Zoltán Barna 2016 márc. 23. - 20:58:36
(33/113)
Mindenkinek szívesen ajánlom. 10 pont nálam. Szerintem ez a legjobb magyar film. Még mindenképpen meg fogom nézni mégegyszer. Gratulálok a rendezõnek!
Niku1955 2016 márc. 15. - 18:36:01
(32/113)
Szuper! Úgyhogy Oscar kizárva.
10/10
botta-melinda 2016 febr. 29. - 01:22:29 10/10 Előzmény Evensteel
(31/113)
Tökéletes, én is ezt akartam mondani.
10/10
Evensteel 2016 febr. 23. - 23:23:25 10/10
(30/113)
Évek óta olvasgatom a portot filmek után kajtatva, de sose vettem a fáradtságot, hogy beregeljek. Most megtettem, csak azért, hogy elmondhassam mennyire tetszett ez a film. Pár hibáját felsorolták már lentebb, párral egyet is értek, de leginkább csak utólag vettem észre õket. Ugyanis a film teljesen magával ragadott nézése közben. Iszonyat jó humora van, lebilincselõ cselekménye, és végre egy film a 20. századi magyar történelemrõl! Amiben nem a zsidókat kell sajnálni (akiket valóban nagyon sajnálok és tragédia ami történt velük, de hát láttam és olvastam ezer egy alkotásban, de így mint Az Anyám...-ban, vallásmentesen még nem vették végig a magyar 20. századot). Igazi hiánypótló! Szerethetõ, kedves, és ízig-vérig magyar, a nacionalista sallangok nélkül. Csak úgy, amilyenek vagyunk. Legalábbis szerintem. Úgy tûnik a rendezõ szerint is. Ajánlom MINDENKINEK.
10/10
luci60 2016 febr. 21. - 16:14:41 10/10
(29/113)
Olvastam egy kritikát a filmrõl, miszerint a rendezõnek személyesen sokat jelenthet ez a film, de ez miért érdekelne bárkit is. Ezért sokáig nem akartam megnézni. Az ilyen kritikusokat le kéne..., na hagyjuk. Nagyon jó volt, mert igaz, hogy a saját családjáról szól, de rólunk is. Szerethetõ, kedves film, sok régi, ma már furcsának tûnõ szokással. :- Fiam megszólítás a nõknek, a családanya elõtt nincs zsebre dugott kéz stb. Ajánlom.
Verebély Marcsi 2016 jan. 19. - 19:17:26
(28/113)
Nekem nagyon tetszett, a rendezés, a képi világ, a színészek, az egyensúly, a politika mentesség, örülök, hogy láttam.
10/10
felhasználónév18 2016 jan. 18. - 20:55:21 10/10
(27/113)
Kedves, vicces, ugyanakkor megható és hiteles. Az egyik legjobban sikerült magyar film szerintem. Full 10 pont!
Egy történelem óra helyett simán megnézetném minden középiskolással.
8/10
funfun 2015 dec. 19. - 17:14:24 8/10
(26/113)
Szódával elment, 8 pont. Nekem kicsit zavaros volt, hogy ki kicsoda. Az is rejtélyes maradt, ki kit miért utál igazából. Vagy a kalapos családban miért ez a nagy összetartás a nem rokonokkal - vagy azok voltak? A vége eléggé szomorú lett, szerintem nem illik a film hangulatához. Viszont az öregséghez realista módon nyúl a film: a madártejes jelenet (a második), a lift elõtti jelenet, mikor a mamát visszatereli Básti Juli, és a kórházi jelenet. Bár nem értettem, miért kellett ezt a tiszta szívû, pénzt elfogadni nem akaró, természetesen erdélyi lányt (aki "kijött" Magyarországra, erõltetett autentikusságvadászat) belepréselni a sztoriba. A párbeszéd is elég hülye lett, meg a leköpõs jelenet utáni viselkedése is teljesen hiteltelen.
6/10
Kallimachos 2015 dec. 09. - 21:04:10 6/10
(25/113)
Ez egy ingadozó, labilis, nem rossz, de semmiképpen sem különleges film. Amikor az ember éppen elfelejti, hogy filmet néz, mert magával ragadja az atmoszféra, akkor jön egy ügyetlen párbeszéd, vagy egy közepes színészi teljesítmény, és megint a moziban ül. Básti Juli, Ónodi Eszter és Gáspár Tibor, illetve Danuta Szaflarska színvonalas, egészen kiváló teljesítményt nyújtanak. A baj a mellékszereplõkkel van. Szervét Tiboron és Lengyel Ferencen (Véngardó) kívül csak a gyerekszereplõk azok, akik a fõszereplõk teljesítményének megfelelõt hozzák, a többiek borzasztóak.
A forgatókönyv nem bírt megbirkózni az anyag mennyiségével; mindent el akart mondani, de nagyon nem sikerült. Nem értem például a kezdõ jelenetet a tojással. Azt hittem, hogy ez valami keretet ad majd a történetnek, önmagában ugyanis nem igen értelmezhetõ. A mellékszereplõk kapcsolata – a film elsõ megtekintése után – kaotikus, picit gyökértelen figurákkal. Nem igazán értem a váltást a debreceni-budapesti élet között. Honnét a barátok? Kik õk? (Azon túl, hogy narratívaként elhadarják...)
