. Kb. ezt a fajta "mûvészetet" mûveli ez a barom rendezõ, de ráadásul beteges módon.
Attól, ha valamiben borzalmak történnek, melyek azért vannak, hogy valaki egy "tök menõ" képi világot jeleníthessen meg a mozivásznon az nem mûvészet, hatásvadász, erõltetett és negatív.
Attól, h valamiben nem halnak meg gyermekkorban és nem õrülnek meg és nem csonkítják meg magukat még lehet valami mûvészi és nem középszerû pl. Irina Palm, Amelie, csodálatos élete, Maléna

Bizonyára nagyon rossz érzések támadtak benned is a film nézése közben és ez bizony nem jó, akár hogy is magyarázod.
Feleslegesen nem kell a fájdalom, egy édesen savanyú történet jól esik a léleknek. Miért kell bántalmazni, megerõszakolni a lelket??????
10/10
hanyi istók 2013 okt. 20. - 08:58:51 10/10
(136/173)
igen. a mûvészek általában "agybetegek" az átlagemberek békaperspektívájából szemlélve. de ha nem lennének ilyen "agybeteg" mûvészek, az átlagembereknek kéne középszerû filmeket csinálniuk, mint ahogy azt manapság sajnos tapasztalni is lehet. a film eredetileg a szórakoztatóipar egyik üzletága volt, aztán néhány mûvésznek köszönhetõen /Chaplin, Einzenstein, stb/ mûvészetté vált. a vizuális kultúrát a televízió rombolta le. ma egy átlagos nézõ úgy megy be a moziba, hogy a televíziós szemét képi és szellemi "kultúráját" szeretné visszalátni. nem tehet róla, ezen szocializálódott. ennek a tendenciának esik áldozatául minden eredeti, nagyformátumú film, mint pl. ez. de szerencsére mindig lesznek olyan "agybetegek", akik szembe mernek menni a sodrással. ezért létezik még olyan, hogy KULTÚRA.
1/10
Deepeche 2013 okt. 20. - 07:26:34 1/10
(135/173)
Ahogy az ilyen beteg filmek esetében szoktam mondani: nem a filmmel van a legnagyobb baj, hanem hogy van olyan agybeteg, aki kitalálja és filmre is viszi. Bármilyen céllal.
Értem a filmet, az erotikával sincs bajom, de a felesleges öncsonkítás, más kínzása, az erõszak, stb. nálam sosem tud akármilyen szimbolikus és/vagy mûvészi körítésben értelmet nyerni.
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 okt. 20. - 00:11:06 1/10 Előzmény hanyi istók
(134/173)
Attól még nem lesz valami zseniális, hogy egy gyermek halálával drámai helyzetet teremtenek. legyen valami úgy zseniális, hogy nem hatásvadász, mondjuk.

10/1