Nem értem, hogy az Ónodi Eszter által játszott alak miért szerepel futóbolondként, aki folyton költözik? Ugyan az elején még megemlítik, hogy huszonhetedszer költözik, de ebbõl csak kb. tízrõl van szó a filmben; s egyik sem jókedvébõl történik. Cserna Antal játéka pedig egészen megdöbbentõen gyenge és sablonos, pedig neki adják az egyik kulcsmondatot (Ónodi és Gáspár által játszott alakok jellemzését).
A film eleje többet sejtet, mint a harmadik harmad. Kár érte. A színészek játéka viszont feledteti a gyenge forgatókönyvet; érdemes egyszer megnézni.
1/10
fél X 2015 dec. 09. - 10:17:51 1/10 Előzmény kambekk
(24/113)
töknyóc minek irsz trollokra?
kambekk 2015 dec. 05. - 19:43:33 Előzmény fél X
(23/113)
valóban nem ez a kérdésem legfontosabb része,de ha mondjuk a haverod rokonának a rokona egy kivágott mellékszereplõ volt netán a mûben, akkor a véleménye is kb ennyire releváns. viszont, hogy mindez téged le tudott beszélni a film megtekintésétõl, rád nézve mégiscsak ûberciki...

de mindegy is, mert ahogy nézem te itt egy TROLL vagy, így valóban töknyóc!
1/10
fél X 2015 dec. 04. - 14:47:55 1/10 Előzmény kambekk
(22/113)
kinek a rokona? ez fontos?
1/10
fél X 2015 dec. 03. - 15:15:35 1/10 Előzmény fáncsi28
(21/113)
gratulálok!
fáncsi28 2015 dec. 02. - 15:02:53
(20/113)
Most értem haza a moziból és még nem tértem magamhoz. Lehet, pár napig nem is fogok. Ez a film egyszerûen csodálatos!!! Még biztos meg fogom nézni, akár többször is.
kambekk 2015 dec. 01. - 14:54:21 Előzmény fél X
(19/113)
ugyanezt bõvebben is kifejtenéd? kinek a rokona mondta és mire hivatkozva, hogy nem érdemes megnézned?
1/10
fél X 2015 nov. 25. - 09:20:26 1/10
(18/113)
Végre egy õszinte film május elsõ vasárnapjára a szokásos sok giccs helyett!
Engem az egyik szereplõ apukája beszélt le a film megnézésérõl.
offtopic
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 10:31:20 Előzmény kambekk
(17/113)
off
Nekem ez a Régimódi történet ugrott be, mert anno ezt láttam
http://www.madachszinhaz.hu/showinfo.php?id=1332
Megvan TV-felvételen is, hasonló szereposztással, olykor asszem leadják:
http://www.port.hu/regimodi_tortenet/pls/w/films.film_page?i_film_id=88929
de ma talán már nem nézném meg a felvételt, mert Régimódi történet régi(módi) emléknek jó :-)
kambekk 2015 nov. 21. - 22:57:48 Előzmény Edmond Dantes
(16/113)
A film elején nekem is beugrott a Régimódi történet legutóbbi tévéfilm változata (by Breményi), de az ehhez képest - és önmagában is - egy amatõr, zavaros fércmunka volt. Tévében is bukott darab. Ez viszont profi, szórakoztató és elgondolkodtató.
kambekk 2015 nov. 21. - 22:54:23
(15/113)
Ma láttam a filmet, és nagyon tetszett. Ahogy Fekete Ibolya eddigi filmjei is. Óriási meglepetés volt, hogy Onódi Eszter volt a nagyi magyarhangja. Hihetetlenül jó alakítás.
Tetszett a képi világ, az archív anyagokba profin beépített ál-régi jelenetek. Csináltak ilyesmit már korábban is, de itt már profi volt a technika.
Jó volt hogy Básti Juli egyszerre alakított a jelenben és volt látható mint saját fiatalkori nagymamája. Ezeket a rokoni átjárásokat sajnos sok filmben elronták, de itt tiszta volt minden.
A zene is bejött - sok csehtamásos dallamot ismertem fel a filmben.
ÉS hát persze maga a történet - népünk borzadalmas, kiszámíthatatlan, düledezõ, bizonytalan sorsfolyója. Kilépve a moziból azon kattogott az agyam, hogy meg kéne végre becsülni a nyugalmat, a biztonságát amiben élünk. A szép napok idillikussága könnyen illékonnyá tud válni. Ne hagyjunk egy újabb 20. századot!

Jó film volt. Meg is tapsoltuk.
boz6 2015 nov. 17. - 14:09:22
(14/113)
Én még ugyan nem láttam, mert nem jutottam el... de 1400-et akkor is kiadnék érte ha olyan lenne mint a honfoglalás ... csak azért, h legyen magyar film, jó tudom, hogy a nagy részét elzsiványkodják, de a színészek és a többiek akik ott vannak csinálják errõl nem tehetnek ...